Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studime pa pagesė nė Sllovaki pėr studentėt nga M
Lijanaa
Postuar nė: 27.02.2010, 19:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009Studime pa pagesė nė Sllovaki pėr studentėt nga Maqedonia!

Me marrėveshjen mė tė re tė nėnshkruar mes dy vendeve, studentėve nga Maqedonia do t’u mundėsohet tė studiojnė nė tė gjitha drejtimet nė universitet publike njėlloj si qytetarėt sllovak.

Studentėt e interesuar do tė mund tė konkurrojnė pėr bursė edhe pėr studime tė magjistraturės qė pėrfshijnė studimet pedagogjike, sociale, nė bujqėsi, pylltari, ekonomi tė ujėrave, shėndetėsi dhe ekonomi.
Bursat pėrfshijnė edhe periudhėn njėvjeēare pėrgatitore pėr mėsimin e gjuhės sllovake.

“Kjo ėshtė veēanėrisht e rėndėsishme dhe duhet tė theksohet se Maqedonia ėshtė njėra nga 7 shtetet qė e kanė kėtė privilegj tė rėndėsishėm, qė qytetarėt e saj tė mund pa pagesė dhe nė kushte tė njėjta tė studiojnė, si vetė studentėt sllovak.
Qytetarėt dhe studentėt e Maqedonisė gjithnjė e mė shumė e kuptojnė nevojėn qė pas mbarimit tė shkollimit tė tyre profesional nė vende tė jashtme tė kthehen nė vend dhe njohurit e tyre t’i shfrytėzojnė kėtu”, u shpreh Nikolla Todorov, Ministėr i Arsimit.

“Pėrmes marrėveshjeve bilaterale mes dy ministrive pėr arsim dhe shkencė duam tė pėrmirėsojmė bashkėpunimin dhe krijojmė rrjetin pėr pėrkrahjen e studentėve maqedonas.

Qytetarėt e Maqedonisė mund tė studiojnė nė tė gjitha fushat nė Sllovaki nėn kushtet e njėjta.

Edhe pėr Sllovakinė ėshtė e rėndėsishme qė studentėt nga Maqedonia njohin konkurrencėn dhe aftėsitė e arsimit sllovak nė kėtė mėnyrė”, tha Robert Kernek, Ambasador i Sllovakisė nė Maqedoni.

Semra Jakupi

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Lijanaa nė 27.02.2010, 19:08
PM
Top
andy
Postuar nė: 27.02.2010, 19:15
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005A ka ndonje link per aplikim online?


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Albana_gl
Postuar nė: 27.02.2010, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Nuk po e kuptoj kete, ata qe sivjet e mbarojne shkollen e mesme mund te studiojne ne Sllovaki prej shtatorit, apo per studentat qe do vazhdojne magjistraturen...?


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 27.02.2010, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Dua tė shkoj, po mė mirė (sipas mendimit tim) ėshtė nė Malajzi, edhe rrogė pėr shpenzimet tua tė japin, pėrveē shkollimit dhe banesės.
Njė vėlla prej kėtej kah unė (rrethina) ka shku, studion Informaikėn...
PM
Top
Lijanaa
Postuar nė: 27.02.2010, 19:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009 Citim (Ermedin @ 27.02.2010, 20:27)
Dua tė shkoj, po mė mirė (sipas mendimit tim) ėshtė nė Malajzi, edhe rrogė pėr shpenzimet tua tė japin, pėrveē shkollimit dhe banesės.
Njė vėlla prej kėtej kah unė (rrethina) ka shku, studion Informaikėn...

Na tregoni mė tepėr pėr kėtė mundėsi ju lutem....
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 27.02.2010, 19:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Njė informatė e domosdoshme edhe pėr mua, tė premtoj se
do tė informoj, veē me anė tė ēkahit (pa tallje e interes)?
PM
Top
Lijanaa
Postuar nė: 27.02.2010, 19:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009 Citim (Ermedin @ 27.02.2010, 20:36)
Njė informatė e domosdoshme edhe pėr mua, tė premtoj se
do tė informoj, veē me anė tė ēkahit (pa tallje e interes)?

Nė forum mundeni tė mė dėrgoni e-mail.....ose edhe tė tregoni kėtu nė kėtė temė se si aplikohet dhe cfarė kėrkohet.

All-llahu ju shpėrbleftė....
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 27.02.2010, 19:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Njė informatė tė shkurtėr: Sa e di unė, mund tė drejtoheni edhe tek Renova Korporata, mendoj se ata kanė lidhje me kėtė ēėshtje...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio