Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ahmeti po i`a numėron ditėt Gruevskit !, Hahahah!
DonDevil
Postuar nė: 27.03.2010, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009Kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti nuk ėshtė i inkurajuar nga takimi i fundit midis kryeministrave Jorgos Papandreu dhe Nikolla Gruevski pėr zgjidhjen e kontestit tė emrit dhe se kjo atmosferė shprehet edhe nga ana e pėrfaqėsuesve tė kėsaj partie.
“Ne si parti kemi bėrė tė qartė se janė afatet e pėrcaktuara pėr tė zhbllokuar procesin e integrimit tė vendit nė strukturat evroatlantike. Gjashtėmujori i vendosur si afat po kalon dhe presim muajin maj. Ne e kemi bėrė tė qartė se nė harmonizim me bashkėsinė ndėrkombėtare, s`kemi mė ēka tė kėrkojnė nė njė Qeveri tė izolimit”, ka theksuar pėr agjencinė e lajmeve INA njė zyrtarė i lartė i “integristėve”.

Nė kampin e VMRO-DPMNE nuk duan tė komentojnė vlerėsime jopublike qė vijnė nga ana e partnerit tė tyre qeveritar, por theksojnė se ngelen pas deklaratės sė ministrit tė jashtėm, Antonio Milloshoski, pėr vlerėsimin e takimit tė fundit, Jorgos Papandreu dhe Nikolla Gruevski. “Maqedonia dhe Greqia edhe mė tutje ngelin nė pozicionet e tyre diametralisht tė kundėrta. Megjithatė ne shohim pėrkushtim mė tė madh tek kryeministri aktual grek pėr zgjidhje, sesa nga paraardhėsi i tij Karamanlis”, ka theksuar Milloshoski.

Partitė opozitare maqedonase e kanė vlerėsuar si tė padobishėm takimin Gruevski-Papandreu, duke e cilėsuar atė vetėm si njė takim protokollarė me njė kohėzgjatje prej 20 minutave. LSDM ka kėrkuar qė kryeministri Gruevski tė tregojė se cilat janė pozicionet negociuese tė Maqedonisė. Kreu i DR-sė ka akuzuar partinė e Ahmetit pėr mungesė tė iniciativave lidhur me zgjidhjen e kontestit tė emrit. ““ Qeveria definitivisht e ka humbur busullėn dhe nuk besoj se do tė bėjnė ndonjė punė mė tė madhe. Pikėrisht duhet tė citohet se BDI nuk ka treguar iniciativėn mė tė vogėl lidhur me ēėshtjen e zgjidhjes sė emrit , pėr tu inkuadruar nė BE. Nėse nuk kanė kapacitete duhet tė kėrkojnė ndihmė nga opozita dhe bashkėrisht tė marrim njė iniciativė pėr zgjidhjen e problemeve. Kjo si status-quo dhe jo perspektivė nuk u konvenon qytetarėve”, ka theksuar kryetari i DR-sė, Imer Slemani .

Partitė e tjera shqiptare nuk kanė komentuar takimin e fundit lidhur me gjetjen e kompromisit pėr zgjidhjen e kontestit tė emrit. (INA)


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 27.03.2010, 13:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008kesaj i thone te dalim sa nuk jemi korrit,strategji te tille kam paramenduar prej kur hyri ne qeveri kjo parti.
Degjohen zera se BDI prej qeverise do radikalizohet per te fituar ate elektorat qe tash e ka humb nga politikat e saj te buta


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
dreqja-007
  Postuar nė: 27.03.2010, 13:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3836
Antari Nr: 22319
Bashkangjitur: 22.05.2009smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif ofofofofo kush ja numeron ditet..halli ju boft se nuk e njef ene sahatin i shkreti smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nese i ke drejtuar njerin gisht tjetrit,kujto qe tre te tjeret i ke te kthyer kah vetja !!!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 27.03.2010, 13:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Me shqiptar esht zor me u marr vesh de talesh heret nga qeveri i bie ikje nga pergjegjsia te ikesh von von nga qeveri kesaj i thone te dalim sa nuk jemi korrit vertet me ne kush s`merret vesh.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
DonDevil
Postuar nė: 27.03.2010, 13:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (dreqja-007 @ 27.03.2010, 14:39)
smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif ofofofofo kush ja numeron ditet..halli ju boft se nuk e njef ene sahatin i shkreti smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ka zagllav te 49-sha s smil3dbd4d4e4c4f2.gif Sdin ta coje ma tiqe smil3dbd4e5e7563a.gif .. Si mteket se vajn 50-sha smil3dbd4e5e7563a.gif smil4a8ace1b80c19.gif


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
Albana_gl
Postuar nė: 27.03.2010, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1278
Antari Nr: 20085
Bashkangjitur: 25.01.2009Cka esht pune tash, a fotelja spo i pelqen, apo thjesht eshte merzit nga sherbimi qe i ben Gruevksit, apo e kan pa sa esht ora tani...??


----------------------------------------
Une dua tė rroj deri sa tė shohė tė bukurėn, tė dashurėn Shqipėrinė tonė, tė lirė, tė bashkuar, dhe pastaj me gėzim le tė mė vijė vdekja..!!
PM
Top
dreqja-007
Postuar nė: 27.03.2010, 13:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3836
Antari Nr: 22319
Bashkangjitur: 22.05.2009 Citim (DonDevil @ 27.03.2010, 14:50)
Ka zagllav te 49-sha s smil3dbd4d4e4c4f2.gif Sdin ta coje ma tiqe smil3dbd4e5e7563a.gif .. Si mteket se vajn 50-sha smil3dbd4e5e7563a.gif smil4a8ace1b80c19.gif

smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif pi neser da kete ene ma zorr se si te ndrrohet sahati sen di bjere ne fije hiq ....sa najsi te msohet me sahatin e vjeter i shkreti smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Nese i ke drejtuar njerin gisht tjetrit,kujto qe tre te tjeret i ke te kthyer kah vetja !!!
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 27.03.2010, 13:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (Albana_gl @ 27.03.2010, 14:52)
Cka esht pune tash, a fotelja spo i pelqen, apo thjesht eshte merzit nga sherbimi qe i ben Gruevksit, apo e kan pa sa esht ora tani...??

Jo kan mbet me ju tregu ti sa esht ora HAJT se s`jan gjerat ashtu siq i sheh ti ose un nga jashta Politka nuk esht aq e thjeshte dhe fundja po shihet qe me shkie sa Dialog me ta sun merret vesh as Greku e as Ahmeti e as Qameti me keta piss milet.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
DonDevil
Postuar nė: 27.03.2010, 14:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2653
Antari Nr: 19432
Bashkangjitur: 12.01.2009 Citim (Albana_gl @ 27.03.2010, 14:52)
Cka esht pune tash, a fotelja spo i pelqen, apo thjesht eshte merzit nga sherbimi qe i ben Gruevksit, apo e kan pa sa esht ora tani...??

Gruefski ia kishte kthyer : "Se ke hallin tė vėsh kushte" - (informacion nga disa burime jo zyrtare) smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Silent!
PM
Top
New_Democrats
Postuar nė: 27.03.2010, 14:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4064
Antari Nr: 9712
Bashkangjitur: 22.09.2007E kane humb rrugen ne oborr.
Ne mbledhjen e fundit ne Recice krahu intelektual kerkoi te dalin nga qeveria, ndersa krahu i Beqir Asanit leshuan mbledhjen duke thene se nuk dalin nga qeveria asesi.

E tash ai gjashtemujori ne fjale po i djeg BDI-se, mos me u zgjidh e hanger dreqi :)))


----------------------------------------
Idealistėt fillojn luftėn, trimat luftojnė, tė pa merituarit marrin pushtetin.
PM
Top
Trishtimi
Postuar nė: 27.03.2010, 14:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008 Citim (New_Democrats @ 27.03.2010, 15:03)
E kane humb rrugen ne oborr.
Ne mbledhjen e fundit ne Recice krahu intelektual kerkoi te dalin nga qeveria, ndersa krahu i Beqir Asanit leshuan mbledhjen duke thene se nuk dalin nga qeveria asesi.

E tash ai gjashtemujori ne fjale po i djeg BDI-se, mos me u zgjidh e hanger dreqi :)))

Le ti Beqir Hasanin Populli ka Votu Ahmerin jo Hasanin kush ja fut Hasanit apo hysenit Populli prap e don Ahmetin se ky e bjen n`maqedoni qametin nese esht nevoja.


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
GAZETARI23
Postuar nė: 27.03.2010, 14:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007 Citim (DonDevil @ 27.03.2010, 15:03)
Gruefski ia kishte kthyer : "Se ke hallin tė vėsh kushte" - (informacion nga disa burime jo zyrtare) smil3dbd4e4c2e742.gif

ahhh , edhe un kisha dal vallah bile e kisha par kundershtar me te madh te kombit .

se dij qka pret , besoj se do dale amen pyetja esht qka pastaj! besoj se edhe kete e ka zgjedhe!!!!!!!

VLLEZER DHE MOTRA , PA PA MAQEDONIA !


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top
Painkiller
Postuar nė: 27.03.2010, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3030
Antari Nr: 15066
Bashkangjitur: 19.04.2008 Citim (Trishtimi @ 27.03.2010, 15:06)
Ahmetin se ky e bjen n`maqedoni qametin nese esht nevoja.

Mund edhe qameti ta mare Ahmetin smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Do e doja artin,kulturėn,muzikėn dhe do respektoja traditėn tonė poqėse ky shtet do mė kishte siguruar egzistencėn ekonomike....
PMEmail Poster
Top
gardist
Postuar nė: 27.03.2010, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1250
Antari Nr: 9602
Bashkangjitur: 17.09.2007Me mire te thuhet Ahmeti ia numeron ditet vehtes dhe klounave te tij.


----------------------------------------
JEZUSI KA THENE: MOS MENDONI SE ERDHA TA BIE PAQEN MBI TOKE. NUK ERDHA TA BIE PAQEN,POR SHPATEN...(Mateu 10/34-36)
PMEmail Poster
Top
GAZETARI23
  Postuar nė: 27.03.2010, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5014
Antari Nr: 9437
Bashkangjitur: 10.09.2007MENYRA QE TE DALE AHMETI , DUHET TA BJERE PUNEN QE MOS VIJE ASKUSH NGA PARTIT SHQIPTARE ME GRUEVSKIN! DHE KJO ESHT PLANIFIKU DHE NDODH PO NE KETO MOMENTE ME BDI-NE .


----------------------------------------
PUNA DHE MESIMI JAPIN DRITE!!
PM
Top

Topic Options Faqe: (8) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio