Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Evangjelistet Kristian kundėr Pavaresisė
ardi_pr
Postuar nė: 18.10.2006, 11:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 811
Antari Nr: 1964
Bashkangjitur: 03.08.2006
Tele-evangjelistet Jerry Falwell dhe Pat Robertson i kane premtuar Vladikes (LLadikes) cetnik Artemije se do te udheheqin nje fushate televizive per te bindur opinionin kunder pavaresise se Kosoves.
Ata deklaruan se kane miqte e tyre ne nivele te larta te politikes dhe do te ndikojne qe ata te mos e perkrahin krijimin e nje shteti islamist qe do te ishte nje baze e Xhihadit islamist ne Europe.Vladika Artemije kerkon ndihmen e gjithe kristianeve per te parandaluar pavaresine e nje "grope te zeze" ku jetojne kriminele,trafikante,prostituta dhe islamista xhihadist.Eshte e cuditshme se si keta nuk lene gje pa thene kundra Kosoves dhe popullit te saj,por duan qe kjo toke te mbetet nen Serbi.

http://www.ft.com/cms/s/e81e0fc4-540d-11db...00779e2340.html


----------------------------------------
Atdhetar jam, por edhe fetar si duhet. Atdhetari pėrse turp tė ketė tek thotė e dua me shpirt fenė e vet. Hafiz Ali Korēa
PMYahoo
Top
Trishtimi
Postuar nė: 25.06.2011, 14:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9194
Antari Nr: 18743
Bashkangjitur: 27.11.2008Kot qe keni qen kunder vetem qka jeni korite


----------------------------------------
Ēdo shigjetė nuk e arrin cakun...
PMUsers Website
Top
dasaaa
Postuar nė: 25.06.2011, 14:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 18007
Antari Nr: 16746
Bashkangjitur: 09.08.2008Pse kush ka prit hajr prej tyre


----------------------------------------
Kurrė mos e ngatėrro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti ėshtė i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumė edhe prej teje!
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IM
Top
hey
Postuar nė: 25.06.2011, 14:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007Edhe 100000 fushata televizive nuk mund te rikthejne vendimin per pranimin e pavaresise se Kosoves. Muhabet koti, s'ua fut askush ketyre. Politika amerikane nuk ndikohet nga njerez qe shohin nje enderr dhe te nesermen dalin ne TV dhe e tregojne endrren qe e kane pare nje dite me pare.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio