Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet  Closed TopicStart new topicStart Poll

> RREGULLORJA shtesė per Forumin Islam
BESI_TE
Postuar nė: 09.06.2010, 17:52
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008Neni 1

Forumi Islam eshte forum ne te cilin muslimanet debatojne me njeri tjetrin, po ashtu, edhe krishteret dhe fete tjera mund te marin pjese ne debate duke pyetur per Islamin, me qellim qe te largohen dyshimet dhe te arrihet ne nje mirekuptim te plote.

Neni 2

Ne Forumin Islam, lejohet mendimi i kundert, perderisa ai nuk permban fyerje ndaj Allahut, Kur’anit, Pejgamberit te Tij (ketu hyn edhe familja e Pejgamberit dhe shoket e tij). Ndalohet reptesisht tallje me ajetet kur’anore, me dispozitat e saj (kjo vlen per muslimanet dhe nuk vlen per jo muslimanet, ngase ata nuk e dine se cfare eshte dispozita e atij I cili tallet dhe mohon ajete kur’anore)

Neni 3

Nese ndonje vizitore, e sheh se dicka eshte e paqarte ne fjale te Kur’anit dhe hadithit, atehere eshte me mire te pyetet se sa te ofendohet dhe te mohohet dicka per te cilen nuk keni dituri. Kjo, gjithashtu bazohet ne ajetin e Kur’anit Fisnik: “…dhe ndaloi tė thoni pėr All-llahun atė qė nuk e dini se ėshtė e vėrtetė.” (A’raf, 33)

Neni 4

Ndalohet reptesisht ndrimi I kahjes se temes, dhe Staffi ka te drejten qe nese sheh se temes I ndrohet kahja, te editon postimin.

Neni 5

Ndalohet fyerja e mendimit te kundert, ngase kjo eshte faktor per percarje dhe fyerje te njeri tjetrit.

Neni 6
Ndalohet fyerja e feve tjera, ngase kjo eshte faktori kryesor per fyerjen e Islamit, kjo bazohet ne ajetin Kur’anor: “Ju mos ua shani ata (zota) qė u luten, pos All-llahut, e (si hakmarrje) tė fyejnė All-llahun nga armiqėsia, duke mos ditur (pėr madhėrinė e Tij).” (En’am, 108)

Neni 7

Nese shihet se dikush I then keta rregulla apo njeren prej tyre, pasi qe vizitorit I jipet verejtje, Staffi ka te drejten per bllokimin e accountit dhe largimin e tij nga forumi.


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top

Topic Options Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio