Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rumani, tenton vetėvrasjen nė Parlament
---OXO---
Postuar nė: 23.12.2010, 15:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1864
Antari Nr: 18038
Bashkangjitur: 20.10.2008Njė burrė 41-vjeēar ka tentuar tė vrasė veten duke u hedhur nga njė ballkon i Parlamentit rumun, nė protestė pėr shkurtimet qė i ka bėrė qeveria e kėtij vendi asistencave sociale.

“I keni hequr bukėn fėmijės tim”, bėrtiti burri para se tė hidhej, sipas agjensisė ‘Agerpres’.

Sipas kėsaj agjensie burri ėshtė njė operator i televizionit publik.

Personi ėshtė shtruar nė njė spital nė Bukuresht dhe nuk ka rrezik pėr jetėn.

‘Agerpres’ sqaron se ky njeri ka njė fėmijė qė vuan nga autizmi dhe qeveria ka pezulluar asistencėn sociale pėr kėta persona me qėllim uljen e shpenzimeve.

http://top-channel.tv/foto.php?id=2573&nr=3


----------------------------------------
Mirėsjellja s'i bėn keq askujtė...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio