Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HESHTJA DHE DIĒ MĖ TEPĖR!...
Flori Bruqi
Postuar nė: 18.10.2006, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006REKTORI ENVER HASANI DHE SENATI I UP-SĖ RANĖ NĖ PROVIM
Shkruan Flori BruqiLetėr e hapur rektorit tė UP-sė prof.dr.Enver Hasanit dhe Senatit
Anėtarėt e Senatit nga radha e personelit akademik dhe joakademik
Prof.as. Demė Hoti
Destan Halimi Sipas detyrės zyrtare
1 Prof.as. Ramush Mavriqi Filozofik
2 Prof.dr.Anton Berishaj Filozofik
3 Prof.dr. Isa Elezaj SHMN
4 Prof.dr.Muhamet Bicaj SHMN
5 Prof.dr. Nuhi Rexhepi F.Filologjik
6 Prof.as.Sedat Kuēi F.Filologjik
7 Prof. as. Enver Hasani F.Juridik
8 Prof.as.Rexhep Gashi F.Juridik
9 Prof.dr. Sabahudin Komoni F.Ekonomik
10 Prof.dr. Selman Selmanaj F.Ekonomik
11 Prof.dr. Musa Stavileci Ndėrt-Arkit.
12 Ass.mr.Bujar Bajqinovci Ndėrt-Arkit.
13 Prof.dr. Luan Ahma F.Inxh.Elektronike
14 Prof.as.Ruzhdi Sefa F.Inxh.Elektronike
15 Prof.dr. Ismajl Gojani F.Inxh.Mekanike
16 Prof.dr.Fejzullah Krasniqi F.Inxh.Mekanike
17 Prof.dr. Isuf Dedushaj F.Mjekėsisė
18 Prof.dr. Selvete Krasniqi F.Mjekėsisė
19 Prof.i rreg. Ahmet Dėrguti F.i Arteve
20 Prof.asc.Shyqri Galica F.i Arteve
21 Prof. as.. Shukri Fetahu F.Bujqėsisė
22 Prof.as.Skender Kaēiu F.Bujqėsisė
23 Prof. Dr. Kadri Berisha F.Xehet-Metalurgjik.
24 Prof.dr.Bajram Shabani F.Xehet-Metalurgjik.
25 Prof.dr. Mustafė Aliu F.Kult.Fizike
26 Prof.as.Hazir Salihu F.Kult.Fizike
27 Prof.as. Mejdi Elezi F. i Edukimit
28 Prof.as. Adem Hajdaraj F. i Edukimit
29 Prof.as.Muhamet Sadiku FSHAB-Pejė
30 Prof.dr. Shaban Shkololli FSHAB-Pejė
31 Prof.as. Avdi Salihu FSHTA-Mitrovicė
32 Prof.as.Hakif Zeqiri FSHTA-Mitrovicė
33 Mr.Razim Hoxha FSHTA-FERIZAJ
34 Prof.i Shl. Abdyl Koleci FSHTA-FERIZAj

Administrata e Universitetit

35 Esat Kelmendi Administrata qendrore
36 Haki Mjekiqi FSHMN

Anėtarėt e Senatit nga radha e Studentėve

37 Elbasan Hoti-ex-officio F. Juridik
38 Shkėlzen Osmani F.Mjekėsisė
39 Fidan Selimi F. Ekonomik
40 Mergim Lushtaku F. Filozofik
41 Zymber Ukaj F. Juridik
42 Xhevdet Pantina F. Arteve
43 Labinot Halilaj F. Ekonomik

Tė ndėruar intelektual,


Mė vendimin e Rektorit tė Universitetit tė Prishtinės tė datės 26.09.2006 u suspenduan pėr vitin shkollor 2006/2007 nga procesi mėsimor shkenctarėt mė tė mirė tė kėtij universiteti.

I shkarkuar nga funksioni i Dekanit tė Fakultetit tė Kulturės Fizike dhe Sportit nė Prishtinė ėshtė shkenctari prof.dr.sci.Mustafė Aliu,kurse tė suspenduar nga procesi mėsimor deri nė qershor tė vitit 2007 janė shkenctarėt prof.dr.sci.Hasim Rushiti prof.Mr.sci.Shemsedin Vehapi dhe Dr.as.Fehmi Krasniqi.

Rektori profesor asisten dr.Enver Hasani , duke u bazuar nė thashethėna si dhe nė informacione tė njėanshme-tendencioze tė profesor asistent dr.Fehmni Krasniqit,i cili nė mėnyrė tė paskrupullt ė ofendon tė gjithė arsimtarėt e kėtij fakulteti, deri mė likuidim fizik mė revole dhe stupca hekuri.

Profesori Krasniqi kohė mė parė ka kėrcnuar edhe ish Dekanin e kėtij fakulteti prof.dr.sci.Mehdi Jasharin, e nė tė njajtėn mėnyrė Krasniqi tentoj ta rrafė edhe dekanin Mustafė Aliu mė datėn 20 shtator tė kėtij viti.

Profesor Krasniqi tinėzisht mė njė stupc hekuri godet pas shpine kolegun e tij tė punės profesorin Shemsedin Vehapi.

Tė njejtin e lėndon nė shpinė,por fal gjeturisė sė Vehapit ai i pshton mė tė keqės,goditjės nė kokė mė stpc.

Mė pastaj pa psuar asnjė lėndim nga kolegėt e tij,dr.Krasniqi ik nga Fakulteti dhe shkon nė Rektorat,ku ai rrenė zyrtarėt e kėtij rektorati si shumė here mė pare kur ishte rektor edhe profesor dr .Arsim Bajrami,thotė burimi ynė nga FKFS nė Prishtinė.

ABSURDITETI I VENDIMIT TĖ REKTORIT DHE KOMISIONIT TĖ SENATIT

Rektori dr. Enver Hasani ,nė vend se ti inkurajojė profesorėt e FKFS nė Prishtinė .tė cilėt kanė parandaluar konfliktin ,ai merr vendimin e tij ,suspendon tė lartėshėnuarit,duke thenė:". rasti duhet tė ndiqet nė rrugė tė rregullta gjyqsore dhe sipas zakoneve lokale(Enver Hasani ndofta mendon nė zakonin sipas Kanunit tė Lek Dukagjinit,vėrejtje F.B).

Dhe njė gjė e tillė ndodhi kur pardje nė njė Mbledhje tė Kėshillit Shkencoro-Arsimor tė FKFS nė Prishtinė u formua njė komision pėr pajtimin e mėsimdhėnėsve tė implikuar nė ngatrresėn e para 28 ditėve...

Shkenctarėt Mustafė Aliu,Hasim Rushiti,Shemsedin Vehapi janė viktima tė pafajshme e qė nė rastin konkret nga rektori ,u mbrojt profesor Krasniqi e jo mėsimdhenėsit dhe fakulteti nė tėrėsi.

Mė kė rast Rektori i UP-sė dhe Senati nė vend se tė marrin masa tė drejta Ligjore dhe Statutore ,ata suspendojnė arsimtarėt e pafajshėm tė cilėt kanė penguar tė merr hov e keqja nė UP.

Pikėrisht profesorėt Aliu,Rushiti dhe Vehapi tė njohur si shkenctarė jo vetėm nė Universitetin e Prishtinės pėr tė mire,por pėr momentin edhe bartėsit kryesorė tė reformave sipas Kartės sė Bolonjės,e tė cilat (jo shkenctarėve dhe psikopatėve nė kėtė fakultet) dikujt po i pengojnė duke e kthyer Fakultetin nė njė katrahurė tė qėllimtė nė atė popullorqėn"ujku do mjegull".

Ēka ėshtė mė mė rėndėsi nga burimet brenda pėrbrenda fakultetit arsimtarėt Aliu,Rushiti dhe Vehapi gėzojnė reputacion tė veēantė sidomos tė studentėt ,mungesa e tė cilėve ėshtė nė dėm tė procesit mėsimor nė tėrėsi,dhe tė vet studentėve nė veēanti.

Shpresojmė dhe besojmė qė vet Rektori do tė abrogojė vendimin e tij ,nė tė mire tė Fakultetit,studentėve dhe vetė reputacionit qė gėzon si rektor profesor Hasani.
Ēka ėshtė edhe mė keq Udhėheqėsia e dhunshme e kėtij fakulteti shtijnė studentėt pothuaja mė zor nė lėndėn qė udhėheq prof.dr.Hasim Rushiti,mė shkrim pa i futur nė provimin praktikė,vetėm e vetėm qė udhėhqsia e tashme(lėxo e dhunshme) tė jetė nė kordinim tė mirė mė studentėt e kėtij fakulteti.
Hė pėr hė nė adresėn tonė erdhi edhe kjo letėr tė cilėn po e publikojmė pėr hirė tė transparencės qė kemi ndaj jush i ndėruari rektor dhe ndaj senatorėve.Ne web faqet tona(Floart,Flori-Press dhe Floart-press) erdhen disa nga reagimet e lexuesve per presedanin e Rektorit te UP-se z.Enver Hasani,qe ka bere ndaj 3 pedagogeve te UP.

Meqenese web faqet tona jane pa censure,po i botojme edhe letrat e lexuesve qe na arriten ne DESK-un tone.

Denigrimi i profesoreve dhe shkenctareve eminente (Mustafe Aliu,Hasim Rushiti,Shemsedin Vehapi) ka qene i pa presedan dhe teper i ngutshem nga ana e rektorit i cili kesaj radhe si keshilltare i dy gjeneraleve(Ramush Haradinajt,Agim Ēekut) ka pesuar fiasko!

Me siguri rektori Enver Hasani do te kete guximin intelektual dhe moral qe vendimet e tij te pamatura(kuturu) do ti stopoje.

Nese nje gje te tille nuk do ta beje ai,duhet medoemos ta beje Senati i Universitetit te Prishtines,apo ministri i Arsimit Agim Veliu , apo vete Ramush Haradinaj ,i cili ka nominuar zotin Hasani per Rektor!...

Nese keta se bejne nje gje te tille atehere nje gje te tille duhet ta beje administrata e UNMIK-ut.

Moderatori:F.Bruqi
===========================================================
Letra 1

Date:Wed, 27 Sep 2006 13:03:00 +0100 (BST)
From:"Ramadan Avdimetaj"
Subject:Re: Ndal turrin rektor!
To:"Ramadan Avdimetaj"
Zoti Shehu,

Me erdhi shume mire qe patet guximin intelektual te botoni nje te vertete nga UP-ja.
Do te benit mire qe kete leter ta publikoni ne webin tuaj dhe tonin qe lexohet me te madhe edhe ne Kosove.

Respek,

Ramadan Avdimetaj
==============================================

Letra 2.

Ramadan Avdimetaj wrote:

Nuk jemi ne kohen e Millosheviqit ti largosh kuadrot nga Universitetit

(Leter e hapur per prof.dr.Enver Hasanin)

Zoti rektor,

Me indinjat degjuam mbreme lajmet ne mjetet audiovizuale,se ti ad hoc ke larguar nga procesi mesimor profesoret dhe shkenctaret me te mire qe ka Universiteti i Prishtines(Mustafe Aliun,Hasim Rushitin,Shemsedin Vehapin...)...

Kush te nxiti te besh nje veprim kaq te pamatur politike zoti rektor.

A mos valle ti me qellim po deshiron ta mbyllesh Fakultetin e Kultures Fizike dhe Sportit ne Prishtine si ne kohen e kryecetnikut serb Sllobodan Millosheviqit.

Ti heqesh nga procesi mesimor shkenctaret me ne ze qe me mish e shpirt jane duke punuar me studente dhe arsimtare per reforma kjo eshte nje presedan i llojit te vet!

Sidoqofte per permirsimin e ketij gabimi si politikollog pa konsultuar askend kjo eshte turp per ju si njeri,rektor dhe intelektual.

Do te lusja si nje intelektual qe i tham vedit ta permirsoni gabimin e bere(ndofta jo me qellime)deri ne fillim te procesit mesimor ngase pa keta pedagoge duhet mbyll fakultetin ne fjale.

E ti me siguri nje gje te tille nuk e deshiron?Apo nese e deshiron atehere kjo eshte nje gaf i juaji i qellimte per diskreditimin e Universitetit dhe per nje gje te tille duhet te pergjigjesh heret apo vone edhe me ligj e edhe me Kanun,sic keni thene ne aktvendimet e leshuara si dhe shkrimin:
http://gjuhashqipe.blogspot.com/2006/09/le...up-s.html#links

Shkrimin ne fjale po e ricikloje edhe ne disa adresa per hire te transparences ndaj lexuesve dhe te atakuarve.

Me respekt,

Ramadan Avdimetaj,profesor i biokimise
==========================================================
Letra 3.

From : bashkim hasanaj
Sent : Wednesday, September 27, 2006 12:12 PM
To : agim.ceku@ks-gov.net

Subject : RE: Shkenca Kosovare nė peshojė?...

Zoti kryeminister,
E dijme se ke pune me te rendesishme.Por do te ishte e udhes qe vete ju te parandaloni zotin Enver Hasani,rektor ne UP me marrinat qe ka bere me 3 shkenctare.

Turp per zotin Hasani .Kjo gjithsesi atij do ti kthehet bumerang kur mbi 500 studente te Fakultetit te Kultures Fizike dhe te Sportit ne Prishtine do te mbesin pa 3 pedagoget e tyre(Mustafe Aliun,Hasim Rushitin dhe Shemsedin Vehapin).

Te gjithe e dine se kush eshte profesor Fehmi Krasniqi,....(hjekim fjalėt ofenduese,verejtja e moderatorit) , kurse z.Enver Hasani e mbrone ate.

Sa s'eshte bere vone do te ishte qe vete ju te interesoheni per kete rast se shkenctaret Kosova duhet me i formue prej balte kurse Enver Hasani,i zhbine nga faqja e dheumt me vendime absurde dhe norma kanunore.

Respekt,

Prof.dr.Bashkim Hasanja nga Prishtina
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Letra 4.

Subject: Shkenca Kosovare nė peshojė?...
Date: Wed, 27 Sep 2006 12:04:33 +0200

Pėrshendetje ,

Pėr hirė tė informimit tė anėtarėve tė forumit tonė ju postojmė shkrimin -Letėr e hapur rektorit tė UP-sė,tė botuar nė Floart-press, tė datės 26.09.2006.

Meqenėse rektori i UP prof.dr.Enver Hasani ,ėshtė anėtar i alb-shkencės do tė ishte mirė qė lidhur mė situatėn e krijuar nė FKFS tė UP-sė tė jap vlerėsimin e tij tė PAMATUR rreth suspendimit tė mėsimdhenėsve nga procesi mėsimor.

Na ēuditė fakti pse zoti Hasani nuk ėshtė Konsultuar fare mė Kėshillin arsimoro-shkencor tė Rektoratit,Senatin dhe Prorektoret e UP e asė mė Sekretarin e rektoratit lidhur mė njė vendim aqė BANAL dhe tė pamatur .

Zoti Hasani,bėri mė zi se nė kohėn e Millosheviqit! Nga procesi mėsimor pėrjashtoj shkenctarėt mė tė mirė qė ka Kosova. Kėta shkenctarė janė edhe bartėsit kryesorė tė procesit shkencor-edukativo mėsimor tash e 30 vjetė.

Mos vallė Ti mė sejmenėt tu dėshironi tė mbyllni Fakultetin e Kulturės Fizike dhe Sportit?
Pse e shtini nė njė thes tė viktimizuarit mė viktimizuesin i cili mė revole dhe stupca sulmon pedagogėt...

Ndal turrin zoti Enver Hasani,se do ta beni llugė Fakultetin e Kulturės Fizike dhe Sportit! keni punė mė tė rėndėsishme tė bėni nė Fakultetin Ekonomik ,Juridik e Teknikė...

Nė fund :Turp ėshtė tė largosh Mustafė Aliun,Hasim Rushitin dhe Shemsedin Vehapin,o zoti Enver Hasani!

Mė respekt,

Bashkim Hasanja

Prishtinė,27.09.2006.
-----------------------------------------------
Redaksia:

E shofim te arsyeshme dhe i mirepresim reagimet e te atakuarve.Pa medyshje dhe cenzure do ti publikojme shkrimet , ne faqet tona,per hire te vertetes se hidhur ndofta te pa qellimte te rektorit tone te mirenjohur Enver Hasani.

Meqenese letrat jane postuar edhe disa web faqeve dhe personave autoritative ne vend jemi te mendimit per shkak te transparences te gjitha ti publikojme pa hezitim.
Reagimet kanė pėsuar pėrshkak tė letrės tonė tė hapur mė titull:


Moderatori:Flori Bruqi

-------------------------------------------------------------------
http://floart-press.blogspot.com/2006/09/l...rit-t-up-s.html

Pėr fatin e mirė pothuaja tė gjitha mediat kosovare botuan reagimin publikė tė Dr.Hasim Rushitit,tė cilin po e publikojmė edhe nė nė forumin tonė :http://www.studentet.info

Ja se si dhe pse u suspenduam nga puna?!
Pėrkundėr faktit se jemi viktimizuar, duke u suspenduar nga puna me vendimin e njėanshėm tė rektorit tė UP-sė, opinionet tuaja, qė nuk kanė tė ndalur, i kuptoj si mbrojtje tė vlerave tė mirėfillta intelektuale dhe shkencore, tė cilat me decenie e ēuditėrisht edhe tani po nėpėrkėmben. Nga modestia prej intelektuali nuk do tė thellohem nė detaje, pasi tė gjitha kėto janė tė vendosura mbi tavolina tė atyre qė vendosin, por me kėtė rast dėshiroj t`i shtoj vetėm ca tė dhėna pėr ta plotėsuar mozaikun e sė vėrtetės. Nga situata e krijuar nė fakultet, emėrimet e ushtruesve tė detyrės sė udhėheqjes sė fakultetit e shumė e shumė tė tjera, e gjitha me qėllim tė mbulimit tė tė palarave, me sinqeritetin mė tė madh dhe pėrgjegjėsinė morale them se nuk jam viktimizuar rastėsisht.

Asgjė nuk ishte rastėsi!

Viktimizohem pėr shkak se si prodekan pėr ēėshtje mėsimore nė Fakultetin e Kulturės Fizike dhe tė Sportit kisha guximin profesional dhe akademik nė pėrkrahjen e reformave, nė insistimin pėr ndryshime dhe reformim, ndryshimit dhe reformimit tė programeve, me qėllim tė ngritjes sė cilėsisė sė studimeve nė fakultet.

Viktimizohem sepse kisha guximin profesional e intelektual (pa modesti ndėr tė rrallėt) qė nė cilėsinė e kryetarit tė komisionit pėr nostrifikim nė FKFS tė mos jap pėlqimin pėr barasvlerė tė diplomave, magjistraturave tė falsifikuara (ekzistojnė dosjet nė MASHT).

Viktimizohem pėr shkak se ua kam tėrhequr vėrejtjen disa arsimtarėve (lexo- tani ushtrues tė posteve udhėheqėse nė fakultet tė emėruar nga rektori), pėr fryrje tė orėve nė studimet master vetėm e vetėm tė mos dėmtohen studentėt, kėtė e kam bėrė pasi qė isha mentor i vitit tė parė tė studimeve master (ekzistojnė shėnimet edhe nė Rektorat). Pse edhe pėr kėtė nuk pyeten studentėt?

Viktimizohem sepse u kam sugjeruar arsimtarėve qė tė mos vendosin lajmėrime nė tabelė tė shpalljeve, siē janė: rezultatet e provimeve, shtyrjet e provimeve etj. etj., tė shkruara me dorė tė cilat as vetė nuk mund t`i lexojnė e lėre mė studentėt- kohė e kompjuterėve apo?!

Viktimizohem sepse u kam sugjeruar arsimtarėve qė patjetėr t`u mundėsohen studentėve konsultimet dhe shikimi i testeve tė provimeve, praktikė kjo qė nuk respektohet nga shumica e profesorėve nė UP.

Viktimizohem ku si prodekan pėr ēėshtje mėsimore (barra kryesore pėr mbarėvajtjen e provimit pranues) e edhe si anėtar i komisionit pėr pranim, nė tė dy afatet korrik dhe shtator, nuk kishim asnjė ankesė nga kandidatėt, dukuri kjo e cila kurrė nuk ka ndodhur mė parė, ku shqyrtoheshin me dhjetėra ankesa tė kandidatėve.

Viktimizohem pasi me kėmbėngulje jam angazhuar dhe do tė angazhohem pėr autonominė e universitetit.

Viktimizohem pasi nuk i pėrkas asnjė partie politike.

Viktimizohem pasi me tėrė qenien jam angazhuar nė kryerjen e obligimeve dhe detyrave nė fakultet (le tė pyeten studentėt).

Viktimizohem pasi qė nuk isha i angazhuar nė dy-tri a edhe mė shumė vende tė punės, dukuri tė cilėn shumė mirė e di opinioni, dhe se edhe vetė rektori ėshtė zotuar se do ta luftojė.

Apo mos ndoshta jam viktimė, ku nėn pėrkujdesjen time si trajner, studenti i UP-sė Bujar Jashari arriti t`i thyejė dy rekorde botėrore, duke hyrė nė “Librin e rekordeve”, ēka do tė thotė kjo pėr njė amerikan, gjerman ...etj. Kam edhe tė tjera, por a ia vlen, po kujt t’i rrėfehem mė...

Ēfarė duhet bėrė tjetėr qė t`i tregojmė Evropės se jemi nė Evropė. A i plotėsojmė ne “standardet” brenda vetvetes qė tė na njohin tė tjerėt, si duket qėllimisht a pa tė jemi shumė larg!

Me vendimin e njėanshėm tė z.rektor, pėrfundimisht grushti mė i madh u ėshtė dhėnė reformave tė filluara dy-tri vjet mė parė. Ndėrkaq, grushtet e shumėpėrfolura nė opinion janė gėnjeshtra dhe trillime, pėr qėllime tė caktuara, e qė edhe opinioni i respektuar do tė njihet shumė shpejt, siē thuhet nė popull “ i duel timi kėsaj pune”.

Tė tjerat gjykoni vetė

Sa pėr t`ua pėrkujtuar, me njė biografi shumė e njohur pėr opinionin, me angazhim tė njohur pėr studentė, me punime profesionale e shkencore tė botuara brenda dhe jashtė vendit me..., ende nuk mund ta kuptoj se pse jam suspenduar. Si mund tė etiketohemi se kemi bėrė vepėr penale? Cilat organe e vėrtetojnė kėtė? Si mund tė akuzohen studentėt vetėm e vetėm pse kėrkojnė kthimin e profesorėve tė suspenduar?!

Absurditeti vazhdon edhe mė tej, kur profesorėt e emėruar si organ i pėrkohshėm udhėheqės nė fakultet nuk i lejojnė studentėt tė vendosin lajmėrimet pėr protestė. Ata i vendosin, kurse kėta i shkoqin. Po nė ē’kohė po jetojmė?

Njė ėshtė e qartė, dikush pėrfitoi duke i fėrkuar duart (vetėm sa pėr t`i mbuluar marifetet e tyre). Absurdi tjetėr, tė ashtuquajturit “kolegė” ushtrues tė pėrkohshėm tė posteve u turren me vrap dhe formuan komisione pėr provime, pa kurrfarė kriteri (apo mos duan t`i kthejnė studentėt pėr vete duke ua falur notat). Kėtė e dinė mė sė miri studentėt, shumica e kolegėve arsimtarė brenda dhe jashtė fakultetit.

Po kush i kontribuoi se? Pse mediet nuk shprehin guximin pėr ta zbardhur tė vėrtetėn? Pse nuk i bėjnė vetėm njė vizitė tė vetme fakultetit, pėr ta dėgjuar tė vėrtetėn nga brenda, duke pėrjashtuar disa medie me ndikim mė tė vogėl, tė cilėt me guxim shkruan pėr tė vėrtetėn!

Dhe fare nė fund, ēfarė t’u them studentėve, familjes, shokėve dhe miqve se ende nuk e di se pse jam suspenduar.

Dr.Hasim Rushiti, prof.ass nė FKFS dhe ish-prodekan pėr ēėshtje mėsimore

Ēuditėrisht sot vizituam edhe MASHT-in e Kosovės ,ku nga burimet konfidenciale mėsuam qė Dosja e tė suspenduarve do tė shqyrtohet nga java e ardhsme. Kurse funksionarėt e lartė shtetėrorė i kanė shtirė veshėt nė lesh dhe heshtin.
Heshtja ėshtė edhe pranim i fajit,o zoti Rektor dhe ju tė dashur senatorė!
Pse heshtni?Pse si ktheni nė punė shkenctarėt Hasim Rushitin dhe Shemsedin Vehapin?

Deri kur...duhet pritur studentėt! Mos vallė duhet pritur edhe 6 muaj,siē mė tha njė koleg i imi dhe i profesorėve nė fjalė "...ata do tė kthehėn pas 6 muajve"...

Heshtė kryeministri?Heshtin liderėt dhe liderucat,por pse tash po heshtin edhe studentėt!

Pse? Pse?

Mosh hesht zoti Ramush Haradinaj dhe zoti Hashim Thaqi?

Gabimin duhet pranuar herėt apo vonė edhe ju!...

Edhi ju e dini rastin shumė mirė por po heshtni:Kujt po i frigoheni.Tė vėrtetės ,apo gėnjeshtrave tė falsifikatorėve qė i sollėt vetė ju nė RUP dhe FKFS?

Flori Bruqi

Prishtinė,18.10.2006.


PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio