Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nė sofėr apo nė tryezė?
Essa
Postuar nė: 30.01.2011, 23:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6262
Antari Nr: 17241
Bashkangjitur: 11.09.2008Kemi sofer ende,e perdorim ndonjehere!
E respekti eshte i njejt si n'sofer si n'tryez,veq rehatia normal qe eshte me e pershtatshme n' tryez!


----------------------------------------
Mos lejoni qė mendja juaj te jetė sherbėtore pa mbikqyrės!!!
Von i sheh njeriu pasojat!!!!!!!!
PM
Top
qika_babit
Postuar nė: 30.01.2011, 23:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1190
Antari Nr: 22568
Bashkangjitur: 13.06.2009 Citim (festina @ 28.01.2011, 23:48)
Ju, keni apo jo sofer nė shtepi?
A pėrdoret ende sofra pėr shtruarjen e ushqimit?
Nėse vetė nuk e pėrdorni sofren, si i shifni ata qė e pėrdorin?
Nėse jo nė shtepit e juaja, a keni ngren ndojherė dikund bukė ne sofėr edhe si jeni ndier?
Edhe pėr fund meqense tryeza(tavolina) luan rrolin e njejt me tė sofres, vetėm se cilsohet si diēka mė moderne, pse rrespekti (nuk po di si me e quajt ndryshe) nuk ėshtė si ndaj sofres si ndaj tryezės?


Me tė mira!

tem e bukur shum........

po vallah kena veq mami e ka cu ntra se se perdoren u bu moderne mo...
nuk se perdorim se mami thot sen i fshon troshkat mapa...
aho kur isha te dajxhet hongra buk nsofer se kisht bo nen e dajxhes grosh en hongrem kit m ni temsoj u knaca,,,,


en respekti asht ndrajshe se sofren duhet tabajn ta ngren a tavolinen e lon nvend....

smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
ich liebe dich tetova................. meine lochka
PM
Top
festina
Postuar nė: 28.06.2011, 21:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6417
Antari Nr: 18433
Bashkangjitur: 10.11.2008Unė sot kam pas shumė mallė me ngran bukė n'sofėr, ama edhe me qenė e mbushur me njerėz...hmmm qejf ėshtė smil3dbd4d75edb5e.gif

Kėtė muaj kam ngerė bukė n'sofer, ndjenj tjetėr, edhe kam ngren ma shumė, ashtu kemi vepru pėr 6 ditė rresht, jo qė s'kemi pas tavolin po rregullat kanė qenė ashtu smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nuk dua tė jem nga ata qė vetėm frymarja e tyre tė tregon se janė gjallė.

Mos mė thuaj se mė ke parė nė ėndėrr!
PM
Top
vllahi
Postuar nė: 28.06.2011, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2200
Antari Nr: 16914
Bashkangjitur: 22.08.2008Ne kemi hanger ne sofer ,por kur babai bleu nje piano smil3dbd4dbc14f3f.gif shume te madhe ajo e zuri gjysmen e dhomes dhe u detyruam ta heqim sofren dhe te hajm ne tavolin smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif


----------------------------------------
idealistat filloin luften

trimat luftojne

te pamerituarit marrin pushtetin
PM
Top
KEKUSHI
Postuar nė: 28.06.2011, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 195
Antari Nr: 24342
Bashkangjitur: 21.01.2010Un kam sofer edhe shum shpesh e perdori,cuditerisht vetem mua ne familje me pelqen edhe pse me te gjitha vetit tjera jam me modern ne familje por sofren e dua,dicka mduket se ri me rehat,ma e shijshme mbehet buka.Mos harojm ta potencojm edhe afersin e rendin e vet qe e ka sofra.Un per veti se kam nmend me hek dor prej sofres,ishalla martohem me dikend qe e ka qef sofren se per ndryshe ka me na hi sheri cdoher kur kena me u ul me honger buk hahah
PM
Top
osmen
Postuar nė: 28.06.2011, 23:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 757
Antari Nr: 24462
Bashkangjitur: 05.02.2010 Citim (Albana_gl @ 29.01.2011, 00:18)
Festina teme shuuume e bukur...

Sofer kemi patur edhe ne ne shtepine time, para shume vitesh, ashtu sic e vogel mbaj mend ne sofer kam ngrene buk me te gjithe antaret e familjes...
Sec m'a kujtove femijerine time oj Festina hehe, isha e vogel e kisha qejf shume sofren, ishte shuum lezet ne sofer kur hanim buke, u ngushtonim bashk hanim eeehhh jete o jete hehe...
Tani qe hame ne tavoline (tryeze), me duket sikur jemi shume larg e large...Por ama thene drejten shume me mire esht ne tavoline me ngrene buk sepse je ne karrige e ulur drejt, dhe buka te shkon me mire ne lukth, kurse ne sofer mblidhesh ashtu, dhe me veshtiresi shkon buka tek lukthi...ehehe

lexova njehere me nje vend se menyra me e mire per te ngrene ushqim ishte kembekryq ahtu si ne sofer e veretuar me metoda the buka te hahet ngadale mirpo normal aty luan faktori qe personi te jete vigjilent sepse nese je i trashe nurmal se nuk mundesh me ndejt kembekryq secila e ka lezetin e vet
PM
Top
Per@ndorj@
Postuar nė: 29.06.2011, 07:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2773
Antari Nr: 16462
Bashkangjitur: 19.07.2008Eshte intereante te hash buke ne sofer me shume njerez te tjere po dyqysh kjo interesantja vlene vetem per nje kohe ( nje kohe sa je femije dhe perzien luget e enet me femijet e tjere dhe qeshe me to pa arsye )... tash nuk um pelqen shume me thone drejte , ma ngushte nuk je fort rehate , megjithese nuk do refuzoja kurr per te ngrene ne sofer ama sendet e vjetra - tradicionale s'me terheqin fare .


----------------------------------------
T'a njohesh njerzimin eshte filozofia me e rend e jetes !

|| A L || B e nOOoo00000
PMEmail Poster
Top
MeeLot
Postuar nė: 29.06.2011, 07:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009en tryez se nuk jena shum veta,sofren nuk munemi me mush


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2011, 11:04
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008Un jam qytetar, nu ke di bile as cka eshte sofra smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
hey
Postuar nė: 29.06.2011, 11:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (alvin @ 29.06.2011, 12:04)
Un jam qytetar, nu ke di bile as cka eshte sofra smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Aaa doki, s'ma merr mendja se nuk e dish cka eshte sofra. smil3dbd4daabd491.gif
Me perpara e kishim dhe e perdornim por tashme jo, kane ndryshu rrethanat.
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2011, 11:16
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hey @ 29.06.2011, 12:14)
Aaa doki, s'ma merr mendja se nuk e dish cka eshte sofra. smil3dbd4daabd491.gif
Me perpara e kishim dhe e perdornim por tashme jo, kane ndryshu rrethanat.

Nė shtėpinė e babait, asnjėherė nuk kemi pasur sofėr.
Ndėra nė fshta te gjyshi gati ēdoherė hanim bukė nė sofėr, dhe si fėmijė kisha shumė qejf tė ulem nė sofėr. smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top
hey
Postuar nė: 29.06.2011, 11:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3786
Antari Nr: 10993
Bashkangjitur: 11.11.2007 Citim (alvin @ 29.06.2011, 12:16)
Nė shtėpinė e babait, asnjėherė nuk kemi pasur sofėr.
Ndėra nė fshta te gjyshi gati ēdoherė hanim bukė nė sofėr, dhe si fėmijė kisha shumė qejf tė ulem nė sofėr. smil3dbd4e4c2e742.gif

Eee keshtu po. Duke marre parasysh moshen, e disha se s'ka mundesi mos e dish cka eshte sofra. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
alvin
Postuar nė: 29.06.2011, 11:22
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 22234
Antari Nr: 12633
Bashkangjitur: 08.01.2008 Citim (hey @ 29.06.2011, 12:17)
Eee keshtu po. Duke marre parasysh moshen, e disha se s'ka mundesi mos e dish cka eshte sofra. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

Shaka bėj, mos ke gajle.Si nu ke di.
Kėto ditė jam i disponuar pėr tė bėrė shaka nė forum.Si dje me maqedonishten dhe sot me serbishten smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Dy gjėra janė te pakufishme-gjithėsia dhe injoranca njerėzore. Pėr te parėn nuk jam i sigurt-Albert Einstein
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio