Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ligjeratė shkencore fetare "Live", Ta njohim te verteten!
ardi_pr
  Postuar nė: 06.09.2006, 10:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Radio"KOSOVA E LIRĖ" per Kosovė frekuencat stereo FM 94.2 ose ne Internet http://www.radiokosovaelire.com/ ju paraqet ciklin e ligjeratave me pėrmbajtje fetare, kulturore, edukative "Ta njohim tė vėrtetėn"nga Prof.Dr.Shefqet Krasniqi, profesor ne fakultetin e studimeve islame ne Prishtinė dhe Imam ne xhaminė e madhe gjithashtu ne Prishtinė.

Emisioni ėshtė i drejtpėrdrejt dhe kontaktues ne ditėn e marte me fillim nga ora 21:20 deri ne orėn 23:30. Si dhe transmetim te hutbes se Xhumas diten e premte duke filluar nga ora 22:30.

Gjithashtu cdo te premte po ne te njejten Radio nga ora 21:20 deri ne oren 22:30, ligjerues te ndryshem fetaro shkencor!

P.S. Emisioni mund te ndiqet edhe nga dhomat e Pal Talkut, ne sesionin language by europe, ne dhomat Islami nė gjuhen Shqipe, pastaj Thirrja Islame, Fjala e Bukur etj..


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 07.09.2006, 16:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Gjithashtu nė kėtė faqe ju mund te degjoni ligjerata te ndryshme fetare:

http://www.audionur.com/islam/modules.php?...wdownload&cid=1


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 12.09.2006, 13:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Prof.Dr.Shefqet Krasniqi sonte do te ligjeroj LIVE www.radiokosovaelire.com
ora 21:20-23:30


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 26.09.2006, 16:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Prof.Dr.Shefqet Krasniqi sonte pėrsėri do te ligjeroj LIVE

www.radiokosovaelire.com

ora 21:30-23:30


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 03.10.2006, 10:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Program special gjate muajit te Ramazanit edhe ne TV BESA

http://www.gazetabesa.com/#


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 23.01.2007, 11:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (ardi_pr @ 26.09.2006, 16:15)
Prof.Dr.Shefqet Krasniqi sonte pėrsėri do te ligjeroj LIVE

www.radiokosovaelire.com

ora 21:30-23:30


Njoftim:
Prof.Dr.Shefqet Krasniqi u rikthehet ciklit te ligjeratave shkencore fetare
sonte pėrsėri do te ligjeroj LIVE

http://www.radiokosovaelire.com/

ora 21:30-23:30


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 23.01.2007, 21:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Urime, urime,,!!!!!!!
sajti studentet.info me te vertete merret me trajtimin e ēeshtjeve dhe problemeve " studentore".
PM
Top
fantomi
Postuar nė: 24.01.2007, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 163
Antari Nr: 3877
Bashkangjitur: 07.11.2006O ti njeri USKANA, po a vetem veten e sheh ne kete forum a, nese ty nuk te intereson thjesht mbaja ka te duash, ashtu si qe ke ty te drejta kemi edhe ne te drejten tone qe te informohemi. Ka plot studente qe ju intereson dija, e jo intriga dhe kundershtimet e pabaza, si qe duket je vetem ka i ndjek gjithcka cka eshte Islame dhe e kundershton!
Ajo peseri eshte e drejte e jote dhe e kantarit tend.. me te cilen me duket shum pak peshon!
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 24.01.2007, 09:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Njoftim smil3dbd4e7853679.gif

pas kerkeses se madhe te dėgjuesve qe ky emision te marteve, te transmetohet me heret Nga data 30.01.2007 do te filloj ne oren 20:10 dhe do te zgjas deri ne oren 22:00


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio