Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nė Kodrėn e Diellit hapet libri i zisė pėr Bekim F
elmir
Postuar nė: 19.06.2010, 17:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 361
Antari Nr: 92
Bashkangjitur: 15.01.2005http://alsat-m.tv/index.php?news=41202

Aktori i madh shqiptarė, Bekim Fehmiu qė vdiq tragjikisht mė 15 qershor nė Beograd vazhdon tė kujtohet nė edhe Maqedoni. Nė Kodėr tė diellit, nė Tetovė ėshtė hapur libri i zisė ku personalitete tė ndryshme tė artit shqiptar evokuan kujtimet pėr Bekim Fehmiun duke e krahasuar atė me aktorėt e mėdhenj botėror siē ishte edhe i madhi Alekandar Moisiu.“Me shumė dhimbje pranuam lajmin e vdekjes sė aktorit tė madh Bekim Fehmiut , ikonės sė interpretimit, veprimtarit i cili pėr pos Ballkanit kaloi nė Evropė dhe Amerikė. E njoha qė nga viti i tretė i studimeve tė mia nė Prishtinė, ishte udhėrrėfyes imi dhe i shumė aktorėve qė do pasojnė nė tė ardhmen. Mbetet njė legjendė e artit tė interpretimit. Pas Aleksandėr Mojsiut ky vulos artin shqiptarė, artistin i cili me shumė potencial dhe invencion krijues shpėrtheu nėpėr tė gjitha vendet e botės ishte dhe do mbetet krenaria jonė”, deklaroi Senad Abduli, profesor universitar. Pėr nder tė aktorit tė madh shqiptar, Bekim Femiut, dy artistėt e Teatrit tė Tetovės, dy ditė para pėrfundimit tė kolonisė ballkanike nė Kodėr tė diellit, kanė realizuar pėr pjesėmarrėsit monodramėn ‘O Jetė’, tė autorit Josip Pejakoviq. “Ne menduam qė kėtė shfaqje t’ia dedikojmė pikėrisht Bekim Femiut njė kolosi tė artit skenik dhe filmik, njė aktor qė trasoi rrugėn pėr tė gjithė aktorėt tjerė shqiptarė qė do pasojnė pas tij. Vetėm ngelet qė tė shkojmė pas rrugės sė tij dhe tė shpresojmė qė do arrijmė njė pėrqindėshin e famės qė pati ai ”, tha Elmir Sejfullai, aktor. Homazhe pėr nder tė Bekim Fehmiut janė organizuar nė Prishtinė dhe Beograd. Pas kremimit tė trupit qė ishte edhe amaneti i fundi tė aktorit tė ndjerė, urna me hirin e tij do tė hidhet nė Lumėbardhin e Prizrenit.

Bashkim Sulejmani


----------------------------------------
ONLY IN AMERICA[B][SIZE=7]
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
FatiS
Postuar nė: 19.06.2010, 19:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010A thu pse bash ne kodren e diellit me u hap libri i zise ?????????
Apo e kan dit se edhe ashtu nuk shkon me dhon potpis askush e me kete te kenje nje sebep!!! Paska qen i madh i madh smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4ddd6835f.gif smil3dbd4daabd491.gif
PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 19.06.2010, 19:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8123
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008a dasht ne tetove te hape libri i zi per beskim femiu jo koder te dielit


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 19:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Bekim Femiu beri vetvrasje dhe tha ti digjet trupi te behet hi (mallkuar qoft ka lloj lloj idiota)
A marto me Serbe ka jeto ne serbi (djali kuckes)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio