Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> What ?! Unbelieveable !
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 18:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008 Citim (FatiS @ 19.06.2010, 19:35)
mos breee me i besu gjarperive e hardhucave i bjen.! Po keto takanareceni kombetar shqipfoles pse nuk thuen direkt me u kthy ne krishterizem po ibien per okolla

Oj ti a do flasesh se nuk te pres ty gjith diten ne internet se kam pune me te mencura (a deshe edhe ti te thash dicka)
Te pyeta cka simbolizon feja per ty?
Nese nuk e di dhe je injorant meri nja 10 dele dhe dil ne bjeshk mos me ben thirje injorantesh (trap)
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 19.06.2010, 18:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010I lus adminat qe ta korigjojn kete me inicialet NN se me duket mbrom paska fjet pa ēorapa ene paska haru me siguri ta mer terapin ditore !! urgjenca ju lutem
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 19:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008 Citim (FatiS @ 19.06.2010, 19:51)
I lus adminat qe ta korigjojn kete me inicialet NN se me duket mbrom paska fjet pa ēorapa ene paska haru me siguri ta mer terapin ditore !! urgjenca ju lutem

Perpara se te meresh me mua meru me fjalet tua
Edin ti sa merzitem une se cka i lutesh stafit ti (kerkove fakte per bisede),deshe te flasesh per Fene me fakte dhe nuk tregon cka eshte Feja per ty sepse aq din vazhdoj tet them (trap) sepse i tille je zdin azgje dhe flet gjithcka
Jam tha musliman por dua ta ndroj fene (p***a ni her po cfar muslimani je more trap ti)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 19.06.2010, 19:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Ne kete forum po u shaj Zoti dhe Muhammedi.a.s eshte mendim i lire, po shkrujte dicka kunder Skenderbetu je tradhtar, a per shqiptaret 10 denar nuk ka dhen....pra , ka mar, se edhe nje web faqe eshte biznes...ok sidoqofte, ksenofobia eshte liri e mendimit, kurse mendimi ndryshe per nenen terezen apo skenderbeun eshte tradhti....


tani pak per temen. Nese islami eshte perhap me dhune pse gjitheher ne histori jane dhunuar muslimanet....Camet kush i beni masakra, shqipetaret e kosoves, bosnjaket, irakianet , afganistanezet, cecenet, alegjerianet etj ( keto jane per shekullin 20 dhe fillimit te 21 ).....

Propagandat katoliko centriste - mediatike jane ne ritje tek shqipetaret te cilet ne emer te kombit punojne per papen dhe kerkojne konvertimet politike te behen,pra keto jane qe ja puthin papes....doren normal...

ja shqipetaret jane mes kesaj udhe....

Udhėzona (pėrforcona) nė rrugėn e drejtė!
Nė rrugėn e atyre, tė cilėt i begatove me tė mira, jo nė tė atyre qė kundėr veti tėrhoqėn hidhėrimin ( te krishteret ) ( El Fatiha, 6, 7 )

Me veprat qe jane duke bere shqipetaret nuk eshte cudi qe Allahu do largoje meshiren e vet per udhezim ne rrugen e drejte, te atyre qe i begaton, dhe do ti len ne udhen e atyre qe e kerkuan hidherimin per veten e tyre...


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 19.06.2010, 19:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010 Citim (Nik_Name @ 19.06.2010, 20:10)
Perpara se te meresh me mua meru me fjalet tua
Edin ti sa merzitem une se cka i lutesh stafit ti (kerkove fakte per bisede),deshe te flasesh per Fene me fakte dhe nuk tregon cka eshte Feja per ty sepse aq din vazhdoj tet them (trap) sepse i tille je zdin azgje dhe flet gjithcka
Jam tha musliman por dua ta ndroj fene (p***a ni her po cfar muslimani je more trap ti)

jo po tregom cfar muslimani je ti qe shahesh se pari
PM
Top
Ermedin
Postuar nė: 19.06.2010, 19:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4878
Antari Nr: 24396
Bashkangjitur: 25.01.2010Edhe jehudet, mos i harro (ata qe terhoqen hidherimin ndaj vetes)!

E thashe ne nje teme tjeter, se nese njerezit e vendeve te pushtuara do
ta kishin pranuar fene me dhune, si eshte e mundur qe vetem shqiptaret
ta kene pranuar fene me dhune, kur bullgaret, greket, serbet, etj... jane
me teper krishtere ne numer sesa muslimane. Si mundet vetem shqiptaret
ta kene pranuar me dhune?! Nje shpifje, e jo fakt! Thenie te te shqipfolesve!

FatiS, ti e ke me vend. Pra te adhurosh kryqin eshte njejte si me adhuru gjarperin!
Ma mire u kisha thone si ai imami, qe gomari ka qene komoditet dhe lehtesim per
Jezusin, pra adhurojeni gomarin, se kryqi eshte bere shkak i vdekjes se tij (?!).
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 19:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008Po si te kem pune me njerez trapa si ti normal qe do shaj se ate don ti
Te pyeta cka simbolizon feja per ty qe ben thirje ta ndrojm fene, ti nuk ke pergjigje cka ti them nje hajvani si ti qe vec deshiron te flet dicka e nuk thot asgje (shum i mire jam me muslimanet por jo me ty qe trashigon nje fe nga prindi dhe nuk ja di vleren asaj qe trashogon), me nje fjal te quajta trap dhe pres te pajtohesh me menimin tim dhe te thash se e kam thene te verteten per ty
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 19.06.2010, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010Se pari jam musliman..... E dyta ate postim e bona me qelim sa per ti mat qendrimet e disa shqiptaromedhenjve ne kete forum, nese te kan ra ne sy postimet e mija me perpara do ta shofesh me mir se a jam musliman a jo! Te keshilloj si abi mo hito me te shame ti ftojsh njerezit per debat smil3dbd4e398ff7b.gif! Skije faj se kete menyre te sjelljes e kam me shum se gjysma e forumistave qe veten e thirin musliman. Ni sugjerim per ne fund, si model te nje muslimani ne kete forum e ke Foks_ECC. Shtej bjeri ni krug ka xhamoja ene fale akshumin, zoti kabull
PM
Top
Nik_Name
Postuar nė: 19.06.2010, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 400
Antari Nr: 17503
Bashkangjitur: 24.09.2008 Citim (FatiS @ 19.06.2010, 18:45)
Haj mlidhena ni grup ene e ndrojm fene kthehena ne fene e te pareve. Une per vete jam gati, po shife bre cka paskan bo keto otomanet! Fillojm numerimin qe nga une 1, dhe pasi qe te bohena nje nr i konsiferushem shkojm ne Kish

Fatis te kam cituar shkrimin e pare qe ke shkrujt lexo se pari shkrimin tend pastaj jep ideja

Nese ti e lidh fene Islame si te imponuar ateher ajo eshte ceshjta yte,e nese mendon se Otomanet u kane bere dem Shqiptarve un po te them se demin Shqiptaret e kane lypur vet (sepse jane manipoluar nga forcat e tjera me qellim qe mos perhapet Islami)

Une per vete po te isha Katolik do isha bere Musliman edhe fajet per vrasjen e Shqiptarve nga Otomanet mendoj se i ka pasur Skenderbeu
PM
Top
pato
Postuar nė: 19.06.2010, 22:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 287
Antari Nr: 20411
Bashkangjitur: 05.02.2009A hala ka dikush qe i jete meraku te bythpalamit a?
PM
Top
wolfy
Postuar nė: 19.06.2010, 23:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2592
Antari Nr: 23701
Bashkangjitur: 12.11.2009 Citim (FatiS @ 19.06.2010, 19:15)
Po e perseris a ka ndonje Shqipetar me fee muslimane qe don te me bashkangjitet per me e ndru feen? Nese ka pse jan te ketij mendimi e nese jo le te paraqesin mendimet dhe argumentet, une me duket se shqip jom tu fol!!

ti ske qen asnjeher musliman, qe te konvertosh prej islami ne krishterizem..


----------------------------------------
-= ULTRAS =-

Proud to be BALLIST !
PM
Top
Dashi-25
Postuar nė: 20.06.2010, 02:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 499
Antari Nr: 4025
Bashkangjitur: 14.11.2006haa haa ee pato leje me kaq se masanej bahet ma keq acarohen punt a hahaha........
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 20.06.2010, 03:58
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Foks_Ecc @ 19.06.2010, 22:40)
Ne kete forum po u shaj Zoti dhe Muhammedi.a.s eshte mendim i lire, po shkrujte dicka kunder Skenderbetu je tradhtar, a per shqiptaret 10 denar nuk ka dhen....pra , ka mar, se edhe nje web faqe eshte biznes...ok sidoqofte, ksenofobia eshte liri e mendimit, kurse mendimi ndryshe per nenen terezen apo skenderbeun eshte tradhti....

Foks
Alija Izetbegoviq ka qene njeri i mencur dhe burre i matur, dhe perpara se te fliste eshte menduar gjate qe mos ia fuse kot. S'e shkon hiq ai avatar. Me mire vendose nje gjel (si une).

Nuk e di kur do mbusheni me mend ju e te kuptoni qe ISLAMI dhe ARABET nuk jane e njejta gje. Nese ty te pengon qe dikush po shan Arabet dhe automatikisht mendon qe ka ofenduar myslimanet - zoteri, me vjen keq por duhet te ndash shapin nga sheqeri.

Nese dikush ka ofenduar ose share Islamin dhe profetet - ata kane marre trajtimin e duhur.

Foks
Kur jeni regjistruar ne kete forum, keni pranuar Rregulloren e ketij forumi, ku (doni apo s'doni JU) ndalohet pergojimi apo ofendimi i figurave kombetare shqiptare, edhe ate rreptesisht.

Tani, mos e ofendo Izetbegoviqin - o behu si ai, ose vendos ndonje avatar tjeter, te ndonje personi qe s'mendon cfare flet...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 20.06.2010, 04:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (Cusack @ 20.06.2010, 04:58)
Foks
Alija Izetbegoviq ka qene njeri i mencur dhe burre i matur, dhe perpara se te fliste eshte menduar gjate qe mos ia fuse kot. S'e shkon hiq ai avatar. Me mire vendose nje gjel (si une).

Nuk e di kur do mbusheni me mend ju e te kuptoni qe ISLAMI dhe ARABET nuk jane e njejta gje. Nese ty te pengon qe dikush po shan Arabet dhe automatikisht mendon qe ka ofenduar myslimanet - zoteri, me vjen keq por duhet te ndash shapin nga sheqeri.

Nese dikush ka ofenduar ose share Islamin dhe profetet - ata kane marre trajtimin e duhur.

Foks
Kur jeni regjistruar ne kete forum, keni pranuar Rregulloren e ketij forumi, ku (doni apo s'doni JU) ndalohet pergojimi apo ofendimi i figurave kombetare shqiptare, edhe ate rreptesisht.

Tani, mos e ofendo Izetbegoviqin - o behu si ai, ose vendos ndonje avatar tjeter, te ndonje personi qe s'mendon cfare flet...

A bash done me ti nxjer faktet qe ne kete forum Zoti eshte quajtur cirkus qe luan me njerezit dhe ajo teme eshte trajtuar disa faqe askush nuk ka reagua....?

Zoti nuk eshte arab...a ?

Apo bash po don te nxjer qe Muhamedi.a.s eshte ofenduar direkt nga forumistet eshte quajtur pedofil dhe aspak nuk eshte korigjuar ?


Cka ka ketu me arabet ? ku kam permende Arab....


Tani kush flet qorazi ?

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 20.06.2010, 04:07


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 20.06.2010, 04:11
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Foks
Edhe sorrat e shohin qe sapo te permenden per te keq arabet, ju (disa) kerceni sikur u eshte share nena e baba. E di qe (disa nga) ju i konsideroni per vellezer, por s'kemi c'te bejme.

Nuk do e mohoj qe ka dhe raste te tilla ofendimesh ndaj fese apo Zotit te cilat nuk jane kapur nga administratoret dhe per pasoje kane ngelur pa u sanksionuar, por menyra si i pergjithesoni gjerat me ben te kuptoj qe e keni me shume per Arabet se sa per ndonje gje tjeter...


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio