Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prishtina ben dhiker!
mbreti
Postuar nė: 19.06.2010, 17:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (Ermedin @ 19.06.2010, 18:29)
Se ke kuptuar postimin tim! E mos u prek
se nuk te kam ofendu, thjesht thash se me
fjalet e fjalorin tend bie ne sy te keq, nuk
thash se je si kjo marimanga serbe!

E kisha fjalen se si me i pjekur (mr.) duhet mos
biesh ndesh me fjalet dhe mos besh krahasime
te tilla, si mbulese - miniq! Edhe tjetra thashe qe
nese ti je kunder mbuleses dhe thua se prindi ka
zoterim mbi femijen dmth. nese vajza jote neser
e vendon shamine, t'i do ta mbizoterosh dhe do t'ia
ndalosh?! E sheh se bie ndesh me fjalet tua!?

Andej thua se je per te drejta, kendej thua se je
kunder!? S'di ēfare te them tash! E kuptove postimin?!

O Ermedin, njeriu shume qarte ka thene. Para moshes 18 vjecare, as njera as tjetra, pas moshes 18 vjecare, ēdo njera le te beje si te doje vet. Nuk e di pse eshte kaq veshtire per te kuptuar.


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Ermedin
Postuar nė: 19.06.2010, 17:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (mbreti @ 19.06.2010, 18:32)
O Ermedin, njeriu shume qarte ka thene. Para moshes 18 vjecare, as njera as tjetra, pas moshes 18 vjecare, ēdo njera le te beje si te doje vet. Nuk e di pse eshte kaq veshtire.

Ama ēka ka lidhje, se njeriu mund te marre vendime pas moshes
15 vjeēare, se nuk eshte e vogel, e mu e merrni tek ne se jane tup
fare ka mendja! Du te thom, nuk ka lidhje me moshen 18 vjeēare!

Djali 22 vjeēar ka dal perandor (osman), e ju thoni mbi 18 kokrra!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ermedin nė 19.06.2010, 17:52
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 19.06.2010, 18:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007 Citim (Foks_Ecc @ 19.06.2010, 17:39)
..a nese i djeg dikuj per serbine, le te shkojne te tre gishtet e tyre, jo nje gisht te muslimaneve...

i fort je....ama ne intelekt, s fizikisht shaum i dobet..hehhe


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
SpiderX
Postuar nė: 19.06.2010, 18:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 686
Antari Nr: 16764
Bashkangjitur: 10.08.2008Kqyrni qfare mendon shumica e popullsis se Kosoves ne lidhje me ket protest, ne lidhje me mjekrrat e talenacat.

lexoni komentet

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,25418

http://www.gazetaexpress.com/web/index.php...xo/32866/C4/C15


----------------------------------------
"Feja ėshtė kryevepra e artit tė stėrvitjes sė kafshėve, sepse stėrvit njeriun nė atė se ēfarė duhet tė mendojė." (Artur Shopenauer)
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 18:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Derisa Kosova eshte shtet Laik nuk ka te drejt te ndaloj mbajtjen e mbuleses nga Vajzat Muslimane neper shkolla
Ps.Ju qe mbaheni patriota tju tregoj dicka qe nuk e dini (ne 3 luftrat e fundit e zhvilluara nga Shqiptaret 90% e pjestarve te Uck-se kane qene Musliman qe skan mare poste pas luftes dhe 10 % e tjerve kane qene Karirista qe kane mare poste neper istitucione
Te krishteret dhe ata qe mbahen patriota dhe e quajn veten atesita skane mare pjese ne Luft
PM
Top
Strider
Postuar nė: 19.06.2010, 18:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9705
Antari Nr: 8466
Bashkangjitur: 16.07.2007 Citim (SpiderX @ 19.06.2010, 19:02)
Kqyrni qfare mendon shumica e popullsis se Kosoves ne lidhje me ket protest, ne lidhje me mjekrrat e talenacat.

lexoni komentet

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,25418

http://www.gazetaexpress.com/web/index.php...xo/32866/C4/C15

Ej nuk e paskam ditur se paska shum prej atyre Kosovareve qe sdin te mendojne! smil3dbd4d4e4c4f2.gif ..Ju ka mbulu Naiviteti juve,lidhje skeni se cka eshte Religjion,cka eshte Arabi,por sic lexova dikush ne Kosov hala se din se cka eshte Kosova!

Turp i shekullit!


----------------------------------------
Everyone wants to change the world,but nobody wants to change himself
PM
Top
amraa
Postuar nė: 19.06.2010, 18:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Nė pritje
Postime: 996
Antari Nr: 22084
Bashkangjitur: 27.04.2009Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtme
Elhamdulilah- Sa shume musliman- sa bukur doken te bashkuar...O Allah...kur i pash keshtu mu kenaq zemra...
E mendoja keshtu- gjithe keta njerez jane te rrethuar me melek-qe zbresin nga qielli per te kerkuar grupe njerez ku permendet emri i Allahut...edhe i gjeten keta njerez qe therisnin me te madhe emrin e Allahut xh.sh...i rrethuan me krahet e tyre deri ne qiell- dhe po zhvillonin nje bisede me Allahun...ku Allahu i pyet:

O Meleket e mi...si i gjetet roberit e mi?
Ata i pergjigjen: Duke te madheru Ty o Allah.
Allahu i pyet: A me kan pa ata Mua?
Pergjigjen meleket: JO O Allah!
Po sikur te me kishin pa?-Pyet Allahu xh.sh
Pergjigjen meleket: Do tu shtohej edhe me teper dashuria per Ty!
Allahu xh.sh pyet: Qka duan ata nga Une..?
Ata i pergjigjen: E Duan Xhennetin.
Thote Allahu: A e kan pa ata xhennetin?
Pergjigjen melekt: Jo O Allah nuk e kan pa!
Pyet Allahu xh.sh: Po sikur ta kishin pa?
Sikur ta kishin pa do te punonin edhe me shum per te hy atje!-thon meleket
Thote Allahu: e prej cka frikohen ata?
Prej xhehenemit- thone meleket
Allahu i pyet: A e kan pa ata xhehenemin?
Jo i thone meleket-nuk e kan pa
Allahu thot: po sikur ta kishin pa
Sikur ta kishin pa- Do te punonin vepra qe te largojne larg tij o Allah..!!
Thote Allahu xh,sh: JENI DESHMITAR O MELEKT E MI-SE TE GJITHE ATA NE ATE TUBIM I KAM FALUR!!!!
Nje nga meleket thote: O Allah ne mesin e tyre eshte filani- qe nuk ka ardh per hir Tendin, por veq per interesa te tij apo t kesaj bote...
Thote Allahu xh,sh: PER HIR TE TJEREVE E KAM FALUR EDHE ATE!!!Motrave qe u shkelet e drejta atje u them:
“Dhe duroni, pa dyshim, Allahu ėshtė mė durimtarėt” Enfalė, 46

E inshAllah Allahu ka per tu ndihmu atyre...!


----------------------------------------
“O Zot ashtu siē mė ke zbukuruar fizikisht,mė zbukuro moralisht.”
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 19.06.2010, 18:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010 Citim (SpiderX @ 19.06.2010, 19:02)
Kqyrni qfare mendon shumica
e popullsis se Kosoves ne lidhje me ket protest, ne lidhje me mjekrrat e talenacat.

Me njerezit qe as dine te shkruajne shqip e as kuptojne fjalet shqipe
moti dysh u kam dhene, ama edhe nuk du ta hapni shume ate goje se
u vjen era urea. Nuk din e as nuk dini vetem te flisni kot, as argumente
as fakte nuk kam pare prej jush deri me sot, vetem fjale si zeri i babirusit.

A don ndonje pese dinar ta blish nje akullore, se shume djale i mire qenke,
po ti plas nese dikush merr pare (?), e mos te vije inati se ty serbet ta kane
perdhunu nenen, ama kur kane kuptu se e ke nenen serbe, te kane dhene raki
te mos e marrish vesht ēka ka ndodh. Mesohu te pakten te shkrujsh shqip!

(Adminat nuk kane te drejte ta fshine kete, qofte se preket dikush, sepse ky
djalosh i felliqur ofendoi qe ne krye te temes. Verejtje dhe bllokim te llogarise lyp!)

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Ermedin nė 19.06.2010, 18:56
PM
Top
Princo
Postuar nė: 19.06.2010, 18:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (amraa @ 19.06.2010, 19:45)
Fotografi e jashtme

Fotografi e jashtmeMotrave qe u shkelet e drejta atje u them:
“Dhe duroni, pa dyshim, Allahu ėshtė  mė durimtarėt” Enfalė, 46

E inshAllah Allahu ka per tu ndihmu atyre...!

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

EDHE fitorja eshte shum afer inshallah.. smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif smil4a8acf686328f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Princo nė 19.06.2010, 18:56


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
packs
Postuar nė: 19.06.2010, 21:09
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Nuk me duket asgje kjo pune me e be shume te madhe e kam fjalen ne kontekstin se si kane dale te therrasin "Allahu ekber"..eshte e drejta e tyre dhe askush nuk duhet te ndihet i penguar me kete.
Sot kisha nje debat te gjate lidhur me kete ceshtje, personalisht e shoh si nje kerkese normale.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
RiZuAnA
Postuar nė: 19.06.2010, 21:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1178
Antari Nr: 24603
Bashkangjitur: 27.02.2010 Citim (SpiderX @ 19.06.2010, 19:02)
Kqyrni qfare mendon shumica e popullsis se Kosoves ne lidhje me ket protest, ne lidhje me mjekrrat e talenacat.

lexoni komentet

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,25418

http://www.gazetaexpress.com/web/index.php...xo/32866/C4/C15

Tani me jo vetem qe ke filluar te flasesh mbi dicka qe nuk di,por ke filluar edhe te besosh mbi dicka qe eshte jasht logjikes... smil4a8acf219332d.gif

Me vjen kec se ju si "person" i vetem bazoheni ne disa komente,ju nuk mbeshteteni ne ate se cfar e keni verejtur ju vet prej nje mendimi shum te thell ne konkludim me ardh si e vertet,por thjesht e ke besuar si e ke kuptuar ne momentin e dhene...
Jo gjithecka qe shkruhet nga njerzit qe i ka mbuluar plhuri i padituris eshte e vertet.
Shiko!Mendo!Dhe me ne fund kupto!
Jep vet komentin tene,mjaft dhe komente te huaja...


Mendo njeher! smil3dbd4e29bbcc7.gif
Te mundon shamija e mjekrra,te mundon fjala"All-llahu akbar''a nuk je ne dijeni se ajo qe te mundon eshte se nuk ke arritur asnjeher te kuptosh te verteten...


----------------------------------------
Homo locum orant,non hominem locus.
Omnis ars imitatio est naturae.
PM
Top
Omer_Baba
Postuar nė: 19.06.2010, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 478
Antari Nr: 24841
Bashkangjitur: 05.04.2010MashAllah..!-Po vijne dite te mira per muslimanet...
All-llahu Ekber


----------------------------------------
"Mos iu qas asaj per te cilen nuk ke njohuri,pse te degjuarit,te pamet dhe zemra,per te gjitha keto ka pergjegjesi" Kur'ani,17:36
PM
Top
Brando
Postuar nė: 19.06.2010, 23:30
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 47
Antari Nr: 21657
Bashkangjitur: 14.03.2009Eselamu alejkum fillimisht te gjithe forumisteve,
I lexova te gjitha postimet me kujdes dhe pash se te gjithe jane pro kesaj proteste, me perjashtim te njerit i cili shihet se ka mbet as ne tok e as ne qiell, por duhet te dim dicka se ne besimtaret nje gje e kemi te sigurt:Feja muslimane do triumfoje patjeter, dhe e padyshim besojme ne kete, dhe cka eshte me me rendesi ne edhe per kete jetojme, ndersa te tjeret fe duke e ditur se jan te humbur ne boten tjeter, mundohen ti shfrytezojne te mirat e kesaj bote pa marr parasysh cmimin qe do e paguajne.
Ne gje jam i sigurt se kjo proteste eshte nje gje qe do ta senzibilizoj shume ceshtjen ne fjale dhe patjeter se do triumfojme.
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 19.06.2010, 23:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009 Citim (SpiderX @ 19.06.2010, 19:02)
Kqyrni qfare mendon shumica e popullsis se Kosoves ne lidhje me ket protest, ne lidhje me mjekrrat e talenacat.

lexoni komentet

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,25418

http://www.gazetaexpress.com/web/index.php...xo/32866/C4/C15

na ha palla per disa komente, qe mund te shkruhen edhe nga adminat e faqes si dhe mund te selektohen cilat komente te publikohen e cilat jo

per mbeshtetje apo jo u dha sot nga 10.000 veta


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
wolfy
Postuar nė: 19.06.2010, 23:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2592
Antari Nr: 23701
Bashkangjitur: 12.11.2009 Citim (AeRtOn @ 19.06.2010, 19:01)
i fort je....ama ne intelekt, s fizikisht shaum i dobet..hehhe

rej rahat... e ka shpejnen e fort smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
-= ULTRAS =-

Proud to be BALLIST !
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio