Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fakte mbi vrasjen e Bajram Currit, Negativi qe flet shume
Sirra_pz
Postuar nė: 27.01.2010, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Qelbėsirė
Postime: 973
Antari Nr: 23958
Bashkangjitur: 10.12.2009Fotografia vlen me shume se nje mije fjale. Per Nehat Zherken nga Gjakova, nje nga fotografite e gjyshit te tij, mund te vleje me shume, aq sa mund te ndryshoje edhe historine.

Gjyshi i Nehatit, Ahmet Zherka, konsiderohet si nje nga fotografet e pare te Kosoves qe me aparatin e tij ka bere te perjetshem shume personalitete, por edhe ngjarje te rendesishme.

Ne nje nga negativet e pazhvilluar ndonjehere tregon per nje njeri te shtrire qe sipas Nehatit, eshte Bajram Curri i vrare.

Ndersa prane tij gjendet nje njeri qe mund te jete vrasesi i tij.

“Ne kete negativ qendron Bajram Curri i vdekur dhe nje person permbi te. Fotoja eshte bere ne 1925. Ky negativ nuk eshte shnderruar akoma ne leter. Foton do te mund ta shikojme ne ekspoziten me rastin e 85-vjetorit te vdekjes se Bajram Currit. Ky eshte nje amanet i gjyshit”, shprehet Nehati.


Marrur nga: Pasdite ne Top-CHANNEL

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Sirra_pz nė 27.01.2010, 19:57


----------------------------------------
Mall pėr as gje...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio