Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nga sporti kosovare
Flori Bruqi
Postuar nė: 15.10.2006, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006
Klubi Mundjes ERA
Klubi Mundjes "ERA" ėshtė themeluar mė 13 Janar 2001 nė Prishtinė. Si themelues i klubit, ndėr tė tjerė ėshtė edhe kryetari i tanishėm SHEFKI DURMISHI. Garuesit e klubit, kanė pėrfaqėsuar Kosovėn nė disa turnirė ndėrkombėtare, Tani klubi e ka udhėheqėsin qė pėrbėhet nga kryetari Dr. SHfki Durmishi, zėvendėsi i tij si dhe sekretari. Trajneri mė i dalluar i klubit ėshtė Shefki Durmishi i cili mė parė ishte anėtar garues i klubit. Nė ekipin e femrave gjenden 7-tė garuese dhe nė ekipin e meshkujve 16 garues tė dalluar nė nivelin e Kosovės dhe ndėrkombėtar.

Klubi ėshtė anėtare e Federatės sė Klubeve tė Mundjes sė Kosovės nga 13 janari 2001 ndėrsa qė nga 31 dhjetori i 2003-ės nuk merr pjesė nė garat e Kosovės.

Gjatė kėsaj kohe garuesit e klubit nė arenėn Kosovare dhe ndėrkombėtare kanė fituar 116 medalje.

Mos pjesėmarrja e kubit nė garat kosovare edhe mė tutje nuk mund tė shpjegohet edhe pėr kundėr faktit qė klubi i zhvillon edhe mė tutje ushtrimet e rregullta dhe garuesit e sajė marrin pjesė nė arenėn ndėrkombėtare.

Nė arenėn ndėrkombėtare ky klub si anėtare e federatės sė klubeve tė Kosovės ka korrur disa suksese ndėr tė cilat vlen tė pėrmenden:

Mė 9 nėntor 2003, Turneu tradicional nė Aalen (Gjermani) nga i cili ka marrė medaljen e artė nė kategorinė "stili i lirė" (Free-Style) dhe shpallja e garuesit tė saj si "garuesi mė i suksesshėm i turnirit".


Nė turneun e FILA-sė,ku ishin 17-shtete pjesmarres nė Herman Kare XXVI - turnaus (FILA) Kouvola (KoPa,VUV)(Finland) tė mbajtur mė 8 shtator 2005 garuesi i klubit luftoi nė finale kundėr garuesit Nėkampion Bote Oleksandr Ogorodnyk nga (UKR) .
Udhėheqėsi
Prof.Dr:Ajvaz Berisha (Kryetar) profesor i njohur ng FKFS ne UP-Prishtine
Shefki Durmishi (Nėn Kryetar)
Ejup Magjera (Sekretar) ...
Fadil Sopi (Nėn Kryetar) ...
Zejadin Isufi (Antar) etj...
Trajnerėt
Shefki Durmishi
Garuesit
Bardh Arifi
Vlorimi Durmishi
Valon Veliu
Fatos Durmishi
Fadil Bilalli
Milot Kastrati
Tomor Gashi
Luan Morina
Xhenis Ajeti
Besart Maqastera
Gėzim Pllana
Samerė Mustafa
Liridon Miftari
Ekipi i femrave
Fitore Durmishi (Kampione e Kosovės nė konkurrencėn e meshkujve)
Agjenda Berisha (Kampione e Kosovės )
Fitore Govori (Nėn Kampione e Kosovės)
Fikrije Lushi
Erblinda Lushi
Valdete Brajshori
Vlora Durmishi

Pergatiti :Flori Bruqi
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio