Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nadir Iseni - ULTRABAND, ULTRABAND
albina
Postuar nė: 30.08.2006, 18:03
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2503
Bashkangjitur: 30.08.2006Tung. pershendetje. mendoj se ultrabandi eshte fantastik , behjet fjale per nje grupe qe ben muzike moderne elektronike. i kam degjuar disa here kenget e NADIR ISEINIT&ULTRABANDIT. SUPER JANE.
PM
Top
drita thaci
Postuar nė: 31.08.2006, 11:31
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2516
Bashkangjitur: 31.08.2006Jo pse une jam nje fanse e muzikes elektro , por definitivishte grupi ultraband nga gostivari bejne muzike shume te moderuare , nese une do te isha pyetur do ti kisha cenzuruar gjithe keto komercialistet si BLERO,SHPATI , ADRIJAN G,ADELINA, ETJ..ATA BEJNE MUZIKE PER SHTREAST E ULTA INTELEKTUALE, DHE PER FEMIJET.
PM
Top
LEWIS_GOSTIVAR
Postuar nė: 31.08.2006, 11:44
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2519
Bashkangjitur: 31.08.2006Eshte koha e fundit qe ki popull te vetedijesohet, te dije ta dalloje te miren nga e keqja , ne cdo aspekt. se ne pergjithesi ne bote sundon e keqja njerezit nuk dine ta dallojne te miren nga e keqja, po edhe ne muzike ndodhe enjejta gje. sote ne muzike kerkohen kengtare si shpati , blero, ne cdo tv privat apo radio do ta degjojshe kengen fotografija nga blero, apo kush te ndau prej meje nga shpat kasapi. por ralle doto degjosh grupet qe bejne muzike moderne.
Une mendoje se ultrabandi nga gostivari bene nje muzike eksperimentale dhe moderne, dhe me pelqene shume.
PM
Top
blerina_kumanova
Postuar nė: 01.09.2006, 11:28
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2536
Bashkangjitur: 01.09.2006Ketu me befasojne disa qe jetojne jashtekohes, nuk kane lidhej me muziken , dhe befasohen me nje grup si mundet te arije sukses.
Ne prishtine psh:Per qytetaret apo per femijte e prinderve te shkolluar grupe me te preferuara jane jericho , asgje sikur dielli, kthjellu, dhe shume grupe qe ti si ke dgjuar kure, kurse ketu sidomos fshataret me se shumti e degjojne shpatin, bleron, adelinen, mahmut feratin couce e lales , keshtu mendojne njerezite qe i ka shkel koha , dhe ti kur i thue per ultrabandin , ai ska degjuar, eshte e logjikshme.
PM
Top
bekim_te
Postuar nė: 02.09.2006, 11:40
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2553
Bashkangjitur: 02.09.2006Nuk ka nevoje jetu per ofendime dhe paragjikime. ketu lajmerohen dhe shkruajne fansate muzikes elektropop. uptohet se per ata qe degjojne elektropop, grupi ultraband, eshte mjafte i popularizuar, nga na tjeter per ata qe nuk edine se egziston ryma muzikore elktropop, aq ma pak kane degjuar per ultrabandin nga gostivari. e kam degjuar te radio focusi ultrabandin ,kane do instrumentale shume te moderuara, kenget nuk jane aqe te mira.
PM
Top
nids_gv
Postuar nė: 02.09.2006, 11:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2556
Bashkangjitur: 02.09.2006Mendoj se ultraband nga gv, eshte grupi numer 1 i muzikes elektro, i erdh mire do kujt apo jo.
PM
Top
Emi
Postuar nė: 04.09.2006, 11:35
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 2408
Bashkangjitur: 27.08.2006Mendoj se duhet qe edhe ne skenen muzikore te vetdijesohemi , te dallojme muziken kual;itative nga ajo komerciale, me befasojne kerkesat e degjuesve ne radiostacionet ku vetem blero , shpati , adrijan gaxha kerkohen, mendoj se keto kengtare qe i ceka nuk kane lidhje me muziken, dhe bejne thjeshte nje lloj muzike per femije dhe katundare.
PM
Top
fjolla-
Postuar nė: 07.09.2006, 18:43
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2636
Bashkangjitur: 07.09.2006Mendoj se ultrabandi, eshte nje grup kualitativ, e kam degjuar albumin, instrumentalet jane shume te moderuara, mirepo kenget? ka gabime teknike, verhet se albumi eshte incizuar ne studio jo moderne, mirepo grupi ultrband nga gv, ka ideja ne muzike dhe munden te arijne suksese ne skenen muzikore, edhe pse shume e kopjojne grupin depeche mode.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 07.09.2006, 19:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006sa per depeche mode ju them drejt e kam degjuar moti kohe bile ne nje program te shperblimev e ne Viva te quajtur Kometa, depeche mode ju dha nje titull por muzika e tyre aspak nuk me pelqeu ne krahasim me HIM....e kta ultrabandistat si kam degjuar por muzika e tille nepergjithsi nuk me pelqen aq...

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Shqiptari_
Postuar nė: 08.09.2006, 10:58
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 2643
Bashkangjitur: 08.09.2006Ultrabandi shume shpejte do ta mare epitetin e urbanbandit, si grupe qe me teper do te degjohet tek studentet dhe qytetearet e vjeter, dhe te ata qe e njiohin muziken.
E kam degjuar te blue sky, dhe radio kosova. grupi ultrabandi nga gv, kane ideja te moderuara dhe mundohen te bejne dicka te re ne skenen muzikore. Mirepo ketu te k ne nuk cmohen keto grupe. ketu shpati hane buke , blero. etj.
A per mua shpati ska lidhje as adrijan gaxha. duhet te mesohemi te degjojme muzike ekperimentale. muzike te shekullit 21.
PM
Top
Brigita
Postuar nė: 09.09.2006, 13:11
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2407
Bashkangjitur: 27.08.2006Mendoj se ki popull nuke njeh mire muziken, dhe sdine ta vlersoj muziken. fajin e kane pak edhe mediajt qe inponojne nje lloj muzike qe ka te bej me shijen personale te tyre.Duhet me teper qe te forsiren grupe kualitative si kthjellu, asgje sikur dielli, ultraband etj.
PM
Top
mimoza_
Postuar nė: 12.09.2006, 11:26
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2713
Bashkangjitur: 12.09.2006Nje dite te radio Focusi i Tetoves i degjova ultrabandin. ta them te verteten grupi ultraband eshte nje grup fenomenal. jo pse une e degjoje ate ryme muzikore, por meteverte behet fjale pernje band mjafte moderne. Une perndryshe degjoje muzike elektropop.Ne trojet shqiptare ultrabandi eshte grupi i pare qe bene keshtu lloj muzike.
PM
Top
elktrofans_
Postuar nė: 13.09.2006, 18:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2730
Bashkangjitur: 13.09.2006Ultrabandi- eshte nje suprize per skenenen muzikore elektropop. grup qe shume shpejte do te arije sukses. ekam degjuar shpesh ne radio focus. shume te mire jane.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 15.09.2006, 19:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Shqiptari

po e shoh se cka po shkruan ne forum dhe te them te drejten me teper mendoj qe po ben reklam sesa qe po flet dicka...bile me heret dicka te kam repliku po nuk te kishte ra ne sy po nejse ska dert veq po e shoh se po flet gjera te kota....

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Shqiptari_
Postuar nė: 16.09.2006, 11:23
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 2643
Bashkangjitur: 08.09.2006Une vetem te shkruajta ne lidhje me muziken qe une e degjoj, dhe kritikova muziken komerciale. Dhe nuk shes patriotizem, se nuk mundemi neperjet muzikes te tregojm patriotizem.
por nese flasim per muziken une enjeh mire muziken, e njeh mire edhe politiken , e njeh mire edhe islamin religjionin me te paster dhe te vetmin te pranuar tek ALLAHU.Ne cilen sfere deshiron te diskutojme urdhero. do te shohim se si qendrojne punet.Une gjithmon kam qene kunder muzikes komerciale.
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio