Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Civilė dhe te plagosur nė fshatin Brodec te Tetoves + Videot e fundit
korigjuesi
  Postuar nė: 07.11.2007, 08:17
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 10603
Bashkangjitur: 01.11.2007
Shiqo Videot!
Viktima civile dhe tė plagosur nė pėrleshjet e armatosura nė Brodec tė Tetovės

Nė fshatin Brodec tė Tetovės sot ka filluar pėrleshje e armatosur midis njė grupi tė armatosur dhe forcave shtetėrore tė sigurisė. Burime brenda fshatit pėr agjencinė INA jozyrtarisht bėjnė tė ditur pėr tetė civilė tė vrarė, emrat e tė cilėve pritet tė zbardhen. Nė Spitalin Kirurgjik tė Shkupit dhe Spitalin Ushtarak janė ndėrmarrė masa tė larta sigurie dhe sipas reporterit tonė ndalohet hyrja brenda hapsirave tė kėtyre dy institucioneve shėndetėsore. Reporteri ynė bėn tė ditur pėr mbėrritjen e helikopterėve, tė cilėt siē thuhet bartin pjestarėt e plagosur tė policisė.


Burime pranė kėtij rajoni thanė se pėrleshja e armatosur ka nisur nga ora 6 e mėngjesit, ndėrkaq grupi qė po konfrontohet me policinė thuhet se ėshtė pjesė e AKSH-sė, njė komandant i cilės u vra javėn e kaluar nė fshatin Odėr, disa kilometra afėr Brodecit nė Malėsinė e Tetovės.


Burime policore nė Shkup konfirmojnė ngjarjen, duke deklaruar se bėhet fjalė pėr njė sulm ndaj siē theksohet grupeve kriminale kryesisht tė pėrbėrė nga tė arratisurit nga burgu i Dubravės Lirim Jakupi-Nacisti dhe Ramadan Shiiti. Deri tani nuk ka marrė pėrgjegjėsinė edhe AKSH, e cila mė herėt theksoi se ka formacione tė saj edhe nė Maqedoni, me vrasjen e Xhavit Morinės, pėr tė cilin u tha mė vonė se ka qenė pjestarė i kėtij formacioni.


Burime policore bėjnė tė ditur gjithashtu se grupi i armatosur nė radhėt e tė cilit ka edhe tė vrarė , ėshtė tėrhequr nga fshati Brodec, ndėrsa edhe mė tej vazhdojnė luftimet nė Malėsinė e thellė tė Sharrit.

Njė burimt tjetėr nga Tearca njofton se dy helikopterė tė ushtrisė sė Maqedonisė nė ora 7 dhe 7.25 kanė fluturuar nga drejtimi i Jegunovcės nė drejtim tė fshatrave Tearcė dhe Pėrshefc pėr kah Sharr.

Ndėrkohė, sipas televizionit Top-Channel, njė helikopterė i forcave policore ėshtė rrėzuar nga sulmet. Aksioni policor ėshtė shtrirė nė fshatrat malore tė kėtij rajoni.


Poashtu bėhet e ditur se nė kėtė rajon janė dislokuar forca tė mėdha tė sigurisė, mjete tė blinduara dhe helikopterė, tė cilėt shtiejnė nė drejtim ku janė tė locuar grupet e armatosura rreth fshatit. Nė fshat kanė ngelur tė patėrhequr banorėt lokal, duke pėrfshirė gra dhe fėmijė. Tė gjitha linjat telefonike janė fikur dhe ėshtė ndėrprerė komunikimi me kėtė fshat.

Parlamenti sot pritet tė mbajė mbledhje tė jashtėzakonshme pėr tė shqyrtuar gjendjen e sigurisė nė vend. Tensionimi i situatės nė kėtė rajon filloi pas vrasjes sė Xhavit Morinės, qė mė pas u deklarua se ka qenė komandant i Armatės Kombėtare Shqiptare. Morina strehohej nė Maqedoni pas arratisjes nga burgu i Dubravės. (INA)

Shiqo Videot!
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 07.11.2007, 09:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Policia dhe ushtria e maqedonise sot ne mengjes ka bllokuar rrugen SHipkovice, Brodec Veshalle dhe Bozifc edhe ne hyrje edhe ne dalje ka forcat e armatosura

forcat e armatosura shqiptare gjinden ne keta fshatra ,per momentin fshatrat jane te rethuar nga ana e policise dhe ushtrise sllavomaqedonase
--------------------------------
Marre nga unitedalbania.org


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 07.11.2007, 09:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007A mund ta perktheje kete dikush?


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
saraj
Postuar nė: 07.11.2007, 09:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006U KALL U KALL,PERHAJR NA QOFT.
PMIntegrity Messenger IM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 07.11.2007, 09:45
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Ne radh te par duhet mos me ju besu dezinformatave. Un sapo erdha ne pune dhe degjova qe paska shume te vrare dhe kjo aspak nuk eshte e vertete.
Eshte e vertete se jane blloku rruget dhe fshataret nuk lejohet te vijne ne qytet. Kete ma konfirmoi dhe halla ime qe e kam ne malesi lart. Gjithashtu ka patur luftime por qe tani jane nderpre dhe her pas here ka gjuajtje nga te dy palet. Thuhet se nje shtepi eshte e djegur nga granatimi por se ata qe u kane dal perball forcave sllave po qendrojn bukur mir.

Per hajr na qoft inshalla.


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
kosat
Postuar nė: 07.11.2007, 09:54
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 44
Antari Nr: 9507
Bashkangjitur: 14.09.2007Burime jozyrtare bejne te ditur se aksioni policor ėshtė orientuar drejt arrestimit tė grupit tė armatosur tė kryesuar nga Lirim Jakupi, i cili para pak kohesh u arratis nga burgu i Dubravės nė Kosove

Fotografi e jashtme
Lirim Jakupi

TETOVE-E tensionuar situata ne Brodic te Tetoves ne Maqedoni. Forcat e policise jane perleshur me grupe te armatosura. Sulmi i policise ka ndodhur ne oren 6:00 te mengjesit te sotem dhe sic ben te ditur agjencia e lajmeve KosovaPress si pasoje e luftimeve mes grupeve te armatosura dhe forcave te sigurise maqedonase shume shtepi jane perfshire ne flake. Sulmi i policise ka qene ajror dhe sipas RTK, dėshmitarėt okularė bejne te ditur se ka te vrare dhe te plagosur nga te dyja palet mirėpo nuk dihet ende numri i saktė pasi tė shtėnat ende vazhdojne. Po sipas ketij burimi per momentin tė gjitha hyrje daljet nė fshat janė bllokuar dhe te shtenat vazhdojne, nderkohe qe gra e femije nuk mund ta braktisin ate dot ate.. Lidhur me ngjarjen Ministria e Brendshme e Maqedonisė nuk ka bere te ditur ende asnje infmormacion.
Por burime jozyrtare bejne te ditur se aksioni policor ėshtė orientuar drejt arrestimit tė grupit tė armatosur tė kryesuar nga Lirim Jakupi, i cili para pak kohesh u arratis nga burgu i Dubravės nė Kosovė

Duket se ne Maqedoni jane rikthyer tensionet e luftes se vitit 2001, ku mjaft fshatra shqiptare u dogjen ne betejen e grupeve shqiptare me forcat maqedonase. Kjo lufte shkaktoi mjaft viktima dhe gati e coi Maqedonine ne lufte civile. Lufta perfundoi me marreveshjen e paqes se Ohrit qe u dha shqiptareve me shume te drejta.
(db/balkanweb)
PM
Top
Shqipo
Postuar nė: 07.11.2007, 10:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 610
Antari Nr: 10255
Bashkangjitur: 16.10.2007Viktima civile dhe tė plagosur nė pėrleshjet e armatosura nė Brodec tė Tetovės

Nė fshatin Brodec tė Tetovės sot ka filluar pėrleshje e armatosur midis njė grupi tė armatosur dhe forcave shtetėrore tė sigurisė. Burime brenda fshatit pėr agjencinė INA jozyrtarisht bėjnė tė ditur pėr tetė civilė tė vrarė, emrat e tė civilėve pritet tė zbardhen. Nė Spitalin Kirurgjik tė Shkupit dhe Spitalin Ushtarak janė ndėrmarrė masa tė larta sigurie dhe sipas reporterit tonė ndalohet hyrja brenda hapsirave tė kėtyre dy institucioneve shėndetėsore. Reporteri ynė bėn tė ditur pėr mbėrritjen e helikopterėve, tė cilėt siē thuhet bartin pjestarėt e plagosur tė policisė.
INA


----------------------------------------
ATDHEU MBI TE GJITHA....
POSHTE PARTITE, DHE PERKRAHESIT QORR TE TYRE....
PM
Top
progres
Postuar nė: 07.11.2007, 10:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007Mos ka najkush naj lajm me te ri ne lidhje me kete ngjarje sipas tv A1 po thote se policia ka qene ne ndjekje te LIRIM JAKUPI-nacist dhe Ramadan Shiti?
Dhe perlasje ka vetem ne Brodec apo edhe ne pjese tjera
PM
Top
InSiDe
Postuar nė: 07.11.2007, 10:41
Quote Post


Moderator
*****

Posti: Antarė
Postime: 1036
Antari Nr: 10446
Bashkangjitur: 25.10.2007Besoni vllazen tuj e lexu krejt trupi po me terqethet ishalla hajr se marun shqiptart prej sllave ne tokat e tyre:S


----------------------------------------
Kontakt: djmali@live.se
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 07.11.2007, 10:49
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Fotografi e jashtme
Ramadan Shiti

Fotografi e jashtme
Lirim Jakupi----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
korigjuesi
Postuar nė: 07.11.2007, 10:50
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 10603
Bashkangjitur: 01.11.2007 Citim (progres @ 07.11.2007, 10:35)
Mos ka najkush naj lajm me te ri ne lidhje me kete ngjarje sipas tv A1 po thote se policia ka qene ne ndjekje te LIRIM JAKUPI-nacist dhe Ramadan Shiti?
Dhe perlasje ka vetem ne Brodec apo edhe ne pjese tjera

oooooo shqiptar....
si duket ti je mesuar vetem ate qe shkruhet ne gjuhen e shkaut ta besojsh...
...a e lexove ne fillim informacionin e agjencionit te lajmeve INA......

turppppp te te vije....
..edhe ne kete situate kur vriten shqiptaret, civilet ...ti vazhdon qe te perpiqesh ti japish karakter tjeter krejt kesaj.....vazhdon ti perkrahish informacionet e plasuara nga shkiet ....
edhe ne fund te fundit LIRIM JAKUPI dhe Ramadan Shiti jane shqiptare...kurse ato qe vrasin jane shumica shkie...

ooo ne shqiptaret cfare qelbesirash te tipit "Progres" kemi ne mesin tone

Ky postim ėshtė ndryshuar nga korigjuesi nė 07.11.2007, 10:51
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 07.11.2007, 10:56
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Operacion i madh policor nė rajonin e Tetovės

Tetovė /07/11/ 09:42

Njėsi speciale policore sot nė mėngjes filluan aksion nė fshatin Brodec tė Malėsisė sė Tetovės dhe zhvillohet pėrleshje e armatosur me grup tė armatosur.

Njė pėrfaqėsues zyrtar i policisė pėr Makfaks-in as nuk mund tė konfirmonte, as tė demantonte se nė rajonin e Tetovės ka pėrleshje tė armatosur.

Nė Brodec shtihet me armė zjarri dhe banorėt, mes tė cilėve edhe gra dhe fėmijė, nuk mund ta braktisin fshatin i cili ėshtė i bllokuar nga policia, lajmėron Makfaksi, duke iu referuar deklaratave tė banorėve tė kėtij fshatin tė Malėsisė sė Tetovės.

Nė rajonin e fshatit Brodec janė dėrguar forca tė mėdha speciale me automjete tė blinduara dhe helikopterė.

Sipas burimeve jozyrtar, aksioni policor ėshtė orientuar drejt arrestimit tė grupit tė armatosur tė kryesuar nga Lirim Jakupi, i cili para do kohė u arratis nga burgu i Dubravės nė Kosovė. /Makfaks/


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 07.11.2007, 11:08
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Pėrleshje ndėrmjet grupeve tė armatosura dhe forcave tė sigurisė nė Malėsinė e Tetovės

Qė nga ora 6 e mėngjesit tė sotėm nė Malėsinė e Tetovės, pikėrisht nė fshatin Brodec, janė duke u zhvilluat pėrleshje tė armatosura ndėrmjet grupeve tė armatosura dhe forcave tė sigurisė maqedonase.
Dėshmitarėt okularė thonė se nė tė dy radhėt ka tė vrarė dhe tė plagosur, mirėpo numri i saktė nuk dihet ngase tė shtėnat janė duke vazhduar. Siē njofton korrespondenti ynė, i cili ndodhet nė vendin e ngjarjes disa shtėpi janė pėrfshirė nga flakėt, ndėrsa tė gjitha hyrje daljet nė fshat janė bllokuar. Deri mė tani ministria e Brendshme e Maqedonisė nuk ka dhėnė kurrfarė informacionesh pėr incidentin (RTK)----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
r.mislimi
Postuar nė: 07.11.2007, 11:12
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.200407.11.2007
Pėrleshje nė fshatin Brodec tė Tetovės mes forcave tė armatosura tė policisė maqedonase dhe grupeve tė armatosura. Sipas informacioneve tė para shumė shtėpi nė fshatrat shqiptare janė nė flakė pikėrisht prej sulmeve ajrore policore.
Burime jozyrtare tė cituara nga mediat kosovare flasin pėr disa tė vdekur nė pėrleshjet me policinė. Gjithashtu, duke iu referuar kėtyre burimeve, grupet e armatosura kanė rrėzuar njė helikopter maqedonas. Sulmi i policisė ka nisur nė orėn 6:00 tė mėngjesit dhe ishte paralajmėruar pas incidenteve tė fundit ku mbetėn tė vrarė dy policė dhe u plagos njė i tretė.
(albeu.com)


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
progres
Postuar nė: 07.11.2007, 11:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007 Citim (korigjuesi @ 07.11.2007, 10:50)
oooooo shqiptar....
si duket ti je mesuar vetem ate qe shkruhet ne gjuhen e shkaut ta besojsh...
...a e lexove ne fillim informacionin e agjencionit te lajmeve INA......

turppppp te te vije....
..edhe ne kete situate kur vriten shqiptaret, civilet ...ti vazhdon qe te perpiqesh ti japish karakter tjeter krejt kesaj.....vazhdon ti perkrahish informacionet e plasuara nga shkiet ....
edhe ne fund te fundit LIRIM JAKUPI dhe Ramadan Shiti jane shqiptare...kurse ato qe vrasin jane shumica shkie...

ooo ne shqiptaret cfare qelbesirash te tipit "Progres" kemi ne mesin toneUne thash mos ka informata nga burime te sigurta se kto ende nuk jane zyrtare
edhe kujdes me fjalorin tend,mos na trego patriotizem me fjale ketu.
Vetem e di qe ky aksion behet per arrestimin e Lirim Jakupit etj te ikur nga burgu i Dubraves.
Ne qofse ti je ai trim i madh dhe ne qofse ti je kunder Pavaresise se Kosoves sepse kjo mund te ndikoj shume keq neqofse perkeqesohet situata atehere fol shka dush,
Ti mu pom tregon per patriotizem ncncnccnn ,sa per qelbesire shume mir po shihet kush eshte.
Ne baze te nofkes qe e ke KORIGJUESI te propozoj te korigjosh veten tende ne fillim,e pastaj te tjeret se shume gjera pot mungojne.
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio