Studentet.info
 Kërko      Antarët      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PERVERSITETI I MEDIAVE MAQEDONE GJATÈ RAMAZANIT
ardi_pr
Postuar në: 29.09.2006, 16:11
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006PERVERSITETI I MEDIAVE MAQEDONE GJATÈ MUAJIT RAMAZAN

All-llahu xh.sh. gjatè gjithè kohès sè ekzistimit tè njeriut dhe gjallesave tjera lèshon mèshirè.Por, kjo mèshirè mè sè shumti haset gjatè muajit Ramazan, pasiqè Ai kètè muaj e emèroi edhe si muaj tè mèshirès.Ndèrsa nè botè ndodhin cudira qè tè habisin dhe tè lèjnè pa fjalè.
Me insistimin e satanès cdo gjè infiltrohet nè lojèrat dhe ujèrat e tij, ku vend tè posacèm zènè edhe mediat.Tè conè jeta nè hamendje se gjithècka gjendet nè ekuilibèr, bile edhe e mira me tè keqen.”KUNDÈR SÈ MIRÈS NUK ÈSHTÈ E KEQJA , POR NJERIU INDEFERENT” , kètè thènie e pèrforcojmè me perversitetin e mediave maqedone gjatè muajit Ramazan. Dihet mirèfilli se nè ato mediume emitohet vetèm antivlerè dhe asgjè tjetèr.Por, si njè shikues i thjeshtè i tv tè ndryshme mund tè vijmè nè konkludim se gjatè muajit tè Ramazanit filmat me pèrmbajtje erotike dhe pornografike shpeshtohen nèpèr mediumet maqedone.
Kur Zoti lèshoi mèshirè dhe mediumet shqiptare shpeshtuan programet e tyre fetare, mediumet maqedone si antipodè e kèsaj mèshirè reflektuan vlera satanike nè shoqèri.
Gjatè 11 muajve tè mèparshèm nuk kishim ndonjè program edhe aq moral, mirèpo imoraliteti nè mediat maqedone po shpeshtohet gjatè kètij muaji tè bekuar. Nè sulm èshtè agjèruesi e besimtari musliman , ta vazhdoj agjèrimin e tij dhe adhurimet ndaj Krijuesit, apo ta prishè vehten me filmat pornografikè qè servohen nè tv A1 , SITELLI, KANALL 5 , TELLMA , MTV 1 , NOVA , etj. Cka èshtè mè e ndieshmeja se imuniteti i besimtarit po vèndohet nè peshore, dhe nè kètè mènyrè po diktohen muslimanèt e vèrtetè.Kjo gjendje kaosi e krijuar nè Republikèn e Maqedonisè èshtè pèrgaditur kohè mè parè me disa akte tè cilat u ndèrrmorèn sic bie fjala:

1.Ligji pèr legalezimin e prostitucionit-Nè kètè ligj hyjnè edhe tè drejtat e homoseksualève nè Maqedoni.Fatkeqèsisht ose fatmirèsisht kryetar i homoseksualève nè Maqedoni èshtè njè shqiptar nga Tetova.Ky ligj ende nuk èshtè sjellè nè procedurè parlamentare, por ka mbèshtetje nga disa parti kryesore nè Republikèn e Maqedonisè , ku nè mesin e atyre partive janè edhe disa parti shqiptare qè nè mènyrè mjaft tè fshehur shprehin vullnetin pèr pranimin e njè ligji tè kètillè.Kètij fluksi magjik i bashkangjiten edhe disa organizata joqeveritare dhe lobi rus i cili vepron nè Republikèn e Maqedonisè.

2.Formimi i organizatès sè masonève me qendèr nè Shkup-Para disa muajsh nè Shkup u formua organizata e parè masone nè Republikèn e Maqedonisè.Nè kètè organizat bèjnè pjesè: biznismen tè shquar, doktora shkencash ,aktor e kèngètar tè shquar , disa politikan shqiptar etj.Kjo organizatè ka mbèshtetje ndèrkombètare dhe ekonomikisht èshtè mjaft e fuqishme.Nga e kaluara e masonève dijmè aktet amorale tè tyre tè cilat padyshim do tè ndodhin edhe nè Maqedoni.

3.Depèrtimi i muzikès rock nèpèr shkolla tè mesme-Shkollarèt e mesèm janè pjesa mè e ndieshme e shoqèrisè dhe si e tillè ndikohen nè mènyrè shumè tè lehtè.Para disa muajsh nè disa lajmè nè Tv u deklarua se dhuna seksuale nèpèr shkollat e mesme nè Manastir èshtè rritur dukshèm dhe ka pèrmasa tè rrezikshme.E gjithè kjo ndodhè nèpèr ahengjet e organizuara mè muzik rock nga tè rinjè, ku nè ato ahengje pèrvec muzikès coroditèse qè servohet, aty pjesè pèrbèrèse tè atij ahengu janè edhe pijet alkoolike dhe narkotikèt tek tè rinjtè.

4.Ndikimi i kishès ortodokse tè Serbisè mbi kishèn Ortodokse tè Maqedonisè-Normalisht ky èshtè njè krim i organizuar mè herèt , i bèjnè probleme kishès nè lidhje me identitetin me qèllim qè pjesèn mè tè ndieshme tè rinisè ta shkatèrrojnè dhe nè kètè mènyrè tè dalin fitimtar.Kisha Ortodokse e Maqedonisè gjatè tèrè kohès mirret me problemet e saja nè lidhje me mèvetèsimin e saj dhe harron misionin e saj qè e ka nè shoqèri nè lidhje me kthimin e rinisè kah rrugèt e moralit dhe sulmimin e amoralit.

Tè gjitha kèto faktor, sikur tè mos ishin mediumet, do tè kishin jehonè tè vogèl.Edhe pse nuk janè faktor pèrfundimtar sepse nè kètè grup faktorèsh hyjnè edhe: fondacioni soros nè maqedoni, fondi monetar ndèrkombètar, etj , tè cilat nè mènyrè mè tè fshehur luajnè lojèrat e tyre tè pisèta.

Dhe pèr fund, ruaje vehten o agjèrues sepse ke njè armik tè furnizuar mjaftè mirè dhe tè organizuar.Mos humb shpresat nè All-llahun, se ato qè nuk humbin shpresèn nè All-llahun gjithmonè do tè gjejnè ndihmèn e Tij.Tè All-llahut jemi dhe te Ai edhe do tè kthehemi.


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari përse turp të ketë tek thotë e dua me shpirt fenë e vet. Hafiz Ali Korça
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar në: 29.09.2006, 17:31
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Hei Ardi, nuk te duket se po e teperon, ne kete Toke ka mbi 6 milliard njerez nuk do te jetojne sipas shijes tende; Pse more burre nuk i lene njerezit rehat, Homoseksualet jane qenie njerezore more shok nuk mundesh me i vra, kane te drejte te jetojne si çdo qenie e gjalle.
Ata qe duan te mbajne Ramazanin le ta mbajne, zoti kabull ua befte, por ata qe nuk deshirojne s'ka problem, çdo qenie i ka bindjet e veta.
Edhe gjate ketij muaji jeta vazhdon o shok, nuk do te ndalemi te vepruari.
Prostitucioni eshte zanat i vjeter, ne çdo shoqeri e ka, dhe me mire eshte qe te zyrtarizohet dhe lagalizohet se te veprohet ne fshehtesi.

Muzika ka modat dhe tendencat e veta, ato vijne e shkojne, kurse alkooli dhe drogat e buta nuk jane me te rrezikshme per shendetin se sa duhani qe pihet dhe qe eshte i legalizuar.
Per kishen Serbe ke te drejte, por nuk me habit, historikisht feja ortodokse katolike dhe islame jane faktore dhe iniciatore te shume lufterave, keto feja zoteri i kane duarte e pergjakura me gjak njeriu nuk me habit aspak.
PM
Top
blerim-blero
Postuar në: 29.09.2006, 21:41
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje

I nderuar Ardi thate se ne sulm gjate ketij muaji do te jete agjeruesi besimtari musliman,nuk pajtohem me kete nese je besimtar mos lejo veten qe te shikosh nje gje te tille andaj largoju gjerave te tilla.
E din fjalen "Demokraci" se cdo te thote:Ben cfare te duash duke mos i bere dem askujt,

Suksese
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
dajki
Postuar në: 30.09.2006, 00:33
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 2336
Antari Nr: 2293
Bashkangjitur: 21.08.2006"" E din fjalen "Demokraci" se cdo te thote:Ben cfare te duash duke mos i bere dem askujt ""

Blero--keto fjal vlejne edhe per ardin-pr,andaj lereni njeriun te qet qe te shprehet .
Poooor,edhe me ty Uskana 2006 me vjen cudi,un nuk njoh deputet,mjek,e as shkencetar qe i dha drit jeshile as Alkoolit,as drogave "te lehta" e aq me pak homosexualizmit.Qe te gjitha keto konsiderohen turp per nje popull (qofte ai edhe populli me i civilizuar ne bot),madje edhe ne shtetin ton ndersa ti bre burr ka na dole kaq intelektual,mjek dhe njekohsisht shkencetar qe e theve akullin per te gjitha,??????
Por,edhe sikur te gjitha keto te lejohen,te legalizohen,,,cdo kush qe i thot vetes MUSLIMAN ne ket Muaj te Shenjte e zbut zemren dhe i mbyll syt,por cuditerisht nga ju "musliman" po shfaqet e kunderta.
Ne nuk ju perzimu ne jet,vetem keshillojme,po te kuvenduan meri si keshilla,po si deshte,askush nuk ti imponon,jeto jeten tende.

Per ju vlen nje proverb e vjeter popullore ku thot::: "Jeto sa te duash,se nje dit do te vdesish.Duaj sa te duash ,se nje dit do te ndahesh,VEPRO CKA TE DUASH,,,,SE NJE DIT DO TE JAPISH LLOGARI."""


----------------------------------------
Pra, mallkue njai bir Shqyptari,
që këtë gjuhë të Perëndis',
trashigim, që na la i pari,
trashigim s'ia len ai fmis.
PM
Top
blerim-blero
Postuar në: 30.09.2006, 13:19
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 296
Antari Nr: 1768
Bashkangjitur: 18.07.2006Pershendetje

Dajki une askujt nuk ja mohoj lirine e te shprehurit vec i kisha preferuar kolegut qe te jape shembull muslimani,
eshte nje fjale ne kuran ,,mos e ofendo askend qe te mos ofendoje askush"secili per vete, ne kete forum nuk mund qe ne t'ja imponojme dikujt fene,e askush nuk mund ta beje nje gje te tille andaj secili ka ndjenjen e vet shpirterore,besimin e tij.
ndersa liria e te shprehurit le te jete forme e kishelles ne kete rast.

Suksese
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
Top
platinaa
Postuar në: 30.09.2006, 17:16
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006A thua pse homoseksualizmi po perhapet qdo dite e me shume?
Pse droga dhe alkooli po perhapen qdo dite e me shume?
Pse amoraliteti po perhapet qdo dite e me shume?
Sepse ka njerez te tille ''demokrat''qe per hire te ''civilizimit''i mbyllin syte e veshet vetem per te shitur ''humanizem''.
More njerez,nese lejohen njerezit dhe perkrahen ne gjera te cilat jane te njohura si te felliqura edhe nga femijet,vetem sepse teoria e ''demokrateve''thote ashtu,atehere ne mbaruam.Duhet te mbyllen burgjet,spitalet psikiatrike,shtepite korrektuese sepse njeriu duhet te jete i lire qe te beje qfare te doje.
Si mund te krahasoni duhanin me alkool dhe droge!
A mos vdiq dikush nga duhani,ose a mos u be hajn nga duhani,apo vrases,apo i mvarun qe te shese familjen per duhan?
Po quditem,sepse duhet ta dini qe askush nuk ka filluar te konsumoj droge me shiring qe nga heret e para,dhe poashtu askush nuk ka filluar ne fillim te pije alkool me litra,por kane filluar ne doza shume te vogla.Nuk po dua te filloj t'i ceke tani demet e alkoolit dhe droges sepse jane te njohura boterisht,siq eshte i njohur edhe prostitucioni,amoraliteti i cili ka sjelle semundjet me te keqija deri tani.

Ju lutem mos i perkrahni dhe as mos thoni fjalen me te vogel per t'i mbrojtur ata(te droguarit,alkoolistet,homoseksualet,prostitutat)sepse eshte rrezik qe t'i bjere hise secilit ne familjen e vet,dhe atehere do te flisnit ndryshe.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
Uskana2006
Postuar në: 30.09.2006, 20:43
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Tung Platinaa, nese agjeron zoti ta befte kabull, si jo s'ka dert. Me habit fakti qe per ty pirja e duhanit nuk shkakton kurgje. Sipas kerkimeve te fundit nga semundjet e provokuara nga pirja e duhanit vdesin 3 million veta, nuk eshte pak, kurse sa veta e konsomojne duhanin mos flasim.
Prostitucioni eshte zanat i vjeter dhe njerezimi e ka perdorur si te tille pa marre parasysh religjionin.
Homoseksualiteti gjithashtu, por ata jane qenie te gjalla si une e ti nuk mundemi ta vrasim. Homoseksualiteti gjithashtu nuk njeh kufi dhe fe, ka te te gjithe llojeve. Neve nuk paraqesim asnje faktor per me va u ndal te drejtat njerezve te shprehen dhe te deklarohen per ate qe deshirojne. Imponimi eshte diçka tjeter, por kurkush nuk ka te drejte te imponoj kurgje ne kete truall.
PM
Top
platinaa
Postuar në: 01.10.2006, 20:05
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Flm,agjeroj qe nga femijeria,jo pse kam qene e shtyre nga ndokush,por sepse gjithmone e kam ndjere fene si diqka teper te afert.
Pirja e duhanit eshte diqka shume e papelqyer me fene islame,por te lutem mos e krahaso me keto qe i permendem.
Nga prostitucioni kane ardhur semundjet me te felliqura ne kete toke.
Allahu i madh i krijoi dy gjini,mashkull-femer,siq ia beri qdo gjallese dhe qdo sendi tjeter qiftin,te kunderten.
Homoseksualiteti (qe as dreqi nuk e don dhe nuk e pranon),erdhi nga njerezit qe jane totalisht te prishur ne tru.
Nese ti do ta pranosh kete semundje si diqka normale,nese rritesh dhe piqesh me mendimin se eshte diqka natyrale,nese e fut ne koken tende dhe mendon per te si per diqka normale,ndodh qe do ta praktikosh edhe vet(pa keqkuptime,shembull po e mar).
Nese kjo gje do te ndalohej me ligje,norma,doke dhe zakone te moralit,dhe nese populli do ta kuptoj se homoseksualiteti eshte diqka teper e felliqur,askush nuk do ta kishte kete problem.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top
platinaa
Postuar në: 01.10.2006, 20:19
Quote Post


Tërë kohën flas :)
*****

Posti: Antarë
Postime: 142
Antari Nr: 2020
Bashkangjitur: 06.08.2006Nese ne nuk kemi kurrfare kompetencash si popull qe te ndikojme ne vetedijen e njerezve tane,dhe nese ne nuk guxojme te nderhyjme ne jeten e askujt sepse nuk jemi faktor dhe nuk e kemi forcen dhe te drejten,atehere kush do te jete ai i autorizuari qe te mund te flase lirisht se qka eshte e mire dhe qka e keqe.
Apo mos ndoshta po presim nga te huajt qe te na keshillojne,se pak po perzihen ne shtetin tone veq te na rregullojne edhe normat e moralit dhe zakonet e vendit.
Ti derisa e rrit femijun tend do ta edukosh me tere forcen tende qe ai te behet i denje si person per rrethin,do te mundohesh t'ia plotesosh te gjitha kushtet qe ai te behet siq ti deshiron,per tu krenuar me te.Atahere edhe kjo eshte nderhyrje ne jeten e nje personi,sepse po i imponon gjerat te cilat ti deshiron.A eshte e padrejte.....
Nuk ka askush te drejte te imponoj te tjetri qfaredo qofte!
A nuk kane te drejte mediat qe bejne reklama kunder korrupsionit,krimit,vjedhjeve,sepse ua imponojne njerezve qe te largohen nga te keqijat,nga veset,kurse nuk kane te drejte sepse nderhyjne ne jeten e tyre.A mos po ua veme ne dikujt thiken ne fyt qe ta pranoje fene,ose te heqe dore nga alkooli,apo mos po kercenohemi dikujt qe ta largohet nga droga nga homoseksualizmi?
Jo,keto jane vetem deshirat tona per te ndikuar sado paaaaaaak ne nderdijen e te rinjeve,atyre qe i lexojne keto faqe,qe te kuptojne qka eshte e keqja,por jo te imponojme,KURRSESI.
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janë në pronësi të vet postuesve, redaksia jonë nuk mer asnjë përgjegjësi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi është i lejuar nëse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio