Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 60 ditet e Qeverise!!!, politik
dajki
Postuar nė: 15.09.2006, 23:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Tung te nderuar antare.

Prap un me teme te ngjajshme nga ajo e para.Me vjen keq qe gjithnje po e filloj muhabetin me Kumanoven,nuk dua te tingelloj si lokalist,por sic thuhet ''GJUHA SHKON ATJE KU DHEMB DHEMBI''.ose...edhe ajo tjetra fjal ku thuhet :se" pari pastroje oborrin tend pastaj shikoje te fqiut",keshtuqe me duhet qe fillimisht te merrem me Kumanoven e pastaj te dal me larg.
Kthehem ne tem.......!
Pothuajse 1 (nje) muaj para zgjedhjeve "zotri Menduhi"ishte te nje televizion lokal ne Kumanove (tv.Festa)nga i cili vend per qytetareve te Kumanoves ia percolli keto fjale : citoj "NESE HYN NE QEVERI P.D.SH.-ja. "GARANTOJ" SE BRENDA 60 DITEVE DO TA RISHQYRTOJME CESHTJEN E TE BURGOSURVE (TE SOPOTIT) DHE DO TI LIROJME,DO TE SJELLIM LIGJ PER INVALIDET E LUFTES DHE DO TI SIGUROJME PENSIONE, "GARANTOJ"SE KUMANOVES DO TIA SJELLIM FLAMURIN ME LIGJ,VETEM NE 60 DITETE PARA TE QEVERISJES SONE...PER TE GJITHA KETO QE I THASH ME LART MAR MARR PERGJEGJSI TE PLOTE,DHE NESE NUK I REALIZOJME KETO ---URDHERONI DHE ME PSHTYNI NE FYTYRE---"
Ky citat ishte i botuar edhe ne gazetat ditore shiptare (fakti.lajm..etj).

Kujdes "zotri"...60 dite po afrohen shum shpejt,e ne parlament nuk eshte prekur asnje nga keto tema,Kujdes me Kumanoven ju them "kur te djeg qumshti,i fryn edhe kosit' na ngulen k....ato para juve,por nuk do te lejojme qe te na ngulni edhe ju.60 dite do te shkojn shum shpejt e nese nuk i beni ato qe i premtuat nuk do tju pshtyj kumanova..por do te ju pshtyj ZOTI.

Kumanova jua zgjati doren ne 2001,e sot po i vuan padrejtesite me te medha,Tash e keni kohen qe edhe ju tia zgjatni doren Kumanoves.

me rrespekt Dajki.


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
luan2u
Postuar nė: 16.09.2006, 00:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 328
Antari Nr: 1199
Bashkangjitur: 26.05.2006Nuk ka lidhje a 60 ose 160 dite o koleg, ata le ta kryejn punen edhe 1 dite para se tu skadoj afati.E dime fort mire se sa u duhet politikaneve per te kryer ndonje pune,problemi qendron ne ate se ka teper byrokraci, teper formulare per tu plotesuar.Por sic thash nuk ka lidhje se kur,vetem le ti plotesojne premtimet e tyre te dhena barem nja 10% dhe une do te jem i lumtur.

Me respekt
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 16.09.2006, 13:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006Dajki

OVL pret 100 dite dhe une aq po pres...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
Terroristi
Postuar nė: 16.09.2006, 15:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 189
Antari Nr: 1858
Bashkangjitur: 25.07.2006OVL mund te pres edhe 300 dit por vec dicka une po ju them se ne IRJM akoma nuk asht formu Qeveri dhe nuk ka Kryeminister.


Pershendetje.


----------------------------------------
LeGjIoNaRėT
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
blerim-blero
Postuar nė: 16.09.2006, 19:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje

Ceshtja e luftetareve duhet te zgjidhet sa me shpejte edhe pse ky subjekt politik i cili eshte ne pushtet garanton se do ta miratoje nje ligj te tille,une nuk besoj se do ta beje nje gje te tille nga shkaku se ata vet e quajne luften "tradhti kombetare",
valle lind pyetja se cka jane ata te rene ne lufte dhe luftetaret,edhe nese miraton nje ligj te tille valle a do te jete identik me ate ligj te luftetareve maqedonas qe u miratua ne mandatin e kaluar.
Duke patur parasysh subjektin politik shqipetare i cili thiret se eshte subjekt i dalur nga lufta,nuk mundi te miratoje nje ligj te tille per luftetaret e vet, cka mund te presim me tej.

Qe ky ligj te jete valid duhet qe te aprovohet me konzensus nga ana e subjekteve politike shqipetare dhe OVL,perndryshe ky ligj do te ngele "molle sherri"ne mes shqipetareve.

andaj te zgjedhurit e popullit shqipetare duhet patur kujdes te vecante ne miratimin e ketij ligji perndryshe nje gje e tille con drejt nje percarje te vazhdueshme te shqiptareve ne maqedoni

SUKSESE
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
dajki
Postuar nė: 24.05.2007, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006Ateher...pse duhet te jen ne qeveri keta njerez qe luften po na e quajkan "tradheti kombetare"..???????????
cka mund te presim prej tyre???


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
pitoni
Postuar nė: 24.05.2007, 19:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 84
Antari Nr: 7080
Bashkangjitur: 25.04.2007PERSHENDETJE

Sa i perket pertive politike shqiptare ne maqedoni te gjith jemi deshmitar se ate qe e premtojn per 60 dite e realizojn ( ose jo ) por 4 vite sa jane ne pushtet.Mirpo me falemenderimin e bashkimit evropian dhe me trysnin e tyre ndaj qeveris se maqedonis sado pak kemi ca ndryshime te vogla,si ne aspektin politik ashtu edhe ne ate ekonomik e shoqeror. Sa i perket premtimeve te zoteri MENDUH THACIT ju them se AI me mundesit e tija ose ndryshe me fuqin e tij mundohet sa do pak te fus dicka ne favor te shqipetarve ne maqedoni.
Populli ishte deshmitar i te gjitha ngjarjeve qe ndodhen ne maqedoni,dhe e din fort mir se si dhe sa mundet me u regullu qeshtja politike shqiptare ne maqedoni.
Ate qe nuk munden ta kryen punen e deshmoreve,invalideve te luftes,si dhe pjesmaresve ne lufte ishin karieristet e partis familjare BDI e cila parti udhehiqet nga nje familje. Sa krenoheshte kjo parti kur ishte ne pushtet? Por se shpejti edhe BDI do ta keni ne pozit,edhe ate jam shum i sigurte.
Se kur je joshes i nje karike te bute ben cfardo qe ta kesh per gjithmon.RESPEKT


----------------------------------------
[COLOR=blue]
Jeta jetohet ashtu si e jeton vete njeriu
PM
Top
verifikuesi
Postuar nė: 25.05.2007, 00:36
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 7
Antari Nr: 7456
Bashkangjitur: 24.05.2007tash veq se kane kaluar 8 muaj nga qeverisja e PDSH, ndersa bisedimet VMRO-BDi jane ne rrjedhe e siper (me sukses apo pa sukses do shihet me kalimine Kohes), ndersa mossukseii i PDSH u deshmua (60 ditesh), une nuk kuptoj vall pse kjo parti nuk krijon koncepte te perhershme ne lidhje m,e luften 2001 \, derisa jane ne opozite demonstoje qendrimin se eshte bere TRADHTIA me e madhe(papergjesia me larte kombetare), ndersa tash ne qeversije shprehen se anetersimi ne UE kalon permes rruges se marrveshjes se ohrit, mirepo me vete faktin edhe jemi deshmitar te gjithe se Ligji i Deshmore pa presionet e BDI-se nda mandatarit as qe nuk do te diskutoj e lere me te shkoj ne proces te miratimit, po shpresojme se bisedimet do te perfundojme me suksess edhe te gjitheve familjeve te deshmoreve do tju garantohet se paku do kushte te jeteses edhe do te shperblehn per sakrficen e dhenen gjate luftes>

pak tema si ne vete ngerthen edhe qendrime partiake po jo ne kete rast e tregova realitetin politik ( nuk figuroje ne asnje subjekte politik)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio