Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studime pasuniversitare prane UEJL-se!
studentejuridiku
Postuar nė: 19.10.2006, 07:51
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006Te nderuar kolege,

me ane te kesaj teme ne nje fare menyre kerkoj dhe ndihmen tuaj mbi mundesine e informimit per kriteret e studimeve pasdiplomimit/master ne UEJL.


Jeni te lutur te shkruani ato dy gjera qe mund ti dini.


respekte,

me
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 19.10.2006, 18:07
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006studente

www.see-university.edu.mk intersohu me mir

por do te tregoj qe afati ka perfunduar dhe ka mbetur deri me 1 dhjetor afati per Diplomaci dhe Studime te sigurise...

suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 26.10.2006, 16:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006e nderuar mme mire eshte te vish te marresh informacione ne zyrat e universitetit sepse me siguri qe do te hasesh ne informacione te verteta. me nje te thenme nuk behen shum pune


suksese


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
Gazetari
Postuar nė: 27.10.2006, 01:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 137
Antari Nr: 637
Bashkangjitur: 03.04.2006 Citim (delicious_as_me @ 26.10.2006, 16:52)
e nderuar mme mire eshte te vish te marresh informacione ne zyrat e universitetit sepse me siguri qe do te hasesh ne informacione te verteta. me nje te thenme nuk behen shum pune


suksese

delicious_as_me,

Studentja ne fjale deshiron vetem te informohet pak si siperfaqesisht per punen e studimeve pas universitare ne UEJL, sepse nese ajo kishte ndermend te vazhdon studimet atje, nuk do futej ne forum te kerkon ndihmen time apo tenden...

... dhe nuk dmth-ne se ne ketu asaj do i servojme informacione jo te verteta, kush don do ti tregone ca fjale ne koke se si eshte puna, dhe nese ajo do dicka me shume le te urdheron ne zyrat e UEJL e presin me lule perpara, sepse keto te UEJL-se per pare edhe..... ( e dini me tutje cka japin) :D
PM
Top
studentejuridiku
Postuar nė: 27.10.2006, 08:40
Quote Post


Na ndejk nga koha nė kohė
****

Posti: Antarė
Postime: 45
Antari Nr: 3384
Bashkangjitur: 16.10.2006me iu thene te drejten me shume me duhet informacion mbi pervojat e degjuara apo te provuara nga vete ju,dmth nese dikush i ndjek keto te me sygjeroje menyren me te mire per ta bere. Une e di dhe websitin dhe kam arritur te mar dhe te gjithe informacion e formularet te dashur kolege, une keto dite do jem dhe prane ambjenteve te ktij Uni.por doja sygjerimet apo rekomandimet tuaja.

Flm per mundimin gjithsesi.
PM
Top
LirimShabani
Postuar nė: 27.10.2006, 16:43
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006studente juridiku

personalisht kam aplikuar ne master ne shtul prandaj te dhash nje informate te thjeshte.

d.m.th nese do e vizitosh ate faqe interneti aty ke te dhenat e pergjithshme....www.see-university.edu.mk


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 28.10.2006, 18:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Lirom shabani mos u hjek si i mencur. ajo qe une kam shkruar para ksaj skishte te bej me ty keshtu qe mos u fut aty nuk ke ftese. une i tregova ashtu si dija e ti mos me trego mua ose asaj se cka ne fakt ke be ti. ok
suksese
mos u merr me replika se nuk te ka hije duke marre pasrasysh vendin ku punon kjo eshte shume e thjeshte.


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
ilo_te
Postuar nė: 28.10.2006, 22:13
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Zyra pėr Studime Postdiplomike (UEJL)


Zyra pėr Studime Postdiplomike ėshtė zyrė qendrore administrative e Universitetit tė Europės Jug-Lindore qė merret me ēėshtje tė studimeve postdiplomike. Ajo ėshtė pėrgjegjėse pėr organizimin, menaxhimin dhe mbikqyrjen e sigurimit tė cilėsisė sė programeve.

Zyra pėr Studime Postdiplomike pranė UEJL-sė:

- ėshtė nė bashkėpunim permanent me stafin akademik dhe administrativ;
- ofron mbėshtetje pėr tė gjithė studentėt dhe stafin e involvuar nė kėto studime;
- stafi i zyrės mirėpret tė gjitha mundėsitė pėr diskutim dhe shkėmbim idesh nė lidhje me proceset administrative dhe akademike me studentėt aktual, studentėt e ardhshėm dhe stafin e angazhuar.

Qėllimi i Zyrės pėr Studime Postdiplomike ėshtė:

- tė bėj njė eksperiencė hulumtuese tė kėnaqshme dhe inelektualisht stimuluese pėr tė gjithė qė angazhohen nė kėtė drejtim;
- studentėve t’ju ofroj mundėsi qė tė zhvillojnė aftėsi dhe njohuri sepse vetėm nė kėtė mėnyrė ata do tė jenė nė gjendje tė japin kontributin e tyre origjinal pėr mirėqenjen e kėtij regjioni.

Rekomandimi i Zyrės pėr tė gjithė tė interesuarit eshtė qė para se tė vazhdojnė studimet duhet dhėnė pėrgjigje nė pyetjen:

Pse studime postdiplomike?

Nėse Ju do tė formoni qėndrim pėr arsyet pse dėshironi tė vazhdoni studimet dhe ēfarė prisni tė fitoni nga ata, nuk ka dyshim se Ju do ti arrini qėllimet Tuaja dhe do tė nxjerrni mė tė mirėn nga studimet posdiplomike.
Cilat mund tė jenė arsyet pėr studime postdiplomike:

arritja e qėllimeve specifike nė karrierė;
realizimi i prespektivave pėr punėsim;
interesi i veēantė nė fushėn akademike;
profesionalizimi;
dėshira pėr kalim nė njė lėmi tjetėr studimi etj.
E rėndėsishme ėshtė qė nė fillim tė mendoni nėse posedoni:

- motivim tė mjaftueshėm;
- aftėsi akademike;
- mjete financiare pėr pėrfundimin e studimeve;

Zyra pėr Studime Postdiplomike bėn pėrpjekje serioze nė mėnyrė qė tė ndikoj nė zhvillimin dhe avansimin e kėtyre studimeve dhe e gjithė kjo, besojmė se do tė mundėsojė krijimin e njė klime tė re dhe mė tė mirė pėr tė ardhmen.


Stafi i Zyrės ėshtė i vendosur nė objektin 301, zyra nr. 14 dhe 19 dhe Ju mirėpret pėr konsultime.


Dr. Murtezan Ismaili,
Drejtor i Studimeve Postdiplomike
Universiteti i EJL, Tetovė, Maqedoni

Emsale Murtezani,
Koordinatore pėr Studime Postdiplomike
Tel.: +398(0)44 356 031
e-mail: e.murtezani@seeu.edu.mk


PM
Top
ilo_te
Postuar nė: 28.10.2006, 22:15
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Studimet postdiplomike

Programet Studimore

• Programe tė Ciklit tė Dytė nė Administrim Biznesi

o Financė
o Marketing
o Programi MBA i Shkollės sė Menaxhimit tė Maastricht-it - UEJL

• Programe tė Ciklit tė Dytė nė Administratė Publike

o Administrim Publik krahasues i Bashkimit Evropian
o Studime te Sigurise
o Studime per Diplomaci
o Menaxhim Publik dhe Qeverisje Lokale(Paris 12)• Programe tė Ciklit tė Dytė nė Shkenca Kompjuterike nė Fakultetin e Shkencave tė Komunikimit dhe Teknologjive

o Dizajn i Multimedias
o Software dhe Zhvillime Aplikative

• Program ndėrdisiplinar i Ciklit tė Dytė nė

o Studime Ballkanike

• Programe tė Ciklit tė Dytė nė Juridik nė Fakultetin e Studimeve Ligjore.

o E drejta civile
o E drejta Evropiane

• Programe tė Ciklit tė Dytė nė Fakultetin Pedagogjik

o Studime tė Gjuhės Shqipe
o Mėsimdhėnie nė Gjuhėn Angleze

• Instituti i Ambientit Jetėsor dhe Shėndetit

o Menaxhimi i Ambientit Jetesor


Programme ndėrkombėtare tė Ciklit tė Dytė:

• Programi MBA (Master nė Biznes Administrim) i Shkollės sė Menaxhimit tė Maastricht-it/UEJL do tė administrohet dhe operohet nga Fakulteti i AB. Komponenti mėsimdhėnės i UEJL-sė do tė pėrbėjė afėrsisht 50 % e totalit. Kostoja e kėtij Masteri ėshtė mė e lartė se tė tjerėt.

• Programi i magjistraturės (LLM) nė tė Drejtėn Evropiane do tė administrohet dhe operohet nga Fakulteti Juridik. Njė numėr kursesh do tė mbahen nė gjuhėn angleze nga stafi i UEJL-sė , ndėrsa profesorė prej universiteteve Evropiane do tė mbajnė orėt e tjera. Kostoja e kėtij programi do tė jetė si dhe pėr Magjistraturat e tjera nė UEJL, 1200 Euro pėr semestėr.

• Programi i magjistraturės (MA) nė Menaxhim Publik dhe Qeverisje Lokale nė bashkėpunim me Universitetin Paris 12/UEJL do tė administrohet dhe operohet nga Fakulteti i AP me mbėshtetje tė ngushtė tė Programit tė Koperimit Francez.Universiteti Paris 12 do tė dėrgojė profesorė (si dhe profesorė prej Rennes pėr programin e tė Drejtės Europiane LLM) tė japin mėsim kėtu. Kostoja e kėtij programi do tė jetė si dhe pėr Magjistraturat e tjera nė UEJL, 1200 Euro pėr semestėr.


PM
Top
ilo_te
Postuar nė: 28.10.2006, 22:17
Quote Post


Mundohem tė kyqem nė bisedė
**

Posti: Antarė
Postime: 20
Antari Nr: 1041
Bashkangjitur: 17.04.2006Pėr mė tepėr informacione drejtohu nė zyėn pėr studime postdiplomike apo nė zyrat e Unionit tė Studentėve tė UEJL-sė.

Me respekt!
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 31.10.2006, 18:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006Pune e mire ilo_te ,jo, si lirimi qe replikon ne emer te vet.


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė: 31.10.2006, 19:02
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006delicious
dicka je ngateru me duket
Nuk e paskam lexu ma heret se cka ke shkru per mua....
un asnje replike nuk ta kam bere ty dhe snuk kuptoj perse keni reaguar ndaj meje ???
sa po shoh ketu Gazetari ju ka repliku e jo un !!!

nejse ska problem
suksese


----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top
delicious_as_me
Postuar nė: 31.10.2006, 19:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 132
Antari Nr: 1111
Bashkangjitur: 04.05.2006o lirim fol konkret jo me pika ok


----------------------------------------
???
PMYahoo
Top
LirimShabani
Postuar nė: 03.11.2006, 19:13
Quote Post


Happy Soldier
*****

Posti: Antarė
Postime: 1858
Antari Nr: 2935
Bashkangjitur: 25.09.2006delicious

pikat jane shenja qe shkruhen neper shkrime.....edhe un i perdor qe ketu te duket pak a shum me bukur dhe jo per te shprehur dicka......

po ti lexo ma mir e kuptoj gjerat mir dhe shiko se cili te replikon me ate meru e cili jo me ate mos u mer....ne kete teme un nuk te kam repliku aspak po ti po flet kinse un te kam repliku po ska dert....

suksese per ty----------------------------------------
"Mallkue qoft njaj bir shqiptari, q'e ket gjuh t'perenis, trashigim qe ja la i pari, trashigim ai s'ja le fmis...."

"Bukuria qe vret...."

"The importance of being earnets..."
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio