Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fyhet Feja Islame nga Katolik "shqipėfoles", kjo vetem na e shton Imanin!
lili82
Postuar nė: 17.11.2006, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Saraj kadale pakez,smundesh me then se pa ISLAM nuk ka shqiptari,thjesht nuk ki te drejt me then nje gje te till.Shum jeni tu i zmadhu gjerat,nese eshte ashtu sic thua ti kush e cliroi kosoven nga cizmja barbare serbe?!E me kete qe e thuani ju,ju dhe do te tjerte po mundoheni me shti inat,apo ma mir me then percarje ne mes shqiptareve se simas juve veq shqipetaret qe jan Musliman jan shqipetare e te krishteret nuk jan shqipetare apo?
Po ti bre njeri edhe vete me i hi preardhjes tende pak ma thell jo shum po veq 5 breza,dhe ti vete do te dalesh KOL!E kur e permend Irakun,ski pse e permend se ata ishin njerez pa shpirt,cka jan duke bere pe vrasin njeri tjetrin.E pse?Se edhe atyre ju jan teru syt ne cate menyr si jav kan teru edhe juve.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
shqiptarjauk
Postuar nė: 17.11.2006, 15:17
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 3222
Bashkangjitur: 09.10.2006LENI KISHA E XHAMIJA, FEJA E SHQIPETARIT ESHTE SHQIPTARIJA smil3dbd4e398ff7b.gif

Pa me thoni ju qe i dilni aq shume krah islamit, se cfare kemi ne shqipetaret te perbashket me arabet- ASGJE-ne jemi evropian, nuk jemi arab te prapabetur.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 17.11.2006, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Shqiptarjauk ketu ne kete forum jan do parazita qe e fyejn kombin e vete me nje fjal i kan rra shum pishman qe jan shqipetare dhe po presin nje shanc qe tju jepet mu kthy ne arab apo turk apo indonezian e ku ta di une cka.Ketu jan do persona qe e bejn heroin kombetare SKENDERBEUN tradhetare veq se ai ka qen Katolik e jo musliman,ai ka luftu kunder turqis e zoterive ju pengon nje gje e till se ju gjeg ne zemer,paj skan faj duhet mi kuptu se keta njerez jan shqipetare te turqizuar.Ishte duft mi zhduk krejt prej toke,sen sjav kemi pa hajrin turkut,edhe skemi per me ja pa.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
shqiptarjauk
Postuar nė: 17.11.2006, 15:57
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 3222
Bashkangjitur: 09.10.2006Po e shikoj lili82, dhe me vjen shume keq sepse nje i ri shqipetar, i shkolluar te mendoj keshtu mjer per ne. (le te ja u kenaqin zemren sllaveve sepse ata mezi presin te thone qe SKENDEBEU ishte i tyri) TURP PER INJORANCEN QE TREGONI!!!!!

Keta jane aq te tille sa thone qe me afer kan nje mysliman atje ne arabi apo turqi apo ku ta di une se sa nje shqipetar te gjakut te vet.
Injoranca e tille neve shqipetreve na la ketu ku jemi, hajde me vrap dilni dhe thoni ne nuk kemi qene ILIR, ne kemi prejardhjen prej arabise, vetem se kemi lekure pak me te bardhe se ata.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 17.11.2006, 16:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (shqiptarjauk @ 17.11.2006, 15:57)
Po e shikoj lili82, dhe me vjen shume keq sepse nje i ri shqipetar, i shkolluar te mendoj keshtu mjer per ne. (le te ja u kenaqin zemren sllaveve sepse ata mezi presin te thone qe SKENDEBEU ishte i tyri) TURP PER INJORANCEN QE TREGONI!!!!!

Keta jane aq te tille sa thone qe me afer kan nje mysliman atje ne arabi apo turqi apo ku ta di une se sa nje shqipetar te gjakut te vet.
Injoranca e tille neve shqipetreve na la ketu ku jemi, hajde me vrap dilni dhe thoni ne nuk kemi qene ILIR, ne kemi prejardhjen prej arabise, vetem se kemi lekure pak me te bardhe se ata.


Shiqo shqiptare_uk, "nese" je me te vertet e tillė

si duket nuk ke njohuri shume si lidhje me fen aq me pak lidhje me kombin apo edhe me te verteten e disa te ashtuquajturve "hero" une nuk e kam nijetin me u lodhe edhe nje here e me te sjellur argumente per gjera te tilla, por nese je me te vertet e interesuar mundesh te hulumtosh postimet e mia, qe i kam postuar me heret, e nese gjen ndonje gje te pakapshme per ty, mundesh te shkruash ne privat!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
shqiptarjauk
Postuar nė: 17.11.2006, 16:22
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 3222
Bashkangjitur: 09.10.2006 Citim (ardi_pr @ 17.11.2006, 16:16)

Shiqo shqiptare_uk, "nese" je me te vertet e tillė

si duket nuk ke njohuri shume si lidhje me fen aq me pak lidhje me kombin apo edhe me te verteten e disa te ashtuquajturve "hero" une nuk e kam nijetin me u lodhe edhe nje here e me te sjellur argumente per gjera te tilla, por nese je me te vertet e interesuar mundesh te hulumtosh postimet e mia, qe i kam postuar me heret, e nese gjen ndonje gje te pakapshme per ty, mundesh te shkruash ne privat!!

Falemidenrit per keshillen tende, po njohuri per kombin kam shume, dhe e vendoj ate para gjdo feje, ndersa ti si i tille besimtar nuk te lejohet te thuash fjale te pahijeshme per njerezit qe nuk i njeh mire apo per historine e kombit tend, normalisht nese akoma e quan veten shqipetare.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 17.11.2006, 17:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tungjatjeta shqiptarja_uk,
Keta qe e mbajne vehten fetare jane te ulur ne Europe kurse zemren e kane te kthyer kah Arabistani. Me teper e madheshtojne "selam aleikum " se sa " miredita". U shesin moral te krejteve. Islamin nuk e marrin si nje besim nder te tjara por per ata eshte shkence " egzakte".
tung
PM
Top
lili82
Postuar nė: 17.11.2006, 17:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Ardi_Pr ti pernime qenke budall bre njeri um fal qe te livdoj nashta nuk ki merak met livdu,veq krejt lop ishe cfar argumente jan ato qe i ke publiku,ata jan thjesht fjal te cajtoreve ne turqi e pin shum cajin e kshtu qe prej atjeshin jon dal kto fjal.
Veq kqyr cka pot thom pete kete ne "hero" ne thojza si e quan ti,ti je i obligum te maresh abdes kur ta permendish emrin e tij,e kush na qenka hero kombetare per ty a qenka pajazit pasha,apo najfar iskender pasha najfar turku qeter.Po te kallet zemra e shpirti qe i ka perzan turqit prej ketyre trojeve,mir jav ka ba eshte dasht mi cfaros krejt.


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 17.11.2006, 17:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (lili82 @ 17.11.2006, 17:03)
Ardi_Pr ti pernime qenke budall bre njeri um fal qe te livdoj nashta nuk ki merak met livdu,veq krejt lop ishe cfar argumente jan ato qe i ke publiku,ata jan thjesht fjal te cajtoreve ne turqi e pin shum cajin e kshtu qe prej atjeshin jon dal kto fjal.


Une nuk do te bie ne Nivelin e ulet te qiftit tend qe fyen, me kete vetem se e konfirmon veten se sa vlen dhe qfar kulture ke apo qfar kulture e ke mesuar nga prinderit tu!!
Une shpresoj se do ta terhjekin verejtjen moderatoret, perndryshe shko
kthehu ne atoi forume banale ku qenke mesuar ti fyesh forumistat tjeter!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
lili82
Postuar nė: 17.11.2006, 17:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Ardi_pr hej ti njeri po ta them edhe njeher ti deri qitash ke fyer nje popull o kali.
Edhe po te them une edhe diqka sa per kultur muj met majt ligjerata deri neser ne mengjez e te nesermen ja vazhdoj apet,Por me njerez sikur ty nuk ka care njeri pa e shpreh ate fjalorin e rruges se ti je njeri krejt hajrvan,ti zoti eshte nis met ba kafsh por kumedit qysh ka gabu e te ka bo njeri.Cohet burri i dheutpo e mbron nje Turqi qe na mbajten nen cizmen e tyre plot 5 shekuj,e nga ana tjeter e shpall tradhetar heroin kombetar Skenderbeun,kush po ta jep kete te drejt tye bre o zoteri.p NEJSE SKI FAJ TY,PO SHIHET SI NE CFAR NIVELI FAMILJATR JE I RRITUR,PO SHIHET QART QQE PRINDERIT E TU ME SHUM TE PASKAN MESU PER PASHALLAR E BEGLER ,SE SA PER HEROJT TONE KOMBETAR.!!

HEJ NJERI I LUTEM ZOTIT,VEQ LUTJU EDHE TY A ISHALLA NUK VJEN AJO DITET QE TE TE TAKOJ SE PASHA BUKEN E NERIT ZDI CKA MUNDET ME NDODH A....


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
Ethnic Albanian
Postuar nė: 17.11.2006, 17:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 154
Antari Nr: 3787
Bashkangjitur: 02.11.2006 Citim (lili82 @ 17.11.2006, 17:19)
Ardi_pr hej ti njeri po ta them edhe njeher ti deri qitash ke fyer nje popull o kali.
Edhe po te them une edhe diqka sa per kultur muj met majt ligjerata deri neser ne mengjez e te nesermen ja vazhdoj apet,Por me njerez sikur ty nuk ka care njeri pa e shpreh ate fjalorin e rruges se ti je njeri krejt hajrvan,ti zoti eshte nis met ba kafsh por kumedit qysh ka gabu e te ka bo njeri.Cohet burri i dheutpo e mbron nje Turqi qe na mbajten nen cizmen e tyre plot 5 shekuj,e nga ana tjeter e shpall tradhetar heroin kombetar Skenderbeun,kush po ta jep kete te drejt tye bre o zoteri.

Hej hej hej, oj Krijes katerkembeshe qumshtėprodhuese (LOPE) merre veten pak me te mire, me ngadal, pa turr, se keshtu trimat se kane, lehte eshte te flasesh prapa nje Niku i fshehur pas nje PC-je ngadal or "trim" ti sa je inkuadru ne keto temat kombetare dhe fetare, te pyes njeher ai ke lexu keto tema apo vetem te ka nxitur ndokush ndoshta Uskana, apo je Ai personalisht vete!!
Po qfar kulture more munesh ti me na tregu, kulture rrugaqi a?? sipas nikut tend qenke 24 vjeq, veq sipas postimeve tua as 14 vjeqaret keshtu nuk do te postonin!!

Pa me thuaj ti "patriot me bateria" ne cilin postim e ka fye Ardi popullin tone?? Une kam percjellur temat ne pergjithesi edhe nese nuk jam aktivizuar shume!
Ardi ka mbrojtur Kombin dhe fene tere kohen ne postimet e tij, nuk eshte fare e vertet se Ardi ka mbrojtur turqit, ardi ka mbrojtur Fene Islame dhe pikerisht fal islamit ti shkruan ketu shqip, Shqiptarizmi lulzoj me Mulla e me Muderiza e jo me Sllav e Sllavica, perndryshe sa i perket do Skenderbegovica qe po i permend ti do te kishe shkruar serbo-sllavisht gjuhen e emes se atij "herou" Vojsava siq ka shkruar e folur ai ne administaten e Tij!!

Lexo histori e mos u merr me thashe thame, apo me gjera qe i ke degju nga dokush, e mos i fyej njerezit se nuk eshte prej kultures ti fyesh njerezit!!

PM
Top
Uki
Postuar nė: 17.11.2006, 17:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 233
Antari Nr: 2386
Bashkangjitur: 26.08.2006 Citim
Postuar nga: lili82
  Ardi_pr hej bre njeri ti pernime qenke hajvan bre njeri...


lili82: Kujdes ne fjalet qe i shkruan, ne faqen tone nuk jane te lejuara fjalet ofenduese sidomos ndaj antarve te faqes. 7 dite e ke te ndaluar postimin ne forumin tone. Ne rast se nuk i respekton regullat e forumit do te jesh i suspenduar.

PM
Top
platinaa
Postuar nė: 17.11.2006, 19:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006E more Zot,si na i prishi ky gurbet vellezerit tane,po shqipetari more Lili nuk flet ashtu more njeri,po a beson qe mua me erdhi turp per shkrimet e tua,vertete paske hyre ne kete forum per te na felliqur e jo per te kontribuar diqka rreth dijes e kultures,fese dhe kombit.
Turp.............shqipetari nuk flet keshtu,shqipetari njihet per zemergjeresi,kultur, maturi,e ketu po na shet patriotizem
Patriotet dijne qka te flasin dhe kur te flasin.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 17.11.2006, 21:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Ethnic Albanian @ 17.11.2006, 17:56)
Hej hej hej, oj Krijes katerkembeshe qumshtėprodhuese (LOPE) merre veten pak me te mire, me ngadal, pa turr, se keshtu trimat se kane, lehte eshte te flasesh prapa nje Niku i fshehur pas nje PC-je ngadal or "trim" ti sa je inkuadru ne keto temat kombetare dhe fetare, te pyes njeher ai ke lexu keto tema apo vetem te ka nxitur ndokush ndoshta Uskana, apo je Ai personalisht vete!!
Po qfar kulture more munesh ti me na tregu, kulture rrugaqi a?? sipas nikut tend qenke 24 vjeq, veq sipas postimeve tua as 14 vjeqaret keshtu nuk do te postonin!!

Pa me thuaj ti "patriot me bateria" ne cilin postim e ka fye Ardi popullin tone?? Une kam percjellur temat ne pergjithesi edhe nese nuk jam aktivizuar shume!
Ardi ka mbrojtur Kombin dhe fene tere kohen ne postimet e tij, nuk eshte fare e vertet se Ardi ka mbrojtur turqit, ardi ka mbrojtur Fene Islame dhe pikerisht fal islamit ti shkruan ketu shqip, Shqiptarizmi lulzoj me Mulla e me Muderiza e jo me Sllav e Sllavica, perndryshe sa i perket do Skenderbegovica qe po i permend ti do te kishe shkruar serbo-sllavisht gjuhen e emes se atij "herou" Vojsava siq ka shkruar e folur ai ne administaten e Tij!!

Lexo histori e mos u merr me thashe thame, apo me gjera qe i ke degju nga dokush, e mos i fyej njerezit se nuk eshte prej kultures ti fyesh njerezit!!


O Ethnic Albanian, edhe ti per nga fjalori nuk mundesh shume me u mburr, fyen pa matur, nuk di kush ta jep ate te drejte, ndoshta per shkak se fshihesh mbas nikut tend edhe ne rast se mund te kuptosh LILI eshte Kosovar kurse une jam i Maqedonise, dmthn nuk mund te jemi nje person.
Ti e mbron Ardin por une te tregoj se zoteriut ne nje intervenim jane dhimbur viktimat musliman ne Andaluzi ( Spanje) gjate kryqezatave, kurse kurre nuk ka thene asnje fjale dhimbjeje per shqiptaret viktima te kolonizimit Turk dhe nuk ka kritikuar Turqine qe na ka kolonizuar 5 shekuj dhe na ka lene ne trashegim fene dhe gjuhen turke si gjuhe zyrtare ne Kosove e Maqedoni, a nuk eshte ashtu. Ndoshta mendoni se Turqit jane autokton ne trojet shqiptare, por te njejtin trajtim nuk e kane shqiptaret ne Turqi. Per Skenderbeun te mos flasim, po eshte e drejte e tije te mendoje ndryshe, edhe ti mundesh me i ndihmu me e shkatru bustin ne Prishtine???
Tung
PM
Top
dajki
Postuar nė: 18.11.2006, 01:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006hey Uskana 2006
a e din si thot nje fjal e urt popullore..?"Mos pyet cfar beri vendi yt per ty.....por pyet cfar bere ti per vendin tend"
kete fjal te kisha preferuar me zbatuar kur eshte ne pyetje religjioni,(qofte musliman,qofte katolik)...eee ateher shpresoj se do te orientohesh "pak"

"Zoti te udhzofte"


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio