Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Cila Organizatė Studentore do tė fitojė nė USHT, Cila Organizatė Studentore do tė fitoj.
 
Cila Organizatė Studentore do tė fitoj zgjedhjetė nė USHT-nė
UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ "USSH" [ 13 ]  [35.14%]
UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ MAQEDONI "USSHM" [ 9 ]  [24.32%]
UNIONI I STUDENTĖVE NĖ USHT "USUSHT" [ 14 ]  [37.84%]
Gjitėsejt vota: 37
Mysafirėt nuk kanė tė drejtė votimi 
andy
Postuar nė 19.10.2006, 23:47
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005e Njomza_22 tash ke fol si burrat vetem se je femer. Po ne edhe ashtu nuk fitojm kurgjo, po as qe kena fitu. Po ata si do zgjidhen do i ken punet e veta ma mir me profesoret. Asgje nuk do ndryshoj.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
transparenti21
Postuar nė 20.10.2006, 10:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 208
Antari Nr: 3446
Bashkangjitur: 19.10.2006mendoj se do te fitoj USUSHT sepse aty ka njerez me potencial te plotete cillet dine te udheheqin...
pa emocione duhet te pranuar se studentet me te dobet qe nuk kan mundur te inkuadrohen ne kete organizate per shkak te dobsive te veta kane ber organizata tjera...
mendoni mire njerez, kjo nuk eshte loje prandaj merni punet mė me gjakftohtesi...

PM
Top
xheza007
Postuar nė 20.10.2006, 11:26
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3457
Bashkangjitur: 20.10.2006Besoj se do te fitoj USUSHT-ja dhe me te drejte pasi ai eshte unioni i vetem qe ne e shohim perfaqesimin tek ta pasi ato kan zgjedh te gjith antaret nga te gjith fakultetet katedrat dhe vitet perkatese dhe te gjith te zgjedhurit jan student te dalluar dhe te zgjedhur nga grupet e tyre . smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 20.10.2006, 19:15
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Njomza mir e ke thane

Lideri dhe Xheza

kete USUSHT qe eshte duke e udhehequr "Arsim Ademi" (Nexh Beadini me kompani) nuk e ka votu askush dhe nuk e ka zgjedhe askush, i di shum mire se si kane shkuar punet pasiqe dikur isha pergjegjes i grupit tim te studimit dhe i kam pare nga afer keto gjera, se sa jane te sukseshem edhe kete e di, se sa i kane mbrojt studentet edhe kete e di kur ata pranuan 1500 euro per studentet shqiptare jasht kufijve te FYROM-it, dhe derisa ne krye e te saj eshte Arsim Ademi djali i flliqsires Naser Ademi, atehere kjo tregon me qarte se si eshte dhe sa ka punuar USUSHT....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė 22.10.2006, 13:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Lirim Arsim Ademi djali i flliqsires Naser Ademi, atehere kjo tregon me qarte se si eshte dhe sa ka punuar USUSHT.... Flliqesire ose jo ti nuk ke te drejte ti shprehesh ashtu askujt. se pari eshte krijes e Zotit dhe ti nuk ke te drejte te emertosh diken vetem pse ashtu ty t`u kujtu. eshte si eshte eshte per veti. mos u shpreh ashtu sepse neser ti mund te mesohesh me keto terma nga dikush tjeter......eshte nje verejtje personale sepse ti shpesh hiqesh si i "edukuar" tani po bije ne nivel jo te lakmueshem.


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė 22.10.2006, 15:06
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006delicious

un jam ky qe jam dhe kam plotesisht te drejte kur them keshtu per Naser Ademin bile keto gjera ia kam plas ne fytyre vet Arsimit dhe te tjereve qe jane ne USUSHT.....un nuk po hiqem si i "edukuar" por deri tash sa kam shkruar jam munduar te jeme sa me i realt dhe me i qart e shpresoj qe ta kisha aritur kete gje....ndersa te bindjet politike jam mundu te tregohem me asnjenes por kam dhe une nje ideologji timen kuptohet...


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
transparenti21
Postuar nė 24.10.2006, 12:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 208
Antari Nr: 3446
Bashkangjitur: 19.10.2006Lirim une nuk te njoh por sa e dij ne kete universitet me shume ka student te Maqedonise se sa jo shtetas te RM-se a une kap pas te inkuadruar shokun tim me te ngusht Buran Sulejmanin ndoshta ty e njeh, dha sipas ty vetem ai ka qene i brengosur per participimin e studenteve te RM-se per te cilet ty nuk tka interesuandaj te them me plot mirekuptim se ka nevoj opinioni te dije se ti nuk i mborn interesat e shumices por te pakices dhe duhet ta theksojsh kete...
Une nuk dua ti anashkalojm vllezrit tone shqiptare por mund te them se ajo qe ka ndodh besoj se do te regullohet shume shpejt kur eshte fjala per 1500 euro..
Me mire heshte se te thiresh ne dicka te pavertet...
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 24.10.2006, 17:12
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Transparenti

Me vjen shum keq qe po humb kohe me te repliku sepse nuk e meriton as edhe me te repliku e me te kundershtu....po i them keto fjale sepse se pari sipas asaj qe ke shkru dhe persa kuptuj un, ti e quan nje prishtinas, decanas, preshevar, tiranas etj etj...., pakice dhe ky eshte ai budallalleku me i madh qe ti e ben dhe shume te tjere e bejne....eshte turp te konsiderohet nje shqiptare pakice kudoqofshim.....nese politika e ben nje gje te tille atehere ne nuk duhet ta bejme.......nese e ke fjalen per Burhanin qe u caktua si mbrojtes i studenteve ne Senat atehere po t'i them dhe ca fjale per te sepse e njoh mire dhe me njeh mire.....Burhani ishte nje nga ata studente qe bashk me disa te tjere te atij kuvendi i ftova qe te bejme nje grushtet brenda USUSHT dhe pasi un i thashe shume gjera atyre dhe pasiqe ata e dinin se USUSHT eshte ne kontrolle te rektoratit dhe pasiqe e dijne fare mir se kush ishte ne udheheqesi, Burhani dhe te tjeret u treguan te dobet, frikacak dhe heshten serish.....Burhani me pas u tregua mjaft njeri cinik, njeri perbuzes dhe perqeshes....po i them keto fjale sepse kur un isha ne USSHM dhe kur Ne beme kerkese per takim me USUSHT zotnia serish me perqeshje e mori punen tone dhe vazhdoi te heshte per te gjitha ata gjera te padrejta qe i dinte dhe i din dhe serish vazhdon te heshte.....ne njefar ekipi qe u caktua per 1500 euro ku mirte pjese Burhani dy vajza(besoj nuk ka nevoje qe te perfolen emrat e te dyjave), Afrim Bytyqi dhe un qe i kam shoqeruar edhepse nuk isha pjese e ekipit te caktuar nga USUSHT, po te them qe serish punen me te madhe e beri ne kete rast Afrimi dhe studentet e jo Burhani...bile per kete ekip kam qene i propozuar qe edhe une te mar pjese por Arsim Ademi kundershtoi.....dhe ky ekip qe u formua ishte sa per sy e faqe te thuhet ja kinse USUSHT po interesohet per studente.....

besoj me kuptove ti dhe te tjeret....


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
transparenti21
Postuar nė 24.10.2006, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 208
Antari Nr: 3446
Bashkangjitur: 19.10.2006lirim po e trepron me kto komente qe po e ben, nje njeri qe meret me studime nuk duhet te bej komente ne kete menyre me ofendu personat pa mare parasysh se kush eshte ai ose ajo, kete ta them pa pretendimi po thjesht ndjej obligim moral njerzor ma ta thene kte...
dhe ty ku ta dij se kush je, pasi meresh me njerez te kqij (si thua ty )ateher edhe ty duhet me qen si to...
mendo ma shendosh heren tjeter te lutem...
PM
Top
fotoni
Postuar nė 25.10.2006, 09:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 144
Antari Nr: 350
Bashkangjitur: 26.06.2005Unionet e studenteve tanime, gati ne te gjitha trojet shqiptare kane krijuar imazhin e tyre negativ ne raport me realizimin e interesave te studenteve. Keta unione jane bere sinonim i interesave te ngushta dhe kryesisht perbehen nga studente te deshtuar (fatkeqesisht). Kur shiten si te 'forte', jane partiak. kur shiten se jane aktiv, organizojne party. Kur shiten religjioze, bejne skandele, etj.
PMMSN
Top
shkenca230
Postuar nė 27.10.2006, 12:03
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3622
Bashkangjitur: 27.10.2006vetem perpara USUSHT...
keni ber shume por kure nuk eshte mjaft...
keni perkrahjen e te gjitheve me te mireve e te dobtit le te krijojn organizata...
PM
Top
BOSSI
Postuar nė 27.10.2006, 14:55
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 1
Antari Nr: 3626
Bashkangjitur: 27.10.2006o lirim shabani, po ta shkruj emrin se du vertet tet mbushi me mend njiher e prgjithmon...
e dij retoriken shterpe tende patriotike qe cdoher ka pas tendenca personale e kerksh nuk ta ka vu veshin...
e dij mire kush jane ata qe kane bere thirje per takim, sepse buronin e njoh mire dhe ate femren edhe me mire, prandaj mos me shtyn llugave se do te behesh pishman pse ije tuj hi ne kto pune...
e dij edhe treadhetin tende qe ja punove petritit e afrimi bytyqit prej USSH kalove ne USSHM vetem per interesat e tu matriale...
urdhero e shpalosi faktet mundi me te repliku sa te dush ...
PM
Top
transparenti21
Postuar nė 27.10.2006, 15:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 208
Antari Nr: 3446
Bashkangjitur: 19.10.2006Lirim

tu fajk llaulla o njeri qe nuk ke ma cfar te meresh...
e takova buranin dhe i tregova per gjith kete e ai nuk donte te meret me kete pune se vertet eshte shume i angazhum me pune tjera qe per ty jane ndoshta pa vlere se nuk ke kuptim per vleren dhe anti vleren...
ty a nuk din te lexojsh a ashtu shtiresh si je msu.
kure behet fjale per participimin shuma qe donte te fitonte rektorati ne ate kohe nga studentet jo shtetas te RM, ne krahasim me studentet shtetas te RM ka qen shume e vogel, dhe ne kete rast ata meren si pakice, ti leme ato pakicat tua...
ta them me plot pergjegjesi se ty atekoh u ke shku mbrapa buranit e afrimit e ata nuk kan dite se cfar tet bejn e kurxho nuk ke kry, cdoher kur ke fol per patriotizem ke qen i ndalum prej cdokuj se e ke tepru te kujtohet ndoshta...
nese e quan cinik, frikacak buranin ty je fare i pa vler se une ju njoh shume mire te dyve...
ty je ai qe njeher ishe shok me petritin e pastaj kundershtar, afrimin mos e permend se ai ka fjale edhe me te kqija per ty...
ty je njeri qe nuk je student e miresh me organizata studentore dmth nuk ke me cfar te meresh, meru me ndertimtari se ndoshta vetem ajo te shkon...
shtroj gjitha ketu se ke matrial sa te dush...


PM
Top
LirimShabani
Postuar nė 27.10.2006, 17:03
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006Bossi Transpareniti

Se pari do te ishte mir qe te flisni haptaz dhe pa dorza e pa maska ashtu sic flas un.....un nuk pi cigare dhe ska pse te me fiket llulla....Petrit Nimain nuk e tradhtoi askush por ai i tradhtoi te tjeret dhe kete gje e din ai mjaft mir kur nga un u kerkuan te behen disa pune per njerez te partive politike qe un nuk e pranova.....keni permendur patriotizmin.....un nuk mund te hesht para padrejtesive dhe nese un them qe ne si shqiptar jemi te rroberuar kjo nuk do te thote patriotizem...nese un them qe Kosova duhet me u ba bashk me Shqiperi as kjo nuk eshte patriotizem....nese un them qe Maqedonia asht nje shtet artificial qe eshte ndertu mbi kuriz te shqiptarve as kjo nuk eshte patriotizem se e vertete eshte shume....e per Afrimin skeni cka me me tregu se e njoh dhe ai me njeh dhe e din ai se kush jam dhe nese ai flet dicka keq per mua ai le te flet se askush nuk ja ndalon por nese ai ka ndergjegje dije qe kurr sdo te flet e nese un i kam ba dicka te keqe atij lirisht mundet me fol dhe ta bene publike....e njejta vlen edhe per burhanin...bile shko e pyete masi po e ke shok, pyete se kush e perkrahu qe ai te behet perfaqesues i studenteve kur u votua, pyete se kush ishte ai qe kundershtoi Arsimin dhe do far njoftimesh te rektorit pa vul e pa nenshkrim...pyete se kush kontaktonte me te tjeret qe te perkrahet burhani per anetar i senatit......per mua nje gje asht me rendesi qe nuk i kam be keq askujt, jam mundu t'i bej mir secilit qe kam patur mundesi.....se a merem un me ndertimtari apo jo eshte puna ime sepse un duhet te fitoj kafshaten e gojes por nuk jam si te tjeret qe ēiren pas partive politike....dhe per fund eshte keq kur mendon se dikush asht i mir e ai te zhgenjen....inshalla nuk do te ju ndodh juve te dyve keshtu si me ndodhi mua me Burhanin, Petritin, Gadafin, Afrimin....

Suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
transparenti21
Postuar nė 28.10.2006, 11:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 208
Antari Nr: 3446
Bashkangjitur: 19.10.2006nese te gjith per ty jane te kqij ateher te them me siguri te plote se ke problem me veteveten...
nuk ke qen anetare i kuvendit per me lobu per buranin, por ty ke pas qejf me u perzi kto pune...
edhe nje gje dije, ty nuk ek te drejt te meresh me organizata studentore se nuk je student, meru nese jo me ndertimtari me dicka tjeter se nuk te ngjan me...
une per shkaqe te mija me nuk do te replikoj se mendoj se nuk je ne nivel timin me te repliku...
e njoh edhe brumin e shoqeve e te shokeve tu ne ate far USSHM-je...

PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio