Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PSE Kumanova pa flamur???, Politik
dajki
Postuar nė: 29.08.2006, 16:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006



Pse Kumanova mbeti pa flamur kur dihet fakti se nje gje e tille i garantohet edhe me kushtetuten e vitit 1991 (mbi 25%) e edhe me marrveshjen kornize(marrveshja e Ohrit).
Pse .....?Lufta me e madhe u be ne Kumanove,dhe djemt me te mire i humbi Kumanova?
Valle per te injoruar edhe nga politika ashtu sic na injorojne neper Universitete?
Jam shum kurreshtare ta di....ku e marrin guximin politikanet tane qe te vijne special nga tetova vetem per tia kerkuar 500-600 vota Sllupcanit?ashtu sic ia kerkuan djemt me te mir per luft,dheee....pasi te mbarojne votimet,gishtin ne b.....!
ku e merr guximin Menduh Thaci qe ne Shkup thot se nuk duhej te derdhet gjak ne 2001 -shin,dhe se ata luftetare nuk ben te quhen "deshmore",e vetem nje dit me pas vjen ne Kumanove dhe kerkon voten nga prinderit dhe bijte e atyre "deshmoreve"?
Kerkoj pergjigje dhe perkrahje nga ju antar te nderuar te kesaj faqe,si te dal Kumanova nga ky kolaps?te cilin e lejuan me dokument Maqedonet para dhe pas luftes,ndersa me veper po mundohen ta asgjesojne ''SHQIPETARET''????
Me rrespekt Dajki!!


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
spartacus
Postuar nė: 29.08.2006, 17:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 146
Antari Nr: 1077
Bashkangjitur: 26.04.2006



pershendetje
une mendoj se kete pyetje duhet tua parashtojsh atyre qe ishin ne pushtet 4 vitet e kaluara, detyra e tyre ishte ti mbrojne interesat tone, te mbrojne ate per te cilen u vrane shume shoke tane, e sa i perket ketyre qe vijne tash ne pushtet do te shohim se cka do te bejne, edhe pse nuk jam aq optimist se do bejne dicka me teper...
me respekt
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 29.08.2006, 17:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006



Pershendetje Z.Dajki

Nuk eshte vetem Kumanova pa flamur ri rehat se jane shume teritore ku nuk mund te perdorim flamurin tone kombetare,andaj eshte keqardhje sidomos per Kumanoven.
Ne marveshjen kornize eshte mbi (25 %)ama problemi eshte se ne parlament u votua mbi (50%)nga shqipetaret tane.
ashtu eshte kjo jete me keta njerez

Suksese

HIDE KILLER
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
shari
Postuar nė: 29.08.2006, 18:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 2001
Bashkangjitur: 05.08.2006



pershendetje dajki
eshte e vrtet se kumanova i humbi djemt me te mir te
saj po edhe shum djem te tjer qe erdhen aty po sot ku
mbeten ata ku shkoi betimi i ushtarve apo amaneti i tyre
per flamur e per shqipri andaj per kete duhet te kerkohet llogari
prej atyne qe na than ti lshojm armet dhe na premtuan se gjithcka
do te shkoj ne regull pas luftes(do te kete bashkim vllaznim)
po ja kumanova pa flamur Manastri po ashtu nuk ka flamur
ku aty jan themelet e shqiptarev andaj te rojm me shpres se do te vi
edhe nje her marsi po shum mi i nxeht se cishte ai qe na shkoj
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 30.08.2006, 22:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006



Sharri mos e ki fjalen per nje Mars te nxehte per lufte,gje te cilet duhet ta harojme,se ky muaj nuk po na bon hajr,mendoe 1 muj tjeter ndoshta kemi fat.

Pershendetje
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 31.08.2006, 18:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006



me heret kame permendur nej rast ne Zvicer dhe do ta perseris. atje jeton nje popullate reto-romane e cila nuk ka as 1% dhe te gjitha te drejtat i ka te garantuara bile shteti jep para qe kultura dhe gjuha e tyre te ruhet....
po ju lutem perse permendni perqindje o njerez ne shqiptar jemi dhe sa do perqindje te permendim neve serish do te na lene anash...a nuk jeni mesuar me keto gjera qe po na ndodhin....dikur shpresuam te PPD dhe asgje nuk beri e pastaj tek PDSH dhe asgje serish e pastaj tek UCK dhe asgje serish dhe pastaj tek BDI dhe asgje serish....tash edhe po te del dicka e vertete mendoj qe veshtire do ta kete se populli eshte mbushur deri ne fyt me genjeshtra e me fjale....sot mendimi im eshte qe vetem anonimiteti bene emer...dua te them behet dicka dhe askush nuk mer pergjegjesi por dikush e ben ate ndodhi...

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
luan2u
Postuar nė: 31.08.2006, 19:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006



Deri sa politikanet tane genjehen per pak, eshte e kote te flasim per perqindje, se edhe po te ishim 51% kot e kemi,politikanet tane e kan humbur sensin e patriotizmit i ka kapluar materializmi e kurgje tjeter.


Me respekt
PM
Top
me_ty
Postuar nė: 31.08.2006, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 128
Antari Nr: 971
Bashkangjitur: 08.04.2006



luan2u shume e vertete,
e kane humbur politikanet tane sensin e patriotizmit dhe dashurise ndaj kombit dhe vlerave te ketij kombi qe historikisht i ka pas. shpresojme ne te ardhmen politikan me te ndershem dhe te pergjegjshem e ajo pritet nga ne studentet.

shendet.
PM
Top
dajki
Postuar nė: 01.09.2006, 19:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006



shari - neve shqipetareve na shkoj jeta neper "mars"-a.cdo gjenerat e humb rinin me te mir neper ndonje mars,ndersa ata en sken prap mbesin "te keqinjt",sic thot nje fjal e vjeter popullore--"BURRAT E MENCUR E ORGANIZOJNE LUFTEN.TRIMAT E BEJNE,NDERSA HAJNAT E SHFRYTEZOJNE PAS LUFTEN"por tek ne dicka asht perzi hesapi,asgja nuk mirret vesh,ne fillim paraqiten shum patriota,shum atdhetar,por sdi cka bohet...kur po afrohen tek ato karrigat e likures po harrojn gjithcka.
Megjithate te shpresojm se nje dit do te behet mir "ardhmeria e nje populli esht rinia (studentet) ".ne jemi ata qe do te bejm revolucion me stilograf e jo me pushk.do te vjere dita kur do ti hjekim prej skenes kta "mbeturina te komunizmit"e do te vijm ne ne vend te tyre.
me rrespekt DAJKI----Kumanova

Ky postim ėshtė ndryshuar nga dajki nė 02.09.2006, 19:37


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 01.09.2006, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006



luani dhe me_ty

politikanet tane kurr nuk kane patur patriotizem se po te kishin patur nuk do te benin tradhti dhe populli eshte naiv pak dhe vjedhejt e votave e manipulimet tjera e bejne qe te behen zgjehdjet....

e kot eshte mirepo mendoj se po te ket nje grupim te mirfillt njerzish te cilet do te kishin perkrahjen e nderkombetarve ather ndryshe do ishin punet..mirepo dhe kjo mendoj se veshtir arihet sepse ata nderkombetar e dine mir se me cfar kriminelesh kane pune dhe vazhdojne ti perkrahin dhe kjo behet me nje qellim kuptohet...

suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio