Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> KĖRKESĖ- USSH NĖ MAQEDONI
r.mislimi
Postuar nė: 14.09.2006, 14:58
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004KĖRKESĖ

Jemi Shqiptarė, jemi Student, po ndajm kafshatėn e bukės nga familjet tona pėr tė studijuar, pėr tė mbijetuar. A jemi NE ardhmėria e popullit tonė? A jemi ne mėkėmbėsit nė kėtė copėz toke ILIRE? Dikush flijoi jetėn pėr NE, tė tjerė po na hakmeren nė tė drejtat tona, tė drejta kėto qė nuk i krijuam NE por qė i gjetėm kėtu shekuj me rradhė. Po i mbrojmė kėto tė drejta me frymėn tonė tė fundit, me dituri, dinjitet, moral me gjakun mė tė shtrenjtė tė dėshmorėve tanė. Pyeteni veten KUSH E KRIJOI UNIVERZITETIN E TETOVĖS? PSE U KRIJUA? KUSH PO UDHĖHEQ ME TE? KUSH PO LUAN ME GJAKUN MĖ TĖ SHTRENJTĖ TĖ DĖSHMORIT TĖ PARĖ PĖR DITURIN SHQIPTARE ABDYLSELAM EMINI? Vallė aq shum na paska dėnuar ZOTI qė mos tė mundim tė ngritim zėrin para sė Vėrtetės. Shumė homazhe, manifestime po i bėhen dėshmorėve tė kombit, atyre qė flijuan veten pėr ZOT e pėr ATDHE. Pyesim A E HARRUAT DĖSHMORIN E DITURISĖ ABDYLSELAM EMINI? A E KENI VIZITUAR VARRIN E TIJ? A I KENI DĖRGUAR LULE PĖR T’IA AROMIZUAR DITĖT E VARRIT, A PO LUTENI NDONJĖHERĖ PĖR TE? KOT... Ai iku nė botėn e pėrjetshme, po pushon nė varrin e tij guximtar, por vazhdimisht do ta bren ndėrgjegjia pėr kėtė copėz toke pėr kėtė UNIVERSITET. A thua ndihet i vetmuar? A thua pikėllohet qė askush nuk e viziton? A thua gėzohet kur i afrohet ndonjė anėtar i familjes pėr t’ia pastruar varrin?
ABDYLSELAM TASH MĖ NUK JE VETĖM, TASH NA KE NEVE STUDENTĖT DHE GJITHĖ POPULLIN SHQIPTARĖ.
Andaj po ju drejtohemi juve dhe po ju lusim qė tė sakrifikoni nga pasuria juaj ndihmė simbolike pėr tė ngritur BUSTIN e dėshmorit. Ju na ndihmoni neve ZOTI ju ndihmoft juve dhe familjeve tuaja. Me shpresė se do tė na ndihmoni prej mė parė

JU FALEMENEDRIT.

Adresa:
Rr. Ilindensa, bllok 77/171/1 tek Restorant HOLIDAY INN
Tetovė, R. Maqedoni
Nr. Tel: +389 70 538 054
Nr. Tel: +389 70 737 252
Nr. Tel: +389 75 527 065
E m@il: ussh.maqedoni@gmail.com
numri i xhirollogarisė :

TTK Banka ad.Shkup 290-4000004113-11


Me respekt kėshilli organizativ i USSHM-sė Kryetar Jetmir Sejfuli----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 15.09.2006, 10:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006ju lumt USSH
vetem ashtu mund te arrihet qellimi ..
PMUsers Website
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 15.09.2006, 19:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Pune e Mire duket se po bejne

Suksese


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 16.09.2006, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006Si po me duket ketu nuk paska vend me per komente por vec po u duka me ndihmu dhe me ja arit qellimit te cilin e paskeni fillu dhe dhasht ZOTI qe bashkarisht me popullin shqiptar te arihet qe busti i Deshmorit Abdilselam Eminit te ngritet sa me shpejt dhe per ket pak asht dashur qe edhe senati me rektoratin te ndihmoin duke ju shkepur disa profesorve nga rogat e tyre mujore sepse profesorve ju mjafton ajo rog qe e mbledhin duke shitur notat e tyre(provimet).

Pershendetje dhe suksese ne te ardhmen USSH.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
blerim-blero
Postuar nė: 17.09.2006, 15:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje

Eshte veper te cilen duhet ndihmuar krejt populli shqipetare.
Suksese te gjithve atyre te cilet e filluan kete projekt.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
X-Treme
Postuar nė: 21.09.2006, 09:48
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 2802
Bashkangjitur: 17.09.2006Eshte projekt i qelluar.. Te shpresojme se do te realizohet.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio