Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shamia apo miniqi
Hornets
Postuar nė: 19.06.2010, 16:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Pėrgatiti: Mr. Avdyl Rrahmani


Kėtyre ditėve dėgjojmė zėra tė shumtė qė janė kundėr shamije dhe pro miniqi. Nėse kėtyre ditėve kalon afėr Hotel Grandit diku rreth orės 20:00 e vėren se miniqi qenka veshja kryesore tė cilin femrat e njė vendi nė tranzicion e preferojnė. Aty sheh vajza tė moshės rinore tė cilat kanė ardhur pėr ta festuar maturėn, ndėrsa nė pėrcjellje tė tyre kanė ardhur edhe prindėrit qė ka prej tyre pothuaj tė shtyrė nė moshė. Nėse i shikon fytyrat e tyre, vėren se ata nuk pranojnė njė veshje tė tillė, por ama vajzat e tyre u sqarojnė se kjo na qenka moda dhe stili qė preferohet kėtyre ditėve. Ata mendojnė duke thėnė se ne shpenzuam pagėn e kėtij muaji (272 €) pėr dukjen e vajzave tona sa mė bukur, e qė shumė mė mirė do tė ishte qė kėto tė holla ti shpenzonim nė ushqim i cili pothuaj se nuk na mjafton! Kėta prindėr mendojnė nė testin e matures qė bijat e tyre e kanė harruar fare pasi qė ato kanė veshur miniqin. Do tė ishte mė e rrugės qė kėto “vajza” tė pėrgatiteshin pėr testin i cili ndėrlidhet ngushtė me tė ardhmen e tyre. Kjo ndodh vetėm te ne. Nė vendet pėrreth nuk ndodhka njė gjė e tillė. Para 3 ditėsh kontaktova me njė tė afėrme timen nė Gjermani dhe i thash se sė shpejti do t’ju vizitoi, ama kur tė arrij atje nuk dua qė tė vishesh sikur qė visheshe nė Kosovė (miniq). Ajo ma ktheu me nguti. Mos ke merak se kėtu askush nuk vesh miniq sepse tė dalėsh kėtu nė miniq tė konsiderojnė …….! U habita fare. Dikush qė kėtu e ka pasur veshjen mė tė preferuar miniqin, atje qenka turp tė vishesh nė miniq. Dhe mendova me vete. Qe sa vite ėshtė formuar shteti gjerman e qe sa vite kemi formuar ne shtet kėtu? Dy vite, ama shtet. E kemi ngritur mbi bazen e “miniqit” i cili do tė na ndihmojė nė sy tė botės shumė.

Jam i bindur se tė huajt kur vijnė nė vendin tonė dhe e shohin gjendjen si ėshtė, flas pėr veshjen e femrave tona, mendojnė se Kosova qenka njė vend trafikimi me qenie njerėzore. Miniqin mė sė shumti e veshin ato femra tė cilat nuk kanė kurrfarė pune tė kryejnė. Ato mendojnė vetėm nė dukjen dhe ekspozimin e trupit tė tyre sepse nga kjo nuk i pengon orari i shpejtė i punės nė tė cilin po qė se nuk prezanton, paf tė pėrjashtojnė.

Nė vendet e perėndimit firmat e mėdhenj e kanė gardėrobėn e veēantė jashtė tė cilės nuk guxon askush tė del, por ama te ne ende si duket nuk ėshtė miratuar ligji qė ka tė bėjė me punėn dhe me rregullat e saj.

Nėse flasim pėr shaminė, vėrejmė se kėtyre ditėve janė ngritur zėra tė fuqishėm kinse kjo qenka pengesa kryesore e cila nuk na lejon tė hyjmė nė civilizimin botėrorė.

Kohėt e fundit jemi dėshmitarė tė asaj se nė shumė vende publike, pėr konkurrim nė ndonjė punė, nėse ke veshje tėrheqėse nuk e ke kėtė problem, pra do jesh e para nė listėn e atyre qė kanė konkurruar, ndėrsa po qė se femra e cila mbanė mbulesėn nė kokėn e saj, pėrjashtohet nga vendi i punės, nga fakulteti dhe duke shkuar edhe me larg behet pėrjashtimi i nxėnėseve nga shkolla pėr shkak te mbuleses!!!!!!!!!!!!

Mahinur Ozdemir ėshtė njė muslimane e re e cila mban shami, iu bashkua partisė Kristian-Demokrate nė Bruksel, duke u bėrė e para dhe e vetmja grua me shami nė njė parti politike, e cila ka hyrė nė parlamentin e Belgjikės. Athua cili ėshtė qėndrimi i institucioneve tona karshi shamisė? Natyrshėm, ēdo ministri arsimore e ēdo shteti duhet qė tė bėjė pėrpjekje qė t’u sigurojė qasje nė shkollim tė gjithė pjesėtarėve tė shtetit tė vet. Duhet ta luftojė analfabetizmin dhe braktisjen e shkollės dhe duhet ta promovojė dijen dhe shkencėn. Nė rastin e kėtyre vajzave ma shamia, mjerisht po ndodh e kundėrta. Nėpėr faqe tė shuma tė gazetave jemi mėsuar tė lexojmė se, kėto nxėnėse, edhe pse me sukses tė shkėlqyeshėm dhe sjellje shembullore, ato largohen nga mėsimi, nga e drejta e tyre elementare pėr shkollim. Ama, nuk gjenė asnjė arsye tjetėr pėrveē shamisė sė tyre qė pėrfaqėson bindjet, besimin e tyre personal. Me tė tilla vendime fatale atyre ua mbyllin rrugėt e dijes. Dhe, kujt? Asaj qė nesėr do tė jetė nėnė, do tė edukoj breza tė rinj.

A nuk do tė duhej qė ministria ta kalkuloj rezultatin e thjeshtė: Mė e dobishme do tė jetė pėr shtetin e Kosovės qė tė kemi disa nėna tė shkolluara, ta pajisura me njohuri shkollore-shkencore dhe kėto t’ua pėrcillnin fėmijėve tė tyre, apo, meqė ato s’pranojnė ta heqin shaminė e tyre, t’i hedhim nė listėn e shumė nėnave analfabete. Cili ėshtė “suksesi” qė promovon ministria e arsimit kėtu?

Tė shtohen radhėt e femrave tė pashkolluara, tė mbetemi edhe pa disa kuadro, tė cilat nė tė ardhmen mund tė jenė mjeke, pedagoge, afariste etj. apo, mos ndoshta kemi tė rinj me tepricė, ku djem tė rinj pėr ēdo ditė po marrin botėn nė sy (disa prej tyre vetėm gjatė kėtij viti shkollor kanė qenė nxėnės tė mi, tė klasės sė dhjetė) e vajzat me shamia po u dashka qė tė mos u mėsohet se si tė edukojnė fėmijė qė ta duan shtetin e tyre, ta ndėrtojnė jetėn po kėtu, me po kėto mundėsi. Sigurisht qė mbulesa ėshtė ajo e cila do tė ndikojė qė gjeneratat e ardhshme do tė edukohen dhe dė tė ngurrojnė nga prindėrit e tyre tė dalin lakuriq. Vetėm kėshtu do tė vazhdojė edukimi i gjeneratave. Ndėrsa miniqi ėshtė ai i cili do tė ndikojė nė pėrhapjen e prostitucijonit dhe e devijimit tė rinisė.

Djemt zakonisht i provokojn femrat por edhe anasjelltas dhe duhet tė kemi bindje tė thellė se ajo femėr e cila ėshtė e mbuluar shumė mė lehtė u shmanget provokimeve se sa ajo qė ėshtė e veshur nė miniq. Pra gjeje vet dallimin.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Happy_Soldier
Postuar nė: 19.06.2010, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5799
Antari Nr: 643
Bashkangjitur: 03.04.2006As shamine as minifundin, preferoj normalen...


----------------------------------------
In Search of a Character....
Ėndrra e njė nate vere....
PMMSN
Top
RiZuAnA
Postuar nė: 19.06.2010, 16:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1178
Antari Nr: 24603
Bashkangjitur: 27.02.2010normal qe shamin


----------------------------------------
Homo locum orant,non hominem locus.
Omnis ars imitatio est naturae.
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 19.06.2010, 16:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009 Citim (Happy_Soldier @ 19.06.2010, 17:28)
As shamine as minifundin, preferoj normalen...

varet perceptimin si e ka njeriu
per mu normale eshte shamia smil3dbd4d6422f04.gif


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
want3d
Postuar nė: 19.06.2010, 16:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007edhe miniqi edhe shamia jane normale. te dyjat e kane vendin e caktum se ku mund te mbahen(vishen) ata.
Ne rruge eshte shume njerezore te vishesh normal si nje muslimane me mbules, ndersa ne shtepi apo tek burri mundet te vishen edhe miniqat... smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Strider
Postuar nė: 19.06.2010, 17:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (want3d @ 19.06.2010, 17:59)
edhe miniqi edhe shamia jane normale. te dyjat e kane vendin e caktum se ku mund te mbahen(vishen) ata.
Ne rruge eshte shume njerezore te vishesh normal si nje muslimane me mbules, ndersa ne shtepi apo tek burri mundet te vishen edhe miniqat... smil3dbd4e398ff7b.gif

Po be vlla,ama dikush ka qejf me ja pa tjeret gruan me minic.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif ..Nuk eshte xheloz,se me u be xheloz nuk bon,del pi "kultures"..Ndersa ne qe jemi xheloza dhe qe sduam tjeret me na kshyr gruan,ne jemi Selaka,primitiva sipas disave qe jan te "emancipum".. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
dasaaa
Postuar nė: 19.06.2010, 17:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008 Citim (want3d @ 19.06.2010, 17:59)
edhe miniqi edhe shamia jane normale. te dyjat e kane vendin e caktum se ku mund te mbahen(vishen) ata.
Ne rruge eshte shume njerezore te vishesh normal si nje muslimane me mbules, ndersa ne shtepi apo tek burri mundet te vishen edhe miniqat... smil3dbd4e398ff7b.gif

I fort je a smil3dbd4e398ff7b.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
want3d
Postuar nė: 19.06.2010, 17:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4854
Antari Nr: 9176
Bashkangjitur: 28.08.2007 Citim (Strider @ 19.06.2010, 18:07)
Po be vlla,ama dikush ka qejf me ja pa tjeret gruan me minic.. smil3dbd4d4e4c4f2.gif ..Nuk eshte xheloz,se me u be xheloz nuk bon,del pi "kultures"..Ndersa ne qe jemi xheloza dhe qe sduam tjeret me na kshyr gruan,ne jemi Selaka,primitiva sipas disave qe jan te "emancipum".. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ai qe ka qef me pa gra tjera, le ta din se edhe atij ja shohin, syni epshorit nuk ngopet kurr qdoher kerkon edhe me...
Le te mendojne cfar te dojne, se me kqyr qefet me ua be gjith njerezve nuk arrihet kjo...
Qellimi i muslimanit eshte te arrij knaqesine e Allahut, jemi xheloz ne ata qe na ka urdheru Muhamedit a.s dhe jemi tolerant aty ku ka toleru poashtu shembelltyra jone Muhamedi a.s


----------------------------------------
Nese mendon se arsimimi kualitativ kushton shtrejt, atehere provoje injorancen

LEXIMI demton rende INJORANCEN!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
babarekes
Postuar nė: 19.06.2010, 18:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Miniqiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Essa
Postuar nė: 19.06.2010, 18:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008T'2jat jane qeshtje personale te seciles,keshtuqe s'ka pse t'ua vrajne syrin askujt!!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 18:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Vajzat me mbules me vjen mare me i shiku (sot as ato me miniqa nuk i shikoj se me vjen gerdi)
Vajzat qe mbajne minica tregojne se jane te gatshme per sex (ska gje prejt tyre ata jane te flliqura)
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 19.06.2010, 18:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010per grate e huja e preferoj miniqin per familjaret e mija veshjen muslimane, si gjith shqipetaret be vlla . TIPIK ALBANIAN HAHAHAHAHA
PM
Top
Anika
Postuar nė: 19.06.2010, 18:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Nėse mė duhet tė bėj zgjedhjen midis kėtyre dy opcioneve duhet edhe tė kem fakte qė tregojnė se pse do tė jap mendimin tim.

Shamia:
Ska cka mė pengon mua aspak ( edhe pse vetė nuk e mbaj ), por edhe tė tjerėve nuk besoj se ju pengon.
- Regullimi i flokve nuk shihet ( nuk e di se a eshtė trendy apo jo)
- A i ka flokėt e pastra ajo ( edhe nėse jan, ajo i ka tė mbuluara dhe nuk dėmton askend)
- secili njeri qė sheh njė femėr me shami, kjo pėr te aludon Islamin dhe shiqimi bėhet pak mė ndryshe ( duke pasur natyrisht pėrjashtime tė vogla )

Miniqi:
Pėr vehte kurr nuk do ta preferoja pėr disa shkaqe:
- Njė fund shumė i shkurtė tregon pėr mua vlerėn time dhe nėse e vesh aq tė shkurtė edhe vlera ime bie poshte,
- secili njeri kthen kokėn dhe natyrisht se don tė shohė edhe mė tepėr!
- me kėtė fund; provokohen gjinia mashkullore, ( le tė flasin vetė )
- nė fund kemi sėmundje tė dy gjinive, ( pėr tė dy palėt nga pasojat ) qė nuk dua as ti shtjelloj kėtu se secili prej nesh i din por vetėm duhet tė ndalen edhe tė mendohen
- dhe pėr fund nėse secili prej nesh do tė dėshironte qė tė gjithė femrat tė dalin ashtu atėherė mirė. Por unė si femėr nuk do te lejoja p.sh. motrėn time asnjėherė tė del ashtu. Kurse kėtu marin pjese tė gjitha femrat.

Rezultati shihet...
Por prap secila ka tė drejtė tė bėjė atė ctė dojė, me trupin e saj, ishte mendimi im personal!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Anika nė 19.06.2010, 18:58


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
Princo
Postuar nė: 19.06.2010, 19:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009kote eshte te diskutohet per keto ceshtje ne si njerez ngase ket problem eka zgjedhur dhe na urdheruar KRIJUESI e njerziz dhe na ka treguar se cila eshte ma emire....

prandaj kuptohet ato qe jan Robt e All-llahut veprojn sipas asaj qe Zoti ka urdheru..
ndersa ato qe jan rob te epshit ju pelqen ajo qe deshiron epshi..


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Alblord
Postuar nė: 19.06.2010, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3741
Antari Nr: 15225
Bashkangjitur: 28.04.2008Percja! smil3dbd4e398ff7b.gif

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Nothing happens, until I make it happen!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio