Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ēfare jemi ne: Shqiptare apo Maqedonas
Terroristi
Postuar nė: 08.09.2006, 22:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ēka jemi ne?
Zgjodha kėtė temė pėr tė parė mendimet e tė tjerėve pėr atė qė nė Shqipėri shumica e popullatės na thėrasin maqedonca...
Ēfar mendoni Ju?


Fotografi e jashtme
SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Blerim
Postuar nė: 08.09.2006, 23:56
Quote Post


Ndihmės webmjeshtėr
*****

Posti: Antarė
Postime: 1117
Antari Nr: 4
Bashkangjitur: 27.11.2004Normal qe jemi Shqiptar, ka fakte e fakte historike , se ketu kemi qen para maqedonasve, kemi nje gjuh nje kulture me gjith shqiptaret te trojeve tjera.. jam i mendimit se nuk e thon mir pseudonimin"maqedons" po ti ndegjojn maqedonasit keto me siguri se do mburreshin me at se si i thirrin shqipetaret e shqiperis ,shqiptetaret nga Maqedonia , dmth automatikisht do thon se edhe vet shqipetaret pranojn se ska popull shqipetar ne maqedoni po vetem maqedonas, ashtu si ju shkruan ne shumicen e passportave shqiptar "Nacionaliteti Maqedon" shqiptar me prapashtesen-ski.Pastaj ne realitet kemi mbi 30 % te popullates shqiptare ne Maqedoni , kurse ne statistika mezi mberrijn 19 %.
Mendoj se Shqiperia duhet te kontriboj ne kete politike konstruktivisht...


----------------------------------------
Bal3Dimensional
PMEmail PosterUsers WebsiteMSN
Top
Gazetari
Postuar nė: 09.09.2006, 00:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Terrorist,

Kur te hapesh nje teme te re kujdes, vendin se ku e hap, sepse kjo teme nuk ka te beje fare me Universitetin e Tetoves, dhe nuk ka se ka ben ketu!

PM
Top
luan2u
Postuar nė: 09.09.2006, 09:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Koleg nuk ka lidje se ku hapet tema esenca eshte qe ajo te shqyrtohet.
Terroristi mir ja ka qellu me kete teme, ia vlen me e shtjellu edhe pse sipas jush ---nuk e paska vendin ketu----

Eshte me te vertete per tu habitur se si po klasifikohena na shqiptaret ndermjet veti, ketu hyne teritori e sidomos feja. Shqiptaret e Shqiperise me siguri ndjehen ----me shqipetare se na te tjerit qe ndodhena jashta Shqiperise---- E ta kthesh filmin pak prap ata ---shqipetare-- bashke me xhaxhin Enver na lan jashta Shqiperise. A keni degjuar per mareveshjen LABINOTIT???????? Kerkonja dhe do ti shihni patriotat e nenes Shqiperi se si kane punuar per kauzen mbareshqiptare.Me respekt


PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 09.09.2006, 09:59
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Leje b e fjalet e femijve rrugaca , ose nje femer te ka thene maqedonc dhe ti mendon se te gjith mendojn si ajo femer qe nuk te ka pranuar te flasesh me te dhe nga inati i saj tani e thuash edhe ti, Ska te beje me te verteten Shqiptar apo Maqedonc ne jemi Shqiptar qe jetojm ne Maqedoni dhe PIK


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 09.09.2006, 14:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006 Citim (Gazetari @ 09.09.2006, 00:37)
Terrorist,

Kur te hapesh nje teme te re kujdes, vendin se ku e hap, sepse kjo teme nuk ka te beje fare me Universitetin e Tetoves, dhe nuk ka se ka ben ketu!

Zotri i nderuar sic e ceki edhe pas debatuesi juaj nuk asht qellime se ku asht ba kjo tem e re por qellime asht qe te dihet apo tju bahet me dije nipave(shqiptarve te shqiperis) te Ismail Qemalit se na keni lan jasht kufijve tuaj dhe se sot nuk ka asnje institucion ne shqiperi i cili kujdes per ne keshtu qe nga ktu ju bajm me dije se askush nga shqiptaret e maqedonis nuk asht dakort ti thrisni Maqedons sepse ato jan shqiptar dhe jan ma patriot se ata te shqiperis keshtu qe iu apeloim qe nga mendja juaj apo memoria zemra gjaku i juaj ta zhdukni ket term per shqiptaret te cilet jetoin ne maqedoni.SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
kimi_te
Postuar nė: 09.09.2006, 15:56
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 2662
Bashkangjitur: 09.09.2006 Citim (Gazetari @ 09.09.2006, 00:37)
Terrorist,

Kur te hapesh nje teme te re kujdes, vendin se ku e hap, sepse kjo teme nuk ka te beje fare me Universitetin e Tetoves, dhe nuk ka se ka ben ketu!

Ēfar gayetari Jeni ore zotėri kur nuk e kuptoni esencėn e temės.....
shum kuptime mund ti jepen kėsaj pyetje.... herave tė fundit shum po diskutohet pėr Identitetin Kosovar kam frigė se shum shpejt do tė na thėrasin edhe neve po me identitet Maqedon e tė tjerėt me atė Malazeze, Srbe, greke etj....
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 09.09.2006, 20:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006kimi_te

me duket teme interesante. po te lexosh ne librin e gjuhes maqedonie per paralelet jo-sllave, te vitit te par do te shohim se sllavet e pranojn qe kane ardhur ketu nga shekulli i 7, keshtuqe kjo tregon qe ata nk kan asnje lidhje me Maqedonet kohes se Aleksandrit dhe te atyre para tij dhe te atyre deri tani. Greket gjithashtu thone qe Aleksandri ishte grek por nuk e di perse ai e pushtoi Greqine dhe gjithcka qe kishte me tutje dhe kurr nuk i luftoi Iliret por bashk me ta luftoi kunder te tjerve. Nese do shohim filmin me te ri te Aleksandrit nje ushtar pyete nga Leka "kush je ti" dhe ushtari u pergjigj "jam Glauku nga Iliria". ka shum nga ata qe kane thene me heret dhe qe thone es Iliret dhe Maqedonet ishin nje popull, me nje gjuh, nje tradit, nje kulture etj...keshtuqe ketu ku jemi ne nese do duhet diksh te quhet Maqedon athere jemi ne ata qe duhet te quhemi dhe jo sllavet. Bullgaret e kane perfundu procesin e pervetesimit te emrit Bullgar sepse bullgaret e sotshem jane sllav e ato te hershmit ishin tatar, ndersa keto sllavet ne Maqedoni nje gje te till nuk e kane bere por ne jemi ata budallenjt me te medhej qe jua lejojm nje gje te till....

suksees


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
kimi_te
Postuar nė: 09.09.2006, 21:09
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 2662
Bashkangjitur: 09.09.2006Sa pėr historin e popujve tė parė nė Maqedoni e dim thuajse krejt por termi apo identiteti maqedon do tė na largonte nga ai shqiptar siē do ti largoj njė ditė kosovarėt e mė pas me radhė dhe do tė arihet njė synim pėr ndarje tė shqiptarėve dhe ides sė shqiptarėve......
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 09.09.2006, 21:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Kimi_te kjo mund te ndodh vetem nese e lejoim ne se po ne qoft se ne nuk e lejoim ajo ska per te ndodhur kur se smun sguxon kush qe ta bej a po qe se ne rim urt ajo do te ndodh edhe at shum shpejt.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
platinaa
Postuar nė: 09.09.2006, 22:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Ne kosovaret dhe shqipetaret ne Maqedoni i kemi me te freketa plaget dhe eshte e vertete qe prekemi me shume dhe jemi shume me patriote,kurse ne Shqiperi me duket qe kane deviju pak sa i perket patriotizmit,normal se gjeneratat e reja nuk e kane perjetu frigen dhe tmerrin e luftes e te armikut.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
Uskana2006
Postuar nė: 09.09.2006, 23:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006eeehhh moj, Platinaa, edhe neve te Maqedonise ne Kosove na thirshin Maqedon, kur kemi ardh ne studime. Ne Shqiperi situata socio-ekonomike eshte me e veshtire mbas periudhes se tranzicionit tash koha dhe kontakti e kane bere te veten ndjenja dhe vetedija kombetare ka ndryshuar ne gjithe trojet Shqiptare.

Ne Maqedoni egziston nje pjese e popullit Shqiptare i cili eshte pjese i trungut te popullit Shqiptare dhe si i tille duhet te trajtohet.
PM
Top
kimi_te
Postuar nė: 09.09.2006, 23:29
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 2662
Bashkangjitur: 09.09.2006Uskan me atė pjesė e popullit..... mke mgjarė sikur tė ishte Arben Xhaferi....
PM
Top
ZaVraKja
Postuar nė: 10.09.2006, 08:52
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 2672
Bashkangjitur: 10.09.2006Mendimi jem esht edhe pse ka shqiptar ne maqedoni ska lidhje ne prap e kemi gjakun e shqiptarit apo edhe flamurin te njejt e kemi e flasim ni gjuh..

tung ju pershendes te gjithve
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 10.09.2006, 11:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ti ZaVrAkE mendim te mir paske por asht qė nga shqipėtartėt e shqipėris nuk njihemi si shqiptar pse e kemi njė gjak dhe njė gjuh por ne njihemi si maqedons dhe si po mė duket si tė till do tė mbetimi kėshtu qė nė kėt drejtim as institucionet e shtetit shqiptar nuk kujdesen pėr kėt problematik.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio