Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Si behet BOZA?
Sybella
Postuar nė: 11.04.2010, 20:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Dredheza @ 11.04.2010, 19:21)

Mua personalisht nuk me pelqen Boza. smil4a8ad6df85dde.gif smil4a8ad6df85dde.gif

S'di a ke provuar bozė Shkupi! smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4d6422f04.gifMua mė pėlqen boza shumėėėėėėėėė. Ėshtė pija ime mė e preferuar.

Por, duhet tė gjeni bozė tė mirė sepse jo ēdo bozė ėshtė e shijshme. Boza e Durrėsit p.sh. dallon krejtėsisht prej asaj tė Shkupit dhe s'pihet. smil3dbd4d99c6eaa.gif Nė Shkup ju preferoj bozėn e ėmbėltores "Sheherezada". Ėshtė nr.1. smil4a8acf686328f.gif


Alblord, ēfarė do bėsh me bozė? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Si t'mundem, do t'gjej ndonjė reēetė, ama do t'jetė pak vėshtirė se nuk i japin. smil3dbd4d99c6eaa.gif----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 11.04.2010, 20:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008Hajt edhe ni recept te aerokremit edhe tollumave smil3dbd4d4e4c4f2.gif nese mundet... smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
Embargo
Postuar nė: 11.04.2010, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 14446
Antari Nr: 18552
Bashkangjitur: 17.11.2008 Citim (Kosowars @ 11.04.2010, 19:08)
300 gr miell misri i perzien me 300 gr miell gruri. Ne 2l uje te vale e perzien miellin ngadale duke e hedhur ne uje. E le te vloje 5 ore duke e perzier. E le te ftohet e pastaj i hedh pak maja birre dhe e le te rrije edhe 5 ore te tjera. Pastaj i shton edhe 2,5l uje te ftohte, e perzien mire dhe e kullon ne site te imet. E le te rrije edhe 12 ore, pastaj nga lengu qe ngelet pas 12 oresh ne cdo 1l leng shton 100 gr sheqer.

nga google.

Maja birre smil3dbd4d8676346.gif per here te pare lexoj per perberes te ketille ne bozė smil4a8acf04758ae.gif


----------------------------------------
Kush nuk do qė tė arsyetojė ėshtė Fanatik, kush nuk di tė arsyetojė ėshtė Budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė ėshtė Skllav i tė tjerėve!
PM
Top
osmen
Postuar nė: 11.04.2010, 21:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010me lehte eshte shko te bozaciu ene porosite nje
PM
Top
andy
Postuar nė: 11.04.2010, 22:34
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Une e di receptin e Hoshafit nese i intereson dikujt mundja japi.

smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
Essa
Postuar nė: 11.04.2010, 23:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008 Citim (andy @ 11.04.2010, 23:34)
Une e di receptin e Hoshafit nese i intereson dikujt mundja japi.

smil3dbd4e5e7563a.gif

Paske qene n'zor disa here,qe e paske mesu !!! smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
dj_style
Postuar nė: 12.04.2010, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 348
Antari Nr: 4715
Bashkangjitur: 17.12.2006 Citim (Alblord @ 11.04.2010, 18:57)
E din ndokush ndonje recet se si behet BOZA?

Receta sipas meje

i mer 50 denar dhe shkon ne ndonje embeltore ne Tetove dhe blen 1.5L, e ngre njehere ne kraje e paj me ni fajt ene knaqesh ehhe.

Ose

Shko blej BAZEN e BOZES ene shtoe mapa me UJE.

ke edhe nje version tjeter te shohesh receptet qe i postojne koleget tone.


Sidoqofte te deshiroj suksese e befsh bozen e mire hehe.
PM
Top
pollati_1
Postuar nė: 12.04.2010, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 277
Antari Nr: 23867
Bashkangjitur: 27.11.2009mduket se me voe bohet :P


----------------------------------------
---[gENTLY bORN]--- ONLY GOOD CAN JUDGE Me
PM
Top
CuLiRuLz
Postuar nė: 12.04.2010, 01:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 390
Antari Nr: 16501
Bashkangjitur: 21.07.2008 Citim (pollati_1 @ 12.04.2010, 02:00)
mduket se me voe bohet :P

po ene e perzin me leng turshaje ene qe BOZA smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Adhurues me MILION a ka SHQIPE qė sum DON..!
PMUsers WebsiteYahooMSN
Top
Dredheza
Postuar nė: 12.04.2010, 15:37
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (Sybella @ 11.04.2010, 21:24)
S'di a ke provuar bozė Shkupi! smil3dbd4e29bbcc7.gif smil3dbd4d6422f04.gifMua mė pėlqen boza shumėėėėėėėėė. Ėshtė pija ime mė e preferuar.

Por, duhet tė gjeni bozė tė mirė sepse jo ēdo bozė ėshtė e shijshme. Boza e Durrėsit p.sh. dallon krejtėsisht prej asaj tė Shkupit dhe s'pihet. smil3dbd4d99c6eaa.gif Nė Shkup ju preferoj bozėn e ėmbėltores "Sheherezada". Ėshtė nr.1. smil4a8acf686328f.gif

Ne fakt Boze Durresi kam provuar, dhe sme ka pelqyer aspak.


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 13.04.2010, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Dredheza @ 12.04.2010, 16:37)
Ne fakt Boze Durresi kam provuar, dhe sme ka pelqyer aspak.

Eh, atėherė s'paske pi BOZĖ. smil3dbd4d6422f04.gif

Ajo e Durrėsit s'di se ēfarė ishte, por, bozė assesi jo. smil3dbd4e5e7563a.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
---OXO---
Postuar nė: 13.04.2010, 23:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (mbreti @ 11.04.2010, 19:21)
Fatkeqesisht nuk mund te te ndihmoj ne kete rast, edhe pse kam punuar nje kohe ne embeltore qe ishte e njohur per bozen dhe akulloren mjaft te kualitetshme, por ne kohen kur perziheshin nuk lejohej askush te hyje ne punetori, pepos pronarit i cili i bente vete edhe akulloren edhe bozen.

A bon nji pyetje te lehte Mbret?


Ok!

A vertet njera nga stadet e procesit te berjes se bozes eshte edhe<<< T'a shkelish me koom>>>


vertet e kom! smil3dbd4e29bbcc7.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 13.04.2010, 23:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (---OXO--- @ 14.04.2010, 00:03)
A bon nji pyetje te lehte Mbret?


Ok!

A vertet njera nga stadet e procesit te berjes se bozes eshte edhe<<< T'a shkelish me koom>>>


vertet e kom! smil3dbd4e29bbcc7.gif

Ndoshta ka qene ne kohen kur nuk kane ekzistuar makinat. Pjesa me e papaster e procesit te bozes, eshte kur kullohet. (futet tere krahu ne kazan).


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
---OXO---
Postuar nė: 13.04.2010, 23:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (mbreti @ 14.04.2010, 00:11)
Ndoshta ka qene ne kohen kur nuk kane ekzistuar makinat. Pjesa me e papaster e procesit te bozes, eshte kur kullohet. (futet tere krahu ne kazan).

hmmm smil3dbd4e29bbcc7.gif
Krahut ja falim , ama komve kurqysh smil3dbd4d4e4c4f2.gif


Si do qoft:

Sa her qe jom NERVOZ, pi nji bardak BOZ.... smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 13.04.2010, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (---OXO--- @ 14.04.2010, 00:16)
hmmm smil3dbd4e29bbcc7.gif
Krahut ja falim , ama komve kurqysh smil3dbd4d4e4c4f2.gif


Si do qoft:

Sa her qe jom NERVOZ, pi nji bardak BOZ.... smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Nuk behet fjale per kurfare etape te prodhimit te bozes, ku perdoren kembet (kuptohet perpos ne rastet qe na nevojiten per te ecur deri tek kazani). smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio