Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Kurtlar Vadisi-Filistin"
Omer_Baba
Postuar nė: 14.04.2010, 21:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 24841
Bashkangjitur: 05.04.2010Si duket seriozisht po punohet ne kete drejtim,rrethe serialit "Kurtlar Vadisi-Filistin",qe ne nje te ardhme te afert do kemi mundesine te shohim dhe te kuptojme ne menyre me te detajuar gjenocidin dhe okupimin cifut ndaj popullit palestinez...

Si mendoni,a do jete kjo qe goditje fatale ndaj cifutve,duke patur parasyshe famen e jashtzakonshme qe ka ky serial si dhe protagonistet e po te njejtit,jo vetem ne Turqi po edhe ne mbare rajonin?!...


http://www.youtube.com/watch?v=JA0bz_wvp5c&feature=related


----------------------------------------
"Mos iu qas asaj per te cilen nuk ke njohuri,pse te degjuarit,te pamet dhe zemra,per te gjitha keto ka pergjegjesi" Kur'ani,17:36
PM
Top
Alfa_Romeo
Postuar nė: 14.04.2010, 21:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 700
Antari Nr: 24827
Bashkangjitur: 03.04.2010Cka do te behet a do ta kapin Lorencin ?
PMMSN
Top
POLAT@LEMDAR
Postuar nė: 14.04.2010, 21:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 526
Antari Nr: 24216
Bashkangjitur: 11.01.2010bash do me interesojn cilat do jene reagimet e ēifuteve! smil4a8ad6df85dde.gif


----------------------------------------
Kur mbizotron injoranca, mendja as nuk vjen parasysh!
PM
Top
Omer_Baba
Postuar nė: 14.04.2010, 21:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 24841
Bashkangjitur: 05.04.2010 Citim (Alfa_Romeo @ 14.04.2010, 22:14)
Cka do te behet a do ta kapin Lorencin ?

Jo vetem Aron Fellerin po Inshallah edhe Natanjahun shume shpjete smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
"Mos iu qas asaj per te cilen nuk ke njohuri,pse te degjuarit,te pamet dhe zemra,per te gjitha keto ka pergjegjesi" Kur'ani,17:36
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 14.04.2010, 21:19
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Omer_baba
Gjenocidi cifut ndaj Palestinezeve eshte i njohur gjithkund, dhe ky film vetem sa e pershkruan me metoda artistike (besoj, sepse asnjehere s'kam shikuar as edhe nje episode te ketij filmi).

Te kete goditje fatale - nuk e besoj, por ma merr mendja qe cifuteve s'do ju behet qejfi, sepse jane shume ekstreme ne besimet e veta dhe do mundohen me cdo kusht qe te ndalojne kete film.

Nga ana tjeter, turqit besoj qe e cmojne vleren artistike te prodhimit te tyre (ketij filmi) dhe do vazhdojne filmimet.

I pergezoj per punen e mire qe po bejne.


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Alfa_Romeo
Postuar nė: 14.04.2010, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 700
Antari Nr: 24827
Bashkangjitur: 03.04.2010 Citim (Omer_Baba @ 14.04.2010, 22:17)
Jo vetem Aron Fellerin po Inshallah edhe Natanjahun shume shpjete smil3dbd4e5e7563a.gif

Opaa Mehteri do te luhet ne Tel Aviv.
PMMSN
Top
Omer_Baba
Postuar nė: 14.04.2010, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 24841
Bashkangjitur: 05.04.2010 Citim (Cusack @ 14.04.2010, 22:19)
Gjenocidi cifut ndaj Palestinezeve eshte i njohur gjithkund...

Kjo as qe diskutohet,po besoj se shume gjera do gjartesohen edhe me shume dhe jame i bindur se do te ndikoje edhe te disa qe sa do pak kane qene te bindur gabim.Thjeshte do i shperlaje disa nga paragjykimet qe i kane oportunistat...

Sa per ndalim nga ana e cifutve,as mendja mos te t'shkoje,e pate puna e tyre ma cdo veprim i tyre tash e tutje eshte vdekjeprures per ta smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
"Mos iu qas asaj per te cilen nuk ke njohuri,pse te degjuarit,te pamet dhe zemra,per te gjitha keto ka pergjegjesi" Kur'ani,17:36
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio