Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fyhet Feja Islame nga Katolik "shqipėfoles", kjo vetem na e shton Imanin!
shqiptarjauk
Postuar nė: 18.11.2006, 13:01
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 30
Antari Nr: 3222
Bashkangjitur: 09.10.2006Si ka mundesi i versuleni njerit sepse paska fyer nje antar ketu ne forum, ky eshte forum dhe shpreh secili mendimin e vet dhe cfare mendon per tjetrin.

Ndersa askush nuk i versulet atij qe fyen herojte tane shqipetare dhe vete kombin e vet (ben dallime ne besim). Nje njeri i cili mohon historine e vet ai indirekt e fyen popullin e vet, nuk duhet te jesh shume i zgjuat ta kuptosh nje gje te tille. smil3dbd4e29bbcc7.gif
PM
Top
lili82
Postuar nė: 20.11.2006, 00:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (Ethnic Albanian @ 17.11.2006, 17:56)
Hej hej hej, oj Krijes katerkembeshe qumshtėprodhuese (LOPE) merre veten pak me te mire, me ngadal, pa turr, se keshtu trimat se kane, lehte eshte te flasesh prapa nje Niku i fshehur pas nje PC-je ngadal or "trim" ti sa je inkuadru ne keto temat kombetare dhe fetare, te pyes njeher ai ke lexu keto tema apo vetem te ka nxitur ndokush ndoshta Uskana, apo je Ai personalisht vete!!
Po qfar kulture more munesh ti me na tregu, kulture rrugaqi a?? sipas nikut tend qenke 24 vjeq, veq sipas postimeve tua as 14 vjeqaret keshtu nuk do te postonin!!

Pa me thuaj ti "patriot me bateria" ne cilin postim e ka fye Ardi popullin tone?? Une kam percjellur temat ne pergjithesi edhe nese nuk jam aktivizuar shume!
Ardi ka mbrojtur Kombin dhe fene tere kohen ne postimet e tij, nuk eshte fare e vertet se Ardi ka mbrojtur turqit, ardi ka mbrojtur Fene Islame dhe pikerisht fal islamit ti shkruan ketu shqip, Shqiptarizmi lulzoj me Mulla e me Muderiza e jo me Sllav e Sllavica, perndryshe sa i perket do Skenderbegovica qe po i permend ti do te kishe shkruar serbo-sllavisht gjuhen e emes se atij "herou" Vojsava siq ka shkruar e folur ai ne administaten e Tij!!

Lexo histori e mos u merr me thashe thame, apo me gjera qe i ke degju nga dokush, e mos i fyej njerezit se nuk eshte prej kultures ti fyesh njerezit!!

Kqyre o ti shqiptari etnik.Sa per kultur nese une nuk jam i kultures ateher nuk je as ti lexoe tekstin tend Hej hej hej, oj Krijes katerkembeshe qumshtėprodhuese (LOPE).Po i bjen une lop e ti lop lopa e perqesh lopen.E sa per Histori kam lexu deri diku,po edhe per fe kam lexuveq ti njeri nese nuka kam mujt me msu diqka per fe ose per komb nje gje e di se e kom msu.Kom msu me e bo dallimin e ktyre te dijave.edhe diqka ti njeri,per me pas nje njeri kultur duhet me kan pak edhe i rruges,se ne rrug i takon njerzit dhe aty ne shumicen e rrasteve e tregon kulturen tende.E cfar kulture mundesh me tregu ty.NJe person qe ia demton imazhin popullit te vete edhe pse boll te demtut e ka,cka mundesh me prit prej tij.Shqiptarizmi lulzoj me Mulla e me Muderiza e jo me Sllav e Sllavica....Ki eshte nje shkrim i joti,shum gabim e ki, me 2 lule nuk lulezon pranvera.Kuptoje si ta kuptojsh.Nuk eshte e kultures me pas emra te huaj,mere ndasht me komb e ndasht me fe.Kemi shum emra te bukursi shqip e si arabisht :) smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 20.11.2006, 00:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006 Citim (shqiptarjauk @ 18.11.2006, 13:01)
Si ka mundesi i versuleni njerit sepse paska fyer nje antar ketu ne forum, ky eshte forum dhe shpreh secili mendimin e vet dhe cfare mendon per tjetrin.

Ndersa askush nuk i versulet atij qe fyen herojte tane shqipetare dhe vete kombin e vet (ben dallime ne besim). Nje njeri i cili mohon historine e vet ai indirekt e fyen popullin e vet, nuk duhet te jesh shume i zgjuat ta kuptosh nje gje te tille. smil3dbd4e29bbcc7.gif

Shqiptare dikujt i vjen mir kur dikush i fyen herojt kombetare.Dikujna i knaqet shpirti,me i fye herojt kombetare,sidomos ata qe kan luftu kunder turqve disave ju doket sikur me e lexu librin e shejt 3 here..


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 20.11.2006, 08:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006Mbajeni mend:Nėse dikush meriton medalje nderi pėr ruajtjen e mbarėvajtjes sė harmonisė ndėr shqiptare kėto vitet e fundit janė pikėrisht institucionet fetare tė shqiptarėve MUSLIMAN qė megjithė presionin qė i bėhet pasuesve tė saj kurrė nuk shkelėn nė kurthin e ngritur,por me mish e me shpirt sakrifikuan edhe vetveten pėr njė tė ardhme tė ndritur tė kombit shqiptarė.
PMIntegrity Messenger IM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 07.11.2011, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Uskana2006 @ 22.08.2006, 22:32)
Vazalet e Arabise nuk ndalen se vepruari. Fundamentalistat islamike veprojne ne dem te Shqiptarise.

Xhihadi ne horizont

Pse s`po ja ngushton Horizontin pra cka je ka pret ngulfate po ta mbajti po munde ...


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
Inxhinjeri
Postuar nė: 07.11.2011, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 93
Antari Nr: 26328
Bashkangjitur: 24.03.2011Pershendetje forumiste te nderuar, nuk jam shum aktivene kete forum me postimet e mia mirepo kam qen me se aktiv si lexues i po ketij forumi, dhe me besoni se nganjeher me vjen keq qe ende egzistoje keso lloj njerez me keso lloje debatesh te bien ne nje nivel qe smeriton as te besh nje replike te vetme.

Juve po reagoni shum ashper kur dikush i thot Gjergj Kastriotit se ka qen katolik dhe se ka vra shqipetar. Tash nese reagon ne nje far menyre me trego te lutem a ke ndonje informat te demantojsh kete fakt, ose te pakten nese pajtohesh me at veprim qe ka bere Skenderbeu.

Kujdes : Nuk e mbroje e as nuk perkrahi Skendebeun ne kete rast.

Sdi si mer guxim te me quash mua arabistan, turkofil apo sdi un cka tjeter vetem e vetem pse jam musliman. Juve thuani se Muhamedi a.s. pse ska shkruar shqip por arabisht, kurse me tregoni ju lutem pse Isa a.s ( Jezusi ) nuk ka shkruar shqip por edhe ai ka shkruar ne gjuhen hebreje apo sdi une.

Kur etikohem si musliman un atomatikisht bie ne grupin e arabeve me nje frym arabe qe mundohem te percjell ne kulturen time, pse ?, me trego nga lind kjo ide per ty te mendosh ashtu.

O zoteri un jam musliman shqipetar, e dua kombin time, bashkqytetaret e mi, i rrespektoj qetateret e komunitetit katolik, ateher pse une te quhem arab, terorist e sdi une cka, se cdo dite lexoj nga nje fjal te re.

Un jam idhtar i madhe i Skenderbeut, i historise se tij, me beso kam lexuar aq shum per at saqe ti iden se ke, dhe mer guximin te hysh ne nje debat qe ske mos te them edhe aspak njohuri.

Ato qe thuhen se ka pre shqipetar musliman me beso se jane te verteta, dhe shum shum pune te tjera, ai ka qen anti-islamik, dhe ka dashtur qe me cdo kusht te zhduk cdo shqipetar musliman, dhe sic shihet nuk ja ka arrit, dhe as qe do arrije ndonjeher ndokush. Mirepo prap se prape them se kjo nuk me jep te drejte ta perqeshi historin e kombit tim, neve duhet te jemi te vetedijshem se pa Skenderbeun nuk jemi shqipetar, ai eshte cdo gje tjeter ne historin tone. Ai eshte abetarja e kombit tone.

Tash nje shembull te vogel, ka pas shum heroj kombetar neper bote, qe si kane pelqyer ideologjit e bashkatdhetareve te vet dhe ka bere cfarosje ne po ate shtet, mirepo ne te njeten kohe edhe ka vepruar edhe ne te mire te vendit te vet, dhe un skam degjuar qe dokush ka dal dhe ka shajtur heroun e tij dhe ka perqeshur etj etj. Pra ai e mbron historin dhe kulturen e vet, sepse ne ate kohe ajo ideologji ka qen e drejta per ate person, kurse mekohe ndryshojn ideologjit, ndryshojn metodat e perparimit etj.

Un nuk deshta te ofendoj askend, mirepo me besoni o vellezer shqipetar se keni nis nje rruge shum te gabuar me keto ideologji te imponuara qe shtyejn askund tjeter perpos ne urrejtje, kurse neve skemi vend ne zemer per me shum urrejtje qe kemi pas deri tash.

Edhe dicka, un ndjehem me se krenar qe jam musliman, dhe me besoni se nuk ka ligj e as fe qe te thot : OFENDO, SHTO URREJTJE, VRAJ, SHAJ, GENJEJ etj...
PMAOLYahooMSN
Top
ALbeXtra
Postuar nė: 08.11.2011, 00:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 336
Antari Nr: 22058
Bashkangjitur: 08.04.2009 Citim (Uskana2006 @ 22.08.2006, 22:45)
XHIHADI eshte ne dukje o Shqiptare.

Fundamentamizmi islamik demton Shqiptarine.

Sa jeni te paguar o Vazale te Arabise.

Sipas teje Islami qenka i Arabve,po ti edhe une si shqiptar cfar fe kemi na??


----------------------------------------
Islam it's not only a religion. but a complete way of life.
PMUsers Website
Top
Trishtimi
Postuar nė: 08.11.2011, 09:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9192
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (ALbeXtra @ 08.11.2011, 01:17)
Sipas teje Islami qenka i Arabve,po ti edhe une si shqiptar cfar fe kemi na??

Simbas tina feja e shqiptarit eshte shqiptaria sepse ky duhet te jet nje patriot me bateria.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio