Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> A ju pelqene depeche mode., ultraband
Emi
Postuar nė: 27.08.2006, 11:29
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 2408
Bashkangjitur: 27.08.2006Me interesone se sa lexuesit e kesaj faqe i ndjekin trendet muzikore cka mednojne per grupin depeche mode, dhe grupin nga gostivari ultraband. dhe cila eshte ajo ryme qe ata e degjojne.
PM
Top
Njomza_22
Postuar nė: 27.08.2006, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 200
Antari Nr: 529
Bashkangjitur: 19.02.2006Nuk e ndegjoj kete lloj muzike megjithat duhet te jen te mire pasi qenkan nga Gostivari.
Deri tani nga Gostivari nuk ka bere ndonje RISI asnje Kengetar andaj shpresoj te jene te mire keta
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 28.08.2006, 12:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Pershendetje

Sa i perket muzikes qe na vjen ketu nga jasht ju them drejt nuk me pelqen aspak. Dhe po te shkojme ne ato vende prej ku po vjen kjo muzike do te shohim se sa ato kane interes ndaj muzikes tradicionale dhe keto lloj muzika si ultrabanda e si rock'n roll e tjera e tjera jane vetem nje lloj i muzikes moderne te atij vendi ku vjen, muzike e cila buron nga tradicionalja e tyre. Ndersa tek ne keto qe po kendojne muzike moderne e bazojne kete muzike ne vjedhje nga vendet tjera vecanrisht nga Bullgaria, Greqia, Turqia e Serbia dhe kete modernizem ne muzike nuk e bazojne ne tradicionalen qe e kemi ne. Te huajt japin shuma te medha parash per te ruajtur traditen e tyre ndersa ne japim para per ta zhdukur. Po te shkohet shembull ne Anlgi do te shihni qe ka shume familje qe nje gje shume te vjeter ende e ruajn me nje fanatizem te madh dhe nuk duan qe ta zhdukin ndersa ne, ato gjera qe i kemi te vjetra mundohemi ti zhdukim sa me shume edhe ate ne emer te modernizmit. Sa per muzike me mire do te bleja CD me raposdi dhe jo me kenge te cilat ne TV cdo dit i shohim dhe na behen bajate duke i degjuar nga 100 her ne dit apo ma shum.


Suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
shqipe
Postuar nė: 28.08.2006, 13:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2448
Bashkangjitur: 28.08.2006Eshte per tu habitur se grupi ultraband ka be nje gershetim mes uzikes elktro, dhe temave qe kane te bejne me religjionin, textet ekengeve kane te bejen shume me sferen sociale, fetare. mirepo tingellojne shume si grupi depeche mode. ta them te verteten une nuke preferoj kete ryme muzikore. mirepo me vjen mire kur nje grup nga gostivari i prapambetur te dale nje grup qe bne muzike moderne edhe ate elektropop.
PM
Top
VALBONA21
Postuar nė: 29.08.2006, 10:32
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2467
Bashkangjitur: 29.08.2006S me pelqen ultrabandi nga gostivari. eurej muziken elektropop. si dhe grupin qe ata e kopjojne depeche mode. mos degjoni ultrabandin, degjoni metalicen dhe hevi metal forever
PM
Top
NINA_20
Postuar nė: 29.08.2006, 10:47
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2468
Bashkangjitur: 29.08.2006Edhe pse une nuk e degjoj shume kete lloj muzike. ultrabandi nga gostivari i ngjane shume grupit depeche mode. une sjame fanse e kesaj muzike.
PM
Top
liridona_
Postuar nė: 30.08.2006, 11:08
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 2494
Bashkangjitur: 30.08.2006E kam degjuar ultrabandin te radio focusi, ultrabandi nga gostivari i ngjane shume grupit britanik depeche mode. mendoj se eshte koha qe ne trevat tona te perhapet kjo ryme muzikore elektropop , nga se jemi lodhur me hip hop , tallava. Nadir Iseini&ultrabandi nga gostivari mendoje se munden te arijne suksese nga se bjene muzike moderne dhe lualitative, dhe eshte per tu habitur qe nje band nga gostivari te bej kesi lloj muzike, nga se gostivari asnje here ska pasur kengtare dhe grupe moderne.
Edhe pse une nuk jam fanse e flakte ekesaj muzike, por e pershendesi grupin ultraband. nga gv.
PM
Top
vjosa krasniqi
Postuar nė: 30.08.2006, 11:28
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2495
Bashkangjitur: 30.08.2006T i themi stop kesaj ryme te re qe sben aspak, mos i degjoni keto grupe as depeche mode , as ultraband.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 30.08.2006, 17:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006kjo teme sikur filloi te behet dicka bajat

disa qe po shkruajn te gjithve ju paska pelqy ultrabandir at muzik nuk e dashkan...me duket se dikush i ben reklam vehtes e dikush me qellim kritike..

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
albina
Postuar nė: 30.08.2006, 18:09
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2503
Bashkangjitur: 30.08.2006Ket lajmerohen fansate muzikes elektronike. per mua qe degjoje muzike elektro. ultrabandi eshte grupi me i mire, nga ana tjeter sme pelqejne aspak shapt kasapat blero, adrijan gaxha.
Ata qe nuk degjojne elektropop muziken nuk kane degjuar per ultrabandin , nga se nuk ju pelqen ajo lloj muzike. Ka shume grupe qe mua me pelqejne a shumica nuk i ka degjuar. ketu tek ne kane degjuar per shpatin, adrijan gaxhen , bleron, majkel xheksonin , madonen. ekini kuptu te gjithe keto komercialistet kengtare kur vallzojne mundohen ta imitojne majkel xheksonin , apo tarkanin.
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 30.08.2006, 22:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Ndoshta per juve Ultrabandi eshte nr 1.e per dikend munet me kon kurnise,ndoshta dikujt i pelqejne kta tjeret qe ceket me pare.prandaj cdo muzike e ka edhe at rrymen e vet.

CIAO
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
drita thaci
Postuar nė: 31.08.2006, 11:27
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2516
Bashkangjitur: 31.08.2006Mendoj se ka ketu shume te rinje qe nuk e kuptojne muziken, shumica e shqiptareve degjojn muzike komerciale, keshtu qe kur ja permend ultraband , apo jericho, apo asgje sikur dielli, ata skane degjuar kur , dhe mendojne se ne pyetje eshte reklama. ka grupe te huaja qe shumica kur si kane degjuar si psh NINE INCH NILSE, FILTER, SOFT CELL,YAZI.Edhe ne skenen muzikore ka grupe qe shume njerez si kane degjuar kjo nuk dote thote se keto grupe nuk bejne muzike te mire. Une mendoje se ULTRABAND, nga gostivari shume shpejte dote arije suksese te medhaja , nga se bejne muzike moderne dhe kualitative.
PM
Top
LEWIS_GOSTIVAR
Postuar nė: 31.08.2006, 11:40
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2519
Bashkangjitur: 31.08.2006Edhe une e i perkrahe te gjithe ata qe jane kunder muzikes komerciale. e kam degjuar te radio focusi ultrabandin, instrumentalete jane super. behet fjale per nje grup mjafte moderne. shihni se edhe gostivari qyeteti ime ka grupe te mire. lexoj nga disa qe e kritikojne gostivarin. Gostivari mburet me Rufi osmanin, patriotin me te madhe, qyteti i gostivarit mburet me 9 korikun. dhe tash me grupin ultraband.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 31.08.2006, 18:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006pershendetje

nuk e di sa kohe ka qe ka dale ky ultrabandi sepse kurr skam degju per te por nese ka dale tash shpejt nuk ma mer mendja qe menjeher kaq adhurues do te kishte megjithate nese muzika e tyre eshte e mir athere me siguri do te pelqehet nga publiku por ketu ne forum po shoh sikur dikush me qellim po shkuran pozotivisht per ta...ndoshta jam gabim e me mir te jeme gabim pra..

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
blerina_kumanova
Postuar nė: 01.09.2006, 11:21
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 2536
Bashkangjitur: 01.09.2006Kush te ka faj ti se e degjon vetem adlina ismailin , shpat kaspain bleron, dhe keshtu lloj muzike fshataresh. ka grupe qe egzistojne me dhjetra vite ti kur si ke degjuar sepse ti nuk degjon underground, apo muzike alternative. ake degjuar per grupin selksioni 039, 403, jericho. Ultrabandi eshte nje grup specifike qe ben nje lloj muzike qe i ngjan grupit depeche mode, dhe shpesh neper radiostacionet sillen kenget e tyre. ajo pse ske degjuar eshte problem iti , qe sendjek skenen muzikore.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio