Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pasioni i shqiptareve per armet
arjani83
Postuar nė: 16.02.2010, 19:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2804
Antari Nr: 21800
Bashkangjitur: 19.03.2009Arma per te eshte nje mik i besuar qe e shoqeron prej 23 vitesh, prej fillimit te karrieres se tij profesionale.
Gani Ganellari ben nje pune e cila nuk kuptohet pa pistoleten e tij, te cilen e ruan dhe kujdeset me shume pergjegjesi. Ai eshte nje punonjes policie. “Kujdesem sepse pakujdesia me e vogel mund te shkaktoje tragjedi”, shprehet ai. Pushteti i armes eshte absolut. Ganiu, tregon se pistoleta ka qene per te ndjenja e sigurise se perhershme, ne pune e jashte saj.

“Ne vetvete eshte e bukur po aq sa e rrezikshme. Qe ne momentin e pare qe jam veshur polic, arma eshte gjeja e pare qe te jepet”, shton Ganiu. Ne polici pushetin e ndajne te gjithe njesoj. Por, Ganiu ben pjese tek ajo klase efektivesh, te cilet kujdesin per amen e kthen motiv te dites ne pune.

Ai ka nje raport shume te ngushte me armen, po aq sa edhe te kufizuar. “Kam 23 vjet qe ushtroj detyren, por armen s’e kam perdorur asnjehere”, pohon ai. Zoteron nje arme, te cile kurre nuk e ka perdorur. Per Ganiun ky eshte fat. Megjithate, ne nje shoqeri ku armembajtja eshte e ndaluar, ai i perket te pakteve qe u lejohet ajo. Ligji aktual u kufizon qytetareve te thjeshte te drejten per te pasur nje arme zjarri.

Sipas shefit te Komisariatit nr.3 ne Tirane, Nazmi Shuli, armembajtja u lejohet vetem policeve dhe deputeteve. “Qyetaret e thjeshte nuk kane mundesi te sigurojne arme. Lejohen per qytetaret e thjeshte vetem armet e gjahut”, sakteson ai.

Si popull me histori te gjate lufterash, shqiptaret kane mbetur admirues te patjetersueshem te armeve. Pasion, i cili duket se gjen nje valvul shkarkimi ne sportin e ligjshem te gjahut. Pune, vetembrojtje, apo argetim, amet duket se kane kuptime te ndryshme per njerez te ndryshem. Ajo qe eshte e njejte per te gjithe, eshte ndjenja e pushtetit qe u jep atyre pronesia mbi keto arme.


Burimi


Ky postim ėshtė ndryshuar nga arjani83 nė 16.02.2010, 19:31


----------------------------------------
Fshati qė duket, ka drita.
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 16.02.2010, 19:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008Ne vatanin tone shpi pa pushke sesht quajtur shpi shqiptare<<


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
Dredheza
Postuar nė: 16.02.2010, 20:01
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (arjani83 @ 16.02.2010, 20:26)
“Qyetaret e thjeshte nuk kane mundesi te sigurojne arme.

Genjen, une e kam nje TT ne cante.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
alboholic
Postuar nė: 16.02.2010, 20:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008 Citim (Dredheza @ 16.02.2010, 21:01)
Genjen, une e kam nje TT ne cante.

haha
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Dredhza sorry ma mir qe ste njoh, se na trembe tash smil4a8acea04e4b2.gif


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
arjani83
Postuar nė: 16.02.2010, 22:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2804
Antari Nr: 21800
Bashkangjitur: 19.03.2009 Citim (Dredheza @ 16.02.2010, 21:01)
Genjen, une e kam nje TT ne cante.

Me leje apo pa leje? E Gzofsh pra e e perdorsh sa ma shpejt smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Fshati qė duket, ka drita.
PM
Top
ELeksAnder
Postuar nė: 16.02.2010, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1084
Antari Nr: 19256
Bashkangjitur: 01.01.2009Nuk e di clidhje ka historia e nje polici me pasionin e "shqiptareve" per armet. E lexova artikullin ne Top Channel dhe me irritoi shume titulli qe i kishin vene ketij artikulli. Cdo njeri, pavarsisht kombesise, i cili vendos qe te mbaje nje arme, sdomend qe e mban me pasion dhe e ruan me xhalozi. E di qe nuk ke faj ti me kete titull, sepse ske bere gje tjeter pos qe na e ke sjellur ketu artikullin, por une do i lutesha ndonjerit te me ndihmoj ne krijimin e nje lidhjeje logjike te tekstit me titullin. smil3dbd4e29bbcc7.gif
PM
Top
Gjuajtėsi
Postuar nė: 16.02.2010, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 1493
Antari Nr: 10126
Bashkangjitur: 10.10.2007 Citim (Dredheza @ 16.02.2010, 21:01)
Genjen, une e kam nje TT ne cante.

Cfar te duhet ty Tokarev Tulla?
Kujdes administratore, nuk kemi nevoje per dhune ne forum!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Gjuajtėsi nė 16.02.2010, 22:51


----------------------------------------
Njė tokė, njė gurr, njė krua, njė urė! Ēfar ke bė ti sot pėr kombin tėnd!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 16.02.2010, 23:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (arjani83 @ 16.02.2010, 20:26)

Sipas shefit te Komisariatit nr.3 ne Tirane, Nazmi Shuli, armembajtja u lejohet vetem policeve dhe deputeteve.

Epo, pėrderisa pėr komesarė emėrohen shula, kėshtu do jetė me armėmbajtjen e paligjshme smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Studenti20
Postuar nė: 16.02.2010, 23:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006 Citim (alvin @ 17.02.2010, 00:34)
Epo, pėrderisa pėr komesarė emėrohen shula, kėshtu do jetė me armėmbajtjen e paligjshme smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif

Hahahaha smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
Rolling
Postuar nė: 16.02.2010, 23:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1088
Antari Nr: 19260
Bashkangjitur: 01.01.2009alvin leji armet ti por a mund te ma sigurojsh RAKETA TOKE AJER DHE TOKE TOKE se REALI mka razocare kit sonte. smil3dbd4dcd7b9f4.gif


----------------------------------------
how can i miss you if you won't go away?
BIK means Lopa mashkell :)))))
__________________________________
Snoopy
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 16.02.2010, 23:45
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008 Citim (Rolling @ 17.02.2010, 00:38)
alvin leji armet ti por a mund te ma sigurojsh RAKETA TOKE AJER DHE TOKE TOKE se REALI mka razocare kit sonte. smil3dbd4dcd7b9f4.gif

mos dojshe helbet edhe nji tenk, po pse jo edhe nji apaē, ha?! smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top
Rolling
Postuar nė: 16.02.2010, 23:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1088
Antari Nr: 19260
Bashkangjitur: 01.01.2009 Citim
  mos dojshe helbet edhe nji tenk, po pse jo edhe nji apaē, ha?!ahahahahahha smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil4a8acf686328f.gif si nouk


----------------------------------------
how can i miss you if you won't go away?
BIK means Lopa mashkell :)))))
__________________________________
Snoopy
PM
Top
alvin
Postuar nė: 17.02.2010, 00:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Rolling @ 17.02.2010, 00:38)
alvin leji armet ti por a mund te ma sigurojsh RAKETA TOKE AJER DHE TOKE TOKE se REALI mka razocare kit sonte. smil3dbd4dcd7b9f4.gif

Rej mo e bon t madhe smil3dbd4d99c6eaa.gif
Se knaēen dushmanėt.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
DonDevil
Postuar nė: 17.02.2010, 00:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (Dredheza @ 16.02.2010, 21:01)
Genjen, une e kam nje TT ne cante.

Te kishe thene,6she do te besoja .. Por sa per TT aspak smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
Embargo
Postuar nė: 17.02.2010, 00:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008 Citim (arjani83 @ 16.02.2010, 20:26)

Si popull me histori te gjate lufterash, shqiptaret kane mbetur admirues te patjetersueshem te armeve.

Nese dikur e kemi pasur te patjetersueshme, sot s'mund te flitet se i kemi admirim, aspak!!!


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio