Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Punesimet ne USHT, Ndrimet
Strugani
Postuar nė: 05.10.2006, 23:44
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Me intereson te di se si vete puna ne lidhje me punesimet ne USHT.
A ka ndryshime ne kuadrin arsimor a jo dhe nese ka ne cilin dege/fakultet dhe kush.

Do kish qene mire ti analizojme keto ndryshime dhe si ndo ndikojne ne permiresimin/cregullimin e punes se USHT. A jane ato ndryshime partiake apo profesionale? A jane te arsyeshme a jo?

Ju faleminderit
Strugani
PM
Top
r.mislimi
Postuar nė: 06.10.2006, 21:14
Quote Post


studentet.info
*****

Posti: Admin
Postime: 3277
Antari Nr: 2
Bashkangjitur: 25.11.2004Momentalisht nuk ka asnje ndryshim ne punsime ne USHT. Ende nuk ka as konkurse per Asistenet apo Profesor besoj se se shpejti do te dal Konkursi te shohem se cka do te ndryshoj.

Ne fillim mendoj personalisht se do te ndryshohet Rektori dhe me pastaj klani i tij e me vone do te kete tek profesoret jo adekuat si mesimdhenes.

Une deshiroj te kete ndryshime sidomos tek Profesoret te cilet nuk e meritojn te jene ne ate Institucion duhet te klasifikohen dhe te meret kjo ceshtje serioze sepse te risesh trurrin shqiptar me nje mosprofesionalizem eshte nje deshtim katastrofal per kombin tone.
Shpresoje te kete reforma ne kete drjetim.----------------------------------------
www.studentet.info
PMUsers Website
Top
Uskana2006
Postuar nė: 06.10.2006, 21:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006Nderrimet nuk duhet te behen ne baza partiake por te kete nje seleksionim te mirefillte dhe kritere te pranimit te mesimdhenesve me pregatitje sa me adekuate, per nje arsimim te larte sa me cilesore.
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 06.10.2006, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Prej ketije viti shkollore eshte hapur drejtimi i INXHINJERISE EKOLOGJIKE, me intereson plan programi mesimore.
Ne rast se dikush e ka ju lutem e publikoni.
Falemenderit.
PM
Top
Strugani
Postuar nė: 07.10.2006, 14:26
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 25
Antari Nr: 1122
Bashkangjitur: 09.05.2006Filluane spastrimet ne USHT- Rektor i ri eshte Dr. Sadi Bexheti.

Me intereson te di se kush eshte Dr. Bexhet, prej ku eshte dhe ku ka dhene mesim deri tani.

Le ti urojme pune te mbare ne ngritjen e nivelit ne USHT. Deshiroj ky te jete nje hap i mbare ne spastrimin e USHT nga elementet negative qe kane mbajtur kete universitet peng gjithe kete kohe.

Urime Dr. Bexheti dhe dijeni se presim rezultate konkrete ne kete drejtim. Ju lutemi veshtroni se kush punon ne kete institucion mbare kombetar dhe si ka ardhur ne kete pozite.
PM
Top
nirvana
Postuar nė: 08.10.2006, 21:49
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3208
Bashkangjitur: 08.10.2006sa i pwrket punwsimeve,duhet bazuar nw aftwsitw profesionale tw kandidatwve -gjw qw nuk e mori parasysh senati i mwparshwm i universitetit ,ku kushtet qw duhej ti plotwsoj njw profesor ose njw asistent ishin lidhja farefisnore,shoqwrore,partiake me Ali Ametin dhe hordhinw e tij primitive,dhe disa kushte tjera dytwsore . . P.SH. nw fakultetin e muzikws nw ut, ku e dijmw qw aty egziston vetwm drejtimi teorik- pedagogjik,si mwsimdhwnws janw persona qw kanw tw kryer drejtime qw nuk kanw tw bwjnw me drejtimin e lartwpwrmendur - "solo kwngwtarja e dwshtuar" ose "violisti i njohur" -tw cilwve me cdo kusht u wshtw mundwsuar plotwsimi i orwve duke shpikur lwndw tw reja gjoja "zgjedhore".Nw njw institucion serioz dhe tw shenjtw sic wshtw universiteti shtetwror wshtw turp kombwtar tw ndodhin dukuri dhe favore tw kwtilla.kjo gjw wshtw njw dukuri qw e con arsimin shqip nw njw dekadencw dhe nw investim tw gabuar pwr gjeneratat e reja.kwto lwshime pra mund ti gwlltitw vetwm hordhia e lartwpwrmendur qw nuk ka kuptim pwr gjwrat dhe aq mw pak pwr artin muzikor.Besojmw qw njw ditw vlera dhe kualiteti do tw vijw nw shprehje . . .
PM
Top
Uskana2006
Postuar nė: 08.10.2006, 22:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Te shpresojme se te gjithe keto nderrime kadrovike do te kryhen sa me shpejt dhe PDSH nuk do ta perserisi gabimin e partise se meperparshme dhe ky proēes nuk do te reflektohet negatiovisht ne proēesin mesimore.
PM
Top
studentejuridiku
Postuar nė: 19.10.2006, 07:41
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006a ka ndonje vend pune per sapo te diplomuarit?
PM
Top
Babadimri
Postuar nė: 25.12.2006, 13:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 77
Antari Nr: 4859
Bashkangjitur: 24.12.2006Pajtohem strugani me ty duhet pastrime ata qe jane per mesues le te shkojne ne shkolla fillore ata qe jane per pune ne shkolla te emsme atje e ketu le te na vijne akademike qe ia vlen te na edukojne brezat e ardhshme
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio