Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fyhet Feja Islame nga Katolik "shqipėfoles", kjo vetem na e shton Imanin!
ardi_pr
Postuar nė: 22.08.2006, 18:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006

Njė gazetė lokale nė Shkodėr ka sulmuar ashpėr fenė Islame dhe muslimanėt duke sharė librin e shenjtė tė tyre, Kuranin dhe Profetin Muhamet. Nė njė shkrim tė botuar me 3 gusht tė kėtij viti, autori Agron Luka komenton dhe nxjerr deduksione privatisht, duke iu referuar jetės private tė Muhametit e duke e pėrfolur atė pėr raporte poligamike tė theksuara e pėr harem me robreshat e luftės.

Madje autori i shkrimit citon edhe pjesė tė shkėputura tė shkruara kundėr fesė Islame dhe Profetit tė muslimanėve nga arqipeshkvi i Shkodrės (nė vitin 1887), Paskalis Guerrini si dhe nga libri i Fan Nolit. Ky shkrim i botuar nė gazetėn “Shqipėria Etnike”, i cili sipas Lukės merr shkas pas komenteve tė shumta qė po bėhen pėr librin “Kodi i Da Vinēit” ka tėrbuar krerėt e Myftinisė sė Shkodrės. Dje zėvendėsmyftiu, Arben Halluni nė njė deklaratė pėr shtyp ka pohuar se shkrimi me titull “Haremi i Muhamedit a.s. harem apo “Strehė Vejushash”?! provokon muslimanėt duke trilluar, shpifur dhe ofenduar nė mėnyrė vulgare nė adresė tė Kuranit, Profetit dhe fesė Islame. Krerėt e Myftinisė shprehen se idividė, grupe dhe institucione tė veēanta anti-islame, vetė apo tė nxitur nga tė tjerė, vazhdojnė pėrpjekjet e tyre pėr tė nxitur urrejtje dhe konflikte ndėrfetare, si dhe duke lėshuar vrerė dhe helm ndaj muslimanėve. Ata i bėjnė thirrje komunitetit musliman qė tė ruajė qetėsinė pasi do tė denoncojnė autorin e shkrimit. Myftinia e Shkodrės u kėrkon organeve kompetente qė tė vejnė para pėrgjegjėsisė ligjore persona tė tillė turbullues si dhe tė tjerė qė fshihen pas tyre.

Pas njė sėrė incidentesh qė kanė trazuar jo pak marrėdhėniet ndėrfetare nė Shkodėr, Agron Luka (pensionist) ka shkruar njė artikull tė stėrgjatė kundėr Profetit Muhamet dhe fesė Islame nė gazetėn lokale “Shqipėria Etnike”. Ai e nis shkrimin si rastėsisht, pas njė bisede tė bėrė me njė besimtar musliman nė Shkodėr, duke komentuar se nuk pėrflitet vetėm Jezu Krishti pėr marrėdhėniet e fshehta tė supozuara seksuale me Maria Ma-gdalenėn e pėr fėmijėt e supozuar tė tyre, por edhe Profeti Muhamed. Duke marrė shkas nga komentet rreth librit befasues “Kodi i Da Viēit”, artikullshkruesi “sqaron” jo vetėm bashkėbiseduesin e tij, por edhe gjithė opinionin publik e veēanėrisht muslimanėt se ka pasur polemika edhe pėr librin e Kuranit si njė trillim fantasist njerėzor. Nė atė lokalin ku ishte ulur dhe nėn avujt e kafesė, artikullshkruesi Luka “bind” bashkėbiseduesin e tij se njė pjesė nga ato dyshimet pėr “Zbritjen e librit dhe punėt e grave” janė tė reflektuara edhe nė Kuran. Kjo sidomos nė lidhje me robėreshat e luftės, tė cilat automatikisht kalonin nė haremin e Muhametit. Ai citon nė artikull thėnie nga libri i Kuranit, nga ku del (sipas tij) se nė kohėn e Profetit Muhamet bėhej fjalė pėr raporte poligamie tė theksuara e jo pėr martesa monogame siē bėhen sot.

Drejtues tė Myftinisė sė Shkodrės kanė reaguar menjėherė pas botimit tė shkrimit nė gazetėn periferike dhe lėnė tė kuptopjnė nė heshtje se janė tė tjerė persona autorė e nė mos jo, nxitės tė kėtij artikulli qė fyen muslimanėt dhe fenė e tyre. “Kėto fjalė tė liga, qėllimkqija dhe provokuese nuk ua beson askush atij e as tė tjerėve, sepse vėrtetėsinė, vlerat, meritat dhe kontributet e Islamit dhe muslimanėve po e theksojnė dhe e venė nė dukje edhe jomuslimanėt perendimorė objektivė”, ka pohuar dje numri i dy i Myftinisė sė Shkodrės, Arben Halluni. Sipas kėtij tė fundit akuzat se gjoja Profeti Muhamet nė moshėn 40-vjeēare ishte njė pushtanik, vulgar haremesh dhe i pahajėr, nuk janė gjė tjetėr vetėm cėnim i ndjenjave e parimeve tė shenjta tė muslimanėve.----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
TeToVa_dk
Postuar nė: 22.08.2006, 21:01
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 2289
Bashkangjitur: 21.08.2006e tani na do mbajm shtet bashkues a... PO KURNJIHER...

Mbasi ne shqiptart nuk e dojme njeri tjetrin per shkak fejes atehere jemi te mallkuar si popull...

Marre ju qoft atyre qe paskan shkrujt kete artikuj ne gazet
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 22.08.2006, 21:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Vazalet e Arabise nuk ndalen se vepruari. Fundamentalistat islamike veprojne ne dem te Shqiptarise.

Xhihadi ne horizont
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 22.08.2006, 21:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
XHIHADI eshte ne dukje o Shqiptare.

Fundamentamizmi islamik demton Shqiptarine.

Sa jeni te paguar o Vazale te Arabise.
PM
Top
TeToVa_dk
Postuar nė: 23.08.2006, 11:57
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 11
Antari Nr: 2289
Bashkangjitur: 21.08.2006Uskana2006..

Pom doket qe ske kurnjifar komenti ... je ka fol krejt zi.... pergjigju temes.. a nuk eshte ashtu siq thash une ma nalt a....


PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 23.08.2006, 16:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Z.Uskana2006

NA pe dime se XHIHADI eshte ne dukje edhe na at e deshirojme,

Me fal ku po e di ti se Fundamentalizmi islamik demton Shqiptarine.po fol kot me duket, nese ki fakte urdhno trego.


HIDE KILLER


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.08.2006, 17:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tetove, disa myslimane Shqipfoles e vazale te Arabise,nuk ngurrojne te shtremberojne fakte historike te popullit Shqiptare, disa shkojne aq larg sa qe e njollosin dhe e mohojne origjinen shqiptare te SKENDERBEUT (Ardi ) duke thene se ka qene vazal i Vatikanit,e njollosin patriotizmin e Shqiptareve te fese tjeter, e pyes zoteri Ardin, MOHAMEDI i derguari i Allahut per te cilin eshte tu e lene kryet mos na ishte Shqiptare????.
Shqiptaret ne kete moment nuk kane nevoje per konfrontime nderfetare, por disa muslimane ne kete moment te krizave nderkombetare ne shenje te solidaritetit musliman jane bere shume agresiv dhe krizen ne Orient e marrin si te tyre. Eshte gabim sepse per neve ky konfrontim nuk na perket , ose na perket por jo me teper se ēdo krize nderkombetare gjetiu.
Populli Shqiptare e ka identitetin e vet, traditen e vete dhe gjuhen, dhe ku praktikohen disa fe, nuk ka vetem muslimane.
Populli Shqiptare nuk identifikohet vetem me fene islame siē mundohen disa vazale te Arabise ta paraqesin kete gje, por Shqiptaret e fese muslimane si me ne numer duhet te luajne rol pozitiv dhe te madhe sa i perket rruajtjes se identitetit Shqiptare.

Pershendetje.
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 23.08.2006, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje i nderuar,(muslimane shqipfoles e vazalave te Arabise)
te kisha preferu qe mos me e perdor kete fjali asnjehere,pasi qe nuk jam ni dijeni se ke quan ashtu.kisha pat deshire me i cek me emra ata te cilet te duken ashtu.

Ne e dime se Shqipetaret kane indentitetin,gjuhen,traditen,fene, ect ect,te cilat vlera nuk mundet me i shit asnjehere askush.

pershendetje


----------------------------------------
[COLOR=blue][COLOR=blue]
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.08.2006, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Zoteri Blerim, dashamir i Xhihadit , ēka eshte dallimi ne mes:

Katolik " Shqipefoles " ne titull te temes dhe
Musliman "Shqipefoles " si ti psh.

PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 23.08.2006, 19:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (Uskana2006 @ 23.08.2006, 17:03)
Tetove, disa myslimane Shqipfoles e vazale te Arabise,nuk ngurrojne te shtremberojne fakte historike te popullit Shqiptare, disa shkojne aq larg sa qe e njollosin dhe e mohojne origjinen shqiptare te SKENDERBEUT (Ardi ) duke thene se ka qene vazal i Vatikanit,e njollosin patriotizmin e Shqiptareve te fese tjeter, e pyes zoteri Ardin, MOHAMEDI i derguari i Allahut per te cilin eshte tu e lene kryet mos na ishte Shqiptare????.


Pa dyshim ti uskana, don qe te jesh ne qender te vemendjes, nje Injroant i pashoqė ate duhet pranuar ty!!

Ty qe te paska prekur tema ime rreth Gjergj kastrioticit.Pa me thuaj Injorant mesjetar qka dine ti per Skenderbegowskin?

Prejardhjen e tij sma komentove mė larte, Mami i tij Crnogorka, miqasite e tij me Srpska carstva?? no coment!!?

Per ata qe e dine gjuhen Italiane, ketu mund te njohtohen rreth familjareve te kastrioteve me lidhjet e tyre me fise serbe!!
http://www.sardimpex.com/FILES/castriota%20e%20branai.htm


Pa me thuaj pse ne Administraten e Skenderbeut nuk eshte perdorur kurre gjuha shqipe, por vetem ajo sllavishte dhe latinishte, pse ne kohen e skenderbeut nuk perparoj gjuha shqipe dhe nuk kishte Libra ne gjuhe shqipe!

Marin Barleti nje prift mesjetar historine e skenderbeut ne cilen gjuhe e shkrojti ne shqip?? apo latinishte!

Barleti biografin e Skėnderbeut e shkrojti nė gjuhėn latine dhe e botoi nė Romė nė fillim tė shekullit tė XVI. Nji shekull ma vonė, G.Bienuni, nji prift italian nga Brescia, gjeti nji tjetėr biografi tė Skėnderbeut tė shkruar prej nji autori anonim prej Tivari, tė cilin Imzot Fan Noli e pagėsoi Tivarasi. Dorėshkrimi origjinal i veprės sė Tivarasit, qė mbante datėn 1480, ka humbė pėrjetė dhe njifet vetėm nga referencat dhe citatat qė pėrmban libri i Biemmit "Istoria di Giorgio Castrioto Scander-Begh".

Historia se porsa mėrrijti nė Krujė, Gjergj Kastrioti u kthye nė "fen e tė parve" dhe proklamoi luftėn e shenjtė kundėr invaduesve muhamedan. Ky epizod dramatik i kthimit tė Skėnderbeut nė Krujė, asht pėrshkrue nė historin e Barletit dhe asht pėrjetsue nė vjershėn "Skanderbeg" tė
poetit amerikan Longfellow. Peshkop Fan Noli shpall se epizodi i kthimit tė
Skėnderbeut nė kėshtjellėn historike asht pjella e imagjinatės sė Barletit.

Gjithashtu Skenderbeu ishte edhe nje anti-islamist dhe ket e deshmojn faktet historike ku ai ua kushtezojke shqipaterave te rrethit te krujes te cilit e kishin pranuar islamin o ta nderrojn fen o do tu prente kokat dhe me te vertet ai masakroi edhe shqipetar mysliman.
"shifni historin e Shqiperise nga Tajar Zavalani"Me thuaj nje gje pse i tradhtoj dukagjinasit ai "heroi" i kombit ?? pastaj pse ia kthyen shpaten dukagjinasit skenderbeut?? ndersa Skenderbeu bente marveshje me brankovicet, tokat dardane ishin nen pushtimin e ketyre felliqesirave kristo-sllave !!

Dukagjinasit nuk i ka dashtė Vatikani por i ka dashtė populli; Skėnderbeun nuk e ka dashtė shumė populli por e ka dashtė Vatikani. Rryma e sotme katolike do tė harroj Dukagjinasit dhe tė glorifikoj Skėnderbeun krejt pavarėsisht ndjenjave tė popullsisė katolike shqiptare. Rryma katolikocentrike ėshtė bėrė vegėl e nacionalshovinizmave serb e grekė. Pavarėsisht se qėllimi kryesor i katolikocentrikėve mund tė jetė kthimi i sa mė shumė njerėzve nė katolik, nė kontekstin e sotėm rajonal e shqiptar, mė shumė se kėtij qėllimi i shėrben nacionalizmit serb.

Sa qe me posht do tju sjell ne vazhdim faktin se kush ka filluar me urrejtje nderfetare ne trojet tona,

nje Trakt te felliqur te cilen rryma katolike e nxitur nga Kristano evropianet dhe shovinizmi serb e shperndau ne vition 2001 duke nxitur urrejtje fetare!!
Kjo pamflet eshte shperndar ne menyre te fsheht ne Kosove!

TRAKT- THIRRJE

Morali i Kosovės !


I bėjmė thirrje opinionit publik kosovar, nėnave, motrave dhe vėllazėrve qė tė jenė vigjilent dhe tė mos bien nė grackat terroriste.
Bėjmė thirrje qė tė merren masa sa nuk ėshtė tepėr vonė !
Po nuk iu ndal dora veprimeve tė tilla antinjerėzore, Kosova do tė futet edhe njė herė nė errėsirėn e Lindjes. Po nuk iu ndal dora veprimebe tė tilla kriminale, Kosova do tė bėjė pjesė nė Listėn e Zezė tė vendeve ku strehohen dhe veprojnė terroristėt ndėrkombėtarė.
Andaj edhe njė herė ju ftojmė tė ktheheni tek burimorja – tek feja e tė parėve, e tė mos e tradhėtoni GJERGJ KASTRIOTIN, NĖNĖ TEREZĖ, PJETĖR BOGDANI.

Motra e vėllėzėr! Prindėr!

Mos i lejoni fėmijėt dhe tė dashurit tuaj tė shkojnė nė xhami. Mos u lejoni tė shkatėrrojnė ardhmėrinė e Kosovės e t’i kthehėn fesė sė turqve tė cilėt na sunduan 5 shekuj. Kjo fe na u imponua me shpatė e dhunė. Mos shkoni pas mashtrimeve tė dijetarėve tė rrejshėm tė asaj kohe, tė HOMOSEKSUALĖVE siē ishin: SAMI FRASHĖRI, YMER PRIZRENI, etj.

Vėllėzėr dhe motra!

Feja islame ėshtė fe e dhunės, krimit, drogės, prostitucionit dhe e prapambeturisė. Mos i lejoni vetės njė gjė tė tillė. Vėllėzėr dhe motra kthehuni fesė sė vertetė dhe gjeni shpėtimin tek KRISHTI. Kthehuni kryqit se ajo ėshtė feja e tė parėve. Kthehuni krishterimit se ajo ėshtė fe e gjithė botės, kthehuni krishtit qė tė keni pėrkrahjen e gjithė botės. Neve UNMIK-u, KFOR-i dhe SHBA-tė nuk na dojnė me fe tė Bin Ladenit, por ata na dojnė nėse i kthehemi fesė sė vertetė – FESĖ KRISHTERĖ.
Pushtetarė dhe qytetarė!
Luftoni me gjithė qeniet tuaja institucionet e terroristėve, luftoni bashkėsinė islame, organizatat islamike, organizatat islamike dhe predikuesit e islamit, njėri-tjetrit kundėr njerėzimit, kundėr qytetėrimit.
Mos lejoni qė ata qė goditėn qendrėn e qytetėrimit dhe demokracisė sė botės tė lėshojnė rrėnjėt e tyre nė Kosovė.

Lufta e kryqėzatave!
Pas sulmeve terroriste mbi SHBA-tė, presidenti Bush deklaroi se: kėtu rifillojnė kryqėzatat.
Po pra ky ėshtė rasti qė nuk do tė na e falė historia. Ky ėshtė rasti t’i luftojmė myslimanėt dhe t’i kthehemi Krishtėrimit.
Kemi pėrkrahjen e Amerikės
Tani ėshtė koha qė tė zgjohemi nga gjumi i gjatė dhe tė shohim realitetin. Turqir na e ndėrruan fenė sepse ishin mė tė fortė, ndėrsa sot ne jemi mė tė fortė se kurrė, sot ne kemi pėrkrahjen e Amerikės dhe tė gjithė botės.
Pra tė zgjohemi nga gjumi, ta braktisim islamin e prapambetur dhe t’i kthehemi fesė sė tė parėve ashtu si na porositi edhe Don Shen Zefit.
Sa mė parė tė drejtohemi kah ata tė cilėt erdhėn tė na ndihmojnė, sjpėtoni ta mėsoni fenė tuaj sa mė parė, drejtohumi kėtyre institucioneve
KISHA E KRISHTIT (rrasat e kosharės pėrball UNMIK-ut.)
World English Institut (mbrapa Gjimnazit)
KOLPING (lagja e nėn Kalasė).
Shqiptarė e besimtarė! Ne jemi shqiptarė. Jemi popull fisnik, trim dhe ata qė nuk e thyejmė besėn e dhėn Krishtit. Jemi besimtarė nė fe tė krishterė, fe e cila predikon dashurinė, respektin dhe nė ndėrshmerinė e jo urrejtjen dhe vėllavrasjen.
Miqtė tanė i pėrkasin fesė sė krishterė e jo islamit tė shkretėtirės.”, pėrfundon TRAKTI.

Ja, pra, atedhetar te dashur, kush janė ata tė cilėt i nisėn tė parėt ngatėrresat fetare, cilėt janė ata tė cilėt thėrrasin nė luftė kryqėzatash kundėr islamit tek shqiptarėt, cilėt e thėrrasin popullin qė tė ngritėt kundėr ēdo gjėjė qė ėshtė islame nė Kosovė, kundėr xhamive, kundėr Bashkėsisė Islame tė Kosovės, kundėr predikuesėve islamė (vetėm nė luftėn e fundit nė Kosovė janė vrarė duke e mbrojtur pragun e shtėpisė mbi 46 imamė-hoxhallarė).

analizoni, figurat me te ndritshme te kombit shqiptar quhen madje edhe si homoseksual vetem pse ishin edhe musliman te devotshem!!

pa dyshim se kjo nuk ka koment


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.08.2006, 19:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Ne intervenimet e mija e kam permendur sepse eshte e vertete qe shume organizata fetare e kane shfrytezuar situaten socio- ekonomike te Shqipetareve ne Ballkan. s'ka dyshim.
E kane bere edhe Arabet zoteri, dhe kane shperndare Dorracake te Kuranit.
Gjergj Kastrioti normal eshte te kete qene anti islamik sepse ka luftuar kunder Turqeve imponues te islamit qe te ka verbuar e hipnotizuar aq teper. Ka mbrojtur vatanin, o i mjere, Cili pushtues pritet me kafe edhe me llokum.

Sa Shqipetare krishtere jane vrare nga Turqit musliman gjate 5 shekujve, normalisht nuk i llogarit si viktima ne shenje te solidaritetit islamik.
Mohameti yt mos jete Shqiptare edhe mos ka fol Shqip.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 17.11.2006, 00:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Ardi_pr hej bre njeri ti pernime qenke hajvan bre njeri,ti te eshte mbush mendja me xhihad shko bur i dheut ne IRAk qka hamomin je tuj prit,si nuk kie mbare me than diqka te till per herojt kombetar.Sikur te mos ishte Skenderbeu ti ende do te ishe ne qizmen e TURQEVE dhe te Serbeve ketye qe i quan ti muhamedan.Por o hajvan a je tuj e dit tye se Turqit nuk kan qen MUHAMEDAN por kan qen tjesht do lapera sikur ty do njerez pa shpirt qe skan dit fjal tjeter pervec fjales ne emer te All-ahut.Keta jan ata njerez qe na kan lan 500 vjet mbrapa,keta jan ata .....n... qe jan mundu me na humb vlerat,me na humb moralin,jan keta po ata njerez qe jan mundu me na shtie mu martu me moter e me qik te agjes,ma thjesht me njerez te familjes veq e veq per me e rrue pasurin.Jan po keta ata te ... .... qe na lan te duar te shkive,jan po keta ata te ... .... qe nuk na lan me lexu ne gjuhen tone se sipas tyre eshte HARAM ME LEXU NE GJUHEN SHQIPE,....
E PO TA QESI NJE PYETJE TY BRE HAJVAN CKA JE TI,A JE SHQIPTARE A JE ARABBBBBB,APO JE MUSLIMAN ME PANTOLLA TE SHKURTA smil3dbd4dbc14f3f.gifUSKANA TE LUMT GOJA BRE BURI I DHEUT


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 17.11.2006, 09:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006O JU ZOTRI QE KENI NJOHURI ZERO PER MUHAMEDIN A.S ,JU PREFEROJ TE LEXONI PAK PER JETEN DHE VEPREN E TIJ, PASTAJ MUND TE BISEDOJM, TE JUVE QE JENI KUNDER ISLAMIT LEXONI INTERV. E DJESHME NE FAKTI TE ISMAIL KADARES, DHE DO TE SHIFNI ROLIN E ISLAMIT NE TROJET SHQIPTARE. "PA MUSLIMAN NUK KA SHQIPTARI"
PMIntegrity Messenger IM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 17.11.2006, 09:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Kush do me lexuar per fene ēdokush eshte i lire, edhe une them se roli i islamit ne Ballkan eshte bukur te madh, por pyetja eshte se a eshte negativ apo pozitiv, me duket se ja kemi pare edhe shehrin pakez. Me thene se pa islam nuk ka shqiptari eshte pakez e zmadhuar si thenie;
PM
Top
saraj
Postuar nė: 17.11.2006, 09:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Po por te flasesh per dicka qe nuk e njeh nuk ia di historin me duket pak si cmenduri,sic jan fjalet per Muhamedin a.s. E sherrin ua kemi pa edhe te tjereve sidomos keta vitet e fundit ne KOSOVE. "Shum sherre kemi pa deri tani edhe nga te krishteret,sllavet etj.
Nese vazhdohet keshtu qe edhe shqiptari te shan vllaun e vet per shkak te fes atehere cka mund te presim prej te tjereve,KU QELLIMI I TYRE ESHTE PERCARJA NDERMJET SHQIPTARVE, SIC NDODH NE IRAK,nese keni njohuri.
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio