Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shamia apo miniqi
Foks_Ecc
Postuar nė: 29.06.2010, 14:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (alvin @ 29.06.2010, 15:02)
Po ti shpeshherė i merr kėto kompetenca, a nuk i ke as ti.

Kur flas per Zotin, e them keshtu....psh. per mbulesen...

24:31. Thuaju edhe besimtareve tė ndalin shikimet e tyre, t’i ruajnė pjesėt e turpshme tė trupit tė tyre, tė mos zbulojnė stolitė e tyre pėrveē atyre qė janė tė dukshme, le tė venė shamitė mbi kraharorin e tyre dhe ....... vazhdon ajeti....

dhe kur kam fol dicka, gjeje dikund qe ka qene ne kundershtim me ajetet kuranore,....kurse kete qe ke thene per paraqitjen ne shesh te bukurise se femres se keshtu don Zoti, gjeje nje ajet kuranor, se ndryshe ne nuk i dime deshirat e Zotit,vec ato qe ka na treguar ne Kuran...e ti po e gjete kete qe ke thene ateher une kerkoj falje, dhe terqhiqem, por gjeje nje fjali qe kam thene dicka per fene dhe ka ra ne kundershtim me Kuranin ateher une kerkoj falje publikisht dhe terhiqem....


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:10
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Foks_Ecc @ 29.06.2010, 15:09)
Kur flas per Zotin, e them keshtu....psh. per mbulesen...

24:31. Thuaju edhe besimtareve tė ndalin shikimet e tyre, t’i ruajnė pjesėt e turpshme tė trupit tė tyre, tė mos zbulojnė stolitė e tyre pėrveē atyre qė janė tė dukshme, le tė venė shamitė mbi kraharorin e tyre dhe ....... vazhdon ajeti....

dhe kur kam fol dicka, gjeje dikund qe ka qene ne kundershtim me ajetet kuranore,....kurse kete qe ke thene per paraqitjen ne shesh te bukurise se femres se keshtu don Zoti, gjeje nje ajet kuranor, se ndryshe ne nuk i dime deshirat e Zotit,vec ato qe ka na treguar ne Kuran...e ti po e gjete kete qe ke thene ateher une kerkoj falje, dhe terqhiqem, por gjeje nje fjali qe kam thene dicka per fene dhe ka ra ne kundershtim me Kuranin ateher une kerkoj falje publikisht dhe terhiqem....

Ne kėtu polemizojmė pėr dukuritė shoqėrore, nuk japim ders smil4a8acf7ea6a39.gif smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 29.06.2010, 14:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (alvin @ 29.06.2010, 15:10)
Ne kėtu polemizojmė pėr dukuritė shoqėrore, nuk japim ders smil4a8acf7ea6a39.gif smil4a8acf7ea6a39.gif

ama Zoti nuk eshte dukuri shoqerore, .... thuaj mua me pelqen jo Zotit... smil4a8aceb829c5f.gif ....qe e ngatron UNIN me ZOTIN


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:18
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Foks_Ecc @ 29.06.2010, 15:11)
ama Zoti nuk eshte dukuri shoqerore, .... thuaj mua me pelqen jo Zotit...  smil4a8aceb829c5f.gif ....qe e ngatron UNIN me ZOTIN

Abe ska ē tė tė them unė ty kur ti percepton ndryshe nga unė.
Kot ėshtė tė polemizoj

P.s religjion,i pra besimi nė Zot poashtu ėshtė dukuri shoqėrore.
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e398ff7b.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga alvin nė 29.06.2010, 14:18


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 29.06.2010, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Po nese eshte dukuri shoqerore, pse thua qe nuk duhet ndikuar ne shoqeri per fene, po thua individualisht duhet lene njeriun Zot-njeri....

ti njeher thua e bardha eshte e bardhe, ne mbremje thua jo e bardha eshte e zeze, e neser ne mengjes thua jo as e bardha nuk eshte e bardh as e zeze e zeze...por eshte sharko...lene pash Zotin ske cka te diskutosh , Zoti shume qarte ka sqaruar ne Kuran, po ti nuk i besove Kuranit eshte debat tjeter....se ka prej atyne qe nje pjese e besojne dhe nje pjese nuk e besojne dhe kjo me eshte teme tjeter....


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:24
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Foks_Ecc @ 29.06.2010, 15:22)
Po nese eshte dukuri shoqerore, pse thua qe nuk duhet ndikuar ne shoqeri per fene, po thua individualisht duhet lene njeriun Zot-njeri....

ti njeher thua e bardha eshte e bardhe, ne mbremje thua jo e bardha eshte e zeze, e neser ne mengjes thua jo as e bardha nuk eshte e bardh as e zeze e zeze...por eshte sharko...lene pash Zotin ske cka te diskutosh , Zoti shume qarte ka sqaruar ne Kuran, po ti nuk i besove Kuranit eshte debat tjeter....se ka prej atyne qe nje pjese e besojne dhe nje pjese nuk e besojne dhe kjo me eshte teme tjeter....

Jo more mik, nuk them ashtu si je shprehur....
Ėshtė dukuri shoqėrore, por i takon rrafshit individual.
A vėrtet nuk e kupton apo don muhabet tė bojsh
smil4a8ad6df85dde.gif smil4a8ad6df85dde.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 29.06.2010, 14:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (alvin @ 29.06.2010, 15:24)
Jo more mik, nuk them ashtu si je shprehur....
Ėshtė dukuri shoqėrore, por i takon rrafshit individual.
A vėrtet nuk e kupton apo don muhabet tė bojsh
smil4a8ad6df85dde.gif smil4a8ad6df85dde.gif

Jo jo nuk eshte hera e pare qe bie ne kundershtim me veten, prandaj chil out...


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:34
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (Foks_Ecc @ 29.06.2010, 15:32)
Jo jo nuk eshte hera e pare qe bie ne kundershtim me veten, prandaj chil out...

I am pretty chill.
Askund nuk ke kundėrshtim...pėrpos ndoshta nė perceptimin tėnd.


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:40
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (AnAmIkA @ 29.06.2010, 15:06)
Shamijaaa definitivisht smil4a8acf686328f.gif smile5d98sd25s.gif smile52349823423jk.gif

Kjo foto qė e ke vendosur nė avatarin tėnd, nuk pėrgjigjet me shaminė smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
sumeja
Postuar nė: 29.06.2010, 14:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 333
Antari Nr: 22623
Bashkangjitur: 19.06.2009Pleqt perpara kan than qe ka me ardh nje koh e keqe (koha e qenit ) e nuk e kuptojshim se qka po dojn me than me ket fjal ,mirpo ja sot esht ajo koh kur vajza del ne rrug e zhveshur e lakuriqsuar e keshtu me radh, e nje shami ju bjen ne sy kur eshojn nje vajz te mbuluar e nuk ju bjen ne sy ajo e ghysumlakuriqsuar ngono fjalt e pleqve mos u habitni a .


----------------------------------------
Mbeshtetju All-llahut prite rezultatin.
PM
Top
US-Marines
Postuar nė: 29.06.2010, 14:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1032
Antari Nr: 17269
Bashkangjitur: 12.09.2008 Citim (sumeja @ 29.06.2010, 15:41)
Pleqt perpara kan than qe ka me ardh nje koh e keqe (koha e qenit ) e nuk e kuptojshim se qka po dojn me than me ket fjal ,mirpo ja sot esht ajo koh kur vajza del ne rrug e zhveshur e lakuriqsuar e keshtu me radh, e nje shami ju bjen ne sy kur eshojn nje vajz te mbuluar e nuk ju bjen ne sy ajo e ghysumlakuriqsuar ngono fjalt e pleqve mos u habitni a .

Ato pleqt shume paska ditur. Prandaj jemi ketu ku jemi. smil4a8aceb829c5f.gif


----------------------------------------
Feja e shqiptarit asht SHQIPTARIA!
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2010, 14:53
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (US-Marines @ 29.06.2010, 15:52)
Ato pleqt shume paska ditur. Prandaj jemi ketu ku jemi. smil4a8aceb829c5f.gif

Hahhahahhaahhah
legjendė je, na vizito mė shpesh miko
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
The_Light
Postuar nė: 29.06.2010, 14:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5780
Antari Nr: 14786
Bashkangjitur: 03.04.2008 Citim (US-Marines @ 29.06.2010, 15:52)
Ato pleqt shume paska ditur. Prandaj jemi ketu ku jemi. smil4a8aceb829c5f.gif

Burreria e pleqve te vjeter nuk krahasohet me burrerin e shitur te sodit. smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
نعم، انا أحب الله

*********
kumanovali- Barca's FAN
*********
PMUsers Website
Top
US-Marines
Postuar nė: 29.06.2010, 14:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1032
Antari Nr: 17269
Bashkangjitur: 12.09.2008 Citim (alvin @ 29.06.2010, 15:53)
Hahhahahhaahhah
legjendė je, na vizito mė shpesh miko
smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Patjeter smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Feja e shqiptarit asht SHQIPTARIA!
PM
Top
US-Marines
Postuar nė: 29.06.2010, 14:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1032
Antari Nr: 17269
Bashkangjitur: 12.09.2008 Citim (The_Light @ 29.06.2010, 15:55)
Burreria e pleqve te vjeter nuk krahasohet me burrerin e shitur te sodit. smil4a8acf7ea6a39.gif

Nuk e di per cfar burrerie e ki fjalen.

Prej pleqve keto fjale i kam degjuar:
Doli turku, hyri serbi.
Doli serbi, hyri itali.
Doli itali, hyri gjermani.
Doli gjermani, hyren bullgaret.
Dolen bullgaret, hyren sllavo-maqedont.

Ama burreri te fort kan pas, vec i kan prit dhe i kan percjell "mysafiret".

Haj me lule smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Feja e shqiptarit asht SHQIPTARIA!
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio