Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Humor fetar, KENI KUJDES BLASFEMINE!
Mbinjeriu
Postuar nė: 31.01.2011, 22:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009E nese muslimanet do pushtonin gjithe planetin?
Te analizojme objektivat e situates edhe avantazhet: :fk02


1) Grate nuk do i jepnin me makines
a) Nuk do kete me trafik makinash
Nuk do kete me probleme per te parkuar
c) Numri i aksidenteve rrugore do te pakesohet


2) Grate nuk do kene mundesine te flasin
a) Do pakesohet inkuinimi (papastertia) akustike

3) Grate nuk do punojne me
a) Do krijohen vende te reja pune

4) Grate nuk do kene me autonomine per te bere pazar (shoping)
a) Do shtohen kursimet financiare ne familje


5) Grate duhet te veshin perce (me u mbulu)
a) Do jene gati ne 5 minuta
S'do kete me banjo ambulante neper rruge
c) S'do kete me merzitje kur degjon fjaline: "O Zot sa jam shendoshur?"
c2) "Do blej kete veshjen ngjyre jeshile ose kete tjetren ngjyre te verdhe nga Singapore?"
c3) "Nuk di cfare te vesh kete mengjes!"


6) Grate do t'i nenshtrohen komplet burrit
a) Nuk do kete me zenka familjare (UNE THEM, TI BEN)
Poker, birra edhe bilardo cdo mbremje me miqte


7) Poligam te tipit: "E dashur a bejme dashuri sonte?"
"JO i dashur kam nje dhembje koke."
I fut nje shkelm e perzen edhe thua "Po e ndryshoj, po marr nje tjeter,!"


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 01.02.2011, 00:08
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006Te besh shaka per Zotin dhe per te derguarit e Tij eshte e ndaluar.
Kjo eshte humor per nje komunitet dhe nje ideologji te caktuar.

S'ka nevoje te ndizeni flake. Po ju pelqeu lexojeni. Po s'ju pelqeu injorojeni.

Do fshihen gjitha komentet tjera ofenduese dhe rrezikoni te merrni dhe verejtje.

Ju falenderoj per mirkuptim!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
Hornets
Postuar nė: 01.02.2011, 01:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009A pe sheh qe sipas ketij PARAGJYKIMI prap do ishte mire, ma pak shpenzime, jeta ma e mire tonat.

Por tash realisht nese Islami I VERTETE e merr tere boten atehere do ishte diqka fantastike sepse njerezit do duhet te ishin te drejte dhe do kishte lumturi ne masen me te madhe qe ka ekzistuar ndonjehere, do respektohet qdo kush sic ka ndodhur ne periudhen e Pejgamberit a.s.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Cusack
Postuar nė: 01.02.2011, 01:14
Quote Post


Carpe Diem
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 10747
Antari Nr: 4199
Bashkangjitur: 24.11.2006 Citim (Hornets @ 01.02.2011, 04:30)
A pe sheh qe sipas ketij PARAGJYKIMI prap do ishte mire, ma pak shpenzime, jeta ma e mire tonat.

Por tash realisht nese Islami I VERTETE e merr tere boten atehere do ishte diqka fantastike sepse njerezit do duhet te ishin te drejte dhe do kishte lumturi ne masen me te madhe qe ka ekzistuar ndonjehere, do respektohet qdo kush sic ka ndodhur ne periudhen e Pejgamberit a.s.

Hornets
Une me sa kuptoj, kjo shaka behet ne kurriz te grave, jo te fese - dhe me sa shoh e ke kuptuar dhe ti shakane.

Pak jashte teme, por per hir te se vertetes, me duhet te plotesoj pak mendimin tend ne paragrafin e dyte:
Banka Boterore nxorri para 6 apo 7 vitesh (s'jam i sigurte) nje studim qe thoshte se nese e gjithe Bota do jepnin 2.5 perqindshin e te ardhurave te tyre ne nje fond te perbashket per te ndihmuar te varferit - ne Bote s'do kishte te varfer fare, dmth nje studim qe me numra e llogaritje te sakta konfirmon Zekatin qe na e kerkon Zoti t'a japim.

Une jam qe kete teme t'a bejme humor fetar. Le te qeshim me hoxhallaret, me prifterinjte, me rabinet, me te gjithe njerezit e fese, perpos me Zotin dhe te derguarit.

Ka dikush tjeter ndonje barcalete?!


----------------------------------------
Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter!
Miss.Blue
PM
Top
wolfy
Postuar nė: 01.02.2011, 01:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2592
Antari Nr: 23701
Bashkangjitur: 12.11.2009njė prift ne autobus ishte i ulur ngat nje femres bukur..

ajo femra i drejtohet priftit : a ban met pyt dicka ?

prifti: po sijo, urdhero..

femra: kam nje maqin per femra ( qe larogn qimet ) po e kam bler shum shtrejnt.. me duket se do duhet te paguaj shum per dogan.. eshte pa perdor fare..a ka mundesi me msheh ket nder veladon tuaj ?

prifti: po mundet, por problemi eshte se un smundem te genjej..

femra: ska lidhje, do te behet disi...


Polici pyet: a ka ndokush te paraqet dicka te doganat ?

prifti: prej ne kok e deri ne brez skam asgje per te paraqitur..

polici kurioz pyet: po prej brezit e teposht ?

prifti ; nje aparat per femra qe eshte i paperdorur..

polici fillon te qesh dhe bertet.. TJETRI !!


----------------------------------------
-= ULTRAS =-

Proud to be BALLIST !
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 07:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009-Eksperti


Ishin nisur me autobus nje grupe besimtaresh per ne Meke. Ne autobus e kishin edhe imamin..
Nen nje karrike nje burr i sheh nje pale breke dhe reagon menjehere duke pyetur se te kujat ishin? Te gjithe mohonin se ishin breket e grave te tyre .
Erdhen der te perfundimi se duhet pyetyr imamin. Thane qe imami ka aftesi te mbinatyrshme dhe do ta dine se te kujat jane breket.
I merr ky dhe i shikjon. Pas disa sekondave thot: Keto breke nuk i takojne ndonje gruaje te xhematit tone smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 07:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Kan qene dy shoke njeni Katolik e tjetri Musliman

-Kur nje dite ky Muslimani e sheh shokun e tije shum te merzitur?!!
Cke mor qka tka ndodur
-E iq mos vete punet i kam shum keq?!!
-Po perse e pyet Muslimani?
E bre shoqi isha ne Kishe me lajte gjynahet tek prifti mas perdes!
-Prifti me pyeti per cka mekati je ardhe
O prifto kam dhunu nje femer?!!!
-Prifti auuu mekat te madh paske ba un ket mekat smundem me e lajte perveq atit te shejte?!!!

Muslimani i thot shoqit:
Aj bre mos u merzit per ket pune* aj shkojm tek Hoxha e tshohim cka dot thote:
-I thuan Hoxhes se qka esht puna
Hoxha thot sevab sevab ke bere
-Ky katoliku habitet!!!
Mir de hoxhe po prifti me thote mekat mekat te madhe ke bere e ti me thua sevab sevab
-Hoxha e vet mir de djali mire a eshte i martuar aj prifti yt?
-Ky po i prgjigjet JO bre ku ke ni prifti katalik me qen i martut se eshte mekat me u martu prifti.
-Hoxha i kthehet po ku din prifti qeshte(P***a) " Femra" leje ti priftin se zdine gje e kthehu nga Hoxha per se mbari


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 07:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Prifti
Nje te diele kishte shkuar nje njeri te prifti per "falje mekatesh". Kam be mekat i thote njeriu priftit.
prifti e pyet* me ke: me ate vajzen qe shifet te kendi? Jo i thote mekatari
me vajzen qe punon ne vetesherbim* pyet prifti. Jo as me ate
hmmm* jam i sigurt se me vajzen qe shperndan bileta te futbollit i thote prifti. Jo as me te...
nejse* prifti e pastron nga mekatet dhe njeriu ne dalje i thote shokut:Te ikim se u be mire* mesova tre vende te reja


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 07:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Murgeshat

Shkojne 2 murgesha tek nje dyqan me ble 2 banane.
Shitesja i thot se i kan ngel dhe 3 dhe u thot qe ti merrinin te treja.
Mir thot kjo murgesha kete te treten ta marim per ta henger smil3dbd4d4e4c4f2.gif (E nuk hekin aq keq jo hahaha)


Prifti dhe Hoxha

Njėherė nė trenin Prishtinė-Ferizaj udhėtonin sė bashku nė njė kupe Hogja dhe Prifti.
Nė mes tė rrugės Prifti nxorri njė konzerv prej qante dhe pasi nuk kishte brisk ju lut Hogjės nėse ka njė tė tillė.
Si jo???
Hogja nxorri briskun prej gjepi dhe ja dha.
Pas shėrbimit me tė.
Prifti ja ktheu* dhe po e falėnderon.
Mė fal Hogjė i nderuar por mishi nė konzervė ishte mish Thiu dhe ndoshta kjo nuk tė prish punė nė fenė tėnde.
Jo i tha Hogja* nuk prish punė aspak se unė kėtė brisk e pėrdori pėr synetim.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Mbinjeriu nė 01.02.2011, 07:39


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 07:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Murgeshat meraklike

Ishin kater murgesha dhe shkuan tek prifti sepse kishin bere mekate. E para i tha priftit: -Ja kam pare k... nje burri.Prifti i thote qe te laje syte dhe te beje lutjen dhe te ikte. E dyta i tha priftit:- Ja kam prekur k... nje burri. Laj duart- itha prifti, -falu dhe ike. Sa do hynte e treta i tha e katerta:- te hy une me pare. Po pse - i tha murgesha e trete. E katerta i tha- Se me ujin qe ti do lash bythen une do laj gojen.

Murgeshat

Ne kopeshtin e nje manastiri po punonin tre murgesha.Dy murgesha punonin bashke dhe bisedonin,ndersa murgesha e trete po punonte disa metra larg dhe nuk i degjonte se per c”fare po bisedonin “motrat”. Njera nga motrat po i tregonte tjetres..”kur shkova ne pazar ne elbasan bleva nje banane”kaq..dhe tregoi gjatesine e dores.Ndersa motra tjeter i tha “kur shkova ne tirane bleva nje kastravec”kaq..dhe tregoi gjatesine e krahut.Murgesha qe ishte larg ,afrohet,dhe i pyet.”Motra per ke prift e keni fjalen?”

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Mbinjeriu nė 01.02.2011, 07:55


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 01.02.2011, 08:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007Shkon Severina* per tu rrefyer tek prifti:

Kam mekatur , o at... - i thot Severina
E di bija ime, e pash - ia kthen prifti

* eshte kengetare e famshme kroate, e cila u be e njohur dhe per skandalin qe ju publikua nje video ne te cilen kjo ben marrdhenie seksuale...dhe barcoleta eshte per kete rast...


Kane qene dy murgesha, njera quhej Logjika , tjetra Matematika
Nje dite dolen ne qytet, dhe teksa ktheheshin per ne kishe , u doli nje vagabond dhe i maltretonte...
Matematika dhe Logjika filluan te japin idete e veta se si te shpetojne. Matematika thoshte se nese vrapojme me kete shpejtesi do te arrijme ne kete kohe ne kishe, ndersa Logjika jepte dhe ajo mendimet e veta. Vagabondi filloi te vrapoj pas tyre, ndersa murgesaht i ndajten. Matematika arriti ne kishe, ndersa Logjika u kap nga vagabondi. Pas nje kohe, arriti dhe Logjika ne kishe. Matematika e pyeti, "he, cfare ndodhi?". Logjika i tha: "po me kapi vagabondi". Dhe cfare bere ti- e pyeti Matematika. Po u xhvesha dhe i leshoi pantallonet edhe ai - tha Logjika. E pastajjjjj - pyeti Matematika. Po logjikisht, nje murgeshe, pa rroba vrapon me shpejt se sa nje burr me pantallona te leshuara - iu pergjigj Logjika.


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
AeRtOn
Postuar nė: 01.02.2011, 08:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3865
Antari Nr: 6944
Bashkangjitur: 15.04.2007Ne nje fshat, gratė kanė tradhėtuar shumė. Ēdo ditė kanė shkuar tek prifti pėr tu rrėfyer.

"E kam tradhetuar burrin tre herė kėtė javė" - thot njėra.
"Unė e kam tradhėtuar 5 herė - thot e dyta".
"Unė ēdo ditė e tradhėtoj - thot e treta".

Njė ditė prifti nervozohet, dhe shkon tek Kryetari i Komunės dhe i thot:

" A ka mundėsi Kėshilli Komunal tė mbajė mbledhje dhe tė ndryshojė fjalėn tradhėti me ndonjė fjalė tjetėr, sepse gratė tradhėtojnė shumė dhe nė Shtėpinė e Zotit ėshtė e tepėrt tė pėrdoret kjo fjalė".

"Mirė, do e rregullojmė kėtė punė" - i thot Kryetari.

Mbahet mbledhja dhe vendoset qė gratė kur tė rrėfehen, nė vend tė fjalės tradhėti, ta pėrdorin fjalėn "kam ra nė gropė".

Vazhdon historia:
"At, kam ra nė gropė 3 herė kėtė javė", "Pėr ēdo ditė jam duke rėnė nė gropė"...Mirėpo, vjen puna , e ndėrrojnė priftin. Vjen prifti i ri, mirėpo nuk e din punėn e "rėnies nė gropė". gratė vazhdojnė tė vijnė tek prifti i ri pėr t'u rrėfyer se kanė rėnė nė gropė. Por, prifti, meqė nuk e dinte se ēfarė don tė thotė kjo, thot me vete "Pse kėto gra vijnė tek unė ankohen se kanė rėnė nė gropė, Komuna duhet t'i rregullojė dhe sanojė gropat , jo unė". Shkon prifti tek Kryetari i Komunės dhe e pyet, " E ke ndėrmend tė fitosh dhe njė mandat tjetėr ti"? "Po, normal" - i thot Kryetari. "Atėherė pse nuk i rregullon gropat, vijnė gratė ankohen se kanė rėnė nė gropė". Kryetari qeshet me ironi, pasi e din rastin, vet me Kėshillin kanė vendosur qė tė pėrdoret ky term. Kur prifti i ri e sheh Kryetarin tė qeshet me ironi , i thot: "Qesh ti, qesh. Erdhi gruaja jote dhe mė tha se 5 herė kishte rėnė nė gropė" smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga AeRtOn nė 01.02.2011, 08:18


----------------------------------------
“Dikur thonin se palestinezėt luftojnė si heronj, e tani thonė se heronjtė luftojnė si palestinezė.”
— Norman Finkelstein
PM
Top
Mbinjeriu
Postuar nė: 01.02.2011, 13:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9652
Antari Nr: 22454
Bashkangjitur: 04.06.2009Ja nje tjeter te ngjajshme me ate me hoxhen smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Prifti dhe polici
Nje prift po i jepte biēikletes pa
duar.Polici e ndalon dhe i thote;50 Euro Gjobe.Prifti i habitur e pyet pse?

Polici - sepse po i jepje biēikletes pa duar.

Prifti - po une jam me Zotin

Polici - 100 Euro pra meqe jeni dy veta ne biēiklete smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
"Besimi ėshtė mė i thjeshtė se mendimi. Ndaj dhe ka mė tepėr besimtarė se mendimtarė"
PM
Top
packs
Postuar nė: 01.02.2011, 17:19
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Mbinjeriu, te paralajmerojme te mos provokosh . Barcoleta sic ka thene Cusacku dhe qe jane degju prej shumices nga ne, mund ti postosh por jo debate nga forumi i ateisteve te cilet nuk bejne gje tjeter vec vazhdimisht fyejne Pejgamberin dhe Zotin.

Duhet ta keshe parasyshe qe ky nuk eshte nje forum i atille, andaj te lutem ke kujdes.

Ne te kunderten, do merren masa deri ne fshirjen e kesaj teme.
Tamam puna edhe tek Humori te kete ofendime. Kurre nuk pasna ndi.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
domallari
Postuar nė: 01.02.2011, 17:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 178
Antari Nr: 25761
Bashkangjitur: 14.12.2010 Citim (packs @ 01.02.2011, 18:19)
Mbinjeriu, te paralajmerojme te mos provokosh . Barcoleta sic ka thene Cusacku dhe qe jane degju prej shumices nga ne, mund ti postosh por jo debate nga forumi i ateisteve te cilet nuk bejne gje tjeter vec vazhdimisht fyejne Pejgamberin dhe Zotin.

Duhet ta keshe parasyshe qe ky nuk eshte nje forum i atille, andaj te lutem ke kujdes.

Ne te kunderten, do merren masa deri ne fshirjen e kesaj teme.
Tamam puna edhe tek Humori te kete ofendime. Kurre nuk pasna ndi.

bravisimo ju lumte packs benja me dije ketij cungi se smbushet mend
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio