Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nadir Iseni - ULTRABAND, ULTRABAND
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.09.2006, 13:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Shqiptar i

Nuk e kuptoj perse per ty ata qe nuk e degjojne depeche mode apo Ultrabandin nuk qenkan te qyteteruar e ata qe e degjojne qenkan...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Shqiptari_
Postuar nė: 16.09.2006, 17:49
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 5
Antari Nr: 2643
Bashkangjitur: 08.09.2006Une ne menyre ironike jam shprehur. dhe nuk mendoj bukvalisht ashtu. edhe pse gjithmon i kam degjuar grupet kualitative.
PM
Top
Arlinda_25
Postuar nė: 05.10.2006, 18:41
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3143
Bashkangjitur: 05.10.2006Mendoj se ki forum nuk duhet te sherbeje per ofendime , dhe kritika.
Duhet te jemi dhe te tregojme kulture te shprehjes.
Sa i perket grupit ultraband, edhe une e kam degjuar kete grup qe ben muzike moderne elktronike, psh, tv2 ne gostivar ne nje reklame te tyre ne prapavije shkone nje instrumentale e ultrabandit universe, ne disa kafiteri ne prishtine i kam degjuar disa kenge te ultrabandit. ta them te verteten e dhe une personalishte i takoj kesaj ryme muzikore shume me pelqejne grupet depeche mode, kraftverk , soft cell, etj.
PM
Top
fancy_boy
Postuar nė: 05.10.2006, 23:00
Quote Post


Shetitje neper Mjegull
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 9
Bashkangjitur: 28.11.2004Kenge Te Mira edhe pse si kam Ndegjuar smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Mos u Mba se je, Mos u Mba se ke, Se Askush Nuk je Vetem nje Grusht DHE !
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
KRAFTVERK
Postuar nė: 08.10.2006, 13:46
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 3187
Bashkangjitur: 08.10.2006Ne pergjithesi nese flasim per skenen muzikore shqiptare , do te verejme se sukseset arijen nepermjet pamjes dhe veshjeve provokuese, nepermjet muzikes komerciale, shume pak kemi muzike kualitative. shiqoni dhe degjoni se cfare textesh permbajne disa kenge te tingullit3, apo grupe rap qe vetem shajne asgje smund me i kuptu as porosite e kengeve nuk kane kuptim.
Sa i perket grupit ultraband, shume me pelqejne porosite e kengeve qe kane te bejne shume me karakterin edukuso- fetare. te pakten nga ultrabandi ka ck t e kuptoj rinija jone e cila ka devijuar shume.
knega stop droges, thellohu ne mendime, jane kenge qe kane porosi shume dimensionale, dhe qe e nxisin rinine tone te kerkoje te verteten.
PM
Top
SOFT CEL
Postuar nė: 09.10.2006, 13:08
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3223
Bashkangjitur: 09.10.2006Shijet e njerezve dallojne prandaj nuk duhet ne kete forum te kritikojme njeri tjetrin , cdo kengtare mundohet te bej dicka te arije sukses, edhe shijet e degjuesve ndryshojne dikush degjone nje ryme tjetri degjone dicka tjeter e keshtu me radhe. ajo cka eshte me rendesi eshte qe kengtaret te kendojne dhe te ndikojne pozitivishte tek rinia nepermjet texteve, e jo ti ftojne rinine tone qe ta ma re drogen apo dukurit tjera .
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio