Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gėzim Halilit i kthehet drita e syrit
agimte
Postuar nė: 30.01.2010, 00:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 313
Antari Nr: 21325
Bashkangjitur: 28.02.2009[/URL]Fotografi e jashtme

Quhet Gėzim Halili dhe ka lindur nė Tetovė mė 09.05.2005.Fatkeqėsisht trashėgoi sėmundje tė syrit si katarakti dhe strabizmi.Pas peripecive tė shumta me mjekėt nė Maqedoni,prindėrit e tij bien nė kontakt me UNIVERSITATS KLINIKUM ne FREIBURG te Gjermanise.Pėr tė pėrballuar shpenzimet e operacionit u kėrkua ndihma e miqeve,po fati u ndihmoi shumė falė bujarisė sė njė pronari te nje banke nė Kostanz.Nė kėtė bank punonte njė familjare e tyre dhe fati e deshi qė krejt shpenzimet e operacionit t`i marre persiper pronari i kesaj banke pasi u njoh me problemin e Gezimit.
Operacioni i parė kaloi me shumė sukses por tani duhet t`i nėnshtrohet operacionit tė dytė
Operaciooni i parė ishte pėr kataraktin.Tani pason operacioni i dytė pėr strabizmin.Operacioni kushton 10 mijė euro nga tė cilat prindėrit e tij kanė mundur tė sigurojnė vtėm 3 mijė euro.Pra bėhet fjalė qė tė sigurohen edhe 7 mijė euro.

Kjo letėr do Ju drejtohet shumė njerėzve me shpresėn se do trokas nė ndjenjėn humaniste tė cdokujt qė tė grumbullohen sa mė shpejt kėto mjete tė nevojshme qė Gėzimit t`i kthehet drita e syrit dhe gėzimi fėmijėror.

Prindėrit kanė hapur njė xhirollogari nė Pro Credit Bank ku Ju mund te jepni ndihmen Tuaj


Pėr tė qenė cdo gjė transparente ėshtė hapur edhe kjo faqe nė internet ku do bėhet transparente cdo ndihmė qė do jepet dhe gjithashtu do publikohen rezultatet e kėtij aksioni dhe tė operacionit.

Vendbanimi i pėrhershėm i familjes Halili ėshtė nė
Rr. 146, nr 41 nė Tetovė,
kurse numri i celularit pėr kontakt tė drejtpėrdrejt me kėtė familje ėshtė
070 848 414

Emaili: limi.2010@hotmail.com

Gėzimi ėshtė i vogėl ,mė 9 maj 2010 i mbush 5 vjet kurse dioptrinė e syzeve e ka -12.Nėse nuk e kryen operacionin e domosdoshėm tė kontraktuar me klinikėn gjermane,atėherė ai do shkoj drejt verbėrisė .Prindėrit e Tij po bėjnė pėrpjekje tė mėdha qė tė sigurojnė fondin qė iu duhet.Edhe Ju mund tė ndihmoni me ndonjė shumė modeste.Familja Halili ėshtė nė nevojė dhe do Ju ishte mirėnjohėse edhe pėr njė euro.


Me shume info ne

http://gezimhalili.blogspot.com

Faqja e Gezim Halilit
PM
Top
toni88
Postuar nė: 30.01.2010, 03:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 379
Antari Nr: 9646
Bashkangjitur: 19.09.2007zoti i ndihmoft dhe ishalla arrin ta kryej me sukses operacionin
PM
Top
brikena
Postuar nė: 30.01.2010, 03:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 849
Antari Nr: 12102
Bashkangjitur: 21.12.2007Zoti i ndihmofte dhe besoj se qytetaret do i ndihmojne ...
PM
Top
agimte
Postuar nė: 30.01.2010, 12:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 313
Antari Nr: 21325
Bashkangjitur: 28.02.2009Pro Credit Bank
Name of the Beneficiary: Florim Halili
Beneficiary address : ul.146 br. 41, 1200 Tetovo R. Makedonia
IBAN: /MK07(account no in PCB ) MK07380227873901282
Bank of beneficiary :ProCredit Bank, Macedonia
SWIFT : PRBUMK22XXX
PM
Top
Editori
Postuar nė: 30.01.2010, 20:10
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 24397
Bashkangjitur: 26.01.2010Humanizmi konkret ne veper
Fotografi e jashtme
PM
Top
Editori
Postuar nė: 30.01.2010, 20:16
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 24397
Bashkangjitur: 26.01.2010Fotografi e jashtme


Gezim Halili
Me ndihmoni te me kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!


Quhet Gėzim Halili dhe ka lindur nė Tetovė mė 09.05.2005.Fatkeqėsisht trashėgoi sėmundje tė syrit si katarakti dhe strabizmi.Pas peripecive tė shumta me mjekėt nė Maqedoni,prindėrit e tij bien nė kontakt me UNIVERSITATS KLINIKUM ne FREIBURG te Gjermanise.Pėr tė pėrballuar shpenzimet e operacionit u kėrkua ndihma e miqeve,po fati u ndihmoi shumė falė bujarisė sė njė pronari te nje banke nė Kostanz.Nė kėtė bank punonte njė familjare e tyre dhe fati e deshi qė krejt shpenzimet e operacionit t`i marre persiper pronari i kesaj banke pasi u njoh me problemin e Gezimit.
Operacioni i parė kaloi me shumė sukses por tani duhet t`i nėnshtrohet operacionit tė dytė
Operaciooni i parė ishte pėr kataraktin.Tani pason operacioni i dytė pėr strabizmin.Operacioni kushton 10 mijė euro nga tė cilat prindėrit e tij kanė mundur tė sigurojnė vtėm 3 mijė euro.Pra bėhet fjalė qė tė sigurohen edhe 7 mijė euro.

Kjo letėr do Ju drejtohet shumė njerėzve me shpresėn se do trokas nė ndjenjėn humaniste tė cdokujt qė tė grumbullohen sa mė shpejt kėto mjete tė nevojshme qė Gėzimit t`i kthehet drita e syrit dhe gėzimi fėmijėror.

Prindėrit kanė hapur njė xhirollogari nė Pro Credit Bank ku Ju mund te jepni ndihmen Tuaj

Pro Credit Bank
Name of the Beneficiary:Florim Halili
Beneficiary address : ul.146 br. 41, 1200 Tetovo R. Makedonia
IBAN: /MK07 (account no in PCB ) MK07380227873901282
Bank of beneficiary :ProCredit Bank, Macedonia
SWIFT : PRBUMK22XXX


Pėr tė qenė cdo gjė transparente ėshtė hapur edhe kjo faqe nė internet ku do bėhet transparente cdo ndihmė qė do jepet dhe gjithashtu do publikohen rezultatet e kėtij aksioni dhe tė operacionit.

Vendbanimi i pėrhershėm i familjes Halili ėshtė nė
Rr. 146, nr 41 nė Tetovė,
kurse numri i celularit pėr kontakt tė drejtpėrdrejt me kėtė familje ėshtė
+389 70 848 414

Emaili: limi.2010@hotmail.com

Gėzimi ėshtė i vogėl ,mė 9 maj 2010 i mbush 5 vjet kurse dioptrinė e syzeve e ka -12.Nėse nuk e kryen operacionin e domosdoshėm tė kontraktuar me klinikėn gjermane,atėherė ai do shkoj drejt verbėrisė .Prindėrit e Tij po bėjnė pėrpjekje tė mėdha qė tė sigurojnė fondin qė iu duhet.Edhe Ju mund tė ndihmoni me ndonjė shumė modeste.Familja Halili ėshtė nė nevojė dhe do Ju ishte mirėnjohėse edhe pėr njė euro.


Faqja e Gezim Halilit
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 30.01.2010, 20:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008o vlezer keti vogelushit i nevojite ndihme duhet te loboj per te holla per te siguruar


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
eneum-te
Postuar nė: 31.01.2010, 01:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010me sevap dhe me patrioztizem se kjo ndihm nuk ka...700 njeres nga 10 euro i japin drit nje djaloshi te sheh si ne...tregoni gatidshmerin tuaj,tregoni karakterin tuaj,kurseni 10 kafe ne per 10 dit do ti jepni jet nje femije ,do tja ngjallni jeten,eja te organizohemi nga 10 euro ta shohe diellin dhe njerezit ne kete bote,un jam i gatshem e juu..tregoni planin ta shpetojm kete voglush ...ketu tregohet sacrifica...pres organizim te shpejt

Quhem Gėzim Halili mė ndihmoni tė mė kthehet drita e syrit dhe ta shoh boten si Ju!

Fatkeqėsisht trashėgova sėmundje tė syrit si katarakti dhe strabizmi. Pas peripecive tė shumta me mjekėt nė Maqedoni,prindėrit e mij bien nė kontakt me UNIVERSITATS KLINIKUM ne FREIBURG te Gjermanise. Pėr tė pėrballuar shpenzimet e operacionit u kėrkua ndihma e miqeve,po fati na ndihmoi shumė falė bujarisė sė njė pronari te nje banke nė Kostanz. Nė kėtė bank punonte njė familjare e tyre dhe fati e deshi qė krejt shpenzimet e operacionit t`i marre persiper pronari i kesaj banke pasi u njoh me problemin e tim.

Operacioni i parė kaloi me shumė sukses por tani duhet t`i nėnshtrohem operacionit tė dytė

Operaciooni i parė ishte pėr kataraktin. Tani pason operacioni i dytė pėr strabizmin. Operacioni kushton 10 mijė euro nga tė cilat prindėrit e mij kanė mundur tė sigurojnė vetėm 3 mijė euro. Pra bėhet fjalė qė tė sigurohen edhe 7 mijė euro.

Ju drejtohem me shpresėn se do trokas nė ndjenjėn humaniste tė ēdokujt qė tė grumbullohen sa mė shpejt kėto mjete tė nevojshme qė tė mė kthehet drita e syrit dhe gėzimi fėmijėror.


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
ekselenca
Postuar nė: 31.01.2010, 01:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 944
Antari Nr: 23061
Bashkangjitur: 30.07.2009Temat u bashkuan!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga BESI_TE nė 31.01.2010, 01:59
PM
Top
eneum-te
Postuar nė: 31.01.2010, 02:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010 Citim (ekselenca @ 31.01.2010, 02:57)
Temat u bashkuan!

Mos devijoni Temėn tani, se paku kėtė Temė ju lutem!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga BESI_TE nė 31.01.2010, 02:08


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
eneum-te
Postuar nė: 31.01.2010, 02:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010eja te organizhemi,mos shitni mend ketu,ti kryetar i forumit ben ndonje pun,mos shiko siiir ktu,jep ndonje plan barem nje shum ta pergatitim per ket djalosh,edhe forumi jot do te ket emer mos u frigo,jepni ideja


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 31.01.2010, 02:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008le te jeme une njeri prej atyre 700 personave:)

do ta bej kete por me mire te ishte qe ne si forum te donojm shumen per 7000 euro...pra te kemi nje arketar(nje nga adminat ose nje ne cdo shtet)

do doja qe fryma jone te jet e perbashket dhe te i ndihmojm


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
eneum-te
Postuar nė: 31.01.2010, 02:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 567
Antari Nr: 24319
Bashkangjitur: 19.01.2010pooo por duhet nje organizim i mirfillt per kete gje..10 euro sjan asgje,nje e perditshme e jona,mund ta kalojm nje dit te thjeht duke kursyer per kete gje


----------------------------------------
DeleDonia
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 31.01.2010, 02:20
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008 Citim (eneum-te @ 31.01.2010, 03:03)
eja te organizhemi,mos shitni mend ketuti kryetar i forumit ben ndonje pun,mos shiko siiir ktu,,jep ndonje plan barem nje shum ta pergatitim per ket djalosh,edhe forumi jot do te ket emer mos u frigo,jepni ideja

i nderuar eneum-te, organizimi eshte bere perfekt nga ana e agimte dhe ana e juaj, dhe shpresojm qe Allahu te jua kompensoje kete te mire me te mirat e Tija...

i nderuar eneum-te, ketu do te pergjigjem ne ate ku edhe te citoj, se pari ketu i nderuar kemi te bejm me gjest human, kshtu qe humaniteti behet per shpirt dhe jo per emer, nese ju mendoni se ne jemi ketu per qellime qe te ngritim emer, ateher jeni gabuar, se paku sipas bindjeve mija, nji doredhenes qe jep per te ber emer, ai nuk ka pasur qellime te ndihmoje nevojtarin, vetem se ta ngrite vetveten, kjo nuk eshte human sepse ka ber per syrin e tjerve.....

i nderuar, se paku nji njeriut qe mer hapin ne keto iniciativa, nuk i ka hije te shprehet keshtu sikur ju, mos vella, nese nuk je i sigurt ne hapat qe mer, nese nuk je i sigurt ne urtesin, sinqeritetin tend, mos ja fillo me keto gjeste humane, sepse ka gjasa dikush te te keqkuptoj dhe te deshtoj tek disa, por faji mbetet tek ty, si rezultat i fjalorit tend extrem!!!!

Ti e bere tenden, tani qetsohu, kjo eshte diqka vullnetare dhe shpirterore, njashtu ka te beje me kushtet e secilit, por nuk e ke kete te drejte te ju drejtohesh tjerve e asesi si nji iniciatore me fjale te tonit te lartė dhe imponues, se askush nuk do ndihmonte vetem pse ti urdheron, perkundrazi do ndihmonte nese shpirti ate ja don, me kuptove tani?

Mos me keqkupto, dhe me fal se ketu t'u drejtova me keto fjalė, por qellimi i kesaj nderhyrjes sime ishte qe njashtu te jua bejme te qarte tani bashkarisht se ju keshtu shpreheni nga emocionet dhe deshira juaj e flakte, qe keti voglushit te i dilet ne ndihme, dhe kjo eshte mire te ndodhe, te i ndihmohet, inshaallah kush ndihmon, Allahu i'a kompenson me ma shum....

Ky postim ėshtė ndryshuar nga BESI_TE nė 31.01.2010, 02:23


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
Anubisi-E
Postuar nė: 31.01.2010, 02:23
Quote Post


Pacifist
*****

Posti: Antarė
Postime: 9660
Antari Nr: 14168
Bashkangjitur: 07.03.2008InshAllah po sherohet sa me shpejt. Perndryshe, vertet ide e mire kjo. Gjithe ky organizim neper interent, shpresoj se do sjell rezultate.Me falni qe pyes, por dikush te me tregoj, parate e kamates a mund te jepen per keshtu ndonje rast?


----------------------------------------
Beati pacifici!
PM
Top

Topic Options Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio