Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (9) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Feja mė e pranuar ne botė, Konvertimet ne fe te ndryshme
Mani
Postuar nė: 02.09.2006, 00:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006Prej kur e bėt ju "mosbesimtar "Shqiptarin fe

A mos po jetoni ende nė Komunizmin e xhaxhit Enver, qė se la Shqiptarin me mar frym.

njė njeri qė nuk njeh zot aj ska njerzi.

ka njiher po mė dukeni ju qė po kritikoni fe, se po jetoni nė kohėn e gurit, apo mendoni se neriu e paska preardhjen prej Majmuni, por nėse qenka kjo teoria juaj kjo ather ēka u bo me kta "majmunat" e sodit ku shkenca sot ka mri kaq larg e spo munen me i ba kta majmuna njerz...

PM
Top
Mani
Postuar nė: 02.09.2006, 01:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 51
Antari Nr: 1933
Bashkangjitur: 31.07.2006Uskana kur ti pėrmenish teroristėt musliman pėrmeni edhe ata tė etės nė Spanj e tė Irės nė Irland mos jan edhe ata musliman,
edhe njė gjė duhet tė dihet se tė shumtėn e akteve troriste ktu ka gisht vet Amerika pėr me pas shkas me i sulmu shtetet muslimane siē bėri me Irakin, dhe tash me Libanin, dhe tash qė provokon edhe Iranin, krejt kjo bahet pėr me hy amerika me sundu vet me e pas krejt naftėn vet nė dor.
Pse nuk e sulmoj koren veriore , po sken ata musliman.....
PM
Top
platinaa
Postuar nė: 02.09.2006, 12:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006O Uskana,a po e sheh qe ne qdo replike tenden po perseriten fjalet e njejta,a po e ndegjon veten qe kurre nuk na e trgove nje rast,nje fakt,me te cilen mundesh me poshteru islamin.
O njeri,ty personalitetin nuk ta krijoi Kurani e as feja (po e dijme),pa me thuaj,KUSH TE KRIJOI TY?
A din qka po beje para kompjuterit?Po quditem me lloj-lloj njerezish te cilet jane aq laik,saqe te verteten para syve nuk e shohin.Kjo po me inspiron t'ia di vleren vetes,te falenderoj Allahun qe jam ne rruge te mbare,dhe ta dua edhe me shume islamin.
Ti ishe i pari qe shfaqe urrejtje aq te madhe per miliona e miliona njerez qe jane musliman.Thone qe sulmi eshte mbrojtja me e mire,kete po e perdor ti.Ti qe nuk kursen asnje fjale fyese per Mohamedin a.s.dhe Kuranin,ti po kerkon respekt nga ne?
Shume mire po sillemi me ty,njerezit si ti nuk meritojne fije respekti,sepse se pari ti nuk po e respekton besimin tone.A din qka po me ndalon qe te mos shaje-feja jone e pastert,po harrova qe ti nuk ke lidhje me fene,nuk ke si ta dish.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
ardi_pr
Postuar nė: 02.09.2006, 12:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Dizer(ovic) dhe Uskana(vic)
jane personi i njejt!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
platinaa
Postuar nė: 02.09.2006, 13:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006E kam thene une,mund t'ua krahasoni sharjet,dhe automatikisht e vereni qe eshte i njejti.E ka bere sepse e ndjente veten te vetmuar ne forum,askush nuk e perkrah,normal qe nuk perkrahet e gabuara.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 02.09.2006, 19:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006te nderuar

sa i perket debatit per fene mendoj qe eshte i qelluar mirepo dua te them dicka ne lidhje me ata qe thrasin ne islam. ndoshta e kam gabim por ne duhet te thrasim ne islam qe do te thote rruga me e drejte ne jete ku perfshihet puna, respekti, bamiresia, toleranca, pastertia shpirterore dhe me e rendesishmja madherimi i Zotit nje dhe ndjekja e rruges se Muhamedit AS. Mirepo un asesi nuk mund te pajtohem me ata qe e pohojne punen e tyre kinse thrasin ne islam por mua me duket se me teper thrasin ne arabizim e jo ne islamizim. Ndones islami filloi tek arabet per mendimin tim nuk do te thote qe arabet jane shenja identifikuese e islamit. Un nuk mund te pajtohem me nje gje te tille sepse deri sot te gjith ata qe kane ftuar ne islam me tepre kane ftuar ne arabizim dhe turqizim nje gje qe te gjithe e dime se sa dem na ka sjell ndersa ata qe kan bere thirje per islam pushteti i ka denuar duke i burgosur, internuar madje dhe vrare. per kete qe them ka fakte sa te duash. per fund do te them nuk me interson ka thone e cka bejne arabet por me intereson cka thot islami dhe rregullat qe i jep. pra nuk jam per thirje te tjerve ne arabizim por ne islam PO.

Suksese te gjithve


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.09.2006, 20:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (platinaa @ 02.09.2006, 12:39)
O Uskana,a po e sheh qe ne qdo replike tenden po perseriten fjalet e njejta,a po e ndegjon veten qe kurre nuk na e trgove nje rast,nje fakt,me te cilen mundesh me poshteru islamin.
O njeri,ty personalitetin nuk ta krijoi Kurani e as feja (po e dijme),pa me thuaj,KUSH TE KRIJOI TY?
A din qka po beje para kompjuterit?Po quditem me lloj-lloj njerezish te cilet jane aq laik,saqe te verteten para syve nuk e shohin.Kjo po me inspiron t'ia di vleren vetes,te falenderoj Allahun qe jam ne rruge te mbare,dhe ta dua edhe me shume islamin.
Ti ishe i pari qe shfaqe urrejtje aq te madhe per miliona e miliona njerez qe jane musliman.Thone qe sulmi eshte mbrojtja me e mire,kete po e perdor ti.Ti qe nuk kursen asnje fjale fyese per Mohamedin a.s.dhe Kuranin,ti po kerkon respekt nga ne?
Shume mire po sillemi me ty,njerezit si ti nuk meritojne fije respekti,sepse se pari ti nuk po e respekton besimin tone.A din qka po me ndalon qe te mos shaje-feja jone e pastert,po harrova qe ti nuk ke lidhje me fene,nuk ke si ta dish.


Kurkush nuk te ndal me e ndjek rrugen qe e ke zgjedhur. Sukses.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.09.2006, 20:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (ardi_pr @ 02.09.2006, 12:54)
Dizer(ovic) dhe Uskana(vic)
jane personi i njejt!!


O, vazal i Arabistanit, edhe paroja te ka zene, po qenke ne trans. Per besen s'ka sherim per ty?
PM
Top
platinaa
Postuar nė: 02.09.2006, 20:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Happy Soldier,kundershtaret e islamit pasi qe nuk kane arsye per te perulur islamin,po i perdorin zakonet,traditat,gabimet e disa njerezve qe i takojne Arabise per ta perlyer fene tone.Per kete arsye ne po reagojme,te tregojme dhe te vertetojme qe e kane gabim pasi qe eshte mbetur si shprehi qe islami te identifikohet me arabet.Ne e dime qe ne qdo shtet dhe ne qdo popull ka te keqija,asnje njeri nuk eshte i perkryer perveq Allahut te Madh.
Me dhjetra here e kemi theksuar,por siq duket nuk dojne te kuptojne.Por i kuptojme pasi qe jane te painformuar ne ate drejtim.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.09.2006, 21:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Mani @ 02.09.2006, 01:04)
Uskana kur ti pėrmenish teroristėt musliman pėrmeni edhe ata tė etės nė Spanj e tė Irės nė Irland mos jan edhe ata musliman,
edhe njė gjė duhet tė dihet se tė shumtėn e akteve troriste ktu ka gisht vet Amerika pėr me pas shkas me i sulmu shtetet muslimane siē bėri me Irakin, dhe tash me Libanin, dhe tash qė provokon edhe Iranin, krejt kjo bahet pėr me hy amerika me sundu vet me e pas krejt naftėn vet nė dor.
Pse nuk e sulmoj koren veriore , po sken ata musliman.....

Mani,

Basket ne Spanje dhe ne France luftojne per shtet te tyre, Irlandezet gjithashtu, por kurkush nga keto popuj nuk bene lufte dhe nuk e eksplodojne vetvehten ne emer te zotit dhe me zotin ne goje.
E di ēka Mani, kur njerez qe jetojne nga ndihma sociale ne Europe si Arabet, Pakistanezet etj lexojne dorracakun e Kuranit, ne Autobus, ne tren e ne metro, me te vertet s'duhet me me komentu.
Ne rast se e ndjek politiken gjeostrategjike ne bote, te krejt keta probleme qe ndodhin nuk eshte lufte e Amerikes me boten muslimane.
Deri para 5 vitesh bazat e Amerikes ishin prezente ne Arabi ēka benin atje? . Irani dhe Iraku jane armiq te perbetuar, shiitet dhe sunitet nuk i ēon Amerika me u vra ne mes. Pastaj, Rusia gjithashtu i shtyp muslimanet ne ish shtetet e Bashkimit Sovjetik por per Arabet Rusia eshte vetem aleate e mire;
Ka edhe tjera te dhena por duhet vetem mos harrojme se Amerika te mos ishte nje Shqiptare nuk do te mbeteshte as ne Kosove dhe Maqedoni, A duhet ti hidhrohemi Amerikes dhe lobit jahudi qe e bombarduan Serbine.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 02.09.2006, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (platinaa @ 02.09.2006, 20:44)
Happy Soldier,kundershtaret e islamit pasi qe nuk kane arsye per te perulur islamin,po i perdorin zakonet,traditat,gabimet e disa njerezve qe i takojne Arabise per ta perlyer fene tone.Per kete arsye ne po reagojme,te tregojme dhe te vertetojme qe e kane gabim pasi qe eshte mbetur si shprehi qe islami te identifikohet me arabet.Ne e dime qe ne qdo shtet dhe ne qdo popull ka te keqija,asnje njeri nuk eshte i perkryer perveq Allahut te Madh.
Me dhjetra here e kemi theksuar,por siq duket nuk dojne te kuptojne.Por i kuptojme pasi qe jane te painformuar ne ate drejtim.


Edhe ti i perserit te njejtat gjera, edhe shprehu me feja ime, e jo feja jone. se po paraqitesh si nje individ nuk paraqet nje grup njerezish.
PM
Top
me_ty
Postuar nė: 03.09.2006, 06:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 128
Antari Nr: 971
Bashkangjitur: 08.04.2006e more uskana, vetem mendon se e din realitetin e ketyre problemeve globale, e ne fakt ajo eshte shume me shume se sa kaq sa ke sqaru. sa per ndihma sociale kan arabet para sa te duash e pakistanezet arab nuk jane por jane musliman.
e sa per ate qe thua nuk eshte lufte e amerikes kunder botes muslimane atehere me thuaj lufte e kujt eshte tere kjo qe po ndodh ne bote.
shko dhe vetem interesohu se cfare kalibri njerezish jane neper burgjet e tokave arabe, ta dish se shtrese me intelektuale dhe me te pjekur shkenctarisht se sa te burgosurit dhe shume qe kane burgje shtepiake neper boten arabe, nuk ka as qe jane te lire neper tere boten.
mos mendo se ata nuk e din se si te zhvillohen dhe perparojne por pikerisht pse e dine dhe duan jane prapa grilave dhe andaj nuk munden por ta dish se keto jane raste te shumta e nje dite u vjen dita edhe atyre mos u friko andaj edhe amerika i lufton vazhdimisht e gjumi nuk i zen.
por gjithmone kjo bote shkone me cikle te tilla nje here njeri e njehere tjetri kryesorja eshte me qene ne gare e mos me u dorezu sic nuk dorezohen muslimanet edhe pse tash nuk jane ne gjendje te lakmueshme, por vazhdimisht po vetedijsohen dhe shume afer eshte dita e tyre mos u friko ti se kete fakt e din tere bota andaj edhe jane mobilizuar edhe me forte kunder botes islame se nuk eshte arsyeja kryesore vetem nafta ata ashtu ashtu e kane kontrollu naften.
lexo pak mbi perplasjen e civilizimeve te samuel hungtingtonit se ndoshta kupton pak me shume nga realiteti i botes se shekullit tone.
po nejse kryesorja shpresoj te jesh gjalle per nja 20 vitet e ardhshme dhe priti ndryshimet qe mendja nuk ta ka marr.

shendet.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 03.09.2006, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (me_ty @ 03.09.2006, 06:37)
e more uskana, vetem mendon se e din realitetin e ketyre problemeve globale, e ne fakt ajo eshte shume me shume se sa kaq sa ke sqaru. sa per ndihma sociale kan arabet para sa te duash e pakistanezet arab nuk jane por jane musliman.
e sa per ate qe thua nuk eshte lufte e amerikes kunder botes muslimane atehere me thuaj lufte e kujt eshte tere kjo qe po ndodh ne bote.
shko dhe vetem interesohu se cfare kalibri njerezish jane neper burgjet e tokave arabe, ta dish se shtrese me intelektuale dhe me te pjekur shkenctarisht se sa te burgosurit dhe shume qe kane burgje shtepiake neper boten arabe, nuk ka as qe jane te lire neper tere boten.
mos mendo se ata nuk e din se si te zhvillohen dhe perparojne por pikerisht pse e dine dhe duan jane prapa grilave dhe andaj nuk munden por ta dish se keto jane raste te shumta e nje dite u vjen dita edhe atyre mos u friko andaj edhe amerika i lufton vazhdimisht e gjumi nuk i zen.
por gjithmone kjo bote shkone me cikle te tilla nje here njeri e njehere tjetri kryesorja eshte me qene ne gare e mos me u dorezu sic nuk dorezohen muslimanet edhe pse tash nuk jane ne gjendje te lakmueshme, por vazhdimisht po vetedijsohen dhe shume afer eshte dita e tyre mos u friko ti se kete fakt e din tere bota andaj edhe jane mobilizuar edhe me forte kunder botes islame se nuk eshte arsyeja kryesore vetem nafta ata ashtu ashtu e kane kontrollu naften.
lexo pak mbi perplasjen e civilizimeve te samuel hungtingtonit se ndoshta kupton pak me shume nga realiteti i botes se shekullit tone.
po nejse kryesorja shpresoj te jesh gjalle per nja 20 vitet e ardhshme dhe priti ndryshimet qe mendja nuk ta ka marr.

shendet.

Mendova qe je Shqiptare O Zoteri, sepse po te ishe Shqiptare do te kishe nje fjale mirenjohese ndaj Amerikes dhe Evropes sepse sidoqoft qe te jete, te mos ishte ajo nuk do te mbeteshte asnje Shqiptare ne Kosove dhe Maqedoni dhe ndoshta ti vete do te ishe emigrant ne nje nder shtetet muslimane.
Feja muslimane siē duket nuk ta ka mesuar MIRENJOHJEN si virtyt te personalitetit tend, po normal eshte kur te logjikosh me nje ideologji te imponuar dhe qe nuk perputhet me idealin e popullit qe i perket.
Solidariteti islamik nuk lejon qe te pranosh nje gje te tille, dhe te pranosh se populli Shqiptare ka nje ideal tjeter nga ajo e botes muslimane e ajo eshte qe Kosova te jete e pavarur dhe populli Shqiptare ne Ballkan te integrohet ne bashkesine e popujve te Europes aty edhe ku e ka vendin. Pa perkrahjen e Amerikes zoteri do te jete veshtire, dhe duhet pranuar se kemi nevoje per te.

Mbas 20 vjeteve mendoj te isha gjalle zoteri, dhe ne rast se mendon se do te realizohet enderra e " pseudo intelektualve " arab qe gjenden mbas grilave tash, si dhe idealistave, integristave dhe fundamentalistave musliman siē je ti, ne krijimin e nje shteti dhe kombi musliman ku gjuha zyrtare do te ishte Arabishtja ( gjuhe e Kuranit ) e qe do te shtriheshte deri ne Indonezi po e mashtron vetvehten.
Keta fjale te tua zoteri, e shtyjne boten te luftoje integrizmin islamik dhe me arsye.
E di ēka zoteri, mbas 20 vjeteve mendoj se Guantanamoja nuk do te ekzistoje por shkenca perendimore do te zhvillohet deri ne ate shkalle ku do te kete nje vije direkte me anije kozmike ne drejtim te Marsit ku do ti transferonim bashkemendimtaret e tu dhe ndoshta do te mund te shkoni dhe realizoni enderrat dhe ta ushtroni xhihadin e juaj.
PM
Top
dizer
Postuar nė: 04.09.2006, 01:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 2420
Bashkangjitur: 27.08.2006O Mysliman,une nuk kam problem me ato qe diskutoni.Une besoj ate qe thone psikologet,se feja eshte nje semundje e njeriut.po pavaresisht nga kjo,me acrojne shkrimet tuaja se vetem po i beni reklame fese. Kjo eshte shume gje e demshme per popullin tone,sepse i ndan njerezit ne "ceta" te feve te ndryshme,nderkohe qe intelektualet kane shume kohe qe therrasin se FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIZMI.Kete duhet te mbrojme gjithmone ne fillim.
Dhe kete nuk e kane thene kot! Identiteti Shqiptar na ka shpetuar nga mijra reziqe gjate gjithe historise sone mijevjecare.... Dhe pa ate,nuk do ishim duke biseduar,bile nuk do ekzistonit fare qe te adhuronit zotin tuaj.

Me beri pershtypje ai tipi tjeter qe ka lexuar librin "perplasja e kulturave",se ne vend qe te kuptonte qe feja eshte vetem nje vegel per perhapjen e influences ne popuj te tjere,e ka kuptuar mbrapsht i ziu..... po aq tru ka,aq kupton,kurse ajo zonjusha mendjelehte ta mbylli gojen,se per hater te amerikaneve harrin dhe ka internet dhe lexon libra,se pa demokracine e shba-se do ishte gruaja e shtate e ndonje arabi.
Ne darke do flinte vetem nga druri i tepert,mbase do ti binin te fiket shume here, kurse per te ngrene do hante kepucet e pronarit.Po nejse,C'do njeri ka te drejte te jete hajvan,apo thjesht budalla.

Ne shqiptaret i respektojme fete,gjithmone e kemi bere dhe gjithe bota na njeh per tolerancen ndaj feve,po ne kohet e sotme,kur rezikohen identiteti etnik tone shqiptar,duhet te jemi te bashkuar si vellezer dhe patriota.duhet te menjanojme besimet e feve qe krijojne percarje apo mendimet personale,sepse nuk eshte kohe e tille.Shqiperia ka shume me teper reziqe.Feja eshte dicka personale,dhe keshtu duhet te jet.Mund ta praktikoni ne shtepi,ne xhami,apo te te njohurit tuaj,po ju lutem shume,mos e lejoni te behet problem per atdheun tone.

Jemi ne nje epoke ku pas shume vjetesh,me ne fund Shqiperia jone,fillon te rimekembet nga pengesat dhe plagosjet e se kaluares.Dhe procesi i sherimit te plageve eshte i ngadalte dhe duhet te tregojme te gjithe shume kujdes.sidomos Shqiperia jone qe rrethohet me vende armiqesore dhe keqadashese,eshte ne rezik akoma me te madh.

Ju,neqoftese e doni Atdheun,veten dhe zotin tuaj,ndohmoni te krijojme te gjithe bashke themelet e shtetit tone.Ndohmoni te marim vendet qe i kemi te skllaveruara akoma nga fqinjet tane,dhe pastaj,do keni c'do te drejte te predikoni fene tuaj,me liri te plote dhe kenaqesi per Atdheun nene ku lindem te gjithe.

Akoma edhe ato kafshet qe jetojne ne xhungel,qe nga me te egrat deri te me te butat,kur i kercenon territorin ku jetojne,egersohen dhe te sulmojne.Ky duhet te jete pikesynimi yne i pare,te mbrojme vendin ku kemi lindur,Pastaj vine fete.


Te RROJ SHQIPERIA DHE ZOTI ESHTE ME NE!!!
PMMSN
Top
ardi_pr
Postuar nė: 04.09.2006, 10:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Uskanov dhe dizerovski

pasi qe jeni i njejti person, per qka me ju falenderuar evropianeve latino-kristiano-mesjetar???? per coptimin e trojeve tona qe kane bere gjitheher dhe po e bejne edhe me tutje, shembullin me te mire e kemi tashi me decentralizimin ne Kosove, per kete me ju falenderuar ketyre te paftyreve??eh mor Injorant i gjorė!!

Mos harro o bashkevandas qe ta paskan shperlar trurin evropianet mesjetar si Freudi & co se evropa, ne krye me Vatikanin kan qene gjithnje kunder shqipetareve qe kan qene autokton ne keto troje, kete e ka deshmuar edhe ish Papa qe ishte kunder sulmeve te Natos ndaj Serbise, mos te harrojme kur evropianet mohonin qe egziston ndonje komb shiqptar ne keto troje mos harro thenjen e Bizmarkut evropian i se thonte popull shqiptar nuk ka dhe i ndanin tokat tona kristiano-sllaveve! Pastaj coptimi i trojeve tona ne vitin 1912, sponzorizuar nga Evropa kristiano-mesjetare.

Ja ēka shkruan Fishta (i krishter) pėr Evropėn:
-Hej Europė Kurva e Motit
Si i re hasha besės Zotit
A kėshtu qenka shenja e qytetnisė
Me nda tokat e Shqypnisė
E me ua dhan kėlyshėve tė Rusisė-...

Pastaj ti me paraqitesh Azgin dhe patriot(me bateria) dhe se thua te ndihmoni per kthyerjen e trojeve tona, e vete ke ikur nga trojet tona, bredhesh neper evrope atje, mesiguri e ke martuar naj evropiane te tipit 120 KG ( qe si marrin as vete ata vendas te tyre) vetem ta rregullosh vendqendrimin, vetem per mos tu kthyer ne vendin tone aq te "dashur" per ty!!!!!Ndersa sa i perket asaj te "drejte" per praktikimin e fese, ate te drejte e kemi nga Allahu i Madheruar dhe skem nevoje per predikime te injoranteve te tille dhe te na tregosh se kurr do te kemi te drejt te praktikojme fene ton!!!

Ndersa mesjetari Vaso Pasha termin "feja e shqiptarit ėshtė shqiptaria". ... e perdori ateher kur e pa se shqipetaret ishin versulur ta perqafonin Islamin me te madhe dhe per te ndalur kete dukuri, perdori kete strategji politike, por ishte e kot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! shumica absolute perqafuan Islamin, Elhamdulilah!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top

Topic Options Faqe: (9) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio