Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkarkime kadrovike ne QKUK te Prishtines
Flori Bruqi
Postuar nė: 18.10.2006, 22:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 278
Antari Nr: 3300
Bashkangjitur: 12.10.2006

Qeveria ka marrė vendim pėr shkarkimin e menaxhmentit tė QKUK-sė dhe ka formuar bordin e pėrkohshėm ekzekutiv

Nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės ka vazhduar edhe sot greva e punėtorėve shėndetėsorė. Gjendja nė repartet e QKUK sė, sidomos nė sallat e operimit vazhdon tė jetė e rėndė, jo si pasojė e grevės sė personelit shėndetėsor, por pasojė e mungesės sė barnave esenciale.
Kryetari i kėshillit grevist, Dr.Sali Krasniqi, kėrkoi qė qeveria tė merrė masa urgjente pėr furnizim tė sallave me mjete tė domosdoshme pėr operim. Ndryshe, sipas tyre, po rrezikohet jeta e pacientėve qė presin tė operohen. Pacientėt dhe familjarėt e tyre e fajėsojnė qeverinė qė nuk po merr masa pėr gjendjen qė po mbretėron nė QKUK. Ndėrkohė drejtues tė ministrisė sė Shėndetėsisė thanė se se javėn e ardhshme tė gjitha klinikat do tė furnizohen me produktet e domosdoshme mjekėsore. Sipas kėsaj pacientėve u mbetet qė tė presin deri nė javėn e ardhshme!
Duke e parė qė gjendja nė QKUK edhe mė tej po rėndohet, qeveria ka formuar bordin e pėrkohshėm ekzekutiv, i cili duhet qė tė merrė masa urgjente pėr sanimin e gjendjes, dhe ka marrė vendim pėr shkarkimin e menaxhmentit tė QKUK-sė.
Ministri i Shėndetėsisė, prof.Sadik Idrizi dhe kryetari i bordit, Dr.sci.ass.Abdyl Krasniqi bėn apel tek punėtorėt shėndetėsorė qė ta ndėrpresin grevėn, sepse, sipas tyre, mjetet pėr kujdestaritė, do tė jenė nė xhirollogaritė e tyre duke filluar nga nesėr.

Kryesues i Bordit tė ri ekzekutiv nga Qeveria e Kosovės ėshtė caktuar dr.sc.Avdyl Krasniqi,ndėrsa anėtarėt tjerė tė Bordit Ekzekutivė ajnė prof.dr.Shefqet Lulaj,gjinekolog,prof.dr.Sejdullah Hoxha,gjinekolog,prodekan i Fakultetit tė Mjekėsisė nė Prishtinė dhe prof.dr.Ahmet Brovina,internist nga Klinika e sėmurjeve tė brendshme nė Prishtinė.

Siq kemi shkruar edhe mė parė dr.Fadil Beka,ish drejtor ekzekutiv i QKUK-sė ėshtė shkarkuar nga posti dhe ndaj tij sipas tė gjitha gjasave duhet tė fillojnė hetimet pėr keqmenaxhim tė mbi 1 milion eurove nė QKUK,thuhet nga njė burim konfidencial nė QK dhe njė zyrtar i lartė i Policisė sė UNMIK-ut.


Nesėr pritet qė ministri i Shėndetėsisė, Idrizi, tė paraqitet nė interpelancė para Kuvendit tė Kosovės

Flori Bruqi
PM
Top
ARRZA
Postuar nė: 20.01.2008, 20:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 301
Antari Nr: 12938
Bashkangjitur: 19.01.2008 Citim (Flori Bruqi @ 18.10.2006, 22:41)
Qeveria ka marrė vendim pėr shkarkimin e menaxhmentit tė QKUK-sė dhe ka formuar bordin e pėrkohshėm ekzekutiv

Nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės ka vazhduar edhe sot greva e punėtorėve shėndetėsorė. Gjendja nė repartet e QKUK sė, sidomos nė sallat e operimit vazhdon tė jetė e rėndė, jo si pasojė e grevės sė personelit shėndetėsor, por pasojė e mungesės sė barnave esenciale.
Kryetari i kėshillit grevist, Dr.Sali Krasniqi, kėrkoi qė qeveria tė merrė masa urgjente pėr furnizim tė sallave me mjete tė domosdoshme pėr operim. Ndryshe, sipas tyre, po rrezikohet jeta e pacientėve qė presin tė operohen. Pacientėt dhe familjarėt e tyre e fajėsojnė qeverinė qė nuk po merr masa pėr gjendjen qė po mbretėron nė QKUK. Ndėrkohė drejtues tė ministrisė sė Shėndetėsisė thanė se se javėn e ardhshme tė gjitha klinikat do tė furnizohen me produktet e domosdoshme mjekėsore. Sipas kėsaj pacientėve u mbetet qė tė presin deri nė javėn e ardhshme!
Duke e parė qė gjendja nė QKUK edhe mė tej po rėndohet, qeveria ka formuar bordin e pėrkohshėm ekzekutiv, i cili duhet qė tė merrė masa urgjente pėr sanimin e gjendjes, dhe ka marrė vendim pėr shkarkimin e menaxhmentit tė QKUK-sė.
Ministri i Shėndetėsisė, prof.Sadik Idrizi dhe kryetari i bordit, Dr.sci.ass.Abdyl Krasniqi bėn apel tek punėtorėt shėndetėsorė qė ta ndėrpresin grevėn, sepse, sipas tyre, mjetet pėr kujdestaritė, do tė jenė nė xhirollogaritė e tyre duke filluar nga nesėr.

Kryesues i Bordit tė ri ekzekutiv nga Qeveria e Kosovės ėshtė caktuar dr.sc.Avdyl Krasniqi,ndėrsa anėtarėt tjerė tė Bordit Ekzekutivė ajnė prof.dr.Shefqet Lulaj,gjinekolog,prof.dr.Sejdullah Hoxha,gjinekolog,prodekan i Fakultetit tė Mjekėsisė nė Prishtinė dhe prof.dr.Ahmet Brovina,internist nga Klinika e sėmurjeve tė brendshme nė Prishtinė.

Siq kemi shkruar edhe mė parė dr.Fadil Beka,ish drejtor ekzekutiv i QKUK-sė ėshtė shkarkuar nga posti dhe ndaj tij sipas tė gjitha gjasave duhet tė fillojnė hetimet pėr keqmenaxhim tė mbi 1 milion eurove nė QKUK,thuhet nga njė burim konfidencial nė QK dhe njė zyrtar i lartė i Policisė sė UNMIK-ut.


Nesėr pritet qė ministri i Shėndetėsisė, Idrizi, tė paraqitet nė interpelancė para Kuvendit tė Kosovės

Flori Bruqi

PAJTOHEM PLOTSISHT ME KETE


----------------------------------------
Dashurija eshte trendafil me xhemba po sdite ta perdoresh te shkakton plag...!!!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio