Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (10) « E para ... 8 9 [10]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Euro College Ose Fon Ne Struge?, dileme ne struge ???
profesori
Postuar nė: 19.09.2009, 18:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007Uskana 2006, unė nuk dua tė mbroj Universitetin Ndėrkombėtar tė Strugės,por gabohesh kur fillon tė vlersosh universitete se e tepron, ti mund ta kesh inat njė person por nuk mund tė flasish pėr tė gjith se aty me sa shoh nė web site ka profesor eminent, ku edhe Rektori i atij universiteti ėshtė ndėr mė tė mirėt nė Ballkan.Po ti qenke aq mendjemadh ose aq shumė e urren dikend sa qė ke filluar tė komentosh universitetet nė Maqedoni, disa herė flet edhe pėr universitetet e Kosovės. Je bėrė analist me renome MBARĖKOMBĖTAR. Mendjemadhėsia tė dėmton shėndetin.!
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 19.09.2009, 21:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006
Profesori i nderuar, pasqyra e zhvillimit te nje shoqerie eshte arsimi,,,duke u bazuar ne kete gje mendoj se perveē kushteve te mjerueshme ne arsim,,virusi i arsimit jane edhe biznes univerzitetet.
Ti i nderuar te verteten e din, shume mire,,si dhe menyren e veprimit sidomos ne biznes univerzitetet,,,,,,mbaje mend profesor,,,KORRUPCIONI E DEMTON SHENDETIN.
PM
Top
profesori
Postuar nė: 27.09.2009, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007dua tė mė tregoni njė tė vėrtetė, a ka korrupcion vetėm nė Universitetet private apo edhe te Universitetet shtetėrore, ku ka ehde korrupcion edhe miqėsi po edhe tė afėrmit e politikanėve qė fshihen nėn petkun e universiteteve shtetėrore. Njoh njerėz qė nga Uskana jote e leshtė kanė diplomuar nė USHT pasi u futėn nė pushtet qė nga viti 2002 deri tani. Nėse dėshiron tė flasim hapur se sa Kėrcovarė tė afėr me pushtetin kanė diplomuar nė USHT. Si Gėzim Ostreni qė ka diplomuar nė Strugė ashtu edhe Tahir Hani do diplomojė nė USHT a tėt kujtoj qė ishte nė faqe tė parė tė gazetės Koha ditore i ramė nga provimi. Po tregom Uskana 2006 kur kanė mbaruar disa perdosona nga Zajazi. si psh B.A informatikė, F.A drejtėsi. B.A drejtėsi dhe shoferi etj
PMYahoo
Top
Uskana2006
Postuar nė: 28.09.2009, 17:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.20061) Po ti qenke aq mendjemadh ose aq shumė e urren dikend sa qė ke filluar tė komentosh universitetet nė Maqedoni,
2) a ka korrupcion vetėm nė Universitetet private apo edhe te Universitetet shtetėrore, ku ka ehde korrupcion edhe miqėsi po edhe tė afėrmit e politikanėve qė fshihen nėn petkun e universiteteve shtetėrore,,,,,,,Si Gėzim Ostreni qė ka diplomuar nė Strugė ashtu edhe Tahir Hani do diplomojė nė USHT a tėt kujtoj qė ishte nė faqe tė parė tė gazetės Koha ditore i ramė nga provimi. Po tregom Uskana 2006 kur kanė mbaruar disa perdosona nga Zajazi. si psh B.A informatikė, F.A drejtėsi. B.A drejtėsi dhe shoferi etj
************************************************************************
Ne 2 intervenimet e juaja zoteri Profesor i keni pergjigjet ne ate qe supozoni se nuk e keni te qarte,,,,,personalisht e kam shprehur pozicionin tim ndaj korrupcionit, nepotizmit dhe universiteteve si shteterore ashtu edhe private,me nje jam dakord me juve se cilesia e arsimit eshte degraduar deri ne ate mase sa qe diplomave u eshte humbur vlera.

Detyra jone si intelektual qe thiremi eshte te kritikojme veprat e keqija qe ndodhin ne univerzitetet tona,si jo duhet te mos marrim pjese ne forume, per te miren tone dhe te gjeneratave te ardhshme,,[B][/B][B]

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Uskana2006 nė 28.09.2009, 17:34
PM
Top
Juristi008
Postuar nė: 02.11.2009, 22:57
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 26
Antari Nr: 15532
Bashkangjitur: 15.05.2008perse be e malltretoni veten...kur e dini mire se si miren diplomat edhe mire eshte ....se na duen KUADRO ME KOKEN BOSH...shqiptaret vet vetes do ja ham shpirtin ska nevoj tjeter kush te na vrase..!!!SI edhe te jet ARMEND KADRIOSKI REKTORI UNIVERSITET NDERKOMBETAR SESHTE SHQIPTAR.,,,,ASNJER SDO JET.

profesor - mesiguri jep mesim ose stujon ne ate universitet - pash zotin tregom sa her te ka genjyer armendi tye edhe studentet...! smundesh te me tregojsh ...se aq fije flok skemi un dhe ti bashk.. !
PM
Top
xiki
Postuar nė: 02.11.2009, 23:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005 Citim (SHqiptaria @ 05.02.2008, 03:16)
Une jam student tek foni ne struge. po qe se u intereson dicka ua sqoaroj pa ndonje anshmeri sepse nuk me intereson per asnje dhe do ua tregoj te verteten per cfar te doni..

nuk i lexova te gjitha postimet se ishin shum me interesoj postimi jot ...
Un dua te dij ne lidhje me studimet post diplomike vecanerisht me intereson kriminalistika , detektiv dicka nese ke dijeni per kete ?


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
alboholic
Postuar nė: 03.11.2009, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008Smundem me fol kushedi sa drejt< se sjam as prof e as asisten ne eurocollege apo ne fon
po e edini cka > ato jan kap njeren perplase per tjetren duke e bashkangjitur ketu edhe degen e uts ne strug<<

esht fakt se ne te struges jemi shum mbas dituris<tash mos i nenvletsoj vendet tjera po thjesh me vjen keq po dallohena> edhe ne tetov o ne shtul o ne ut ka mjaft studenta te shkelqyer ne krahasim me numri e vogel te studenteve te pergjithshem, thjesht jemi dhe do mbetemi popull arsim dashes vetem se kjo me hapjen e fon-it e dhe eurocollege po na prish imazhin se thuen se ja ka njerez qe i blejn notat aty < ajo esht fakt i pamohueshem po jo te gjith jan dele te zeza ne ate kope<

do te ishte mir qe ut-ja te transferonte ndonje dege te saj ne str qe te bonte pak konkurenc, edhe se kam fjalen per ekologjin apo per ekonomin tash qe e ka qel< pse jo arhitekturen po vetem ne str jo edhe ne tetov te ket< apo ndonje drejtim tjetere bazal si psh farmacin e dicka tjeter>>


ps jam student mjeksie po e dini cka kur e shof shkupin edhe prishtinen> ut-ja me duket kolibe


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
xiki
Postuar nė: 03.11.2009, 00:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1585
Antari Nr: 236
Bashkangjitur: 03.04.2005 Citim (alboholic @ 03.11.2009, 01:01)


ps jam student mjeksie po e dini cka kur e shof shkupin edhe prishtinen> ut-ja me duket kolibe

Jo gjith njerzit jan te njejt ....
Prandaj egzistojn kategori te fakullteteve ti nuk je i detirum te vazhdojsh ne nje fakulltet pra ke deshir te studiojsh ku te duash ndash shkup prishtin tiran tetov dhe shume shum vende tjera ..
pra ata fakulltete qe jan privat patjeter qe jan ma te dobet sepse vin ne pyetje ceshtja financiare ..
pra te mos i cekim gjithat cdokush e din mas miri


----------------------------------------
www.autoshitje.com
PMEmail PosterUsers Website
Top
mondi_sot
Postuar nė: 23.01.2010, 00:38
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 22799
Bashkangjitur: 05.07.2009(test)


Ky postim ėshtė ndryshuar nga mondi_sot nė 23.01.2010, 00:42
PM
Top
Studenti20
Postuar nė: 23.01.2010, 00:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4745
Antari Nr: 995
Bashkangjitur: 11.04.2006Euro Colege, edhe ne Kumanove eshte kjo shkolle e mesme, llapsez, asi fakulteti. smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
"Prano vdekjen nga armiku, prano plumbin nga ēeliku, prano t'varin ne litar, por kurrė mos prano tė jesh tradhėtar"
PM
Top
mondi_sot
Postuar nė: 23.01.2010, 01:09
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 22799
Bashkangjitur: 05.07.2009Me interson me shume per Dr. Armen Kadrioskin, sepse jemi duke pergatitur nje artikull ne nje gazete prestigjioze.

Kemi mbledhur shume shenime, inqizime dhe dokumente si dhe deklarata te deshmitareve lidhur me kete Person dhe Universitetin ne te cillin vepron ky zoteri.

Nese grumbullojme shume shenime do te orvatemi te hapim nje procedure penale per mashtrim, kreditim dhe certifikim te gabuarte, korupcion dhe keqperdorim te detyres etj.

Jeni te mireseardhur nese tregoni konkretisht me shume lidhur me kete person?
PM
Top
profesori
Postuar nė: 24.02.2010, 19:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007ne FON nuk mundesh ta blesh diplomen si te Kadriovski
PMYahoo
Top
alboholic
Postuar nė: 24.02.2010, 19:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2435
Antari Nr: 17460
Bashkangjitur: 20.09.2008 Citim (profesori @ 24.02.2010, 20:37)
ne FON nuk mundesh ta blesh diplomen si te Kadriovski

mos e thuaj dy her, se ateher behet


----------------------------------------
Alboholic 4 ever
41° 10′ 39″ N, 20° 40′ 44″ E
PMMSN
Top
profesori
Postuar nė: 05.03.2010, 11:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 115
Antari Nr: 6935
Bashkangjitur: 15.04.2007He si u rrasem me analfabete me diploma universiteti. jam ka frigohem per e ardhmen e femijeve tane. Me Kadriovskin ne Evrope eshte mire eshte se paku do xjerrim kuvar dhe kamarjere
PMYahoo
Top

Topic Options Faqe: (10) « E para ... 8 9 [10]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio