Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prioritetetet nė arsim, Ministri i arsimit Selman Rushiti
kimi_te
Postuar nė: 09.09.2006, 15:44
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 2662
Bashkangjitur: 09.09.2006Si prioritete ministri i arsimit numėroj disa prej tė cilave mendoj se shumica e tyre jan skandaloze si:
1. Gjuha angleze tė mėsohet qė nga klasa e parė
2. Informatika si lėndė obligative nga klasat e ulėta
3. Iniciativa pėr hapjen edhe tė njė Universiteti nė Maqedonin lindore
4.Arsimi i mesėm do tė bėhet arsim obligativ..........
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 09.09.2006, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Ata nuk jan prioritete te ministri por jan endra te cilat i sheh me syt cell dhe drejtuar kah dielli keshtu qe askund ne bot nuk praktikohet apo propozohet nje gjuha e huaj te fillon nga klasa e par,kurse ander tjeter e kishe se arsimi i mesem duhet ber obligativ ajo as qe ka te ndodh ndonje her ne trojet e IRJMs e as me pak ne ket qeverisje e cila asht formuar nga disa rrugac apo shkurt me than bandit,kriminel te droges,prostitucionit etj etj.


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 09.09.2006, 20:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5797
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006terrositi

me duket se ja fute kot, jane gjera qe per mua mund te realizohen nese ka vullnet dhe seriozitet dhe angazhim konkret...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
kimi_te
Postuar nė: 09.09.2006, 20:53
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 12
Antari Nr: 2662
Bashkangjitur: 09.09.2006duhet vullnet!!!!!
ēfar vullneti mund tė ketė njė fėmijė qė ende nuk i din shkronjat e gjuhės amtare tė mėsoj njė gjuhė tė huaj....ēfar vullneti duhet patur pėr tė hapur edhe njė universitet nė Maqedonin lindore... ku nė botė mėsimi i mesėm ėshtė obligative......................................
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 09.09.2006, 21:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006 Citim (Happy_Soldier @ 09.09.2006, 20:27)
terrositi

me duket se ja fute kot, jane gjera qe per mua mund te realizohen nese ka vullnet dhe seriozitet dhe angazhim konkret...

Me vjen disi interesant te degjoi nje fjal sse une ja paskam fut kot o njeri si e kishe paramendu ti kur mesuesi i i klases par do ta kishe ngelur(perseritur)fmin tuaj vetem e vetem pose nuk e din gjuhen angleze si do te kishe reagu ty ndaj ktij akti apo ktij gjesti,dhe se arsimi i mesem duhet te jet i obligushem ku e ki ndegju ti ket ne bot perpos tash ne maqedoni nga nje minister ku si ai njeriu e maron nga balta(lloci).SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
r.mislimi
Postuar nė: 10.09.2006, 16:55
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Do te isha pajtuar me Z.minister vetem per nje gje. Te thoshte se prej sot qe jam ne kete detyre do te beje te mundeshme qe ne cdo Shkolle, Universitet nuk do te kete punesime partiake.


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
aristoteli
Postuar nė: 10.09.2006, 17:42
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Z. Minsiter mendon:

1. Gjuha angleze tė mėsohet qė nga klasa e parė
2. Informatika si lėndė obligative nga klasat e ulėta
3. Iniciativa pėr hapjen edhe tė njė Universiteti nė Maqedonin lindore
4.Arsimi i mesėm do tė bėhet arsim obligativ..........


Z. Filozofi Realizon:

1. Gjuha angleze tė MOS mėsohet qė nga klasa e parė
2. (COUNTER STRIKE)si lėndė obligative nga klasat e ulėta
3. Iniciativa pėr hapjen e Bareve sepse 4 vite ska pasur bullgarka
4.Nuk do te kete Arsim te mesem drjet ne Fakultet..........


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Terroristi
Postuar nė: 10.09.2006, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Fillozof.

Valla e kisha zor qė tė lexoi dhe mos me tė dhan pak pėrkrahje nė kėt drejtim valla shum mir e ki kur thu se Counter Strike sepse kta mėsues qė mėsoin fmijt nuk jan aq tė zot pėr me i msu diēka nė informatik por ata ju thon nxėnės kėt or e keni tė lir ēfar tė doni bani dhe normal ata do tė luajn Counter Strike kėshtu qė ata nuk mėsoin informatik por mėsoin COUNTER STRIKE.
Pėr baret mos tė him nė at tem sepse dihet se kta jan shum herbaba apo shum ju shkon pėr diore ajo puna e bareve apo tė ken pun me prostituta kėshtu qė nga ajo dit qė asht shpallur se PDSH do tė baj koalicion me VMRON ka nisur renovimi i disa objekteve ku pra luftės sė vitit 2001 ishin bare nate pėrplot me bullgarka.
Pėr arsimin e mesėm as qė do tė komentoi sepse ashtu jan ministrat e kėsaj qeveri nga fillorja kan pushuar dy vjet dhe jan fut nė fakultet kurse shkollėn e mesme ua ka dhuru nana parti jo PDSH por VMRO-DPMNE sepse ka pasur dėshir qė ti ket ministrat me shkolla tė mesme (vetėm nė letėr shkollėn nė kok kan pasur sporia).


SHIK.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
didi
Postuar nė: 10.09.2006, 21:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 87
Antari Nr: 27
Bashkangjitur: 01.12.2004Prioritet do ishte sikur Z. minister te deklarohej :


1. Ate qe permendi studenti , mos ndrohen profesoret secilin 4 vjetor qe ndrohen partit.
2. Te luftoj korupsionin ne arsim
3. Te mos i pervetsojn universitet dhe ti bejn prona partie.


----------------------------------------
Neser rezikon ke gjasa te humbasesh, e nese nuk rezikon i humbur je ..!!
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio