Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) [1] 2 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha, Dėshmori Shaban Zenuni na i ka lėnė amanet tre djemtė dhe familjen e
Merova
Postuar nė: 15.12.2010, 15:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha

Fotografi e jashtme

U lind mė 05.08.1974 nė f. Merovė, Komuna e Zhelinės – Tetovė.U rrit si jetim dhe kaloi njė fėmijėri tė vėshtirė dhe pa ngrohtėsinė atėrore, sepse nga njė fatkeqėsi natyrore e humbi babain qė nė moshėn 5 vjeēare .I ati i Tij ishte imam i fshatit Merovė dhe njė njeri i mrekullueshėm dhe me shumė autoritet nė tė gjithė zonėn e fshatėrave tė Malit tė Thatė dhe mė gjerė.
Pas mbarimit tė shkollės fillore nė vendlindje ai vazhdoi shkollėn e mesme nė Damsak te Sirisė ku me sukses mbaroi institutin 6 vjeēar nė Furkan.Pėr shkak tė pamundėsisė pėr tė vazhduar studimet,ai u punėsua si imam nė fshatin e tij,Merovė.
Mė 1998, pėr shkak tė mospėrballimit tė kushteve tė rėnda ekonomike Shaban Zenuni – Hoxha detyrohet tė merr rrugėn e kurbetit pėr nė Itali.Nė vitin 2001 si shumė atdhetarė tė tjerė iu bashkėngjit rradhėve tė UCK-sė.
Duke parė shkathtėsitė dhe vendosshmėrinė e Shaban Zenunit ,Shtabi i Pėrgjithshėm e kishte caktuar Komandant i Batalionit 4 tė Brigadės 112 Mujdin Aliu.
Gjatė luftės sė vitit 2001 Shaban Zenuni kishte treguar aftėsi tė jashtėzakonshme ushtarake tė njė eprori tė vėrtetė duke e shpallur batalionin qė udhėheqte Hoxha si batalionin mė tė suksesshėm nė nivel tė tė gjithė UĒK – sė.
I pakėnaqur me zhvillimet e pasluftės, pa amnisti dhe i akuzuar pėr gjėra qė nuk i kishte bėrė, detyrohet qė pėrsėri tė marrė rrugėn e kurbetit..Nuk mund tė vinte nė shtėpinė e tij ku kishte nėnėn,gruan,tre djemtė,farefisin dhe shokėt.Me guximin qė kishte ai vinte fshehurazi,po e ndiqte hija e arrestimit pėr vepra qė nuk i kishte bėrė.
U vra nė rrethana tė panjohura mė 12 maj 2010,bashkė me Harun Aliun dhe dy tė tjerė.
Komandant Shaban Zenuni – Hoxha ka lėnė tre djem,gruan,nėnėn e sėmurė, nė njė shtėpi shumė tė vjetėr nė njė fshat tė thellė malor.
Njė atdhe pėrbėhet nga tė vdekurit qė e kanė themeluar dhe nga tė gjallėt qė e vazhdojnė.Populli nuk pėrkulet vecse pėrpara tė vdekurve tė tij.Duke ndihmuar familjen e Tij ne do tė respektojmė vetveten dhe atė.Do tė tregojmė qytetėrimin tonė pėrballė atyre qė duan tė vazhdojnė tė na trajtojnė si qytetarė tė dorės sė dytė nė zemėr tė Evropės, vetėm pse jemi shqiptarė.


Tė gjithė Ju qė dėshironi ta ndihmoni familjen Zenuni,qė tre djemtė e dėshmorit tė vazhdojnė shkollimin dhe tė mos ndjehen tė braktisur, mund tė kontaktoni drejtpėrdrejt me familjen nė nr. e celularit:
+389 75 972 906
Xhirollogaritė pėr ndihmesėn Tuaj:


Name of Beneficiary : SHERIFE ZENUNI
Beneficiary address : Merovo, Ul.101 Br. BB , Zelino, 1200 TETOVO, MACEDONIA
IBAN: / MK07 380277188603506 GBP
/ MK07 380277188602245 EUR
/ MK07 380277188601469 CHF
/ MK07 380277188605349 USD
/ MK07 380277188600693 AUD
Bank of Beneficiary: ProCredit Bank, Macedonia
SWIFT : PRBUMK22XXX


Fotografi e jashtme
Fotografi e jashtme

Lexo me shume
PM
Top
Princo
Postuar nė: 15.12.2010, 16:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009All-llahu ju ndihmoft familjes se keti deshmori (shehidi) vecanerisht ketyre djelmoshave te rinj Zoti ju dhasht shendet,dituri. dhe te shkojn rruges se vertet.pasues te Kuranit dhe Sunetit..

eshte nji iniciativ shum emire per ato qe ekan pregatit apo kan ber ket pla per tju ndihmuar ketyre familjeve...dhe duhet qe populli te kujdeset per keto..

ju lumte dhe shum respekte iniciatorve te Apelit..


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Merova
Postuar nė: 15.12.2010, 19:36
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010Fotografi e jashtme
PM
Top
Princo
Postuar nė: 15.12.2010, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Sa vi edhe ma shum po nervozohem ..ja ketu po shihet "patriotizmi" i disa antarve ne forum qe po tregohen sa jan per popull dhe per komb!!!

asnje replik asnje perkrahje...shihet interesimi me falni..

po te kishte ber ndonje skandal nji hoxh..mezi presim ta ofendojm apo ta shajm dhe te shifet edhe ma shum si per shembull
qe ishte puna ma nji hoxh ma heret..

Por kur shohim se edhe nga hoxhallaret ka kesoj trima dhe kan nevoj per ndihmen ton deshirojm qe ky POSTIM te humbet diku dhe te mos ekziztoj as na ballin..

ah more patriota te forumeve qe po shitni mend ketu se po e doni KOMBIN apo ???

Une per vete ekam te qart se ato qe flasin ketu per shqiptari duke e zhveshur ate nga feja edi se cfar kan ne zemrat etyre..

po kjo ishte edhe nji argument per shum antare te tjer... smil4a8aceb829c5f.gif smil4a8aceb829c5f.gif----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Princo
Postuar nė: 15.12.2010, 19:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009[SIZE=7][COLOR=red]kisha patur edhe nji lutje deri te stafi qe ket apel te vendohet diku lart disa dite nese do te kishte mundesi ju falemnderes stafi per mirkuptimin...

edhe ate per hir te Zotit se ndoshta kerkohet qe te paguhet si ndonje reklam smil3dbd4e7853679.gif smil3dbd4e7853679.gif


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
Anika
Postuar nė: 15.12.2010, 20:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2173
Antari Nr: 25018
Bashkangjitur: 09.05.2010Allahu e shpėrbleftė me Xhenet kurse familjarėve tė tij durimin dhe shpėrblimin. Ėshtė fatkeqsi e madhe tė lexohen kėso postime, po si ėshtė e mundshme qė kėta njerėz mos tė kenė ndihma speciale nė kėto rrethana, nga shteti pėr tė cilin ka luftuar ky njeri, me tė vėrtetė tragjike por realitet!


----------------------------------------
Dy gjėra mos i harro kurrė:

Allahun dhe shtėpinė e pėrhershme (ahiretin).
PM
Top
xheem
Postuar nė: 15.12.2010, 20:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Mendoj se per gjendjen e mjerueshme te familjes se ketij deshmori,si edhe per shume familje te tjera te cilet kan po te njejtet halle,thuaja se askuj nuk i intereson.Turp i madh,perderisa kemi lejuar qe kjo familje nga hallet qe i ka,te shtrije dore per ndihme...Mjafton t'a kemi stomakun tone t'e mbushur,kurse per ata qe jane ne nevoje,as q'e ē'ajme koken.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
FatiS
Postuar nė: 15.12.2010, 20:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 588
Antari Nr: 24339
Bashkangjitur: 20.01.2010Si e para nuk ka nevoj per replika, ka nevoj per ndihma kkonkrete!! Pastaj, cka eshte e verteta se ata qe te vrasin nuk te ndihmojn !! Me udheheqesin qe kemi ne zoti na ndihmoft ! Ajo qe mund te bejm ne, eshte vetem se ti mjerojm dhe te lutemi peer to!!
PM
Top
Merova
Postuar nė: 16.12.2010, 00:08
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
EDI.RAMA
Postuar nė: 16.12.2010, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 8117
Antari Nr: 18352
Bashkangjitur: 06.11.2008une mendoj ky apel ne hyrje te baline kryesore te forum te del


----------------------------------------
Ti Shqipėri mė jep nder,mė jep emrin shqipėtar - Naim Frashėri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMMSN
Top
xheem
Postuar nė: 16.12.2010, 09:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Kushtuar Shaban Hoxhe-Meroves

(e shkruar me 12/05/10)

Rende dite e nate
deri dje,
ne kerkim te vdekjes
per t'e mos vdekur kurre.

Ajo(vdekja) forte mire e dinte
Se t'i ishe i lindur vigan
Se t'i ishe trim
Se t'i ishe, i vertete burre.


Sot,ajo te gjeti
ne rruge per ne finish
si nje marathonomak
qe ne shpirte permban lajmin e lirise.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
dati_pr
Postuar nė: 16.12.2010, 10:13
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 46
Antari Nr: 25745
Bashkangjitur: 08.12.2010Allahu e shperbleft me gradat me te lartat te Xhennetit!
Allahu ia lehtesoft familjes se tij!
PM
Top
Merova
Postuar nė: 16.12.2010, 12:21
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Merova
Postuar nė: 17.12.2010, 19:54
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
BILDER_boy
Postuar nė: 17.12.2010, 21:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 148
Antari Nr: 12721
Bashkangjitur: 11.01.2008Zoti i ndihmoft ksaj familje. Me lutje tek Zoti qe ndonjeri nga djemt te ndjek rrugen e babait te behet Imam. respekte
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio