Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) « E para ... 2 3 [4]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ushqimet mė tė shtrenjta nė botė
Cusack
Postuar nė: 26.03.2010, 00:52
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006
 Citim (Dredheza @ 26.03.2010, 04:13)
I like Starbucks  smil4a8ad6df85dde.gif  smil4a8ad6df85dde.gif

I like Starbucks, too por ama cdo dite mo. S'kane kafe turke. Po pi COFFEE AND CREAM edhe FRAPPACINO

 Citim (Sybella @ 26.03.2010, 04:14)
Cusack, mos tė marrtė malli kurrė pėr Kopi Luwak kafe!  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Tregonaj adresen, t'dėrgojmė kafe prej kėtu.  smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e4c2e742.gif

Qe njė virtuale!

Fotografi e jashtme


S'e ke keq Sybella. Duhet me e pa ca nr kam ne APO, edhe me porosit kafe turke. Ai Davutogllija i Turqise qe erdh sot a pru ndonje kafe a hiq?


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 26.03.2010, 00:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Embargo @ 26.03.2010, 01:49)
Fakti se importohet nga Japonia te jete arsye e vetme per tu paguar cmim aq i larte, vec logjika gjermane mund ta arsyetoje!!!

E po, hajde de! Luks! smil4a8acf219332d.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 26.03.2010, 00:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (andy @ 26.03.2010, 01:50)
A sa kushton kjo me e cu deri ne New York?

Fotografi e jashtme

Hahahha Andy! S'mbėrrihesh! Hahah... smil3dbd4e4c2e742.gif

Po mirė e ke! Pasi 0,5 l ujė Japonie nė Berlin kushton rreth 60 euro, njė copė fli nė Nju Jork duhet tė kushtojė 600 dollarė. A pėr me e ble krejt tepsinė duhesh me qenė milioner. smil3dbd4d6422f04.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
packs
Postuar nė: 26.03.2010, 00:57
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (mbreti @ 26.03.2010, 01:30)
E si mos t'i them. Po a e din ajo se neser ne mengjes duhet te shkoj ne pune...per te punuar duhet te jeshe i zgjuar....pa kafe qameti te bohet, sen i hapi syte....
...
e si dreqin ta pi kafen kur para syve do me dale ajo "lenda e pare e kafes me te shtrenjte ne bote" smil3dbd4dcd7b9f4.gif

Ok de as une nuk e nisi diten pa kafe po ... nuk i coj mendet larg . smil3dbd4d75edb5e.gif
shQetesohu tash. smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
andy
Postuar nė: 26.03.2010, 00:59
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005 Citim (Sybella @ 26.03.2010, 01:56)
Hahahha Andy! S'mbėrrihesh! Hahah... smil3dbd4e4c2e742.gif

Po mirė e ke! Pasi 0,5 l ujė Japonie nė Berlin kushton rreth 60 euro, njė copė fli nė Nju Jork duhet tė kushtojė 600 dollarė. A pėr me e ble krejt tepsinė duhesh me qenė milioner. smil3dbd4d6422f04.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

cmimi arsyeshem.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Cusack
Postuar nė: 26.03.2010, 01:01
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Ueee ca bohet keshtu ketu o njerez? Deri tash me kafe, tash po me coni lengun edhe me fli... Do ua mbylli e do ua fshi kete teme se jeni te pashpirt! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sybella, kur te gjej APO, me co dhe pak fli, pls. smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 26.03.2010, 01:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (andy @ 26.03.2010, 01:50)
A sa kushton kjo me e cu deri ne New York?

Fotografi e jashtme

Ma lir se badihava smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 27.03.2010, 16:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Cusack @ 26.03.2010, 02:01)
Ueee ca bohet keshtu ketu o njerez? Deri tash me kafe, tash po me coni lengun edhe me fli... Do ua mbylli e do ua fshi kete teme se jeni te pashpirt! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Sybella, kur te gjej APO, me co dhe pak fli, pls. smil3dbd4d6422f04.gif

Ē'u bė me APOn? Flia u ftoh! smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4daabd491.gif

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Leona9
Postuar nė: 05.02.2012, 12:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 679
Antari Nr: 26235
Bashkangjitur: 08.03.2011 Citim (Sybella @ 26.03.2010, 00:41)


6.Kafeja Kopi-Luwak

Fotografi e jashtme

Kopi-Luwak e Sumatras, Indonezi, ėshtė kafeja mė e shtrenjtė dhe mė e dėshiruar nė botė. Kokrrat e kafes nuk pėrfitohen prej bimės sė kafes, por prej jashtėqitjes smil3dbd4d8676346.gif tė njė llojit tė maceve nė Indonezi dhe Filipine. Kjo kafshė i ha frutate kafes dhe i qet sėrish kokrrat e kafes jashtė. Kokrrat mblidhen, lahen dhe thahen nė diell. Mesatarisht kushton njė kg kafe Kopi-Luwak mė shumė se 700 euro.
.

smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d8676346.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif E cka spaska! Kete fare lloj kafeje kurr se kisha ndegjuar. Ama cfare kafeje "egzotike" na qenka edhe ate me e shtrenjta ne bote.

E gjate historise se njerzimit cfare s'eshte konsideruar delikates. Romaket e lasht, ushqime delikat e kan konsideruar gjuhen e flamengos smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif Gjate eres viktorijane ne Britani frut egzotike dhe e shtrenjte kane qene moshmullat kurse tani ne pazar nje kg mund ta bleje per 20den. Diteve te sodit ne France ushqim delikat jane kermillat qe shumica e njerezve trishtojne po i pa. Poashtu vezet e peshkut me emrin Caviar apo Havjar eshte nga me te shtrenjtit ne bote.

Ate qe dua ta them se delikatesi i te soteshemes eshte cmendurija e se nesermes. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
VENI, VIDI, VICI
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) « E para ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio