Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 2 [3]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Si behet BOZA?
---OXO---
Postuar nė: 13.04.2010, 23:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008 Citim (mbreti @ 14.04.2010, 00:20)
Nuk behet fjale per kurfare etape te prodhimit te bozes, ku perdoren kembet (kuptohet perpos ne rastet qe na nevojiten per te ecur deri tek kazani). smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Mire per te ecur deri te kazani , po shpresojm qe mos te ecet edhe mbi kazan. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 13.04.2010, 23:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (---OXO--- @ 14.04.2010, 00:33)
Mire per te ecur deri te kazani , po shpresojm qe mos te ecet edhe mbi kazan. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Jo, nuk eshte e vertete as ajo se behet me buka te thata, te cilat duhet te rrijne disa dite ne ambient me dritare te hapura. Gjithcka eshte mjaft paster (per kete arsye edhe vet e pi bozen shume). smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Dredheza
Postuar nė: 14.04.2010, 08:11
Quote Post


Įngel rebelde
*****

Posti: Admin
Postime: 15995
Antari Nr: 6
Bashkangjitur: 28.11.2004 Citim (---OXO--- @ 14.04.2010, 00:03)
A bon nji pyetje te lehte Mbret?


Ok!

A vertet njera nga stadet e procesit te berjes se bozes eshte edhe<<< T'a shkelish me koom>>>


vertet e kom! smil3dbd4e29bbcc7.gif

Per Boze po flet apo per prodhimin e ēamēakėzit?!


----------------------------------------
Sic vis pacem, para bellum!

Beneficium accipere libertatem est vendere
PM
Top
Siguria
Postuar nė: 14.04.2010, 08:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 508
Antari Nr: 22470
Bashkangjitur: 04.06.2009Bozė Gostivari te ėmbėltorja Dehari!
Nė Gostivar ju preferoj bozėn e ėmbėltores Dehari.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 21.02.2012, 11:58
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009O tetovare ju ja keni anen per BOZE, kallxone receptin, jo prej interenti po prej pervojes tuaj, sa here shkoje ne Prishtine, ne nje ambeltore te tetovareve blej boze, mmmmmmmmm.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Alchemist
Postuar nė: 21.02.2012, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 241
Antari Nr: 25626
Bashkangjitur: 18.11.2010 Citim (Kosowars @ 11.04.2010, 19:08)
300 gr miell misri i perzien me 300 gr miell gruri. Ne 2l uje te vale e perzien miellin ngadale duke e hedhur ne uje. E le te vloje 5 ore duke e perzier. E le te ftohet e pastaj i hedh pak maja birre dhe e le te rrije edhe 5 ore te tjera. Pastaj i shton edhe 2,5l uje te ftohte, e perzien mire dhe e kullon ne site te imet. E le te rrije edhe 12 ore, pastaj nga lengu qe ngelet pas 12 oresh ne cdo 1l leng shton 100 gr sheqer.

nga google.

Hmmm sipas kesaj, d m th kjo permban edhe nje pjese alkohol, apo gabim jam.

Ne rast se permban alkoohol,a do te thot kjo se sipas fejes Islame, nuk lejohet te pihet.

PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio