Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Java e orientimit (Orientation Week)
r.mislimi
Postuar nė: 17.09.2006, 21:19
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004
Java e orientimit (Orientation Week)
Java e orientimit (Orientation Week) tė studentėve tė rinj fillon nga 18.09 deri 22.09 dhe gjatė javės janė paraparė kėta aktivitete:

1. Studentėt e rinj janė tė obliguar tė djekin aktivitetet nė javėn e orientimit,

2. Nga data 15.09 fillon ndarja e akaunteve kompjuterike tė studentėve. Akauntet do tė mund tė merren on-line nė rrjetėn tonė interne ose nėpėrmjet Internetit. Pėr marrjen e acaunteve do tė pregatitet material udhėrėfyes i cili do tė gjendet on-line nė rrjetė dhe nė kopje letėr.

3. Nga data 15.09 fillon zgjedhja respektivisht pregatitja e orarit pėr ndjekjen e mėsimit gjatė semestrit. Orari nga data 15.09 do tė jetė on-line nė Internet. Nga data 18.09. orari do tė mund tė bėhet nė lokalet e Universitetit (dhe nė Internet)

4. Nė datėn 18.09 fillon vendosja e studentėve nėpėr konvikte (studentėt tė cilėt kanė fituar tė drejtėn e qėndrimit nė konvikt).

5. Nė datėn 19 – 20.09 do tė organizohen shėtitje tė organizuara nėpėr kampus me qėllim tė njohjes sė lokaleve, zyrave dhe kapacitet e Universitetit. Shėtitjet do tė organizohen sipas kėtij plani:

a. Fakultetet BA dhe CST me datėn 19.09 tė organizuar nė katėr grupe dhe grupi

I. I parė nė ora 10
II. I dytė nė ora 11.30
III. I tretė nė ora 13 dhe
IV. I katėrt nė ora 14.30

b. Fakultetet LAW, PA dhe TT me datėn 20.09 tė organizuar nė katėr grupe dhe grupi

I. I parė nė ora 10
II. I dytė nė ora 11.30
III. I tretė nė ora 13 dhe
IV. I katėrt nė ora 14.30

c. Itinerari i shėtitjeve ėshtė: Qendra kompjuterike, Biblioteka, Qendra e karierės, Shėrbimi studentor, Qendra sportive, etj.

d. Shėtitjet do t’i udhėheqin studentėt e vjetėr ndėrsa ēdo pėrgjegjės i shėrbimit obligohet tė mbajė njė ligjeratė tė shkurtė grupit tė studentėve tė rinj.

6. Nė datėn 20.09 do tė organizohet Welcome Party

a. Welcome Party organizohet nga 12.00 – 14.00

b. Organizimi bėhet nė ambient tė hapura

c. Studenti shėrbehet me njė pije

d. Pėr fitimin e pijes studenti do tė drejtohet tek Information Desk dhe do tė marė triskėn me tė cilėn do tė ngrejė pijen.

e. Sipas mundėsive do tė organizohet muzik live.

7. Nė datėn 21.09 fakultete do tė organizojnė pritje tė studentėve tė rinj. Pritja do tė bėhet sipas kėtij orari

a. Fakulteti BA nė ora 10.00 nė LH2

b. Fakulteti CST nė ora 11.30 nė LH2

c. Fakulteti PA nė ora 13.00 nė LH2

d. Fakulteti LAW nė ora 14.30 nė LH2

e. Fakulteti TT nė ora 11.30 nė LH1

Dekani do tė mbajė ligjeratė, pjesmarja e stafit akademik ėshtė e patjetėsueshme.

8. Datėn 22.09 studentėt nuk do tė kenė aktivitete tė domosdoshme kėshtu qė nė vetėorganizim do tė mund tė njohin edhe mė gjėrė rrethin e ri tė tyre, si p.sh. njohjen e qytetit etj.

Pėr realizimin sa mė tė sukseshėm tė kėsaj jave, nga 18.09 deri 22.09 nė qendėr tė kampusit (platoa para 303) do tė improvizohet njė qendėr pėr informim (Information Desk) ku studentėt e rinj do tė furnizohen me informata tė nevojshme si dhe me materiale tė shkruara (instrukcione pėr hapjen acauntit, broshurėpn pėr rregulloren e studimeve, hartėn e kampusit, etj.)


----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio