Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha, Dėshmori Shaban Zenuni na i ka lėnė amanet tre djemtė dhe familjen e
babarekes
Postuar nė: 17.12.2010, 22:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9361
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009jaa shembullii por ky sesh i vetmii ne ket gjendjee

jaaa njerezz qka na ka sjell lufta 2001


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Merova
Postuar nė: 20.12.2010, 02:27
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010A beneficiary appeal to help the family of the martyr Shaban Zenuni-Hoxha

He was born on August 5th 1974 in the village Merovė that belongs to the municipality of Zhelina in Tetova. He grew up as an orphan and had a tough childhood, he never experienced fatherly fondness because he lost his dad due to a natural disaster when he was 5 years old. His father was the imam of the Merovė village and he was also an authoritative and a wonderful man in the entire area of Mali i Thatė and further.
After finishing elementary school in his homeland, he went further finishing his high school in Damascus of Syria, where he successfully finished his 6 years studies in Furkan. Because of the impossibility of continuing his studies he got employed as an imam in his village of Merova.
Since he could not resist the hard economic conditions Shaban Zenuni-Hoxha is forced to immigrate to Italy in 1998. Just like many of his compatriots he joins the KLA (UCK) in 2001.
Taking into consideration his skills and decisive spirit, he was assigned as the Commander of the 4th Battalion of 112th Brigade Mujdin Aliu by the headquarters.
During the war of 2001, Shaban Zenuni had shown extraordinary military skills of a real
superior by announcing the battalion that was leaded by him as the most successful one among the others in KLA.
Unpleased by the post-war progress, without amnesty and accused for things that he didn’t commit, he is again forced to migrate. He could not come back at home where he had his mother, wife, his three sons, his relatives and friends. With the courage that he possessed he was coming home secretly, and in the meanwhile he was followed by the shadow of being seized for things he never did.
He was killed in unknown circumstances on May 12th 2010, together with Harun Aliu and two other people. The Commander Shaban Zenuni-Hoxha has left behind in a very old house, in a distant highland village, his three sons, his wife and his sick mother.
A homeland is constituted by the martyrs that have founded it and by the living people that keep it alive. And the nation does not bend unless before its martyrs. By helping his family we will respect ourselves and him. We will testify our civilization in front of those people who want to keep treating us as second hand civilians in the heart of Europe, just because we are Albanians.
All you who would like to help the family of Zenun, so that his three sons can be able to continue their studies and not to feel abandoned, you can contact his family directly in this phone number:
+389 75 972 906
The bank account for your help is

Name of Beneficiary : SHERIFE ZENUNI
Beneficiary address : Merovo, Ul.101 Br. BB , Zelino, 1200 TETOVO, MACEDONIA
IBAN: / MK07 380277188603506 GBP
/ MK07 380277188602245 EUR
/ MK07 380277188601469 CHF
/ MK07 380277188605349 USD
/ MK07 380277188600693 AUD
Bank of Beneficiary: ProCredit Bank, Macedonia
SWIFT : PRBUMK22XXX
PM
Top
Merova
Postuar nė: 20.12.2010, 16:02
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Merova
Postuar nė: 22.12.2010, 19:22
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010
Video nga lajmet e TV Koha - Tetove
PM
Top
Merova
Postuar nė: 23.12.2010, 22:13
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Politolog
Postuar nė: 23.12.2010, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 242
Antari Nr: 25546
Bashkangjitur: 04.11.2010E kemi borxh tė u ndihmojmė familjarėve tė deshmoreve, sepse ketij kombi i dhanė njė trim, ėshtė mė e pakta qė mund tė behet!
----------------------------------------
"Nė pikėpamjen akademike pėrpiqeni tė pohoni tė vėrtetėn absolute; nė politikė kėrkoni qė tė vėrtetėn t'ia pėrshtatni fakteve pėrreth jush"
PMMSN
Top
Merova
Postuar nė: 25.12.2010, 20:20
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Merova
Postuar nė: 29.12.2010, 15:04
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Merova
Postuar nė: 04.01.2011, 21:40
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
studentiii
Postuar nė: 04.01.2011, 22:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 568
Antari Nr: 24008
Bashkangjitur: 17.12.2009ky xhelal bajrami se sen i them minister se ky edhe lopar nuk i vlen ta emertojsh i zgjedh problemet e ushtareve maqedonas qe ishte edhe nenshkrimi i mareveshjes e sodit me ministrin e mbrojtjes konjanoski a keta ushtaret e uck qe u vrane per tu be ministra keta te duit dhe per fat te keq qe i votuam edhe ne te gjallit njeri prej atyre qe kam votu bdi jam edhe une kan problem me buken zoti dotu denoj te jeni te sigurt dot ju denoj mallkimi i ketyre jetimave
PM
Top
Merova
Postuar nė: 27.01.2011, 19:37
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010Vuajtje nė familjen e dėshmorit (Rrėfimin e plotė tė familjes sė Shaban Zenunit ndiqni nė emisionin ‘Drithma Jete’, sonte nė ora 20 e 30 ne TV ALB)

Midis kėtyre kodrave tė malėsisė sė Dėrvenit, nė kėtė fshat me emrin Merovė mezi tė depėrtueshėm nga dėbora para shumė vitesh ka lindur storja e familjes Zenuni. Dikur dhembje, sakrificė, dėshpėrim, mundime pėr ekzistencė. Tė njėjtat pėrjetime I gjetėm edhe sot pėrbrenda kėsaj shtėpie. Kėtu jetojnė dy gratė e familjes e vjehrra me nusen dhe tre fėmijėt e saj. Familjen drejton kjo zonjė 54 vjeēare. Me tė hyrė brenda ajo nxjerr nė sipėrfaqe brengat e saj, gjendjen e saj tė rėnduar financiare por gjithmonė duke u nisur nga vetė zanafilla e storjes sė tyre tė filluar me vdekjen e burrit ndėrsa vitin e shkuar edhe me vrasjen e djalit Shaban Zenuni nė Radushė bashkė me liderin e Alternativės Kombėtare Harun Aliun. Qė nga ajo kohė e deri mė sot, humbja e kėtij ish ushtari tė UĒK - sė vėrehet tek tė afėrmit e tyre….bashkėshortes dhe sė ėmės. Ajo pėrderisa bisedonte nuk ndante prej vetes fotografinė e tij. “Si djalė mė dhimbsej shumė se edhe kishte mundime por shyqyr ka shkuar pėr popull pėr liri......pėr popull pėr liri shyqyr qė ka shkuar s’kemi ēka tė bėjmė. Se mė dhimbet ai fėmijė ėshtė se edhe ai kishte mundime por pėr popull shyqyr t’i thuash, nuk ka shkuar nė rrugė tė keqe patjetėr ti pėrjetojmė krejt”, tha Feride Zenuni, nėna e Shaban Zenunit. Jeta e tyre vazhdon e shoqėruar nga dhimbja. Zonja Feride thotė se dhashtė zoti tė mos mbarojė ashtu si ka filluar tė paktėn pėr nipėrit. Ata me shumė mundime po ndjekin mėsimet nė Tetovė, dy tė mėdhenjtė shkollimin e mesėm, djali i vogėl ėshtė nė klasė tė tetė. Pėr tė vajtur nė shkollė ata pėrshkojnė kėtė rrugė tė mbushur nga dėbora falė furgonit qė niset nga fshati. Po mos tė ishte dhe kjo mundėsi ata as qė do tė ishin pjesė e sistemit arsimor. Por, zonja Feride thotė se kanė shumė harxhime tė cilat mezi i mbulojnė. “Edhe tash ashtu po e vazhdojmė jetėn me mundime me skamje fėmijėt shkojnė nė shkollė, tokė nuk ka kafshė pėr tė ruajtur nuk ka me at ndihmė sociale. Edhe atė na e ulėn na e bėnė 1 mijė denarė. Ashtu jemi duke ja ēuar po u falėnderojnė njerėzit qė na ndihmojnė qė na kanė ofruar ndonjė ndihmė pėr fėmijėt qė tė shkollohen. Po ashtu si na kanė ndihmuar dikush nga pak ashtu jemi duke e shty ka pak ka pak. Ka pru dikush ndihma pėr muajin e ramazanit qė kaloi, ndonjė fitėr jemi duke e ēuar ashtu ka pak”, tha Feride Zenuni, nėna e Shaban Zenunit. Edhe pėrkundėr skamjes ata na pritėn me zemėrgjerėsinė mė tė madhe nė folenė e tyre tė ndėrtuar para 38 vitesh. Kėtu nuk kanė as ujin, janė tė detyruar ta marri nga jashtė. Muret e vjetruara qė mbajnė kėto sirtarė me libra janė dėshmitarėt mė tė mirė tė brengave qė kanė njerėzit kėtu, tė cilat janė edhe nuk janė dėgjuar nga institucionet. Rrėfimin e plotė tė familjes sė Shaban Zenunit ndiqni nė emisionin ‘Drithma Jete’, sonte me fillim nė ora 20 e 30.
Meral Ismaili
PM
Top
Merova
Postuar nė: 30.01.2011, 13:08
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
x-man
Postuar nė: 30.01.2011, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 833
Antari Nr: 16283
Bashkangjitur: 06.07.2008Apel me vend. Inshallah del dikush ndonje bamires qe ka zemren e madhe edhe i nxjerr nga kriza kete familje te ketij deshmori. smil3dbd4d75edb5e.gif
PM
Top
Merova
Postuar nė: 07.02.2011, 19:21
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 17
Antari Nr: 25771
Bashkangjitur: 15.12.2010PM
Top
Nėntori
Postuar nė: 07.02.2011, 20:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 105
Antari Nr: 25673
Bashkangjitur: 27.11.2010 Citim (Princo @ 15.12.2010, 20:54)
Sa vi edhe ma shum po nervozohem ..ja ketu po shihet "patriotizmi" i disa antarve ne forum qe po tregohen sa jan per popull dhe per komb!!!

asnje replik asnje perkrahje...shihet interesimi me falni..
Jo bre se nuk eshte ashtu si thu ti, ka dashte ZOTI na ka fal njerz me ndjenja, ndjejm dhimbje, na vije keq.
ZOTI i shperbleft ata qe e kan ndimu ket familje, e ishALLA edhe neve na ban prej atyne qe japin.


----------------------------------------
Pėr me fol me vetveten, bashk biseduesi duhet te jet intelegjent...
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio