Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shenjat e KIJAMETIT, shenjat e vogėla dhe tė mėdha
ardi_pr
Postuar nė: 25.09.2006, 10:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006

Ka shume shenja qe tregojne per afrimin e kijametit.

Shume nga shenjat e vogla kane dale si:

1- Shtohet injoranca, pakesohet dituria

2- Injorantet behen drejtues

3- Perdoren shume pijet

4- Detyrat fetare u jepen atyre qe nuk i merritojne.

5- Dijetaret bejne gjynahe. Ata qe bejne ibadet jane injorante.

6- U jepen ryshfete njerezve per t'u ruajtur nga te keqijat e tyre.

7- Meshkujt degjojne fjalen e gruas dhe i mundojne nenen e babain

8- Perhapet shume muzika

9- Pakesohen shume njerezit e besueshem, Thuhet: "Ne filan vend ndodhet nje njeri i besueshem".
10- Behen ndertesa te medha dhe te larta

11- Ata qe vijne me pas i thone te paditur atyre qe kane jetuar me perpara.

12- Te drejten e fjales e kane njerezit e keqinj

13- Megjithese thuhet "Filani eshte nje person shume i mire" tek ai person nuk ka fare besim

14- Pakesohet dashuria ndaj njerezve

15- Meshkujt veshin mendafsh

16- Shtohet zinaja dhe homoseksualizmi

17- Shtohen shume vrasjet

18- Te besh detyrat e fese eshte turp, dhe braktisen ato

19- Shtohen shume bidaatet dhe harohen synnetet

20- Ne cdo kend shtohen punet e keqia

21- Gjynahet cilesohen si te mira, ibadetet si pune te keqia

22- Dalin njerezit e Dexhallit dhe i nxjerrin njerezit nga rruga e drejte

23- Te rinjte bejne shume gjynahe, vajzat shthuren shume

24- Grate e lidhin koken me lloj-lloj gjerash dhe veshin rroba te ngushta

25- Asnje nuk do prane ato njerez qe flasin te verteten

26- Islamit i ngel vetem emri, Kur'ani Kerimit i ngel vetem figura.

27- Njerezit braktisin dijetaret dhe i binden injoranteve


Shenjat e medha jane:

1- Vjen Mehdiu dhe e drejton boten me drejtesi

2- Vjen Dexhalli dhe thote se eshte Zoti

3- Zbret Isai alejhis-selam nga qielli dhe vret Dexhallin

4- Dalin Jexhuxh dhe Maxhuxh dhe e mbysin boten me trazira

5- Duke filluar nga Mekke- i Mukerreme fillon Dubbetu'l-ard

6 - Dielli lind nga perendimi

7- Nga Adeni del nje zjarr shume i madh


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 25.09.2006, 10:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Hei kushuri lena pakez rehat, Tung
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 25.09.2006, 10:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006Cka ėshtė Kijameti??

Fjala Kijamah vjen nga folja e vetes se trete numri njejes gjinia mashkullore Kame qe ne shqip dmth U cua, U ngrit..


Kijameh eshte procesi i ngritejes .... Ngritje dhe ne trajten e shquar El Kijametu --- ngritja.

Kuptimi i drejtperdrejt i fjales ne gjuhe eshte ngritja fizike e nje trupi X.

Kuptimi terminologjik i fjales Kijametun, El Kijametu, El Kijameh eshte ngritja e cdo krijese perseri pasi ka vdekur nje here. Ne shqip perdoret edhe Ringjallje.

Shkatrrimi, Ringjallja dhe Gjykimi te gjitha do ndodhin ne nje dite. Kjo eshte arsyeja qe here e hasim Dita e shkatrrimit, here Dita e Llogarise e here Dita e Ringjalljes. Te kemi parasysh qe nje dite nuk dmth nje dite 24 oreshe sikurse e perceptojme ne!!!!

Pėrdorimi ne gjuhen shqipe i termit Kiamet apo Qamet ka ardhur si rrjedhoje e veshtirsise qe do perjetohet ne momentet e shkatrrimit te botes nga jo besimtaret. Ndaj njerzit e perdorin rendom fjalen Kiamet apo Qamet


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
dajki
Postuar nė: 25.09.2006, 22:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006tung ardi_pr.
fillimisht e shfrytezoj rastin ta uroj muajin e shenjte te Ramazanit.
e sa i perket temes sate,eshte me vend,por realiteti qendron aty,se pothuajse te gjith i dime keto shenja,mirpo askush nuk e merr hapin e pare per te ndryshuar dicka.
(se paku te vetvetja)
me rrespekt dajki


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
qė kėtė gjuhė tė Perėndis',
trashigim, qė na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 26.09.2006, 13:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006I takon ndergjegjes se vetes tona sa jemi ne te pergatitur te dalim para krijuesit tone,e kemi menduar kur kemi qene mire apo vetem kur gjendemi ngusht. je perulur Zotit tend ndonjehere apo ske mundesi te besh kete. je i pergatitur o njeri per llogaritje,apo jo, eshte shpirti yt i lidhur me krijuesin tend apo ska lidhej te till.

jemi shum larg respektimit te rregullave, po te pakten ato qe i resektojme ,me ato Zoti te na shtoj te mire.
----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
ardi_pr
Postuar nė: 26.09.2006, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Allahu [subhanehu ve teala]e emėrtoi kėtė ditė me emra tė shumtė, e quajti Dita e Ngritjes sepse njerėzit ngriten prej varreve tė tyre dhe do tė qėndrojnė nė kėmbė nė vendin e rringjalljes, e quajti Dita e Llogarisė pėr arsye se njerėzit atė ditė do tė japin llogari pėr veprat e tyre, e quajti Dita e fundit pėr shkak se vjen pas dunjasė e mė pas banorėt e xhennetit do tė mbesin nė xhennet pėrgjithmonė kurse banorėt e zjarrit do tė mbesin nė zjarr pėrgjithmonė. Atyre do t’iu thuhet: o banorė tė xhennetit kėtu ėshtė pėrjetshmėri, s’ka vdekje, o banorė tė zjarrit s’ka vdekje por vetėm pėrjetshmėri. Allahu [subhanehu ve teala]kėtė ditė e quajti edhe me emra tjerė sikur Lajmi i Madh, Trishtimi i Madh pėr shkak llahtaritetit tė paparamenduar sikur qė e pėrshkruan Allahu [subhanehu ve teala]:
“O ju njerėz, ruanu dėnimit nga Zoti juaj, sepse dridhja pranė katastrofės sė kijametit ėshtė njė llahtari e madhe. Atė ditė, kur ta pėrjetoni atė, secila gjidhėnėse braktis atė qė ka pėr gjini dhe secila shtatėzėnė e hedh para kohe barrėn e vet, ndėrsa njerėzit duken tė dehur, po ata nuk janė tė dehur, por dėnimi i All-llahut ėshtė i ashpėr.„ (Haxh – 1,2) “

O ju njerėz, keni kujdes ndaj Zotit tuaj dhe keni frikė ditės kur prindi nuk mund t'i bėjė dobi fėmijės sė vet, e as fėmija nuk mund t'i bėjė dobi asnjė send prindit tė vet. Premtimi i All-llahut (pėr thevab ose azab) ėshtė e sigurt, pra tė mos ju mashtrojė jeta e kėsaj bote dhe tė mos ju mashrojė ndajė All-llahut djalli mashtrues.„ (Lukman – 33)----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
lili82
Postuar nė: 15.11.2006, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Ardi krtejt e shohim se je ma i forti per me kopju!..E a mundesh me na tregu cka ke kuptu najsen nga kjo qe e ke kopju?


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
platinaa
Postuar nė: 15.11.2006, 15:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Uuuu qka na the more Lili 82,pse a mos ke ndegjuar ti ndokund qe keto gjera duhet ti shpik njeriu prej mendjes se vet?
Shume qesharake a?Po dihet fort mire more zoteri qe kur te flasesh per Islamin duhet te flasesh me fakte dhe me dijen qe ke nga Kurani famelarte,nese nuk e ke ditur,po pse nuk po del ndonje tjeter qe te na shkruaj dhe te na tregoje me fakte te Allahut te Madh,keshtu qe punet do t'i kishim me mire sa i perket njohurive rreth fese,ndersa Ardin duhet ta falenderojme qe nuk po tregon perralla dhe fjale boshe por po na argumenton sakte faktet dhe vertetesine e Islamit,duke i nxerre te gjitha shkrimet nga Kurani,dhe po te mos i kuptonte keto, ai fare nuk do te lodhej te na i paraqiste neve........
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
ardi_pr
Postuar nė: 15.11.2006, 22:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (platinaa @ 15.11.2006, 15:52)
Uuuu qka na the more Lili 82,pse a mos ke ndegjuar ti ndokund qe keto gjera duhet ti shpik njeriu prej mendjes se vet?
Shume qesharake a?Po dihet fort mire more zoteri qe kur te flasesh per Islamin duhet te flasesh me fakte dhe me dijen qe ke nga Kurani famelarte,nese nuk e ke ditur,po pse nuk po del ndonje tjeter qe te na shkruaj dhe te na tregoje me fakte te Allahut te Madh,keshtu qe punet do t'i kishim me mire sa i perket njohurive rreth fese,ndersa Ardin duhet ta falenderojme qe nuk po tregon perralla dhe fjale boshe por po na argumenton sakte faktet dhe vertetesine e Islamit,duke i nxerre te gjitha shkrimet nga Kurani,dhe po te mos i kuptonte keto, ai fare nuk do te lodhej te na i paraqiste neve........


Platina moter,
leje le te bredhė kėtė tė gjorė , se si duket prap e ka nderruar nikun ky uskana, me kete mundohet te paraqes se ka edhe tjere qe e mbeshtetin filozofin e tij mesjetare te deshtuar totalisht!!----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 15.11.2006, 23:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Jo jo nuk kam nevoje te ndryshoj identitetin per te shprehur ate qe mendoj, por ju mundeni te jeni pakez me optimista ne kete jete.
PM
Top
the path
Postuar nė: 16.11.2006, 21:37
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 4026
Bashkangjitur: 15.11.2006Paqe per te gjithe
Koleg dhe kolege te nderuar me vjen mire qe eshte hapur nje forum si ky. Ju pergezoj fat dhe suksese ne punen tuaj.
Jam pjesmares i rri ne kete forum dhe si duket me i riu.
Si duket ketu ekizstojka nje armiqesi shekullore mes disa ideve tuaj, te cilat ne baze qfar kuptova un nga te gjitha debatet qe i lexova.
Mirepo ajo qe me se shumti me bjen ne sy eshte fakti qe etika e debatit te sinqert mungon.
Valle jemi pyetur pse nejrezit debatojn.Cfare eshte qellimi i tere atij debati. A mos vetem qellimi eshte qe dikush te tregon se ka fituar ca njohuri ne te gjitha aspektet dhe tani ai me mendjen e tij ka krijuar bindje se vetem ai eshte ne te drejte, dhe se vetem ai e din relaitetin e kesaj jete.
Uskani ka te drejte te thote se cdo kush ka te drejte te shpreh mendimin e tij te lire. Liria e shprehjes eshte e drejte e gjithsecilit. Mirepo valle a eshte esenca e debatit vetem e shprehja e mendimit te lire.Per te shprehur nje ide, patjeter pas saj duhesh te qendrosh me gjith potencilain tend intelektual.Prandaj ate qe thua e thua me fakte dhe argumente, me qellim qe ti'a beshe me dije pales me te cilin debaton se kete mendim te lire nuk e shpreh kot,porse pas saj qendron me fakte reale, e jo fjal boshe.
Dhe un mendoj se qellimi i nje debati eshte sinqeriteti ne debatim, dhe arritja qe permes atij debati te kuptohet e verteta e nje teme te caktuar, ngase me te vertet ekziston vetem nje e vertete Absolute. Shpetoi kush arriti ta kuptoje ate te vertete dhe humbi ai qe e neglizhoi.
PM
Top
lili82
Postuar nė: 16.11.2006, 22:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Hej mas pari une nuk jam USKANA jam nje person krejt tjeter qe nuk ka te bej me USKANEN po thjesht nuk munda veq me lexu ate shkrim te ardit pa mos nderhy ne bised.Kshtuqe mir e ka the path kjo eshte nje teme e hapur ku secili mundohet me e shpreh mendimin e vete deri diku.E kush e ka mir apo keq nuk mundeni me e dite se shum lehete eshte mu tregu i menqur e me ja rrit vetit nalt me mendu se i din te gjitha.
Ate qe e thash une se po kopjon mir e me na tregu qa ka kuptu nga ajo qe e ka kopju!?Mas pari duhet me e lexu mire ate qe e kam shkru a tani me nderhy ne bised,Secila fjal e ka kumptimin e vete po edhe qata fjal qe jan dal prej kuranit apo qe jan te shtypura ne KURAN kan njefar domethenie,e une po du me dite qate demethenien e atyre fjaleve qe i shkruan adi..
edhe nje gje,zdi ne cilin kuran po i merni ju kta fjal une i kam 3, 4 lloje jan te shtypur ne vite te ndryshme por kerkundi nuk i hasi kto fjal:
1- Shtohet injoranca, pakesohet dituria

2- Injorantet behen drejtues

3- Perdoren shume pijet

4- Detyrat fetare u jepen atyre qe nuk i merritojne.

5- Dijetaret bejne gjynahe. Ata qe bejne ibadet jane injorante.

6- U jepen ryshfete njerezve per t'u ruajtur nga te keqijat e tyre.

7- Meshkujt degjojne fjalen e gruas dhe i mundojne nenen e babain

8- Perhapet shume muzika

9- Pakesohen shume njerezit e besueshem, Thuhet: "Ne filan vend ndodhet nje njeri i besueshem".
10- Behen ndertesa te medha dhe te larta

11- Ata qe vijne me pas i thone te paditur atyre qe kane jetuar me perpara.

12- Te drejten e fjales e kane njerezit e keqinj

13- Megjithese thuhet "Filani eshte nje person shume i mire" tek ai person nuk ka fare besim

14- Pakesohet dashuria ndaj njerezve

15- Meshkujt veshin mendafsh

16- Shtohet zinaja dhe homoseksualizmi

17- Shtohen shume vrasjet

18- Te besh detyrat e fese eshte turp, dhe braktisen ato

19- Shtohen shume bidaatet dhe harohen synnetet

20- Ne cdo kend shtohen punet e keqia

21- Gjynahet cilesohen si te mira, ibadetet si pune te keqia

22- Dalin njerezit e Dexhallit dhe i nxjerrin njerezit nga rruga e drejte

23- Te rinjte bejne shume gjynahe, vajzat shthuren shume

24- Grate e lidhin koken me lloj-lloj gjerash dhe veshin rroba te ngushta

25- Asnje nuk do prane ato njerez qe flasin te verteten

26- Islamit i ngel vetem emri, Kur'ani Kerimit i ngel vetem figura.

27- Njerezit braktisin dijetaret dhe i binden injoranteve.
D.m.th jan te dalura nga Njeriu!SHUM PO I NGATRONI SENET!?
Edhe dicka mos haroj,as nuk e kritikoj fene MUSLIMANE se musliman jam edhe vete por i kritioj qata njerez qe i takojn fese MUSLIMANE NE """ KUR THEM NE "" JAM ATA NJEREZ QE PO MUNDOHEN ME TREGU SE DIN DIQKA E NE TE VERTET NUK DIN KURGJE!..KJO ESHTE NJE DISKUTIM,DHE UNE KAM TE DREJT TE SHPREHI MENDIMIN TEM.
PEACE


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
ardi_pr
Postuar nė: 16.11.2006, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006 Citim (lili82 @ 16.11.2006, 22:28)


,zdi ne cilin kuran po i merni ju kta fjal une i kam 3, 4 lloje jan te shtypur ne vite te ndryshme por kerkundi nuk i hasi kto fjal:
1- Shtohet injoranca, pakesohet dituria

2- Injorantet behen drejtues

3- Perdoren shume pijet

4- Detyrat fetare u jepen atyre qe nuk i merritojne.

5- Dijetaret bejne gjynahe. Ata qe bejne ibadet jane injorante.

6- U jepen ryshfete njerezve per t'u ruajtur nga te keqijat e tyre.

7- Meshkujt degjojne fjalen e gruas dhe i mundojne nenen e babain

8- Perhapet shume muzika

9- Pakesohen shume njerezit e besueshem, Thuhet: "Ne filan vend ndodhet nje njeri i besueshem".
10- Behen ndertesa te medha dhe te larta

11- Ata qe vijne me pas i thone te paditur atyre qe kane jetuar me perpara.

12- Te drejten e fjales e kane njerezit e keqinj

13- Megjithese thuhet "Filani eshte nje person shume i mire" tek ai person nuk ka fare besim

14- Pakesohet dashuria ndaj njerezve

15- Meshkujt veshin mendafsh

16- Shtohet zinaja dhe homoseksualizmi

17- Shtohen shume vrasjet

18- Te besh detyrat e fese eshte turp, dhe braktisen ato

19- Shtohen shume bidaatet dhe harohen synnetet

20- Ne cdo kend shtohen punet e keqia

21- Gjynahet cilesohen si te mira, ibadetet si pune te keqia

22- Dalin njerezit e Dexhallit dhe i nxjerrin njerezit nga rruga e drejte

23- Te rinjte bejne shume gjynahe, vajzat shthuren shume

24- Grate e lidhin koken me lloj-lloj gjerash dhe veshin rroba te ngushta

25- Asnje nuk do prane ato njerez qe flasin te verteten

26- Islamit i ngel vetem emri, Kur'ani Kerimit i ngel vetem figura.

27- Njerezit braktisin dijetaret dhe i binden injoranteve.
D.m.th jan te dalura nga Njeriu!SHUM PO I NGATRONI SENET!?
Edhe dicka mos haroj,as nuk e kritikoj fene MUSLIMANE se musliman jam edhe vete por i kritioj qata njerez qe i takojn fese MUSLIMANE NE """ KUR THEM NE "" JAM ATA NJEREZ QE PO MUNDOHEN ME TREGU SE DIN DIQKA E NE TE VERTET NUK DIN KURGJE!..KJO ESHTE NJE DISKUTIM,DHE UNE KAM TE DREJT TE SHPREHI MENDIMIN TEM.
PEACE


shiqo i nderuar,
une nuk di sa ke dijeni rreth fes islame, rreth burimeve Islame, ne si musliman jemi te obliguar te besojme Kuranin e madhėruar dhe ti besojme fjaleve te Pejgamberit tone te bekuar Muhamedi a.s, si dhe ta pasojme traditen (Sunetin) e tijė.

Fjalet me siper te paqarta per ty jane fjale te Pejgamberit te bekuar, ku profetizon dha na tregon per shenjat e Kijametit!!!

Ndersa sa io perket atyre komenteve te tua se a di per islam diqk apo jo, une ketu nuk shkruaj qe te ti thuash, bravo se ky po dika diqka per Islam, por une shkruaj ate qe di, e bej vetem per hir te Allahut e per askend tjeter, mundohem qe sa do pak kjo rini qe e viziton kete faqe te njohtohet me me shume me fene islame me fene e vetme te pranuar te Allahu, e mos te humb kohe vetem me rubrika te kota te pavlera!!


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
lili82
Postuar nė: 16.11.2006, 23:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1121
Antari Nr: 3937
Bashkangjitur: 10.11.2006Lexo ardi_pr,jam nje njeri i thjesht kam familje jetoj dhe punoj ne Suedi.Nuk te them se di diqka me teper apo me pak per fene qe i takoj,veq sa i perket kesaj qe thua ti :Ndersa sa io perket atyre komenteve te tua se a di per islam diqk apo jo, une ketu nuk shkruaj qe te ti thuash, bravo se ky po dika diqka per Islam,:Mos mendo se te thash qe po din diqka per fene muslimane,ndashta edhe din por per mua ate qe e thua ti eshte veq nje kopjim qe secili person ketu ne forum mundet me e ba.e tjetra kur po thua :mundohem qe sa do pak kjo rini qe e viziton kete faqe te njohtohet me me shume me fene islame me fene e vetme te pranuar te Allahu, e mos te humb kohe vetem me rubrika te kota te pavlera!!
Po ta japi pergjigjen: e ki shum gabim shoki nuk ki te drejt te thuash se feja islame eshte feja e pranuar nga zoti ateher po del se veq feja islame egziston e nuk ka fe tjeter.Ateher qka jan keta te tjeret qe nuk jan musliman?a thua a jan krejt ateista,apo monoteista?Spo muj me kuptu qysh nje njeri qe po shkrun ketu per fene ISLAME me then diqka te till,sipas teje asnje fe tjeter nuk eshte e pranuar nga zoti?Po ti zoteri nese hyn 4 deri 5 breza ma heret eshte vete do te dalish KOL!Ti po mundohesh me ba nje perqarje ne mes te feve ashtu sic jan duke bere shumica,se sikur te mos ishin bere kto dallime ateher zdot kishte pasuar luftera te njepasnjeshmene viset Islame.E ti njeri a je duke na tregu diqka qe ka te bej me fene ISLAME apo me traditat e do FISEVE!?


----------------------------------------
Varje dygn ligger män med kvinnor som de inte älskar och ligger inte med kvinnor som de verkligen älskar.
PM
Top
saraj
Postuar nė: 17.11.2006, 10:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 255
Antari Nr: 3784
Bashkangjitur: 02.11.2006ATO JAN SHENJA PER ATA QE I KUPTOJN,SHENJA ME E QARTE ISHTE AJO A PARA DISA VITEVE NE INDONEZI"CUNAMI' E DINE ATA TE CILET E KAN PERJETU SE KA QEN NJE KIJAMET I VERTETE DHE ARGUMENT SE KETO SHENJA JANE TE VERTETA DHE KJO DUHET TE JETE MESIM(SHEMBULL) PER NE TE TJERET QE MENDOJME PAK SE KU JEMI.
"KA ARGUMENTE PER ATA TE CILEN MENDOJNE"
PMIntegrity Messenger IM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio