Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Njoftim i USSH-sė nė Maqedoni, Unioni i Studentėve Shqiptarė USSH
USSH
Postuar nė: 23.09.2006, 15:42
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 26
Bashkangjitur: 01.12.2004UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ USSH

KUVENDI I UNIONIT TĖ STUDENTĖVE SHQIPTARĖ DEGA NĖ MAQEDONI
MĖ: 22 / 09 / 2006
TETOVĖ-MAQEDONI

D E K L A R A T Ė
Nė bazė tė Statutit tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė dhe rregullores 2005/02
mė datė 22/09/2006 nė Republiken e Maqedonisė u mbajtė Kuvendi i parė zgjedhor i Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Republiken e Maqedonisė, nė Kuvendin e parė zgjedhorė tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni ishin tė Pranishem Strukturat udheheqse tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė,(Kosovė,Shqipėri dhe Mali tė Zi) si dhe Bordi i Pergjithshem i USSH-sė, ne Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptarė ne Maqedoni ishe edhe Kryetari i Pergjithshem i Unionit tė Studentėve Shqiptar z. Petrit NIMANI se bashku me kryesinė.

Nė Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptaė ne Maqedoni mė 2/3 e votave sipas Statutit tė USSH-sė u zgjedh kjo Kryesi.

· Kryetar i USSH-sė nė Maqedoni z. Gadaf UZEIRI
· Kryetar i USSH-sė nė USHT z. Afrim BYTYQI
· Sekretar i USSH-sė nė USHT z. Imer THAQI
· Nenkryatari i parė i USSH-sė nė USHT z. Fisnik BARJAMI
· Nenkryetari i dytė i USSH-sė nė USHT z. Mumin ALIA
· Zėdhensė pėr Informimė e USSH-sė znj. Fitore BAJRAMI

Njekosishtė nė Kuvenditn e USSH-sė nė Maqedoni u zgjedhen edhe dy sektore shum mė rendesi pė USSH-nė si dhe kryesuesit e tyre:

· Sektori pėr qeshtje Organizative i USSH-sė nė USHT z.Kujtim BAJRAMI
· Sektori pėr mardhenje nderkombetarė i USSH-sė z. Ermando JAKA.


Po ashtu ne Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni u zgjedhen edhe dy antaret e Bordit tė Pergjithshem tė USSH-sė pėr Maqedoni:
Studenti Gadaf UZIRI dhe Afrim BYTYQI, ku do e perfaqesojnė Unionin e Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni ne Bordin e Pergjithshem nė Prishtinė dhe Tiran, po ashtu u zgjedh edhe kryesia prejė 11 antarve tė USSH-sė nė Maqedoni.

Struktura e zgjedhur e USSH-sė nė Maqedoni eshte Struktur Legjitime e zgjedhur mė 2/3 votave tė kuvendit tė Antarve nė Maqedoni, dhe detyren pėr te filluar punė e merė nga data e zgjedhjes sė tyre.

Njekosisht Unioni i Studentėve Shqiptar USSH-ja ( Kosovė, Shqipėri,Maqedoni, Mal ė zi dhe Diasporė) ju uronė tė gjithė Besimtarve tė Fesė Isalame Muajn e madhnushem te Ramazanit , agjerim tė letė dhe paqe nė mes neshė.
Unioni i Studentėve Shqiptarė
Zyra pėr Informimė
Tetovė, 2006

PMUsers Website
Top
Gazetari
Postuar nė: 23.09.2006, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006Ku eshte Jetmir Sejfuli?

PM
Top
Drini
Postuar nė: 23.09.2006, 17:52
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 3
Antari Nr: 593
Bashkangjitur: 31.03.2006Gazetari

Po mė vjen mir qė po pyet se ku ėshtė Jetmir Sejfuli. Po ju tregoj un se ku ėshtė. Meqenėse USSHM ka ndėrprerė kontaktet me USSH nė Kosovė pėr shkak tė pėrzierjes nė politikė tė Z. Petrit Nimani, z. Gadaf Uzeiri dhe shum e shum problemeve tejra qė Petrit Nimani i shkaktoi USSHM-s bashk me Gadaf Uzeirin dhe kėrcėnimeve qė ky i fundit ju ka bėrė studentėve atėherė USSHM vendosi me ndėrpre ēdo kontakt me kėta njerėz. Bile Gadaf Uzeiri ėshtė pėrjashtuar nga USSHM. Pėrjashtimi ėshtė bėrė publik nė media.
Nė kėtė listė janė dhe Mumin Alija qė disa herė ka dhėnė dorhėqje nga USSHM dhe pėrfundimisht u largua para dy jave nė mos gabovsha. Nė kėtė listė ėshtė edhe Afrim Bytyqi i cili ka patur pėrkrahjen e Jetmir Sejfulit dhe shum tė tjerėve qė sot janė nė USSHM dhe qė nuk janė nė kėtė listė qė ka dalė kėtu qė ėshtė nxjerė nga Petrit Nimani. Kėtė pėrkrahje Afrim Bytyqi e ka patur kur ka mbeldhur nėnshkrime pėr heqjen e pageses prej 1500 euro. Afrim Bytyqi ka qenė nė ekipin e Jetmir Sejfulit nė fillim dhe vet u tėrhoq sepse e pa qė aty punohet si duhet dhe jo me prapavi politike. Fisnik Barjami ėshtė njė nga ish-anėtarėt e USSHM tė cilin e propozuan USSHM-ja qė tė mer pjes nė kuizin FEST DITURIA 2006 nė Kėrēovė dhe sot ja cka bėri njė tradhti e bėri ashtu siē bėri dhe Gadaf Uzeiri dhe Afrim Bytyqi. Gazetari jo rastėsisht logoja e USSHM ėshtė ndryshuar nga ajo e USSH nė Kosovė sepse siē thash mė lartė, i kanė shkėputur kontaktet. Gazetari tė lutem pyeti kėta njerėz nė kėtė listė apo mė saktėsisht pyete Gadaf Uzeirin dhe Petrit Nimanin se si dhe kush e organizoi promovimin e librit tė gjeneral Kudusi Lama me titull "Kosova dhe Ushtria Ēlirimtare" dhe do tė bindesh se a kanė prapavi politike kėta njerėz. Pyete kėtė Petrit Nimani qė e ka nxjerė kėtė njoftim se a ka leje nga gjykata qė tė punojė nė Maqedoni, a ka vulė apo i falcifikon ashtu siē ka vepruar qė nga fillimi e deri tani. Pyete Petrit Nimanin pse e keqpėrdor emrin e axhės sė tij dėshmor.
Pėr fund i nderuar Gazetari po tė tregoj qė Jetmir Sejfuli me studentėt tjerė po pėrgaditet pėr ngritjen e Bustit tė Dėshmorit Abdylselam Emini, Jetmir Sejfuli po e bėn punėn si duhet dhe nuk po serviloset siē bėri Gadaf Uzeiri, Afrim Bytyqi dhe tė tjerėt.

Gazetari unė qė po shkruaj jam njė nga anėtarėt e USSHM-s dhe kėto qė i shkruajta mė lartė tė them drejt po i them pa lejen e Jetmir Sejfulit. E di qė do tė kemė vėrejtje nga USSHM mirėpo nuk mund tė qėndroj i heshtur ndaj tradhtisė qė e kanė bėrė Petrit Nimani, Gadaf Uzeiri, Afrim Bytyqi e tė tjerėt. Lexoni pra se nė ēfar mėnyre e ka bėrė shkrimin dhe me ēfar drejtshkrimi analfabetik ka shkruar Petrit Nimani.


Suksese nė dredhinat e tjera pėr kėta tė vetėemėruarit qė po i shihni lartė nė njoftim.
PM
Top
Shkupi007
Postuar nė: 23.09.2006, 22:02
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 8
Antari Nr: 2488
Bashkangjitur: 29.08.2006USSH

Pershndetje per te gjithe studentet dhe opinionin e gjere. Se pari desha t'ua uroj MUAJIN E RAMAZANIT me shprese se kete muaj do ti hapni zemrat dhe do ta thuani te drejten...

E lexova kete shkrim te USSH dhe te them te drejten u befasova kur po i lexoj disa emra e aq me teper kur letra ne fund perfundon pa nenshkrim e vule. mu duk aq shum amatore sa qe po cuditem kush po pretendon te na udheheq neve studenteve....
Po sidoqofte un edhe nje here i kam shkruar trimit apo Petrit Nimanit se e njoh nga prishtina aty ku studijoj i kam thene se duhet te meret me shum me problemet qe i kemi ketu ne prishtine e jo ne maqedoni, sepse thone AI QE NUK ESHTE I AFTE PER VETE NUK MUND TE JETE PER TE TJERET.

Po a ka turp me te madh per njeriun kur e " MALLKON " gjith vendi qe e lindi e te zin ia mban i huaji..... fatkeqesisht po i shkruaj keto fjale vetem per te thene se njeriu duhet se pari te pastroj punet ne oborin e vet e pastaj te perzihet ne oborin e tjetrit.

Andaj ne ketu ne kosove kemi ndegjuar per punen e lavdishme te USSHM-se kemi lexuar edhe ne gazeten EPOKA E RE ketu ne kosove dhe eshte pune qe duhet te mburet cdo shqiptare. Ndersa disa " SHQIPTAREVE " sikur keta individ te vetshpallur do ti kisha pyetur se per cilin sherbim sekret punojne dhe sa po paguhen ne emer te USSH-se. Nuk dua te zgjas me teper vetem se nuk do tju shkoj gjate as ne maqedoni sepse ketu ne kosov as qe i njeh dikush...

JU LUMTE USSHM-se dhe le te vazhdoje keshtu sepse ka perkrahjen e kosovareve pa tradhetaret e kombit, njeherit i lumte z. Jetmir ..... se mbiemrin nuk po ja mbaj mend per punen qe po ben se bashku me shoket e tij per ta ruajt emrin e USSHM-se.


P.S Agjerim te lehte vellezer musliman

Me respekt
Shkupi007
PM
Top
aristoteli
Postuar nė: 23.09.2006, 23:33
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Nuk deshiroj te mar pjese ne debate ku nuk jam i njohur aq shume por sme jep asnje baze te shendosh per te mos replikuar edhe une ne kete teme.
Zenkat e USSH ne Maqedoni sdi a per qellime te ulesve apo per qellime tjera kan ndodhur une nuk e di mirpo per te ditur opinioni dhe per te perkrahur te drejten qe eshte duhet te nxiren ne shesh te kqijat e njeres pal.

Une nuk e dij kush eshte Jetmir Sejfuli dhe Petrit NImani kam lexuar ne Gazeta dhe ketu ne kete forum ndonjher si jan shpallur dhe si shkruajn ata vete duke e publikuar postin e vete mbi 1000 here ne kete forum goja se jan KRYETAR por punet nuk i kan si sherbetor andaj isha kurioz te dij se cfar i mundon ne fakt cfar e percau USSH.

DRINI nese ti je antar i USSH tani te krijaur perse nuk behesh i drjet dhe te publikohesh te thuash une Jam ki dhe cdo gje mer fund sepse kur do te kuptoj ky far PETRIT NIMANI se kush je nuk do te coj pluhur ne qiell sepse do ti djek ajo padrejtesia qe kinse e ka bere si pas fjalve te tua....

Ndresa sa i perket Promovimit te libirit te KUDUSI LAMA ishte pikrisht vetem per Levdateten e Bardhyl Mahmutit dhe askujt tjeter.


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
shari
Postuar nė: 24.09.2006, 11:29
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 29
Antari Nr: 2001
Bashkangjitur: 05.08.2006pershendetje per te gjith ketu ne forum
me te vrtet nuk kam koment per ju ketu po ka ardh koha qe ti them edhe un disa te vrteta meqĖ kam shum shok qe kan qen ne fillim ne ussh dhe tash jan edhe ne ussh edhe ne usshm do te adresohem deri te jetmiri dhe petrit
1 ku isht ky cfar kryetari Jetmiri kur na studentet e USHT benim peticione
per zbritjen e cmimeve te studenteve SHQIPTAR nga SHQIPERIA KOSOVA MALI I ZI PRESHEVA E GJITH ANDEJ NGA JAN SHQIPTARET ky cfar kryetari nuk ishte askund edhe pse permende se dikush paska qen ne grupin e Jetmirit ja un po u a publikoj dis emra qe kan qe organizator gjiat peticionit
LIRIM SHABANI
FISNIK BARJANI
AFRIM BYTYQI
GADAF UZEIRI
PETRIT NIMANI
Ka edhe dis te tjer po un keta i njoh dhe bashkrisht kena organizu kete peticion
Ku ishte zotni JETMIR SEJFULI DHE PETRIT NIMANI kur nje grup studentesh benin peticion per pamvarsin e KOSOVES
Ku ishte zotni JETMIR SEJFULI kur u organizuan oprotestat e studentve te mjeksis ku nga keto emrat e lart permendur kan qen aktiv vetem
LIRIM SHABANI DHE GADAF UZEIRI
Ku ishte JETMIR SEJFULI kur nje grup studentesh benin peticion per lirimin e RAMUSH HARADINES askund perseri ishte LIRIM SHABANI DHE GADAF UZEIR dhe dis student tjer qe nuk me kujtohet emri
dhe ne qoft se dikush pohon se nuk jan te vrteta le te uredhroj me fakte te mohoj keto.andaj un nuk kish te shtoj dicka me tepr vec mos me diskutu per PETRITIN dhe JETMIRIN se mir i njohim ata se kush jan dhe sa kontribut kan dhene per studntet po foli vec per USHT
Kish dhe nje pyetje te USSHM-ja a ka pas raport vjetor te financave ne fund te viti akdemik dhe sa eshte i vrtet raporti vjetor i USSHM ku ceken disa te aritura
PM
Top
blerim-blero
Postuar nė: 24.09.2006, 11:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje USSH.

Per mendimin tim qe te jesh antare ne USSH duhet qe te jesh depolitizuar
qe te keshe perkrahje nga studentet per realizimin e qellimeve te perbashketa.
Andaj ata zotrinj te cilet punojn per intereset e veta ne emer te USSH-se le ta dine fort mire se do te denohen shum keq.
Le ta kene parasysh kete haos qe po mbreteron ne kete kohe,mijra student te diplomuar e te papune,gjendjet e financiare qe kemi,korupcioni qe egziston ne Univerzitete.

Ju lus antaresi e gjere e USSH-se mos e lejoni nje gje te tille.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
USSH-UP
Postuar nė: 24.09.2006, 11:41
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 42
Antari Nr: 412
Bashkangjitur: 15.11.2005Pershedntej Drini ( Jetmir Sejfuli), Duat te them vetem nje gjė sepse kur ka qen Gadaf Uzeiri e Afrim Bytyqi ne USSH ti nuk ke ditur as qak eshte USSH-ja, ndersa sa i perket Petrit Nimanit ti e din shum mir se eshte thmelus i USSH-sė, por vetem ke mbetur askund o jetmir Sejfulie edhe tani shkruan.
Ti nuk ki drejt ma qe te permendesh emrin e USSH-sė sespe ma nuk ki te bej me kete organizat me te madhen studentore ket e din mir ndersa me USM mundesh me vepruar me ata 5 antaret qe te kan mbeturė pa japur dorheqje.
Ndersa sa i perket Promovimit te Librit tė Kudise Lamos , Jetmir Sejfuli edhe Petrit Nimani keniq ne ulur ne rendin e par afer gjeneralit edhe ti ke qen ne Kshill organizatav por te kan larguar sepse je i paft qe te Punosh o Jetmir Sejfuli.

Edhe tu Kisha lutur ty edhe te gjith studentet qe folin ne forum mos mirri me gjerate kota edhe te shkura, ndersa sa i perket Jetmir Sejfulit i kisha then a je i Gatshem qe te dalesh ne Emisjon debativ me Petrit Nimani , sepse ky i fundit e mirpret nje gje te till.

USSH-UP
Adil Maloku


----------------------------------------
USSH
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top
Zėdhėnėsi i USSHM-sė
Postuar nė: 24.09.2006, 13:09
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2909
Bashkangjitur: 24.09.2006Pershndetje te gjitheve.

Edhe pse nuk eshte vendi per te shkruar te mirat e te keqijat e personave ne fjale do te mundohem qe ne emer te USSHM-se tju njoftoj me per se afermi per punen e USSH-se prishtin e aq me teper per ate qe kam kompetenca un per USSHM-ne ne maqedoni. edhe pse me statut nuk e kemi te parapare postin e zedhenesit jam anetar i USSHM-se dhe kam per detyre te tregoj te verteten.

kerkoj ndjese ne emer te USSHM-se sepse eshte keqperdor niku DRINI. Kerkojme ndjese per nje gje te tille.

Dua te jem i qarte qe te mos replikoj cdo njerit se me te vertete eshte humbje kohe dhe prishje e ketij web sajti kaq te bukur ku keqperdoret nga individ te cilet shkruajne ne emer te USSH-se te cilet duke filluar nga shari, trimi, dhe ussh-up, ussh e te tjere te gjithe keta jane vetem 1-2 persona te cilet vend per publikimin e marinave te tyre e gjejne posaqerisht ketu. Sepse vend tjeter nuk kan.

Ja nje historik i shkurte per USSHM-ne

USSHM-ne ne Maqedoni e formuan nje grup studentesh te cilet ende jan ne USSHM-ne. Statutii USSHM-se nuk ka asgje te beje apo te ngjajshme me statutin e USSH- prishtine. USSH-Prishtine ka kompetence lendore nga OSBE kosov por jo edhe kopetence teritoriale te veproje ne R. Maqedonise.

USSHM-ja ne Maqedoni u formua me date 05.12.2005 me leje nga gjykata komunale e tetoves ne baze te ligjit per lejim te funksionimit te organizatave dhe shoqatave joqeveritare studentore. Andaj ajo ka llogon, flamurin, moton dhe vulen e vet gje qe e dallon apsolutisht nga USSH-prishtine.

Ndoshta mjafton per juristat qe te dallojne gjendjen faktike dhe ate de jure andaj ju kisha lutur te gjith personave jo kompetent per USSHM-ne qe te mos shkruajne ne emer te kesaj organizate.

Nje koment Sharrit:

Ju i nderuar sigurisht keni probleme te medha me ndergjegjen tuaj jo te paster nje informate shum te shkurte per te gjith ato gjera qe i permende me lart si: PETICIONI, MBLEDHJA ENENSHKRIMEVE PER KOSOSVEN - RAMUSH HAREDINAJ, DHE SHUM TE TJERA ka qene pjesmares z. Jetmir Sejfuli dhe nuk don qe ta dij secili per punet e tij qe ben per kete popull ashtu siq pretendoni ju e aq me teper USSH-UP i cili nuk ka dit qe e nxjer bordin e tij ne web faqe. karierizem i kulluar.

Ftojme te gjithe studentet dhe opinionin e gjere qe mos te bien pre e ketyre personave siq jeni ju qe ju ceka, sepse prej USSH-Prishtine un personalisht nuk e dij se cfare aktivitetesh kan mare ne Prishtin dhe kush i perkrahe ata atje e qe kan ardhe ketu ne Maqedoni te mbrojne qeshtjen studentore. me pelqeu nje citat i shkupi007 i cili thot: Po a ka turp me te madh per njeriun kur e " MALLKON " gjith vendi qe e lindi e te zin ia mban i huaji.....
me te vertete duhet te pastrohen disa gjera por edhe ksaj do i vije koha.

Kerkoj ndjese nga te gjithe studentet tjere qe na duruat duke shkruajtur ketu mirepo ne USSHM nuk do meremi me me shkrime te kota por do i perdorim te gjitha mekanizamt institucionale te parashikuara me ligj per mbrojtjen e USSHM-se


Ju faleminderojme per mirekuptim[/FONT][/FONT]
PM
Top
Zėdhėnėsi i USSHM-sė
Postuar nė: 24.09.2006, 13:12
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2909
Bashkangjitur: 24.09.2006Unioni i Studentėvė Shqiptarė nė Maqedoni
( USSHM )NJOFTIM

Unioni i Studentėve Shqipatrė nė Maqedoni, njofton tė gjithė studentėt dhe opinionin mbarėshqiptarė ndaj tė cilėve ka pasur dhe ka obligime dhe detyrime pėr mbrojtjen e studentėve, qė tė mos bien pre e personave tė papėrgjegjshėm tė cilėt pretendojnė tė manipulojnė me emrin e Organizatės legjitime tė USSHM-sė. Persona kėta tė cilėt u pėrjashtuan nga organizata pėr keqpėrdorim tė detyrės si dhe pėr kėrcėnime direkte ndaj studentėve. Kjo garniturė e papėrgjegjėshme e tipit GADAF UZAIRI, AFRIM BYTYQI e tė tjerė duhet tė injorohen nga studentėt pėr shkak tė prapavijės sė tyre politike. Qėllimi i tyre kryesor ėshtė vetėm pėrfitimi personal dhe tentimi pėr tė dėmtuar USSHM-nė si shenjė hakmarjeje ndaj pėrjashtimit tė tyre e posaēėrisht Gadaf Uzairit. Gjithashtu bėjmė tė ditur qė nė kėtė proces ėshtė involvuar dhe USSH nga Prishtina me tė cilėt NE (USSHM) kemi ndėrprerė bashkpunmin, gjithashtu pėr arsye tė pėrzierjes sė tyre (USSH – Prishtinė) nė politikė. Nė qoftė se kėta persona do tė vazhdojnė tė thiren nė emrin e USSHM-sė siē kanė vepruar mė datė 22. 09. 2006 atėherė NE do tė detyrohemi t’i padimisim nė Gjykatėn e Tetovės e cila ka bėrė legjitimimin e USSHM-sė. Kjo ėshtė vėrejtja e fundit ndaj kėtyre personave.


Me Rrespekt

Bordi i USSHM-sė
Unionit tė Studentėve Shqipatrė
nė Maqedoni ( USSHM )PM
Top
USSH
Postuar nė: 24.09.2006, 16:14
Quote Post


Jam nė rrjedhoja
***

Posti: Antarė
Postime: 38
Antari Nr: 26
Bashkangjitur: 01.12.2004UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ USSH

KUVENDI I UNIONIT TĖ STUDENTĖVE SHQIPTARĖ DEGA NĖ MAQEDONI
MĖ: 22 / 09 / 2006
TETOVĖ-MAQEDONI

D E K L A R A T Ė
Nė bazė tė Statutit tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė dhe rregullores 2005/02,
mė datė 22/09/2006 nė Republiken e Maqedonisė u mbajtė Kuvendi i parė zgjedhor i Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Republiken e Maqedonisė, nė Kuvendin e parė zgjedhorė tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni ishin tė Pranishem Strukturat udheheqse tė Unionit tė Studentėve Shqiptarė,(Kosovė,Shqipėri dhe Mali tė Zi) si dhe Bordi i Pergjithshem i USSH-sė, ne Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptarė ne Maqedoni ishe edhe Kryetari i Pergjithshem i Unionit tė Studentėve Shqiptar z. Petrit NIMANI se bashku me kryesinė.

Nė Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptaė ne Maqedoni mė 2/3 e votave sipas Statutit tė USSH-sė u zgjedh kjo Kryesi.

· Kryetar i USSH-sė nė Maqedoni z. Gadaf UZEIRI
· Kryetar i USSH-sė nė USHT z. Afrim BYTYQI
· Sekretar i USSH-sė nė USHT z. Imer THAQI
· Nenkryatari i parė i USSH-sė nė USHT z. Fisnik BARJAMI
· Nenkryetari i dytė i USSH-sė nė USHT z. Mumin ALIA
· Zėdhensė pėr Informimė e USSH-sė znj. Fitore BAJRAMI

Njekosishtė nė Kuvenditn e USSH-sė nė Maqedoni u zgjedhen edhe dy sektore shum mė rendesi pė USSH-nė si dhe kryesuesit e tyre:

· Sektori pėr qeshtje Organizative i USSH-sė nė USHT z.Kujtim BAJRAMI
· Sektori pėr mardhenje nderkombetarė i USSH-sė z. Ermando JAKA.


Po ashtu ne Kuvendin e Unionit tė Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni u zgjedhen edhe dy antaret e Bordit tė Pergjithshem tė USSH-sė pėr Maqedoni:
Studenti Gadaf UZIRI dhe Afrim BYTYQI, ku do e perfaqesojnė Unionin e Studentėve Shqiptarė nė Maqedoni ne Bordin e Pergjithshem nė Prishtinė dhe Tiran, po ashtu u zgjedh edhe kryesia prejė 11 antarve tė USSH-sė nė Maqedoni.

Struktura e zgjedhur e USSH-sė nė Maqedoni eshte Struktur Legjitime e zgjedhur mė 2/3 votave tė kuvendit tė Antarve nė Maqedoni, dhe detyren pėr te filluar punė e merė nga data e zgjedhjes sė tyre.

Njekosisht Unioni i Studentėve Shqiptar USSH-ja ( Kosovė, Shqipėri,Maqedoni, Mal ė zi dhe Diasporė) ju uronė tė gjithė Besimtarve tė Fesė Isalame Muajn e madhnushem te Ramazanit , agjerim tė letė dhe paqe nė mes neshė.
Unioni i Studentėve Shqiptarė
Zyra pėr Informimė
Tetovė, 2006

ussh-maqedoni@hotmail.com
PMUsers Website
Top
USSH-MAQEDONI
Postuar nė: 24.09.2006, 16:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 2916
Bashkangjitur: 24.09.2006Pershedntej nga Unioni i Studentėve Shqiptarė dega nė Maqedoni

Ju pershendes tė gjithve. ketu nė kėtė forum pashė shum replika tė bera nė lidhej me USSH-nė edhe njefar USSHM, dhe une si antar i USSH-sė nė Maqedoni e kisha porositur kete qfarė Jetmir Sejfulin se mos te mirret me budallaqe sepse mundet qe ne te ardhemen te ket pasoja fatale.
Sa i perket Lisnces te gjith e dini sespe USSHM nuk ka lisenc edhe nese nuk e keni ditur kete po ju tregoj une sepse USSM nuk ka lisenc edhe validitet qe te punoj ne Maqedoni. edhe per ketė i them Jetmir Sejfulit Kujdes qka je ka ben edhe ne emer te kujt je ka vepron.
Unioni i Studentėve Shqiptė ka lisenc qe te punoj nė te miren e Studentėe Shqiptar qė nga viti 2004 nė te gjitha Universitetet Shqiptare, ndersa nuk kemi ndonje problem pėr Lisenc te USSH-sė ketu dega ne Maqedoni sepse posodojm edhe lisencen nga Gjykata se jemi te Lisencuar edhe nė Maqedoni.

Unioni i Studentėve Shqiptarė dega ne Maqedoni e porosit Jetmir Sejfulin edhe keta farė zėdhensat pėr informim se mos te mirren me gjera te kota. edhe mos ti mirrni lideret e organizates ne goj sepse mund te psoni pasoja fatale.

Siq e dini edhe ne Deklaraten e leshuar me siper sė mė 22/09/2006 ėshte mbajtur kuvendi i USSH edhe jan zgjedhur struktuart legjitime deri ne zgjedhejt e ardheshem tė USSH-sė dega en Maqedoni.

Vrejta e Fundit do jet kjo pėr USSHM , mos te mirret mė mė USSH-nė , mos te mirret me Lideret e sajė qofshin ne Kosovė apo Maqedoni, sespe nese vazhdon prap te mirresh ateher mir eshte puna. kjo eshte vrejtja e Fundit.Sekretari i USSH-sė
Tetovė 2006
PM
Top
Zėdhėnėsi i USSHM-sė
Postuar nė: 24.09.2006, 16:56
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2909
Bashkangjitur: 24.09.2006Pershndetje per te gjith studentet dua te ju informoj per legjitimitetin e USSHM-se

Dua edhe nje here te perseris se te gjithe studentet duhet te heqin dore nga cfaredo lloj manipulimi tjeter qe mundohet te behet ne emer te USSHM-se


Fotografi e bashkangjitur (Kliko mbi foton qė tė hapet nė madhėsin normale)
Fotografitė e bashkangjitura
PM
Top
Zėdhėnėsi i USSHM-sė
Postuar nė: 24.09.2006, 17:01
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 2909
Bashkangjitur: 24.09.2006Vendimi i gjykates se Tetoves per legjitimitetin e USSHM-se

Ju faleminderit per mirekuptim

zedhenese e USSHM-se
znj. Lule Hyseni


Datotekat e bashkangjitura ( Shkarkuar: 145 )
Datotekat e bashkangjitura  Vendim_nga_gjykata_e_Tetoves.doc
PM
Top
shkup_kercovari
Postuar nė: 24.09.2006, 18:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 133
Antari Nr: 577
Bashkangjitur: 19.03.2006Pershndetje per USSH-Maqedoni -ussh legjitime e Jetmir Sejfulit
Me te veretet nuk mundem ti kuptoj disa persona qe orvaten te bejne ''mallverzime'' nen preteks te mbrojtjes se studentave shqiptare ne maqedoni
Puna e Jetmirit,lLirimit,Lules nuk mundet te keqperdoret nga disa individ qe mundohen te dirigjojne nga Prishtina si Z.Petrit Nimani qe fshihet nen ombrellen e ,,Ne Besojme..
Do ju kisha lutur per mirkuptim dhe te pastrohen punet sa me pare.
me respekt te vecant
shkup_kercovari
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio