Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lexoje Me Vėmendje, lexoje me vėmendje
luani_ku
Postuar nė: 22.01.2008, 00:41
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 10596
Bashkangjitur: 31.10.2007NE DHE JU

Ne: nė ’68-ėn flamurin kemi kėrkuar
Ju: asajkohe ecnit n’kėmbė dhe duar
Ne: nė ’81-shėn me shokėt kishim nderė
Ju: asi kohe xhironit me kamerė

Ne: mė pas vepruam n’diaspor
Ju: u graduat u bėtė redaktor
Ne: nė ’90-ėn pėr Zot e Atėdhe
Ju: nga Beogradi pranuat detyrėn e re

Ne: nė ’97-ėn nė luftė tė shoqėruar
Ju: nė Bllacė kufirin kishit bllokuar
Ne: n’2001-tėn luftėn e filluam
Ju: na thatė banditė, hajna tė t’merruar

Ne: pranuam vdekjen qė tė mbrojmė vatanė
Ju: pranuat lekėt dhe shitėt kalanė
Ne: kishim dėshmorėt qė e falėn jetėn
Ju : kishit Boshkovskin, pranuat pistoletėn

Ne: me mund vazhduam tė marshojmė burrėrisht
Ju: thatė,qeni i keq e bjen ujkun n’torisht
Ne: kėrkuam unitet tė krijojmė
Ju: nuk pranuat kėshillin ta formojmė.

Ne: publikisht popullit mbarė i themi
Ju kemi vėllezėr, tė njė gjaku jemi.
PM
Top
basketbolisti
Postuar nė: 22.01.2008, 00:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007a ka dicka dikush per te shtuar???

mendoj se luani_ku i ceku te gjitha...

bravo luan ;)


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
albani_22
Postuar nė: 22.01.2008, 00:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 166
Antari Nr: 10073
Bashkangjitur: 07.10.2007hallall te qoft valla ashtu asht
PM
Top
L@nSeloT
Postuar nė: 22.01.2008, 00:48
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 14
Antari Nr: 11910
Bashkangjitur: 11.12.2007Te lumt per shkrimin tend (kuptohet nese je autor vet)
Ky shkrim permbajka nje roman me vete.
respekte


----------------------------------------
Tė tjerė duam, tė tjerė na duan dhe me tė tjerė martohemi!!!
PM
Top
basketbolisti
Postuar nė: 22.01.2008, 00:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007veq kukavicat nuk i pranojn kto fakte

veq rospijat...

me falni ne fjalor,, por realitete jane


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
Ulqinaku
Postuar nė: 22.01.2008, 00:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6691
Antari Nr: 5455
Bashkangjitur: 26.01.2007kush ta shkroi Daja apo ai tjetri me syza...!

Si duket vetem me poezij kan mbet,,,


----------------------------------------
Edhe nese jam vegjetarian nuk dmth se ha barr....!
PM
Top
luani_ku
Postuar nė: 22.01.2008, 00:52
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 10596
Bashkangjitur: 31.10.2007jo bre shok nuk asht kjo poezi kjo asht edhe fakte qka kan ndodhur
PM
Top
arsimi_ku
Postuar nė: 22.01.2008, 00:58
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 19
Antari Nr: 9790
Bashkangjitur: 26.09.2007hallall te koft luan bravo ma ke ftofen me ket sen valla bravo
PM
Top
andy
Postuar nė: 22.01.2008, 01:09
Quote Post


The GodFather
*****

Posti: Antarė
Postime: 7137
Antari Nr: 132
Bashkangjitur: 16.02.2005Sagllom Fazli Veliu e ka shkruajt, se ai tan kohes miret me keta sende. prandaj nuk kan te drejt te flasin se i pam se kush kan qen ato per 4 vite, po edhe keta qe jan jemi tu i pa. Me kesi lloj poezish nuk shkohet kerkundi vetem se ja ben qejfin vetes dhe e ndajn popullaten.
Te gjithe jane per me i hudh me nji kosh.


Gjithe te mirat.


----------------------------------------
"o Zot jepi atij qe rin kot, sepse ai qe punon fiton vet!"

SINCE 1985
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Top
basketbolisti
Postuar nė: 22.01.2008, 01:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 469
Antari Nr: 7444
Bashkangjitur: 24.05.2007 Citim (andy @ 22.01.2008, 01:09)
Sagllom Fazli Veliu e ka shkruajt, se ai tan kohes miret me keta sende. prandaj nuk kan te drejt te flasin se i pam se kush kan qen ato per 4 vite, po edhe keta qe jan jemi tu i pa. Me kesi lloj poezish nuk shkohet kerkundi vetem se ja ben qejfin vetes dhe e ndajn popullaten.
Te gjithe jane per me i hudh me nji kosh.


Gjithe te mirat.

popullata nuk ndahet me lufte kombate o i nderuar... o ateher ishte koha per bashkim kombetar o kur???

e ne ato vite, pala tjeter shante ushtrite kombetare clirimtare....


----------------------------------------
Fear is the lock and laughter the key to your heart
PM
Top
luani_ku
Postuar nė: 22.01.2008, 01:21
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 10596
Bashkangjitur: 31.10.2007 Citim (andy @ 22.01.2008, 01:09)
Sagllom Fazli Veliu e ka shkruajt, se ai tan kohes miret me keta sende. prandaj nuk kan te drejt te flasin se i pam se kush kan qen ato per 4 vite, po edhe keta qe jan jemi tu i pa. Me kesi lloj poezish nuk shkohet kerkundi vetem se ja ben qejfin vetes dhe e ndajn popullaten.
Te gjithe jane per me i hudh me nji kosh.


Gjithe te mirat.

hehehehe kshyre prej ne cilen dat flitet e jo para 4 vjetve
PM
Top
muzi
Postuar nė: 22.01.2008, 01:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 979
Antari Nr: 9231
Bashkangjitur: 30.08.2007luani_ku me vend e ke por edhe kundershtaret me vend e kan.

Hec e kupto kete loje, pastaj e sheh se sa mund te fitoj popullin yne nga keto politika qe po behen sot. perderisa gjith bota eshte ne hall te vet, per neve as qe nuk interesohen vetem ndonjeher pshtyejn thojne te ua kenaqim veshet me gisht pak edhe vazhdojne rrugen.

Kaq eshte vlera jone per te tjeret.


----------------------------------------
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM-Eshte Preambula e jetės
PM
Top
rina_23
Postuar nė: 22.01.2008, 02:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 432
Antari Nr: 11717
Bashkangjitur: 02.12.2007Luani_ku,

Hallall tkoft. E ka shkrujt kush e ka shkrujt, ky ėshtė realitet.

Respekte----------------------------------------
SHkoni Nlesh krejt...
PM
Top
progres
Postuar nė: 22.01.2008, 12:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007 Citim (luani_ku @ 22.01.2008, 00:41)
NE DHE JU

Ne: nė ’68-ėn flamurin kemi kėrkuar
Ju: asajkohe ecnit n’kėmbė dhe duar
Ne: nė ’81-shėn me shokėt kishim nderė
Ju: asi kohe xhironit me kamerė

Ne: mė pas vepruam n’diaspor
Ju: u graduat u bėtė redaktor
Ne: nė ’90-ėn pėr Zot e Atėdhe
Ju: nga Beogradi pranuat detyrėn e re

Ne: nė ’97-ėn nė luftė tė shoqėruar
Ju: nė Bllacė kufirin kishit bllokuar
Ne: n’2001-tėn luftėn e filluam
Ju: na thatė banditė, hajna tė t’merruar

Ne: pranuam vdekjen qė tė mbrojmė vatanė
Ju: pranuat lekėt dhe shitėt kalanė
Ne: kishim dėshmorėt qė e falėn jetėn
Ju : kishit Boshkovskin, pranuat pistoletėn

Ne: me mund vazhduam tė marshojmė burrėrisht
Ju: thatė,qeni i keq e bjen ujkun n’torisht
Ne: kėrkuam unitet tė krijojmė
Ju: nuk pranuat kėshillin ta formojmė.

Ne: publikisht popullit mbarė i themi
Ju kemi vėllezėr, tė njė gjaku jemi.

Keto poezi mos na tregoni neve,tregojani BRANKOS.
Bashkimi i shqiptareve te Maqedonise do te behet atehere kur do ta shkatroni vrasesin serik te shqiptareve B.C,e jo qe e keni perkrahur ate me 150.000 vota te shqiptareve,te vjedhura nga vete ju....Fajin e kane ata qe ja zgjaten doret ketij banditi,ketij armiku te perbetuar te shqitareve,pse nuk po thurni nje poezi kunder ketij......

Ky postim ėshtė ndryshuar nga progres nė 22.01.2008, 12:39
PM
Top
progres
Postuar nė: 22.01.2008, 12:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 662
Antari Nr: 10315
Bashkangjitur: 18.10.2007 Citim (Ulqinaku @ 22.01.2008, 00:50)
kush ta shkroi Daja apo ai tjetri me syza...!

Si duket vetem me poezij kan mbet,,,

hahaha Ulqinak

Keta te mjeret si ka mbete pune tjeter vetem te shkruajne poezi.
NUk eshte cudi mi pas shkrujt DAJA,se kane deshire keta mu bo heronj letrar...
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio