Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gjukanovich :Mardhenie diplomatike me Kosoven, Sa politikan i mire qe eshte ...
Ulqinaku
  Postuar nė: 10.02.2010, 14:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007Gjukanovic: Raportet me Kosoven, ne interes te vendi

Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka deklaruar se vendimi i vendit te tij per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven eshte marre ne baze te interesave kombetare te Malit te Zi dhe rajonit.

“Ky nuk eshte nje vendim i ri, por i diskutuar qe prej vitit 2008 kur Ministria e Jashtme mori udhezime per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven. Prandaj, reagimi i ashper i Serbise na ka habitur”, ka pohuar Gjukanovic.

Ai ka shtuar me tej se Mali i Zi eshte shfaqur i ndjeshem ndaj qendrimit te Beogradit, duke mos u nxituar me njohjen e pavaresise se Kosoves.

TCH


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
ekselenca
Postuar nė: 10.02.2010, 15:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 944
Antari Nr: 23061
Bashkangjitur: 30.07.2009hahaha
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio