Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KONKURS PER BURSA
r.mislimi
Postuar nė: 11.09.2006, 11:50
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Ministria e Arsimit dhe Shkencės e Republikės sė Maqedonisė

KONKURS

Pėr ndarjen e bursave pėr studime pasdiplomike ( studime tė magjistraturės) pėr shkollim nė konfederatėn zvicerane, pėr vitin shkollor 2007/2008. Jemi tė informuar se, Qeveria e Zvicrės pėrmes Komisionit federal pėr ndarje tė bursave studentėve tė huaj, ndan 30-40 bursa dhe atė pėr kandidatė/e tė 11 shteteve tė Evropės Lindore dhe Qendrore. Studimet zgjasin 1 vit akademik. Tė njėjtat mund tė shfrytėzohen pėr studime nė Universitetin e Zvicrės, Institutit federal pėr teknologji dhe Universitet pėr shkenca tė zbatuara. Kandidatėt duhet tė kenė tė kryer shkollėn e lartė ( studime universitare ) dhe tė jenė njohės jashtėzkonisht tė mirė tė gjuhės frenge, italjane dhe gjermane.

Kandidatėt e interesuar duhet tė jenė tė lindur pas 1 janiarit 1972. Testimi pėr njohjen e gjuhės do tė bėhet nga 15 nėntori -15 dhjetor 2006 .

Ju vėmendim se, pėrmbajtur kritereve pėr aplikim, kandidati/tja duhet qė fletėaplikacionet e plotėsuara ti dorėzojė nė Ambasadėn e Zvicrės , deri mė 15 dhjetor 2006.

Informacione pėr kushtet pėr aplikim, si dhe formularėt pėr aplikim pėr bursė mund tė meren nga adresa zyrtare e internetit tė Amb. Zvicerane : www.eda.admin.ch/skopje , nga 1 Shtatori 2006 ose pėrmes postės elektronike tė Ambasadės vertretung@sko.rep.admin.ch.

Shkup, 2006

FA/fa


Vullnet Zenki, BA
Institute for Environment and Health
Director's Assistant
SEE-University
Tetova, R.Macedonia
Office:301.14
Phone +389 44 356 034
Mob: 070 858 144
e-mail: v.zenki@seeu.edu.mk


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio