Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Raporti Profesor - Studente
aristoteli
Postuar nė: 30.09.2006, 20:48
Quote Post


voglushi i madh
*****

Posti: Antarė
Postime: 268
Antari Nr: 1010
Bashkangjitur: 12.04.2006Tani koha e provimeve dhe shume studente nuk kane kap kushtin per vitin paraprak dhe cili eshte raproti Profesor Studente.

Me sa di une shum prej profesorve kerkojn te kene marrdhenje me studentet per te ndihmuar ate dhe per te kapur kushtin a jane keto te evrteta a jo?


----------------------------------------
Qė flasin keq pėr mua nė mungesėn time nuk ka asnjė rėndėsi, se nė mungesė pranoj edhe tė rrahin
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 30.12.2008, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008Kjo teme qenka hapur para shume kohe, por eshte nje teme te ciles nuk i kalon afati kurre smil3dbd4d6422f04.gif.

Dua te them se jam pozitivisht e befasuar nga raporti profesor-student, sa i perket Univerzitetit Shteteror te Tetoves (Fakulteti filologjik).

Ne fillim isha shume skeptike. Kisha degjuar se profesoret shume po "ia lidhkan" nalt vetes dhe se studentet jane te gjore ne raport ndaj tyre.

Per profesoret e ketij fakultetit (Dega -gjuhe dhe letersi gjermane) kam vetem fjale te mira. Komunikimi dhe perkushtimi qe na e falin profesoret, me te vertete te ben te ndihesh kolege me ata.

smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Essa
Postuar nė: 30.12.2008, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Une e kam kap kushtin edhe pa pas kesi mardheniesh,qfare i ke permend ti!!!!!!


ps sybella krejt temat je ka do me i nxjerr ne siperfaqe pom duket!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Sybella
Postuar nė: 30.12.2008, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8150
Antari Nr: 18495
Bashkangjitur: 14.11.2008 Citim (Essa @ 31.12.2008, 00:53)
Une e kam kap kushtin edhe pa pas kesi mardheniesh,qfare i ke permend ti!!!!!!


ps sybella krejt temat je ka do me i nxjerr ne siperfaqe pom duket!!!!

Essa, shoh se paska disa tema interesante (per mua sepaku) kendej kah fundi smil3dbd4d6422f04.gif .


Te gjitha punet mund te kryhen me marredhenie apo raporte shume normale student-profesor nese studenti i perkushtohet studimeve me vemendje, pune dhe interes.

Marredheniet e formave tjera ( qe ketu jane menduar ato seksualet supozoj) nuk munden assesi te jene kushte per te kaluar nje provim, jo per te zellshmin.----------------------------------------
Kur ti prangat mi hodhe nė mish,
unė i putha duart tua,
ėshtė rast i pashembullt ta dish
qė xhelatin ta puth e ta dua...-D.Agolli
PM
Top
Essa
Postuar nė: 30.12.2008, 23:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Per ato maredhenie edhe eka patur fjalen,,,,,,,,,,,prandaj edhe thash!!!!!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
A_LEVNOVA
Postuar nė: 31.12.2008, 01:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 479
Antari Nr: 18913
Bashkangjitur: 07.12.2008Aristoteli
 Citim
Tani koha e provimeve dhe shume studente nuk kane kap kushtin per vitin paraprak dhe cili eshte raproti Profesor Studente.

Me sa di une shum prej profesorve kerkojn te kene marrdhenje me studentet per te ndihmuar ate dhe per te kapur kushtin a jane keto te evrteta a jo?


Tungatjeta! Eshte nje teme per procesin studimor per sa u takon studimeve deridiplomike ne pergjithesi.
Megjithate, ju keni vecuar periudhene studimeve, dhe keni cekur vetem fazen e provimeve te fakultetit. Dhe, veconi studentet te cilet jane ne "KRIZE"...
Dhe si pasoje e krizes se tyre, prof kerkuekan marredhenie me studentet per t'i nxjerr nga kriza eventuale...
Mendoj qe pa marre parasysh se ne c'vend dhe kohe gjindemi njeriu, studenti e profesori duhet t'ruaje vlerat e tij, karakterin, nderin , fytyren etj..
Nese raporti student-profesor i permban keto vecori, perfshire edhe kerkimin e diturise... atehere sigurisht qe mardheniet ndermjet tyre do jene ne vijen me te mire te mundshme, madje do shkembejne dhe pervoja te dobishme teorike e praktike....
Nga ana tjeter, do vecoja femren , (STUDENTEN),,, normalisht nese kjo, e ka sjelle punen ne "krize"(sic thone studentet), dhe kerkon ndonje "MENYRE" tjeter per daljen nga kriza atehere eshte e pritshme qe te ngjajne raste te tilla , ku profesori te kerkoje.... dhe krejt kjo pastaj te perfundoje me mardhenie.....
Kjo histori pastaj ,,,, me raste te ngjajshme kur studentet ngelin ne krize per kusht, gjasat qe te ndodhe jane te medha. Dhe profesoret "MESOHEN" me kto stila dhe perdorin kete formule per tjerat (WHO"S NEXT)...
Nese do realizoj "KERKESA" e profesoreve kjo ne te shumten e rasteve varet nga studentja (studentet)! Pergjigja reagimi i saj...

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif----------------------------------------
Zbertheje JETEN ne kohe dhe vend te duhur, me nder e sa me shume dituri! Pra, ki mbeshtetje tek ALLAHU!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio